Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2006., 10:24   #41
Quote:
ZakS kaže:


ja nemam problema sa kalcijem, mada su mi izvadili tuto u vrato !
vjerovatno su mi parat. zlijezde ostavili..
a, kalcije je bitan i - muskarcima ..
..tesko, da su ti ostale paratiroidne zljezde. Drugi put kad budes isao po uputnicu za vaditi krv, pitaj da ti prekontroliraju i kalcij.
Denys is offline  
Old 05.09.2006., 10:31   #42
provjeravao ja to niz puta... sve mi u redu sa kalcijem...
u pocetku, par dana nakon operacije, dobivao sam ga jer ga tada svi dobivaju, mada je DR koji me operirao rekao da mi nije potrebno davati kalcij jer "zna sto radi" (nije dirao ni ostetio zlijezde)..
no njegov nadredjeni rekao je da nek mi par dana daju..
nakon ko zna koje kontrole - prestali su..
nema tu zezancije - kalcij se strogo i jednostavno kontrolira...
preporucam ti mog operatera, ako ce te rezuckat..
ZakS is offline  
Old 05.09.2006., 10:44   #43
Quote:
ZakS kaže:
provjeravao ja to niz puta... sve mi u redu sa kalcijem...
u pocetku, par dana nakon operacije, dobivao sam ga jer ga tada svi dobivaju, mada je DR koji me operirao rekao da mi nije potrebno davati kalcij jer "zna sto radi" (nije dirao ni ostetio zlijezde)..
no njegov nadredjeni rekao je da nek mi par dana daju..
nakon ko zna koje kontrole - prestali su..
nema tu zezancije - kalcij se strogo i jednostavno kontrolira...
preporucam ti mog operatera, ako ce te rezuckat..
ako ti je uspio ostaviti paratiroidne uz vadjenje cijele stitnjace, svaka mu cast! Malo ih to radi jer je dosta komplicirano, pa obicno sve izvade.

Sta se tice rezuckanja cim mi je malo bolje, odmah to nastojim izbaciti iz glave.
Sve mi izgleda kao horror film, znas ono kad alien udje u osobu i njegova snaga volje se bori sa tvojom u svrhu prezivljavanja
Jedan dan se sluzim sa svojim a drugi dan sa nekim drugim mozgom, sta je Bina napisala "nisam svoja"
Denys is offline  
Old 05.09.2006., 10:48   #44
e vidis- a ja to kaj je bilo u meni gledah ko Aliena, koji samo ceka da iskoci ili se prosece tijelom mi, i rodi negdje u mom tijelu nest zlocesto..
i zato ne razmisljah ni trena- cupah odmah cim mi predlozili..
i opet cu kad mi/ ako mi ovaj operater to predlozi..
ZakS is offline  
Old 06.09.2006., 11:45   #45
Quote:
tough_cookie kaže:
stiglmayerica je oftalmolog, ja sam bila njezin pacijent (oko, nevezano uz stitnjacu), al dok sam lezala u bolnici, imala je hrpu pacijenata koji imaju problema s ocima zbog stitnjace ... pa se valjda bavi i time paralelno. ali nisam cula da je endokrinolog.

(iako, godinama nisam bila kod nje, tako da je moguce da je zena specijalizirala na neki nacin)

Možda sam krivo skužio okulisticu. Idem uskoro na kontrolu pa ću provjeriti.
Uz ostale simptome imam problema i s očima.
Suze mi dosta, crvene su, smeta mi svjetlo i imam protruziju očnih jabučica.
To mi se sve javlja zajedno sa drugim simptomima, a u proljeće i jesen se smiri.
Toliko mi se izboče da spavam s otvorenim očima.
Kada su mi jače izbočene onda mi nateknu i limfni čvorići na vratu i bude mi
toliko slabo od toga da mi ide na povraćanje.
koko is offline  
Old 06.09.2006., 21:26   #46
Quote:
koko kaže:
Možda sam krivo skužio okulisticu. Idem uskoro na kontrolu pa ću provjeriti.
Uz ostale simptome imam problema i s očima.
Suze mi dosta, crvene su, smeta mi svjetlo i imam protruziju očnih jabučica.
To mi se sve javlja zajedno sa drugim simptomima, a u proljeće i jesen se smiri.
Toliko mi se izboče da spavam s otvorenim očima.
Kada su mi jače izbočene onda mi nateknu i limfni čvorići na vratu i bude mi
toliko slabo od toga da mi ide na povraćanje.
mislim da je onda ipak za okice preporuka

ne sjecam se vise kakve su im bile terapije, al nekim tetama koje su bile samnom na odjelu je bilo dosta bolje dok su bile tamo.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Old 06.09.2006., 23:43   #47
Quote:
tough_cookie kaže:
mislim da je onda ipak za okice preporuka

ne sjecam se vise kakve su im bile terapije, al nekim tetama koje su bile samnom na odjelu je bilo dosta bolje dok su bile tamo.
Ona je na Rebru?
koko is offline  
Old 07.09.2006., 00:28   #48
...evo da se nakratko ukljucim u temu posto i ja cini se imam problema sa stitnjacom,al tek moram otic kod endokrinologa da vidimo dali ce se sta poduzimat,pa vezano uz to da spomenem kliniku Vuk Vrhovac u Zgb,specijalizirana iskljucivo za endokrinologiju,dijabetes i bolesti metabolizma,malo sam se raspitivala i dobila samo pozitivne reakcije na doktora Žmiru na spomenutoj klinici,strucnjak endokrinolog pa se i ja ovih dana pokusavam tamo narucit ali tesko je uopce dobit vezu,ili su zauzeti il se nitko ne javlja,vec par dana zovem...uglavnom to je za one koji su pitali za nekog dobrog doktora,pogotovo zato jer se ta klinika bavi iskljucivo time...eto samo toliko,pozdravcic!
sanjo is offline  
Old 08.09.2006., 08:45   #49
lijecenje, lijecenje

bok društvo... evo i mene opet

mislim da moja prijateljica štitnjača nije danas baš najbolje jer sam navukla neku prehladu, pa mi je cijelo tijelo slomljeno. Pa ću eto danas raditi od kuće i iskoristiti vrijeme da vam napišem još par rečenica. Što obično potraje, kad ja krenem napisati par rečenica

Quote:
Denys kaže:

Ja sam u isto vrijeme uzimam Athyrazol da uspori rad stitnjace (da se zljezda odmori) i Eutirox da nadoknadi hormon, koji je potreban organizmu. Ako uzimas samo Atyrazol zljezda se usporava a tijelo i dalje trazi svoju dozu hormona tako da se ta usporena stitnjaca i dalje napreze za stvoriti ga, prakticki ni ne moze se smiriti.

Da li si potrazila strucno misljenje od vise lijecnika ili samo jednog?
Denys, čitala sam već davno u tvojim postovima da su tebe liječili ovom kombiniranom terapijom. Kod nas su to koliko znam barem na Rebru gdje se liječim - napustili i daju samo jedan lijek. Navodno je do prije nekoliko godina i kod nas bila takva praksa. Nisam uspjela od dr-ova iskamčiti informaciju zašto je tome tako.

A da zbrojim - bila sam kod tri doktora (uz Rebro gdje se liječim - Vinogradska i Vuk Vrhovec-slavni dr. Žmire).

Muški su za operaciju, žene nisu. zgodno

Zaks, mislim da bi mi bilo super da malo uključim drugi prekidač u glavi i počnem smatrati tu poludjelu žlijezdu neprijateljicom zbog toga što divlja i ne da mi mira... Taman počnem tako razmišljati i onda opet nešto pročitam o povezanosti rada žlijezda, radu hipofize itd itd i onda naravno da mi pukne film i pomislim si - pa kvragu nisu to mandule ili slijepo crijevo da bez toga možeš! Vjerojatno glupo, ali što se može. A nije da se bojim doktora ili operacije...

Ono što kažeš za paratiroidne žlijezde - dr. Žmire mi je ispričao da Janica očito ima problema s kalcijem i imunitetom (sjećate se konstantne prehlade za vrijeme zadnjeg natjecanja) upravo zbog toga što su joj izvadili cijelu š. Kaže on da se dio treba ostaviti da bi se paratiroidne imale na čemu držati. Inače, one se "naslone" uz drugo tkivo, ali budući nemaju snažno uporište kao ranije na štitnjači, počnu slabije raditi.

Meni je inače najgore razdoblje bilo u akutnoj fazi kad su mi se grčili mišići. Ispadanje kose da ne spominjem. Sad je to ipak sve ok. Još da se ti hormoni smire...ČIni mi se da ću ipak na koncu konca završiti na operaciji...
Bina is offline  
Old 08.09.2006., 09:02   #50
Quote:
sanjo kaže:
...pa vezano uz to da spomenem kliniku Vuk Vrhovac u Zgb,specijalizirana iskljucivo za endokrinologiju,dijabetes i bolesti metabolizma,malo sam se raspitivala i dobila samo pozitivne reakcije na doktora Žmiru na spomenutoj klinici,strucnjak endokrinolog pa se i ja ovih dana pokusavam tamo narucit ali tesko je uopce dobit vezu,ili su zauzeti il se nitko ne javlja,vec par dana zovem...!
direktni broj za naručivanje je 2353904, a naručuju od 13-14,30
bar je prije mjesec, dva tako bilo
od zagreba naručuju općine centar, trnje i još neku, zaboravih koju

ima još dobrih endokrinologa u gradu
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 08.09.2006., 09:14   #51
Quote:
Bina kaže:
ČIni mi se da ću ipak na koncu konca završiti na operaciji...
ja ipak ne razumijem, uz sav trud, zasto odmah ne odes na operaciju i ne skratis si muke koje trenutno prolazis? ako ti je tesko (a tesko ti je), znas da ces na kraju otic na operaciju, znas da ce ti nakon operacije bit bolje, znas da je to rutinska operacija...

Zasto ne???
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 08.09.2006., 09:28   #52
slažem se sa - idi na operaciju..
i da mi se ponovno dešavaju tegobe- isto bih postupio- čupanje..
i isto ću napravit opet- čupanje previdom ostavljenih zaostataka ...
jer ako ne radi dobro, ako imas problema zbog tog u zivotu - cemu ju ostavit u sebi..
ZakS is offline  
Old 08.09.2006., 09:32   #53
ima kemik praf

pisala sam već prije, pa mi se ne da ponavljati svako malo
uglavnom, moja mama je operirala štitnjaču prije nekoliko godina
izvadili su joj cijelu
prvih 3 mjeseca je imala malo problema dok joj se nisu hormoni regulirali
pije tabletice i bolje joj je bez štitnjače nego sa njom

fakat se nema smisla patit jer to nije nužno
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 08.09.2006., 09:35   #54
Quote:
Bina kaže:

Ono što kažeš za paratiroidne žlijezde - dr. Žmire mi je ispričao da Janica očito ima problema s kalcijem i imunitetom (sjećate se konstantne prehlade za vrijeme zadnjeg natjecanja) upravo zbog toga što su joj izvadili cijelu š. Kaže on da se dio treba ostaviti da bi se paratiroidne imale na čemu držati. Inače, one se "naslone" uz drugo tkivo, ali budući nemaju snažno uporište kao ranije na štitnjači, počnu slabije raditi.
i to se rješava lijekovima
nije mi jasan doktorov komentar, mislim shvaćam ga ali mu nije trebala takva izjava
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 08.09.2006., 09:44   #55
koja izjava mu nije trebala?
priznajem, ofrlje čitala topik..
strangelove is offline  
Old 08.09.2006., 09:54   #56
Slažem se i ja s vama, u velikoj mjeri no ipak se nekako ne mogu othrvati tome da to ipak nije rutinska operacija. Sigurno je lakše kad to ljudi tako prihvate i razmišljaju o tome, meni to još nikako ne ide od ruke.
Ima argumenata za i protiv - kod starijih žena ne razmišljaju puno o načinu liječenja, ako je stanje loše: radiojod, pa operacija. Ili odmah operacija.
Kod muškaraca isto tako - ako vide da će morati piti veliku dozu lijeka: operacija.
Ja sam u onoj tzv. prelaznoj fazi što se žena tiče - imam 34 godine, inače sam prilično dobrog zdravlja, nemam nikakvih drugih tegoba i liječnici se ipak u većoj mjeri nadaju da bi organizam to uz lijekove mogao prevladati sam, jer je to bila posljedica velikog stresa. Stoga su i mišljenja o operaciji podijeljena, a radiojod mi ne preporučuju obzirom na godine. I tako vrijeme prolazi u nadi da će biti bolje.

Slijedeća kontrola mi je u studenom, kad ću ponovno na UZV, obzirom da nisam dugo bila, a dosta osjećam desnu stranu. Mislim da ću do tada odlučiti što i kako ako se hormoni ne primire...

Inače - za sve one koji se isto s tim muče - mene je grozno živciralo što doktori ništa ne savjetuju kako se ponašati, treba li mirovati, treba li piti vitamine dodatno obzirom da ih organizam troši previše, što sa natečenošću, treba li izbjegavati hranu koja sadrži veće količine joda....
Sama sam čitala, istraživala i zapitkivala na kontrolama. Baš da sam puno saznala i nisam.
Bina is offline  
Old 08.09.2006., 09:56   #57
izjava

Quote:
strangelove kaže:
koja izjava mu nije trebala?
priznajem, ofrlje čitala topik..
rekla bih ova koja se ticala konkretno Janice...
Bina is offline  
Old 08.09.2006., 10:20   #58
Quote:
Bina kaže:

Inače - za sve one koji se isto s tim muče - mene je grozno živciralo što doktori ništa ne savjetuju kako se ponašati, treba li mirovati, treba li piti vitamine dodatno obzirom da ih organizam troši previše, što sa natečenošću, treba li izbjegavati hranu koja sadrži veće količine joda....
Sama sam čitala, istraživala i zapitkivala na kontrolama. Baš da sam puno saznala i nisam.
nažalost to je jako raširena pojava
ima i krasnih liječnika koji ti posvete svoje vrijeme
a opet razumijem ih kako im je iz dana u dan, nekoliko puta dnevno ponavljati istu priču, ja bi podivljala

meni je jedna neurologica na pitanja odgovorila: Isuse pa sve vam to piše na internetu, dajte se potrudite malo
onda sam bila ljuta, danas mi je

a što se tiče operacije, imaš puno mlađih žena od tebe koje su bez štitnjače
konačna odluka je tvoja
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 08.09.2006., 10:29   #59
he, meni DR rekao: radi sve što si i do sada...
ludilo..
ZakS is offline  
Old 08.09.2006., 21:26   #60
Quote:
Bina kaže:
Inače sam brzo pričala, brzo mislila, bila vrtirep što bi se reklo... Mislim, i prije hipertireoze.
Sada mi se čini da su me lijekovi usporili, ništa mi se ne da, najradije bih samo ležala , stalno sam nekako premorena, glava mi je sva spora... A raditi se mora, brzo misliti se mora. Pa se pitam: kako će tek biti kad a vjerojatno hoću - padnem u hipo? Sama sebe više neću moći prepoznati. Hoću li uopće imati snage za djecu, posao i sve ostalo?
Zaks, pomagaj. Piši please
hipotireoza i trudnoća ne idu zajedno. nije preporučljivo održati trudnoću, ako je razina tiroksina ispod normalne. može negativno utjecat na razvoj mozga i cjelokupnog CNS-a kod embija u ranoj fazi, dok još nisu formirani vlastiti organi, pa ovisi o majčinim hormonima.
hipotireoza u fetalnoj i ranoj dječjoj dobi može uzrokovati težu retardaciju.
optimalno je normalno funkcioniranje štitnjače, majke i djeteta.
obratno, zbog povišene razine tiroksina djeca su nervozna i mršava, ali i inteligentnija.
moglo bi se zaključiti da je umjerena hipertireoza čak preporučljiva u toku trudnoće. samo, problem je što iscrpljuje organizam, a osobito negativno utječe na rad srca, koje je ionako preopterećeno u trudnoći. poremećaji štitnjače često izgledaju kao začarani krug. tu bi svaki pacijent trebao imati krajnje individualni tretman. ali to je veoma teško dobiti.
car_je_gol is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.