Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2012., 21:21   #161
Quote:
paradigma_12 kaže: Pogledaj post
Svaki znak, može biti vjeran i nevjeran, zavisi i od sredine, ne samo od aspekata. Mislim da su Vage češće vjerne nego Jarci.
Da si imalo pročitala ovaj topic vidjela bi koliko je ovaj post pao s neba.

A ova zadnja rečenica da bi imala smisla i ne bila trolanje treba ju astrološki podkrijepiti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 16:25   #162
Prije nekoliko dana sam razmišljala o najnevjernijim muškarcima koje znam iz svoje bližnje okoline.
Nisu to muškarci koji tu i tamo prevare, ili su varali. To su muškarci koji se nikada emocionalno vezali za samo jednu ženu, koju su varali čak i one koje za koje su tvrdili da ih vole, a jednom, dvije ili čak pet žena.
Oni su ženskaroši.
Jedina poveznica među njima koju sam pronašla jesu Venera i Mjesec u Blizancima, naglašen Merkur u natalu, a tu i tamo i promjenjivi znakovi. Mada ovo zadnje najmanje.
Radi se o sedam muškaraca i svi to imaju.
Po mom mišljenju, stimulira ih faktor avanture i igrice, a ljubav to nije... Ljubav je pripadanje i mir.
Oni svi zajedno imaju nešto što se u psihologiji zove sindrom Petra Pana, a Petar pan je opisan Blizancima i Merkurom - promjenjiv, zaigran, dječarac.

A što se tiče Neptuna, tu imam različita iskustva. Kod nekih se dogodi da idealiziraju partnerstva i onda iz nezadovoljstva, kad se suoče s realnošću, traže nešto drugo jer vječito idealiziraju i "uvijek je trava negdje drugdje zelenija."
S druge strane, imam neke prijateljice s takvim pozicijama, i one toliko idaliziraju, i zavaravaju same sebe, da ostaju u lošim vezama, jer su zaljubljene u ideal ljubavi, a ne u osobu, i ne varaju, ma kakva god ta osoba bila i koliko god bila loša za njih.
Jednostavno, kod nekih dođe do buđenja, pa idealiziraju negdje drugdje i traže nešto drugo, a neke i dalje idealiziraju, sve dok se potpuno ne unište u toj lošoj vezi. Ali ne idu nikamo.
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)

Zadnje uređivanje Ludacha87 : 30.08.2012. at 16:30.
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 14:52   #163
Quote:
Katunjanka kaže: Pogledaj post

Ono sto mi je simpaticno, sto je Mars u znaku Raka, koji je toliko izrugan da je losa natalna pozicija (u padu), a vrlo cesto se srijece u kartama velikih zavodnika i ljubavnika... Ipak je taj Mars u Raku 'natopljen' emocijama sto svakako djevojkama prija, pa se i 'lijepe' za njega suptilnog i njeznog.

Ovo mi je zapalo za oko. Također sam u svojoj okolini primjetila da su muškarci s ovom pozicijom Marsa skloni švrljati sa strane, inače su dosta zgodni (što naravno ne mora ovisiti o toj poziciji), šarmantni i zavodljivi.

E sad, zašto je to tako nisam dokučila, možda jer je taj Mars nesiguran pa tako sebi diže samopouzdanje, ili je u stalnoj potrazi za emotivnom sigurnosti, a ne može da je pronađe ili ne razlikuje emocije i strast..

A s druge strane naišla sam i na njih koji nisu bili tak' suptilni i nježni nego baš suprotno, bezrazložno agresivni i živčani.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 15:35   #164
Mole se sudionici da ne kače/tumače karte svojih prijatelja ili članova obitelji.



Mali podsjetnik na pravila:

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pravila postanja na pdf-u Astrologija:

Također, htjela bih istaknuti jedan od osnovnih principa astrološke etike kojeg bi se trebali svi držati i u radu na forumu: Molimo vas da nikada ne tumačite karte osobama koje to nisu tražile ili ne žele iz bilo kojeg razloga.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 17:09   #165
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Ovo mi je zapalo za oko. Također sam u svojoj okolini primjetila da su muškarci s ovom pozicijom Marsa skloni švrljati sa strane, inače su dosta zgodni (što naravno ne mora ovisiti o toj poziciji), šarmantni i zavodljivi.

E sad, zašto je to tako nisam dokučila, možda jer je taj Mars nesiguran pa tako sebi diže samopouzdanje, ili je u stalnoj potrazi za emotivnom sigurnosti, a ne može da je pronađe ili ne razlikuje emocije i strast..
Ja mislim da je taj Mars gladan emocija. Ono što sam skužila da taj Mars u krevetu više hoće tu neku romantiku i emocionalne izljeve nego akciju , tj dobro to kombinira i kod njega nema seksa bez izjava ljubavi, lijepih riječi i sl, pa žene padaju na to. Također taj Mars može lako postati nesiguran, teško mu je i na početku se opustiti ako nema povjerenje i emocionalnu podršku. Pa vjerojato švrlja da se sam sebi dokaže zbog te urođene nesigurnosti ili ako osjeti da nije dovoljno emocionalno zadovoljen, jer je to takvom Marsu primarno. Iako naravno nije pravilo da će svaki takav švrljati.
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 18:13   #166
Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je taj Mars gladan emocija. Ono što sam skužila da taj Mars u krevetu više hoće tu neku romantiku i emocionalne izljeve nego akciju , tj dobro to kombinira i kod njega nema seksa bez izjava ljubavi, lijepih riječi i sl, pa žene padaju na to. Također taj Mars može lako postati nesiguran, teško mu je i na početku se opustiti ako nema povjerenje i emocionalnu podršku. Pa vjerojato švrlja da se sam sebi dokaže zbog te urođene nesigurnosti ili ako osjeti da nije dovoljno emocionalno zadovoljen, jer je to takvom Marsu primarno. Iako naravno nije pravilo da će svaki takav švrljati.
Da, ali pošto je Mars planeta akcije, seksa, u vodenom, emotivnom znaku Raka po mom mišljenju baš može doći do tog da osoba ne razlikuje emocije i seks. Barem sam ja tako skužila. I, uz to uvjek želi još, želi da mu se pokazuje da ti je stalo, a ako ne, ide do druge da to traži. A često dosta nezasitni i požudni, ali možda to i nije samo do tog položaja Ma..

Zadnje uređivanje Ice_scorpio : 01.07.2013. at 18:21.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 19:57   #167
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Da, ali pošto je Mars planeta akcije, seksa, u vodenom, emotivnom znaku Raka po mom mišljenju baš može doći do tog da osoba ne razlikuje emocije i seks.
Ne znam da li razlikuje, ali znam sigurno da takav Mars ne bi išao u krevet s bilo kim, ako nema osjećaja nema šanse ili bar neke strasti.
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 21:07   #168
Quote:
Allatus kaže: Pogledaj post
Ne znam da li razlikuje, ali znam sigurno da takav Mars ne bi išao u krevet s bilo kim, ako nema osjećaja nema šanse ili bar neke strasti.
Pa dobro, na to sam i mislila, strast jest vrsta emocije ali ne vezuje se uvjek za ljubav, odnosno može biti odvojena od ljubavi i vrlo često i jeste.

Na kraju, svatko ode u krevet s nekim iz nekog razloga bila to ljubav, strast, ili oboje, ili nešto treće.. neki klik se mora dogoditi.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 16:03   #169
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Pa dobro, na to sam i mislila, strast jest vrsta emocije ali ne vezuje se uvjek za ljubav, odnosno može biti odvojena od ljubavi i vrlo često i jeste.

Na kraju, svatko ode u krevet s nekim iz nekog razloga bila to ljubav, strast, ili oboje, ili nešto treće.. neki klik se mora dogoditi.
Treba imati neku emociju, ako je ravnodušan neće ići s takvom osobom u krevet, za razliku od nekih drugih Marseva kojima to ne bi bio problem.
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2016., 23:26   #170
Vjernost i astrologija

Mene je iznenadila serijska nevjernost covjeka ciji su Mars i Mjesec u Djevici.
Doduse Sunce je u Vagi, a Ascendant u Blizancima sto mi ima poveznice s ne-zadovoljavanjem jednom zenom. Ne znam koje jos aspekte spomenuti, osim da je Venera u Lavu hmm?

Zadnje uređivanje crashandcigars : 09.04.2016. at 00:19.
crashandcigars is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 00:39   #171
Za ovoga se ne može reći da je nevjeran, kad nije nikad u vezi, ali stalno neke afere.
asc Vaga, Sunce Blizanci, Mjesec Lav
Ve u Raku, Ma u Jarcu
Ja sam uvjerena da nema gore od tih vatreno-zračnih kombinacija.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 00:44   #172
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Za ovoga se ne može reći da je nevjeran, kad nije nikad u vezi, ali stalno neke afere.
asc Vaga, Sunce Blizanci, Mjesec Lav
Ve u Raku, Ma u Jarcu
Ja sam uvjerena da nema gore od tih vatreno-zračnih kombinacija.
meni se cini da kombinacija vage i blizanci ne moze ispast vjerna i stabilna da ga hebes
crashandcigars is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 01:52   #173
evo jedan "skriveni" pokazatelj

niti prevladava zrak niti ima opasnih aspekata venere/mjeseca/marsa s neptunom...čvrst mjesec u jarcu u osmoj ali:
1. venera (blizanci) 90 mars (ribe)
2. dispozitor venere je merkur na zadnjem stupnju raka (stelij sa suncem i uranom). stelij 90 neptun.

znači dispozitori su donijeli zadnju riječ. jedino što zbog mjeseca i trigona stelija sa saturnom žena ima grižnju savijesti.
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 02:12   #174
Question

Quote:
Lunor kaže: Pogledaj post
evo jedan "skriveni" pokazatelj

niti prevladava zrak niti ima opasnih aspekata venere/mjeseca/marsa s neptunom...čvrst mjesec u jarcu u osmoj ali:
1. venera (blizanci) 90 mars (ribe)
2. dispozitor venere je merkur na zadnjem stupnju raka (stelij sa suncem i uranom). stelij 90 neptun.

znači dispozitori su donijeli zadnju riječ. jedino što zbog mjeseca i trigona stelija sa saturnom žena ima grižnju savijesti.
moze malo pojasnjenja za nas neuke? djeluje jako specificno, sigurno ima i opcenitijih pokazatelja varanja
crashandcigars is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 02:15   #175
Blizanci su s pravom ozloglašeni.
Moj prijatelj s Ve u Blizancima, često mu upadne u oko neka mlada djeva, i jednom sam tako nešto prokomentirala, da se često "zaljubljuje", ali oni to ne vide iz naše perspektive, tj. ne misli on da se to baš tako često događa.
Ja to primjećujem, jer mene jedna osoba drži godinama i neće mi se sviđati nitko drugi.
Definitivno postoji kod Blizanca ta neka lakoća u skakanju s jednog cvijeta na drugi. A moj je dojam uvijek bio da im se paralelno sviđa više osoba.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 02:30   #176
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Blizanci su s pravom ozloglašeni.
Moj prijatelj s Ve u Blizancima, često mu upadne u oko neka mlada djeva, i jednom sam tako nešto prokomentirala, da se često "zaljubljuje", ali oni to ne vide iz naše perspektive, tj. ne misli on da se to baš tako često događa.
Ja to primjećujem, jer mene jedna osoba drži godinama i neće mi se sviđati nitko drugi.
Definitivno postoji kod Blizanca ta neka lakoća u skakanju s jednog cvijeta na drugi. A moj je dojam uvijek bio da im se paralelno sviđa više osoba.
I mislila sam Dakle nevezano za to u kojoj planeti je? citala sam da kod muskaraca znak u kojem je Venera zapravo odreduje kakvu partnericu zeli.. Zbunjuje me da li je podznak (Blizanci) zapravo dojam koji mi dobijemo o osobi i slika prema van. Jer ako je onda ne bi trebao imati utjecaj na ponasanje u ljubavnim odnosima. ili?

ovaj koji je Vaga ima sareniju natalnu kartu (Venera u Lavu itd) ali mislim da Sunce+Asc u zracnom znaku imaju rezultat kod njega. S time da bi ta Venera u Lavu kod njega znacila da ga privlace popularne licnosti tipa manekenke, glumice, pjevacice, poznate zene koje su u tom svijetu "glamura"
crashandcigars is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 02:50   #177
Quote:
crashandcigars kaže: Pogledaj post
I mislila sam Dakle nevezano za to u kojoj planeti je? citala sam da kod muskaraca znak u kojem je Venera zapravo odreduje kakvu partnericu zeli.. Zbunjuje me da li je podznak (Blizanci) zapravo dojam koji mi dobijemo o osobi i slika prema van. Jer ako je onda ne bi trebao imati utjecaj na ponasanje u ljubavnim odnosima. ili?

ovaj koji je Vaga ima sareniju natalnu kartu (Venera u Lavu itd) ali mislim da Sunce+Asc u zracnom znaku imaju rezultat kod njega. S time da bi ta Venera u Lavu kod njega znacila da ga privlace popularne licnosti tipa manekenke, glumice, pjevacice, poznate zene koje su u tom svijetu "glamura"
Bi. To je cijeli naš pristup životu, ona prva, "instinktivna" reakcija na svijet...jer je to točka našeg "ulaska" u ovaj život.

Pa da, Ve opisuje ženu, tako i u ovom slučaju Ve u Blizancima, su to izgledom, a često i godinama vrlo mlade žene, fizički sitnije, ne voli obline i debljinu kod žena. Manje više, to su žene djevojčice.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 04:08   #178
Quote:
crashandcigars kaže: Pogledaj post
meni se cini da kombinacija vage i blizanci ne moze ispast vjerna i stabilna da ga hebes
Da, to nije neka kombinacija za vjernost.
Koliko ih ja znam, muškarci Vage nisu baš uzor vjernosti. Jako se vole dokazivati zbog taštine i to ih vuče u avanture ili, kad su već u braku, preljubničke veze. I dosta često se rastaju, primijetila sam.

Vage jako vole biti u vezi (logično, njihova je 7. kuća) i na neki način se osjećaju mrtvima kada su sami, a ta želja za dokazivanjem, da i dalje potvrđuju svoju privlačnost, šarm, ljepotu, atraktivnost je jača od njih pa ih odvede na 'stramputicu'.

Blizanci ni ne teže toliko trajnoj, stalnoj, stabilnoj vezi i u principu su zadovoljniji kad imaju neki osjećaj slobode: da u principu žive kao neki 'soleri' ili imaju više neobaveznih veza.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 05:29   #179
Quote:
crashandcigars kaže: Pogledaj post
moze malo pojasnjenja za nas neuke? djeluje jako specificno, sigurno ima i opcenitijih pokazatelja varanja
Ovo je jedan specifični primjer koji sam odlučila podijeliti sa svijetom. Ima nekih općenitih pokazatelja, ali svaka osoba je drugačija i nešto što se kod jedne "aktivira" ne mora i kod druge. Ljudi su mozaici aspekata. Život je rulet i natalna karta nas podsjeća na to.

Da pokušam razraditi svoju obzervaciju. Osnovna kombinacija je rak/blizanci/jarac.

Venera u blizancima je sklona flertu. Blizanci su znak ljubavnika, tarot karta ljubavnici odgovara znaku blizanaca, tako da je ova Venera vrlo “amorna”. Voli raznolikost. Teško se zadržava i nije baš stvorena za bračno zatočavanje…čak i meni koja sam prilično ekskluzivna kad se radi o vezama (čitaj posesivna) bi bilo žao staviti u krletku ovakvu jednu Venericu. Da ima veze sa Saturnom, ona bi se prilično stabilizirala, ali u ovoj situaciji koju spominjem to nije slučaj nego je još u trigonu s Neptunom (evo još romantike!)

Dispozitor koji bi mogao nešto popraviti je Merkur skoro egzaktno na Suncu (1°19), spaljen je i ne popravlja ništa. To po Duporu daje lukavost. Merkur na zadnjem stupnju može dati osim istinoljubivih ljudi i muljatore. Kako kod koga. Ovdje je još u kvadratu s Neptunom (opet problem s iskrenim govorom i fantaziranjem). Također je u raku; osoba je osjetljiva na okolinu, podlegne šarmiranju lakše. Kako je na kraju znaka, a sljedeći je lav…voli da ju se šarmira.

Mars je u ribama, slab je i sklon maštanju (po Duporu to su nemoralne žene). Mars 90 Venera unosi nemir u ljubavni život, zaljubljivanja, afere, problem s davanjem i primanjem ljubavi, daje agresivnu notu svemu tome…inače. Ovdje nije baš nešto agresivan (ribe), više pasivno agresivan ali svejedno je osjetan sukob energija.

Dispozitor Marsa je Neptun koji kvadrira stelij Sunca, Merkura i Urana. Kvadrat Neptuna sa Suncem je egzaktan tako da ima ogroman utjecaj na karakter ove osobe. Malo je nerealna. (U ljubavnim/novčanim pitanjima pogotovo. Dispozitor Venere (ljubavi) kvadriran od Neptuna)

Znači, dispozitori Marsa i Venere su u kvadratu kao i Mars i Venera (koji sami po sebi nisu najvjernija kombinacija).

To je osobu zapravo i odvelo u prevaru. Potreba da čuje nježne riječi obojene ružičastim notama obožavanja i idealizma, potreba za odobravanjem i pohvalama od strane partnera, a on je promašio totalno. Nije da nikoga branim ali partneru s toliko Neptuna treba…ne znam…pjesme pisati. Uzeti mu kartice iz novčanika. Nikako mu reći da mu je potpetica puknula zato što je pretežak. Jednom ženskom raku je to odista strašno čuti.

Pa je onda Venerica u blizancima odlepršala na posao i tamo si pronašla drugog dragog (Neptun u vagi u 6. kući) i šarmirala ga svojim suosjećajnim i tješiteljskim razgovorom (Merkur u 3. u raku). Mada, čujem da ni s njim više ne cvjetaju ruže (eto nam opet Venera 90 Mars).

Naravno, cijelo to vrijeme ih voli obojicu jednako (Venera u blizancima), ali staro ne može pustiti tek tako (rak) jer što ako se predomisli? (Merkur 0 Uran)

Ima svega stvarno. Upoznala sam i blizanca s jarčevskim ascendentom i konjunkcijom Venere i Marsa u biku. Nije curu još imao, a skoro će proslaviti 40. rođendan, a kamoli da nekog vara. Sredio ga Saturn u 8., no to je neka druga tema.

Zadnje uređivanje Lunor : 09.04.2016. at 05:40.
Lunor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 05:37   #180
ajme Lunor ja bih tebi dala svoju natalnu da je malo proanaliziras ako imas volje
crashandcigars is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:43.