Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2007., 23:24   #201
Strah me tuđe smrti, i strah me načina na koji ću umrijeti.

Prije bi se reklo, zapravo, da me strah života.




Quote:
DYINGFETUS kaže: Pogledaj post
ubij se
Vasilisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 09:04   #202
i mene je strah tuđe smrti.
ponekad svoje , aliradi straha od nepoznatog jer ne znam šta me čeka s druge strane.gdje idem kad umrem , jer ne vjerujem da je veliko ništa , sigurno je nešto. a pošto neznam šta, to je ono čega se zapravo bojim.
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 15:52   #203
I mene je ponekad strah od smrti toliko da sam dobila panicne napade od toga,ali shvacam da se to mora dogoditi jednom i da moram ostatk zivota prozivjeti najbolje sto znam a strah bi me samo u tome pralizirao...
annika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 21:48   #204
ja mislim da je poslije smrti VELIKO ništa, i to mi je čist ok
nema mi neke logike da bi poslije smrti nečeg trebalo biti
bojim se samo prošlosti i onoga što nisam učinila
ali zato se veselim budućnosti i onome što mogu učiniti...
oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 18:48   #205
Mene nije strah vlastite smrti nimalo, ali me strah smrti bližnjih, rasplačem se i na samu pomisao na to.
__________________
If you are not too long, I will wait here for you all my life. (O.W.)
dainty is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 14:21   #206
O bože...
dijana25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 03:00   #207
treba se ubit
i onda nas strah ničega ne bu!!!
oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 09:49   #208
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
Zapravo me više strah smrti voljenih nego moje.
usudit cu se izjaviti da vlastita smrt nije NISTA u odnosu na smrt voljene osobe

moja je kcerka govorila da smrt nije nesto najgore sto se moze dogoditi ljudskom bicu....i ja joj vjerujem
rekla je da je njoj puno gore cinjenica da ne moze u skolu, ne moze na snowboarding.....ne moze voditi svoj normalni zivot
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 01:25   #209
Quote:
frenchkiss kaže: Pogledaj post
imam užasan strah od smrti. znam se po noći probuditi u takvom strahu da je to nepodnošljivo. ta činjenica da ĆE SE TO JEDNOM DOGODITI I DA MI NITKO NE MOŽE POMOĆI ubija me...
kako se toga riješiti i ima li još takvih iskustava?

Gledaj to s vedrije strane, sto prije umres bit ces duze mrtav.
the_dragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 10:44   #210
Strah od vađenja krvi?!

Dakle krv sam vadila iz vene svega 2 puta u životu i oba puta se desilo isto: izgubim svijest i dobijem zgrčenje svih mišića (ne znam kako se to stručno zove).
Nije me strah krvi ni igle u biti svjesno me nije strah toga procesa već jednostavno prilikom vađenja krvi imam osjećaj da su mi izvadili svu krv iz tijela. Tako da mislim da to nije strah, ali liječnici kažu da jeste.
Ima li netko slično iskustvo ili savjet kako se nositi s time i što je to točno?
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 11:00   #211
preporučam da počeneš dobrovoljno davati krv.

događa li ti se to i kad te piknu u prst, kada se porežeš, vidiš kod drugih krv??? ili je ograničeno samo na specifičnu situaciju vađenja krvi iz vene?

Quote:
crnarupa kaže: Pogledaj post
imam osjećaj da su mi izvadili svu krv iz tijela.
nerelana percepcija stvari... može dovesti i do 'neprimjerene' reakcije na isto.
sve je u glavi... ako misliš da su ti izvadili svu krv moguće da mozak reagira prema toj informaciji.
__________________
"... now I'm here, think I'll stay around around around..."
(c) queen
zordi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 11:12   #212
ma ne, što se tiče prsta mogu mi ga i odrezati
znači sve ok mogu gledati krv i kod sebe i drugih, ali vene brrrrr
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 11:39   #213
Mozda je to jer vadit krv malo boli, pa onda to povezes s tim da to znaci da ce ti poslije falit krvi u tijelu... A malo je neugodan osjecaj, meni se isto cini ko da mi ruka ostaje bez krvi.
Ma u glavi ti je to, predobro se uzivljavas.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 11:43   #214
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
Mozda je to jer vadit krv malo boli, pa onda to povezes s tim da to znaci da ce ti poslije falit krvi u tijelu... A malo je neugodan osjecaj, meni se isto cini ko da mi ruka ostaje bez krvi.
Ma u glavi ti je to, predobro se uzivljavas.
Nije do boli, kao da je to neka bol + uopće ne gledam od početka tako da u biti ne vidim kad je krv izvađena, ali osjetim.

A to da je u glavi to jeste 100%, ali šta mi je činiti?

To je pravo lud osjećaj kad dolazim sebi osjećam se kao da sam bila mrtva pa oživljavam i onda me prikopčaju na nekakvu infuziju i budem ok.
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 11:55   #215
i ja padam u nesvest
ali samo kad sama idem da vadim krv.
shvatila sam da kad ide neko samnom sramota me da se ovolika skljokam pa se nekako i odrzim.

ranije sam padala u nesvest i od injekcije, ali vise ne.

sama sam sebi rekla da je bruka da se odrastao covek plasi injekcije.

zubara se ne bojim.
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 11:58   #216
hm, ali padanje u nesvijest mi je manji problem, zgrčenje svih mišića je veći.
crnarupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 16:37   #217
Quote:
crnarupa kaže: Pogledaj post
Ima li netko slično iskustvo ili savjet kako se nositi s time i što je to točno?
vene jojjoj i ja sam u tome klubu
zapravo nemam averziju prema krvi, ali VENE :vrisak: ne volim gledat vene kroz kožu, ne volim zategnut (ispružit) ruku da vidim vene, ne volim kad me neko miluje po ruci tu na pregibu gdje se vadi krv, ili bilo gdje na ruci ili nozi tipa zgobova gdje su vene tik uz kožu
vadim krv bez problema, tj. bez histerije ili padanja u nesvijest, al n i k a d a ne gledam ono, okrenem glavu koliko god mogu na stranu patetično, znam, al štaš
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 17:13   #218
Quote:
crnarupa kaže: Pogledaj post
Dakle krv sam vadila iz vene svega 2 puta u životu i oba puta se desilo isto: izgubim svijest i dobijem zgrčenje svih mišića (ne znam kako se to stručno zove).
Nije me strah krvi ni igle u biti svjesno me nije strah toga procesa već jednostavno prilikom vađenja krvi imam osjećaj da su mi izvadili svu krv iz tijela. Tako da mislim da to nije strah, ali liječnici kažu da jeste.
Ima li netko slično iskustvo ili savjet kako se nositi s time i što je to točno?
ja sam čula da neki ljudi koji imaju prevelik brog eritrocita nesmiju vadit krv...možda to ima nekakve veze
__________________
I am fucking done with people treat me badly. Happiness will be my revenge.
Itchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 11:31   #219
Uh, kod mene je problem sto mi se uzasno, ali uzasno, gadi pomisao da mi netko zabija iglu po kozu.
Moram samu sebe nekoliko sati prije odlaska na vadjenje krvi psihicki pripremati za to. Evo, sad se jezim na samu pomisao.

I onda kada napokon sjednem na onu stolicu, obavezno okrenem glavu, i pokrijem oci dlanom, i trudim se ne tresti previse.
Sto je medicinskoj sestri obicno urnebesno smijesno

Kada bi pogledala sto se dogadja mislim da bi automatski povratila od muke.

Uzas!!

A najgnusnije horror filmove mogu gledati bez problema
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 14:04   #220
Quote:
crnarupa kaže: Pogledaj post
Dakle krv sam vadila iz vene svega 2 puta u životu i oba puta se desilo isto: izgubim svijest i dobijem zgrčenje svih mišića (ne znam kako se to stručno zove).
Nije me strah krvi ni igle u biti svjesno me nije strah toga procesa već jednostavno prilikom vađenja krvi imam osjećaj da su mi izvadili svu krv iz tijela. Tako da mislim da to nije strah, ali liječnici kažu da jeste.
Ima li netko slično iskustvo ili savjet kako se nositi s time i što je to točno?
Taj osjecaj tj. strah mozes izvrsno rijesiti hipnozom.
Ja nemam takvih problema, ali znam neke ljude koji su kroz hipnozu to rijesili.
ena2502 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.