Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2008., 15:05   #1
Lightbulb Mars i hrabrost

Da zaključimo: Mars u djevici je učinkovit, ali unatoč tomu pun strahova. Jeste za?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 15:08   #2
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da zaključimo: Mars u djevici je učinkovit, ali unatoč tomu pun strahova. Jeste za?
meni se više sviđa strahopoštovanja!
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 15:10   #3
pa dobro ali ne kužim kako Napoleon, Cezar, Gotovina, M.Filipović mogu biti puni toliko strahova a onda ići borbu prsa u prsa.

ne ide mi u glavu.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 15:14   #4
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
pa dobro ali ne kužim kako Napoleon, Cezar, Gotovina, M.Filipović mogu biti puni toliko strahova a onda ići borbu prsa u prsa.
I svi su izgubili "svoje bitke".
Quote:
ne ide mi u glavu.
Zato što pravi Mars ne razmišlja već djeluje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 15:22   #5
nije sad bit da li su oni nešto izgubili. nego oni su pokazali ludu hrabrosti. a mi ovdje govorimo o hrabrosti, a ne o postizanju cilja. a ako ćemo i o cilju mnogo toga su postigli. Recimo Hitler je imao Marsa u Biku, u padu, no to ga nije spriječilo da skoro osvoji cijeli svijet.

E sad pravi Mars....ne znam što radi pravi Mars no cilj Marsa je pobjeda. A Mars u Djevici pobjeđuje. A kako će pobijediti ako malo i ne razmišlja.

Zapravo je velika posebnost Marsa u Djevici što taj Mars ima um, i zato je superiorniji od ostalih, koji to nemaju.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 15:39   #6
Smile

Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Recimo Hitler je imao Marsa u Biku, u padu, no to ga nije spriječilo da skoro osvoji cijeli svijet.
Ja ne vidim hrabrost kod Marsa u Biku. Samo agresivne ispade, histerije i tome slicno.
papavero is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 17:00   #7
netočno.

Adolf Hitler je u 1 . sv. ratu dobio Željezni Križ, najviše njemačko vojno priznanje za hrabrost, analogno američkom Medal of Honor.

Probijao se u prve redove gdje su padale na stotine granate, i preživio je sa izgledima manjim od 10 posto.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 21:13   #8
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
nije sad bit da li su oni nešto izgubili. nego oni su pokazali ludu hrabrosti. a mi ovdje govorimo o hrabrosti, a ne o postizanju cilja.
Ok, složili smo se da je Mars u djevici pun strahova ....onda da pređemo na hrabrost.

Kako kaže jedna teta na jednom sajtu hrabrost je svojevrstan krnji oksimoron.


Zato jer hrabrost nije osobina, ona je refleks, ona je instinkt – svatko tko je sposoban riskirati nešto iznimno vrijedno (život, sigurnost itd.) ne čini to nakon višemjesečnog promišljanja, već u trenutku. Ono što se naziva hrabrošću tek je oznaka za razliku – razliku između osobe koja djeluje i one koja u istim uvjetima tako ne bi djelovala.

A upravo to je astrološki opis Marsa u svom sjedištu, u vatrenom znaku ovna. To je odvažan Mars koji djeluje bez zadrške i rezerve (u znaku ovna je Saturn-strah u padu).

Mars u djevici ne regira instiktivno, on reagira promišljeno, on smišlja taktiku prije nego što reagira. Kako su vojskovođe i ljudi koji vode bitke u prvom redu veliki stratezi a ne ratnici i logično je da je Mars u djevici tu na svom terenu. No isto tako takav Mars nije ratnik, niti je u stanju potpuno se predati instinktu. Ubi ga kombinatorika. Kako Mars upravlja i seksualnim instinktom, iz istog razloga Mars u djevici se nije u stanju potpuno prepustiti. Njegova podsvijesna želja da služi utječe na njegovu fizičku i seksualnu energiju (hrabrost) pa ga ta "zadrška" u konačnici uvijek košta potpunog užitka pobjede.
Quote:
E sad pravi Mars....ne znam što radi pravi Mars no cilj Marsa je pobjeda. A Mars u Djevici pobjeđuje. A kako će pobijediti ako malo i ne razmišlja.
E sada ti meni reci kakva je to prava pobjeda bez pravog orgazma?

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 01.12.2008. at 23:04. Reason: gramatic
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 21:24   #9
Vidim Fish da si se čula sa nekim ljudima u pogledu mene.

Hrabrost ne mora nužno biti instinkt iako se kao takva relativno često pojavljuje. Hrabar čin nije nužno učiniti instinktivno.

Recimo, likovi koji skaču sa padobranom sa visokih tornjeva zaista planiraju taj svoj čin duže vremena. Ne padne im odmah na pamet. Mnogi od njih imaju baš Mars u Djevici. Padobranci, jedno 30 posto njih kojima sam radio horoskope, su imali Mars u Djevici.

Postavlja se pitanje koji je Mars kvalitetniji za postizanje krajnjeg cilja.

Ne postoji ništa moćnije nego kad je surova sila kombinirana sa ubojitom racionalnom logikom - tada Mars postiže svoje totalno i apsolutno djelovanje i zadovoljava svoju krajnju svrhu - uspjeh.

Napoleon i Cezar su izravno sudjelovali u bitkama, nisu bili sa strane. Jednako vrijedi i za Gotovinu koji se izravno borio u Legiji Stranaca.

Mars nema blage veze sa orgazmom, orgazam je uvijek Venera / Jupiter kombinacija.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 21:30   #10
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Vidim Fish da si se čula sa nekim ljudima u pogledu mene.
Suspirium, molim te nemoj opet upasti u svoju crnu rupu paranoje. Čitaj malo između redova i opusti se.


Dakle, upravo dođoh na forum i nastavih današnju prepisku oko pitanja hrabrosti i Marsa. A to napravih iz razloga što nigdje ne viđe da je Mars u djevici onako ogoljen do srži po pitanju hrabrosti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 21:32   #11
Dakle Gotovina bi bio veći ratnik da ima Mars na 19 Ovna a ne 29 Djevice ?
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 21:39   #12
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Dakle Gotovina bi bio veći ratnik da ima Mars na 19 Ovna a ne 29 Djevice ?
Ne znam Suspirium, to ovisi o cijeloj kombinaciji Gotovine.

Ono što htjedoh reći jest da je Mars u ovnu ratnik, a Mars u djevici strateg kada je u pitanju borba (Mars).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 21:43   #13
tko donosi pobjedu ?
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 21:51   #14
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
tko donosi pobjedu ?
Dakle bore se Mars u ovnu i Mars u djevici:

Pobjeda je Mars/Jupiter, a Jupiter suvladar riba, dakle djevica gubi - baksuz.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 01:14   #15
Suspi, pa te krizeve su dijelili kapom i shakom

Fish, da li si pisala o mom Marsu u Vodoliji?
papavero is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 12:55   #16
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Zato što pravi Mars ne razmišlja već djeluje.
Ovo je jako nezgodno receno. Naime, to je opis vatrenog Marsa, osobito Marsa u Ovnu - on je taj koji djeluje (najcesce) bez razmisljanja. I Mars u Ovnu bi bio onaj najtvrdji i najsiroviji Mars (koji "ne razmislja vec djeluje"). Sto ne znaci da drugi nisu "pravi" zato sto mozda i promisle prije djelovanja. Po ovome principu rijetko koji Mars bi bio "pravi". Svaki Mars je djelovanje - jer Mars predstavlja upravo to, a polozaj u znaku ukazuje na nacine.

Iz tog razloga Mars u Djevici uopce ne mora biti kukavica niti plasljivac pun strahova, samo zato jer ne ide glavom kroz zid (kako bi to pravi Ovan napravio). Samo zato sto je razmislio prije nego je djelovao, ne znaci da uopce ne djeluje. Niti se to zaletavanje mora zvati hrabrost. Cesce je to ludost. A hrabrost se moze iskazati na vise nacina, ne samo kroz instinktivne ludorije.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 13:04   #17
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Ovo je jako nezgodno receno. Naime, to je opis vatrenog Marsa, osobito Marsa u Ovnu - on je taj koji djeluje (najcesce) bez razmisljanja. I Mars u Ovnu bi bio onaj najtvrdji i najsiroviji Mars (koji "ne razmislja vec djeluje"). Sto ne znaci da drugi nisu "pravi" zato sto mozda i promisle prije djelovanja. Po ovome principu rijetko koji Mars bi bio "pravi". Svaki Mars je djelovanje - jer Mars predstavlja upravo to, a polozaj u znaku ukazuje na nacine.

Iz tog razloga Mars u Djevici uopce ne mora biti kukavica niti plasljivac pun strahova, samo zato jer ne ide glavom kroz zid (kako bi to pravi Ovan napravio). Samo zato sto je razmislio prije nego je djelovao, ne znaci da uopce ne djeluje. Niti se to zaletavanje mora zvati hrabrost. Cesce je to ludost. A hrabrost se moze iskazati na vise nacina, ne samo kroz instinktivne ludorije.
Nije nezgodno rečeno jer "pravi" Mars je Mars u svom sjedištu, a to je upravo ono o čemu pišeš i ti i ja.

Ovo ostalo smo apsolvirali na ovoj temi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 13:08   #18
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nije nezgodno rečeno jer "pravi" Mars je Mars u svom sjedištu, a to je upravo ono o čemu pišeš i ti i ja.
Upravo zato je nezgodno. Jer nije Mars u Ovnu "pravi" Mars, nego "Mars u sjedistu". Sa svojim pozitivnim i negativnim ovnovsko-marsovskim karakteristikama. Niti je on zbog toga (jedini) hrabar.

Quote:
Ovo ostalo smo apsolvirali na ovoj temi.
Sto to?
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 13:23   #19
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Upravo zato je nezgodno. Jer nije Mars u Ovnu "pravi" Mars, nego "Mars u sjedistu". Sa svojim pozitivnim i negativnim ovnovsko-marsovskim karakteristikama. Niti je on zbog toga (jedini) hrabar.
Pročitaj na vrhu ove stranice...pisah o hrabrosti kao "krnjem oksimoronu".
Quote:
Sto to?
Pa o Marsu u djevici, Marsu u ovnu i općenito Marsu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 13:28   #20
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pročitaj na vrhu ove stranice...pisah o hrabrosti kao "krnjem oksimoronu".
Procitala sam sve sto si pisala o hrabrosti i o Marsu u Djevici. Iz tog razloga sam i dala komentar. Procitaj sto sam napisala.

Quote:
Pa o Marsu u djevici, Marsu u ovnu i općenito Marsu.
Takodjer mislim da je vrlo nezgodno reci kako "smo to apsolvirali".
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:27.