Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2008., 14:51   #81
Quote:
karolinaxf kaže: Pogledaj post
onako kako ti je mazgov rekao:

ako ne mijenjaš gabarite znači npr mijenjaš grede, letve, crijep ne trebaš dozvolu


ako podižeš krovište (podzidavaš zidove ili promjenom kuta podižeš za 50 cm) trebaš dozvolu

možeš ići na rizik i bez dozvole ,
inspekcija će ti doći samo ako te netko prijavi
a i tada možeš proći samo s upozorenjem (iskustvo prijetelja)
ok,hvala!

svaka izmjena veličine objekta se računa po kvadratima ili? to se odnosi isto i na visinu i na širinu/dužinu objekta?
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 21:48   #82
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
ok,hvala!

svaka izmjena veličine objekta se računa po kvadratima ili? to se odnosi isto i na visinu i na širinu/dužinu objekta?
pa , naravno , po pravilu ni balkon ne smiješ izbaciti bez da zatražiš dozvolu , a to što u praksi nije tako , to je već druga stvar

vi planirate podignuti krovište za cck-a 50 cm , ali naj vjerovatnije i mijenjate kut tj nagib krovišta i od tavana pravite potkrovlje i povećavate stambeni prostor , svi uvjeti se mijenjaju ,. rasli vi ili se debljali treba vam veće odijelo
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 08:09   #83
ok, hvala puno!

jel zna tko otrpilike koliko se naplačuje po m3 proširenje objekta?

kuća sagrađena prije 1968. godine...
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 12:50   #84
Quote:
dbunic kaže: Pogledaj post
U onoj galeriji se nalazi i moje krovište, evo linka:
http://www.krovista-hle-mar.hr/galerija/P6130033.JPG
Hvala na odgovoru.
Krov ti je prekrasan, a reklo bi se da je i taj prostor ispod krova također jako lijep, i da je dobro sve iskorišteno. Ma da, kada se sredi krov, ostalo je valjda lakše. Ja imam dilemu potkrovlje ili prizemlje uređivati, i vidim da mi je dilema pomalo bezvezna. Makar mi je potkrovlje ljepše, definitivno, prizemlje mi je jeftinije i dobijem više prostora, a isto je jako lijep prostor.
Krov za sada mjenjati netreba, pa neka stoji.
__________________
U boj za narod svoj!!
snjeguljičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 13:11   #85
kuća mi je sagrađena prije 1968. godine, dakle,dozvole nema,u katastru je ucrtana, ima i projekt kuće...

jel se isto vade dozvole za adaptaciju kao i kod normalnih kuća rađenih poslje 1968.?
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 14:30   #86
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
kuća mi je sagrađena prije 1968. godine, dakle,dozvole nema,u katastru je ucrtana, ima i projekt kuće...

jel se isto vade dozvole za adaptaciju kao i kod normalnih kuća rađenih poslje 1968.?
za adaptaciju postojećeg objekta treba vam riješenje , obratite se uredu za prostorno uređenje , tamo će te dobit sve potrebne naputke
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 14:52   #87
1.) koliko košta produljenje kuće van gabarita po kubiku? valjda neka cijena postoji...

2.) jel i adaptacija krovišta (ako idem sa kućom u zrak) se računa po kubiku?
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 16:41   #88
Renovacija krovišta

Pozdrav

Ovako,odlucili smo se o renovaciji krovista na vikendici u okolici zagreba.
To je drvena kuca stara vec nekih 60 god ali u dobro stanju znaci ne raspada se i nece se srusit.
Na njoj je sad vec stari krov koji treba zamjeniti.E sad posto je to vikendica i u njoj se ne zivi tu i tamo prespavamo za vikend i tako nebi isli na neku skupu varijantu.I da u potkrovlju se ne zivi.tamo stoji samo alat i takve stvari.
Trazio sam na netu i raspitivao se i mislio sam staviti Tondach Continental crijep.Radi se o nekih 100 kvadrata krova znaci nije ni puno.
na krovu rogovi su ok,i one poprecne letve koje su nekih 30 cm ramaknute su ok,nije nista trulo.mislim da nebi isao na varijantu da stavljam daske skroz jer je to jos dodatni trosak.pa sam mislio da mi predlozite kakvu izolaciju stavit ispod...znaci onu foliju ili nesto drugo da nebi curilo ispod i radi vlage i tih stvari?
Zanima me znaci kakva je prcedura s tim.kakva izolacija bi bila dobra.
Koliko bi bila cijena postavljanja takvog krova?
dirtyjack is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 14:43   #89
Quote:
dirtyjack kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Ovako,odlucili smo se o renovaciji krovista na vikendici u okolici zagreba.
To je drvena kuca stara vec nekih 60 god ali u dobro stanju znaci ne raspada se i nece se srusit.
Na njoj je sad vec stari krov koji treba zamjeniti.E sad posto je to vikendica i u njoj se ne zivi tu i tamo prespavamo za vikend i tako nebi isli na neku skupu varijantu.I da u potkrovlju se ne zivi.tamo stoji samo alat i takve stvari.
Trazio sam na netu i raspitivao se i mislio sam staviti Tondach Continental crijep.Radi se o nekih 100 kvadrata krova znaci nije ni puno.
na krovu rogovi su ok,i one poprecne letve koje su nekih 30 cm ramaknute su ok,nije nista trulo.mislim da nebi isao na varijantu da stavljam daske skroz jer je to jos dodatni trosak.pa sam mislio da mi predlozite kakvu izolaciju stavit ispod...znaci onu foliju ili nesto drugo da nebi curilo ispod i radi vlage i tih stvari?
Zanima me znaci kakva je prcedura s tim.kakva izolacija bi bila dobra.
Koliko bi bila cijena postavljanja takvog krova?
Kaj niko ne bi mogao rec svoje misljenje?
dirtyjack is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 15:21   #90
Ovako ako kažeš da je nešto staro 60 godina onda ja nekak sumljam da je sve u dobrom stanju. Ja sam na nakon 30 godina imal jednu gredu koju su napali termiti i opustošila voda- negdje je polako onako pomuklo puštalo.

Kaj se tiće izolacije stavi neku paropropusnu vodonepropusnu foliju. E sada ona bi ti trebala doći između greda i letvi tako da ne znam gdje da ju zabiješ- gore smeta crijepu dole greda ti dodatno kisne.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 19:28   #91
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
Ovako ako kažeš da je nešto staro 60 godina onda ja nekak sumljam da je sve u dobrom stanju. Ja sam na nakon 30 godina imal jednu gredu koju su napali termiti i opustošila voda- negdje je polako onako pomuklo puštalo.

Kaj se tiće izolacije stavi neku paropropusnu vodonepropusnu foliju. E sada ona bi ti trebala doći između greda i letvi tako da ne znam gdje da ju zabiješ- gore smeta crijepu dole greda ti dodatno kisne.
Nije nis trulo nije prokisnjavalo do sad hvala bogu tak da...

Da znaci taj nepropusni najlon ide na rogove pa na njih taj najlon pa onda letve e da onda bi to trebalo izbijat sve...hmmm
a jel postoji jos kakvo rijesenje???...jer,....da s ovim ne dobim nis..ajmo rec.
ak negdije procri ici ce na drvo a to nije dobro.
dirtyjack is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 14:55   #92
Eto i da napisem to....
prosli tjedan smo napokon rijesili i taj krov.super je isplao na kraju.
skinuli smo stari,izbilči letve stare,podaskali,stavili novu ljepenku i letve i novi crijep.
odlucio sam se za Tondach Continental,taj mi se cinio nekako najprilagodjeniji za nase podneblje a i ljudi ga najvise hvale.
jos imam par sitnica za rijesit i onda je to to....pic pic
dirtyjack is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 15:16   #93
Quote:
dirtyjack kaže: Pogledaj post
Eto i da napisem to....
prosli tjedan smo napokon rijesili i taj krov.super je isplao na kraju.
skinuli smo stari,izbilči letve stare,podaskali,stavili novu ljepenku i letve i novi crijep.
odlucio sam se za Tondach Continental,taj mi se cinio nekako najprilagodjeniji za nase podneblje a i ljudi ga najvise hvale.
jos imam par sitnica za rijesit i onda je to to....pic pic
Koliko je koštalo to zadovoljstvo?
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 00:38   #94
Quote:
djemba kaže: Pogledaj post
Koliko je koštalo to zadovoljstvo?
To zadovoljstvo je kostalo...cca 12 000 kn

10 000 kn me ispao crijep,daske ,letve,ljepenka.
a ostatak jos negdje 2000kn.znaci vjetarlajsne nove cavli cigle jer smo zidali dimnjak do kraja,trebale su polovice crijepa,silikon itd...i takve ostale sitnice.
ljude sam uspio nac tak da to nisam moro caltat dodatno...

kak ti se cini?
dirtyjack is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 10:39   #95
Quote:
dbunic kaže: Pogledaj post
Evo firme koja je meni radila novo krovište.
http://www.krovista-hle-mar.hr/
Imao sam dvije ponude i bili su povoljniji. Zadovoljan sam kvalitetom i izvedbom.
Eto, nadam se da sam pomogao, pozdrav!
Evo ako ti još treba meni je radila firma iz varaždina i sve je prošlo korektno. Imao sam tri ponude i bili također su bili najpovoljniji a napravili su dobar posao. Imam kontakt od inzenjera koji radi na ponudama i s kojim sam ja kontaktirao pa ako trebaš pošalji pm.
Imam i ovaj link na web http://www.webgradnja.hr/katalog/247...eroof-classic/
franjob is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 15:49   #96
Zamjena krova

Pozdrav,

Zanima me, da li netko zna okvirnu cijenu zamjene krovišta. Zamjena nosivih stupova od drva, svih letvica i crijepova. Površina nad kojom je krov iznosi 100 m2. Te da li treba građevinska dozvola, ako se samo renovira krovište. Ne dira se ništa, ništa se ne povisuje, samo se mjenja, te eventualno stavljaju prozori. Trebao bi cijenu za materijal i ruke. Hvala
MislawJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 19:37   #97
20€ za m2 izrade i montaže ,uključivo pokrivanje, 6000-7000 kn limarija,20.000 kn građa,20.000 kn crijep .Odprilike !!
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 12:15   #98
Quote:
MislawJ kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Zanima me, da li netko zna okvirnu cijenu zamjene krovišta. Zamjena nosivih stupova od drva, svih letvica i crijepova. Površina nad kojom je krov iznosi 100 m2. Te da li treba građevinska dozvola, ako se samo renovira krovište. Ne dira se ništa, ništa se ne povisuje, samo se mjenja, te eventualno stavljaju prozori. Trebao bi cijenu za materijal i ruke. Hvala
Dozvola ne treba..nas je skidanje starih ploča (imali smo one s azbestom koje bi se trebale i posebno skladištiti), daskanje, novi crijep (pohvale za Tondach kontinental , rušenje zida i gradnja novog, uradnja i novi Velux prozor (70x140), dogradnja dimnjaka, odvoz cjelokupnog otpada..sve zajedno 50 000 kuna (imali smo izvrsne majstore koji su sve to napravili u manje od 4 dana)
__________________
- medin dućan -
bluebear01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 15:39   #99
Pozdrav


Jel mi ko može reć koliko košta s pdv-om nexeov crijep kontinental čisto da usporedim s tondachom. Baš se i nema para, cca 65000 kn za sve a treba sve skidat, idu novi rogovi, brodski pod, daske, letve, štafle itd + pokrov. Tlocrtna površina kuće je 90 m2 s time da su stranice (strehe) krova na kraćoj strani od 9m. Nisam mogao nigdje nać građevinsku i nacrte, ko zna di mi je to al koliko sam mjerio i računao a mislim da sam dobro jedna strana strehe je 7.1 m a druga 11m. Krov je na svakoj strani metar od zida van a kako sam računao površinu krova ugrubo sam došao do 160m2 a kut 33° osim ako me ACAD nije zajebao a nije.
Sad bi se stavili prozori na tavan da jednog dana tu bude tavanski stan, sad je visina na podu do one točke di krov izlazi van kuće 1m a trebalo bi podić za 1.2 m da stanu prozori, i jedna i druga streha. Sad je krov klasični dvostrešni. Dakle, u sredini strehe bi bio podignut gledajuć s ceste a s druge strane tj nacrta gledano središnji dio je 23° tj bio bi i onda se spuštaju stranice na standardni kut. Znate valjda kaj mislim, tog ima oko ZG svaka treća kuća sad...
Gledao sam za građu u G. Reki s popustom i PDV je građa uglavnom 1500-1700 kn po kubiku a ja trebam oko 12m3 ako je dobro računao frend koji mi je radio ponudu i koju sam bajdvej odbacio radi materijala (tražio 42000 kn) i ruku za koje je tražio nevjerojatnih 37000 a za 5 dana je gotov.
Drugi je dao ponudu od 35000 za materijal i 15000 za ruke al na kraju će vjerojatno tražit i više

Kaj sad radit? Jedan sumnjivo jeftin a drugi iako mi je frend bi me oderao... Za trećeg nemam vremena, svi su na moru il te ne jebu, a do 15.8 sve mora bit gotovo. Inače oko ponuda se stari brine a njega boli k.... za sve a ja već lud... Imam ih vremena nadzirat tak da sigurno ne budu sfušali, takav mi može jedino letit s krova ak nekaj zajebe i neće popravit

Dakle, tražim informaciju dal je nexe danas bolji nego nekad jer na krovu je 28g stari vinkovački crijep koji nigdje ne curi, jedino je gotov i ružan totalno...
Di je najjeftinija građa?
Sve ovo pitam jel od frenda friškog obrtnika (to je ovaj skupi) sam ak niš drugo dobil ponudu s detaljnom specifikacijom pa ak me neko misli ženit i krast na materijalu mogu i sam nabavljat isti. Hvala
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 18:29   #100
Pa kaj si to sam ne napraviš?? Kolko vidim ,kužiš se u igru kad bi bacao s krova fušere,znači treba samo potpora. Poberi 3-4 lika na skladištu za 250 kn dnevno i udri!! Moja ponuda za ruke ti je 24.000 kn uz uvjet da te nema ni blizu prije nego bude gotovo. Stari može biti uz nas,nije problem!
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.