Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2013., 10:55   #1
Arapske točke

Quote:
Matija Korvinus kaže: Pogledaj post
Znači, ti si još jedan Škorpion.

Opozicija sa Suncem je bitna, jer se Lilith i računa u korelaciji sa Zemljom i Mjesecom, a s njima se nalazi i sinkronizirano u kretnjama i Sunce. Zbog toga npr. kod opozicija Sunca sa nodama, imamo pomrčine i sl...

Fortuna je arapska točka, te točke su ustvari astrološki stupnjevi. I njih imaš stotine. Tak' da provjeri da ti se točka smrti ne nalazi na Lilith.
Oprosti ja tek sada videla ovaj post, da li mozes reci kako se dobija tacka smrti ?
Etna 911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 11:07   #2
Quote:
Etna 911 kaže: Pogledaj post
Oprosti ja tek sada videla ovaj post, da li mozes reci kako se dobija tacka smrti ?
Točka smrti pripada arapskim točkama. Arapske točke se uglavnom baziraju na ASC pa je za izračun jako važno točno vrijeme rođenja. Arapska točka smrti se dobije se po "formuli": ASC + vrh 8. polja - Mjesec

link
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 11:12   #3
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Točka smrti pripada arapskim točkama. Arapske točke se uglavnom baziraju na ASC pa je za izračun jako važno točno vrijeme rođenja. Arapska točka smrti se dobije se po "formuli": ASC + vrh 8. polja - Mjesec

link
Hvala Fish , izracunala sam na 13*41 Skorpije je . Je'l sada to mogu da uzmem kao da radi opoziciju sa Lilith posto je orbis 4 stepena?
Etna 911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 11:19   #4
Quote:
Etna 911 kaže: Pogledaj post
Hvala Fish , izracunala sam na 13*41 Skorpije je . Je'l sada to mogu da uzmem kao da radi opoziciju sa Lilith posto je orbis 4 stepena?
Uobičajen orbis za točke je +/- tri stupnja, tako da ne.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 11:27   #5
Quote:
Etna 911 kaže: Pogledaj post
Oprosti ja tek sada videla ovaj post, da li mozes reci kako se dobija tacka smrti ?
u literaturi se nalazi i formula vrh VIII kuće + Saturn - Mjesec

ali ne bih je preporučio za egzaktno prognoziranje, nego više za davanje procjena na pitanja te tematike
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 13:06   #6
Imam pitanje , da li ste se bavili arapskim tackama i koliko one pomazu prilikom predikcije ?
Etna 911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 13:16   #7
Nisam se bavio sa njima jer misli mda je to suvišno. Ukoliko se nešto mora dogoditi to će sasvim jasno pokazati planete u tranzitima, progresijama i direkcijama.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 13:56   #8
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Nisam se bavio sa njima jer misli mda je to suvišno. Ukoliko se nešto mora dogoditi to će sasvim jasno pokazati planete u tranzitima, progresijama i direkcijama.
Hvala Baphomet
Etna 911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 02:26   #9
Quote:
Etna 911 kaže: Pogledaj post
Oprosti ja tek sada videla ovaj post, da li mozes reci kako se dobija tacka smrti ?
(Kažeš Chuck Norrisu da se loše obukao.)

Tačka smrti je samo jedna u nizu na desetine matematičkih točaka tj. stupnjeva koje se dobiju izračunom koristeći aritmetiku i algebru kojom su Arapi zadužili svijet astrologije.

Ako ti je poznat rad sa stupnjevima, npr. da se znaku od 30 stupnjeva pronalaze neki stupnjevi koji sami po sebi nose utjecaj i djelovanje npr. 18. ili 13. stupanj horoskopskog znaka, tada je arapski sustav točaka sličan sustavu stupnjeva ali samo u odnosu na cijeli zodijacki krug od 360 stupnjeva.

Znači, ako smo kod rada sa stupnjevima određivali posebne točke kod jednog astroloskog znaka 0d 0-30 stupnjeva, ovdje koristeći arapske točke mi određujemo posebne stupnjeve u cijelome zodijackom nizu od 360 stupnjeva, tj. puni krug, npr. 72 stupanj, 113. stupanj, 101 ili 202 ili 313 stupanj itd...

Stoga arapske točke su ujedno i stupnjevi sveukupnoga zodijačkog sustava od 360 stupnjeva.


Formula za izračun smrti
Asc + 8th House - Moon

Ako je dan ( predznak - jer Mjesec vlada noću)

Ako je noć onda je formula

Asc - 8th House + Moon (predznak + jer je noć vrijeme Mjeseca)


Takodjer, u srednjem vijeku koristila se formula koja je uključivala

Saturn, 8 kuću i Mjesec, bez Ascendanta.

H8+Saturn-Moon

To ti je najjednostavnije izračunati da si skineš neki astrološki program. Mogu ti poslati link na PP jednog koji je izvrstan, a nije kompliciran i ima sve kaj ti treba.
__________________
North Wind & Diamond
Matija Korvinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 15:27   #10
Quote:
Matija Korvinus kaže: Pogledaj post
(Kažeš Chuck Norrisu da se loše obukao.)

Tačka smrti je samo jedna u nizu na desetine matematičkih točaka tj. stupnjeva koje se dobiju izračunom koristeći aritmetiku i algebru kojom su Arapi zadužili svijet astrologije.

Ako ti je poznat rad sa stupnjevima, npr. da se znaku od 30 stupnjeva pronalaze neki stupnjevi koji sami po sebi nose utjecaj i djelovanje npr. 18. ili 13. stupanj horoskopskog znaka, tada je arapski sustav točaka sličan sustavu stupnjeva ali samo u odnosu na cijeli zodijacki krug od 360 stupnjeva.

Znači, ako smo kod rada sa stupnjevima određivali posebne točke kod jednog astroloskog znaka 0d 0-30 stupnjeva, ovdje koristeći arapske točke mi određujemo posebne stupnjeve u cijelome zodijackom nizu od 360 stupnjeva, tj. puni krug, npr. 72 stupanj, 113. stupanj, 101 ili 202 ili 313 stupanj itd...

Stoga arapske točke su ujedno i stupnjevi sveukupnoga zodijačkog sustava od 360 stupnjeva.


Formula za izračun smrti
Asc + 8th House - Moon

Ako je dan ( predznak - jer Mjesec vlada noću)

Ako je noć onda je formula

Asc - 8th House + Moon (predznak + jer je noć vrijeme Mjeseca)


Takodjer, u srednjem vijeku koristila se formula koja je uključivala

Saturn, 8 kuću i Mjesec, bez Ascendanta.

H8+Saturn-Moon

To ti je najjednostavnije izračunati da si skineš neki astrološki program. Mogu ti poslati link na PP jednog koji je izvrstan, a nije kompliciran i ima sve kaj ti treba.
Hvala na objasnjenju , moze salji program na pp taman da se igram i istrazujem malo
Etna 911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 09:05   #11
oposum@
"izračun točke oca: udaljenost od SO do SA pridodamo Ascendentu (dnevna), SA -SO +Asc (noćna)."


ta arapska točka oca je kod mene na 2' Bika u 11.polju.Oca jesam doživljavala kao prijatelja,ako ta točka ima utjecaja
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.