Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2013., 21:08   #41
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Ne postoje one osobe koje se mole Bogu tek tako,jedni to rade ocekujuci nesto zauzvrat(pozitivni i normalni interes Ne0SA)a drugi zbog Bogobojaznosti i poniznosti prema Svevisnjem(interes je dusevni Mir kroz molitvu,tako osjecaju vecu sigurnost,sto je opet prirodni interes)
razumiješ li razliku između interesa (SA) i potrebe (VE)? Evo ako ti nađem neku molitvu koja ne uključuje to da ti taj kome se moliš nešto da zauzvrat.....
A ovo s bogobojaznosti/poniznosti (SA) ima veze uglavnom s monoteizmom....

Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Jesi li ti ikada razmisljala dali bi ikada bila u vezi sa muskarcem koji ne zadovoljava tvoje emotivne,duhovne,intelektualne,finansijske ili bilo koje teznje?DAli bi poklonila sebe prvom muskarcu koji bi ti se ponudio na ulici i poklonila mu svoju bezuvjetnu ljubav?Naravno da nebi ako ti se nebi svidio i u njemu nebi vidjela ono osobu od koje ocekujes da ce opet tebe da usreci.Znaci radi si opet o emotivnom ili duhovnom interesu.Da nije tako nebi imali nikakvih normi pri odabiru partnera,birali bi prvoga ko bi nam se ponudio.Ali ne,mi tu gledamo prvenstveno svoje zadovoljstvo
opet ista stvar. Interes, potreba i zadovoljstvo. Tri različite stvari.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 21:18   #42
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Boga mi se osjeti da taj Merkur ide duboko na samo dno okeanaA 3 u Jarcu zeli sva ta razmisljanja i istrazivanja da preslika u jednu Formu i da ih prezentira dalje,mozda se sta i zaradi
vl 3k u Djevici.....prije nego ih preslikam u formu, moram analizirati...
ne zarađujem od astrolgije

Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Sto se tice simbioze nisi primjetila da sam uz Ne0Ur napisao da bi i tu dodao i Sa
Zasto se vezes samo za zemljane kuce,i sve ostale imaju potrebu da ostvare neki interes(korist)naravno u svojoj sferi interesovanja
ajme što bih ti voljela vidjet horoskop. U svemu što te okružuje vidiš korist. Prestrašno. Sigurno si i skeptik.
Šta je onda Uran u simbiozi, kad u istoj nemaš pravo na individualnost, nemaš unutar tog odnosa svoj prostor. Ne možeš razvijati niti jedan aspekt svoje ličnosti, a da to nije slobodno od druge osobe. To je ono po čemu se simbioza razlikuje od jointnessa...

Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
2,6 i 10 kuca jesu materijalne i njihov interes bi trebao da se svodi na materijalno zadovoljavanje,ali naravno da nisu iste i mozda si tu i u pravu,mozda 2 i 6 kuci ne treba dodavati i Saturna,posto i Venera i Merkur sadrze takodjer taj zemljani princip.Vodio sam se onom da je Saturn najveci materijalista zodijaka(sa cime se licno ne slazem) i geslom Jarca"JA koristim" pa me mozda to ponijelo.A i ona komparacija izmedju tranSaturnovskih planeta i Saturna me malo navela da pretjeram ocito.
Očito
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 21:20   #43
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
razumiješ li razliku između interesa (SA) i potrebe (VE)? Evo ako ti nađem neku molitvu koja ne uključuje to da ti taj kome se moliš nešto da zauzvrat.....
A ovo s bogobojaznosti/poniznosti (SA) ima veze uglavnom s monoteizmom....



opet ista stvar. Interes, potreba i zadovoljstvo. Tri različite stvari.
Da,sve 3 stvari se jednim imenom mogu nazvati Korist,Duhovna ili Materijalna
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 21:22   #44
[QUOTE=Saradonija;43340905]razumiješ li razliku između interesa (SA) i potrebe (VE)? Evo ako ti nađem neku molitvu koja ne uključuje to da ti taj kome se moliš nešto da zauzvrat.....
A ovo s bogobojaznosti/poniznosti (SA) ima veze uglavnom s monoteizmom....



Poslah dupli post pa da ga iskorostim(sve je korist)Nisam skeptik,samo sam realista,gledam realno na stvari oko sebe.Realista optimistima djeluje skepticno,znam to
SAd me opet vracas na Jointness i na Urana,pa rekli smo da ne moze bez Saturna(pravila da nema pravila)KArtu cu ti poslati

Zadnje uređivanje Facies : 27.01.2013. at 21:27.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 22:16   #45
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
nisu svi zainteresirani za duhovnu stranu života,
nisu. ali svi imamo spirit. nebitno za raspravu u kolikoj smo mjeri u doticaju sa svojom duhovnom stranom i na koliko je ona stupnju, ali svi imamo svog neptuna i svi smo duhovna jednako kao i materijalna bića. upotrijebila sam pojam božansko u sebi nevezano za religijsku opredijeljenost pojedinca u nedostatku boljeg izraza kojim bih obuhvatila i religiozne i agnostike i ateiste. za mene osobno taj pojam označava naprosto jedinstvenu kozmičku energiju

Quote:
pa tako i Neptun ima značenja na prizemnijem nivou.
naravno da ima, jer duh i materija su jedno. tako ni neptun nije neka odvojena apstrakcija izvan nas samih. po meni on itekako djeluje u životima ljudi kroz njihovu svakodnevicu, pa i u onim prizemnim stvarima. no, on je uvijek viši kozmos u nama. oplemenjivač materije.


Quote:
Saturn je forma, a čim nešto ima formu, odnosno oblik - postoji granica.
Saturn u kontekstu odnosa podrazumijeva formalnost tipa vjenčani list, potpisani ugovor, legalna zajednica. Bez toga se može u odnosima. Uranski odnosi su odnosi slobodnog tipa. Brak bez papira, veza koja nije formalna, ali svejedno postoji....partneri ni u čemu nisu obavezni na nešto (UR). U takvim odnosima može se reći da Saturn onda radi u kontekstu drugih svojih osobina, a pod uvjetom da ne sputava nikakvom unapred dogovorenom obavezom: poštovanje, uvažavanje, odgovornost. Odnosi gdje toga nedostaje opisani su neharmoničnim aspektima SA....
kao veliki pobornik braka bez papira i neformalnih veza u jednoj sam raspravi trebala argumentirano obrazložiti u čemu je razlika između formalnog i "divljeg" braka, te zašto onda inzistirati ili ne na formi kad je ona ionako tu.

naime, i u formalnom i neformalnom braku, forma postoji, jednako kao i sadržaj. sa saturnom je ta forma opipljivija i iz razloga potpisa crno na bijelo, a s uranom je ta forma neopipljiva. no, ajmo na primjeru, da bi bilo jasnije. kad si s nekim u divljem braku jednako kao i u formalnom imate zajedničke ciljeve, zajedno planirate svoju sadašnjost i budućnost, od svakodnevnih trivijalnosti tipa ručka, rublja, šopinga, izlazaka, itd....pa do onih dugoročnijih i kompleksnijih tipa kredita, djece, mjesta boravka, itd. dalje, i u formalnom i u neformalnom braku postoji raspodjela dužnosti, postoji privatni prostor, postoje vlastiti interesi i zanimacije, a postoje i zajednički. znači, postoji sadržaj i forma, jer to su dvije nerazdvojive stvari. nemoš ipeć kolač bez tepsije, da ga jebeš

e sad ono najbitnije, the greatest argument of all is- potpisali vi taj papir ili ne, ozakonili ga ili ne, učinili formu opipljivom/vidljivom ili ne, pred zakonom je isto. u vašim očima, u očima vaših bližnjih i u očima vaše zajednice i zakona formalni i neformalni brak su izjednačeni.

po meni, radi se zapravo samo o "osjećaju" i osobnim preferencama jer sadržaj koji "valja" opstat će, bila forma opipljiva ili ne i samim time rasprava o formi postaje bezrazložna iako ista- postoji. dakle, stvar je u tome kako su planete položene i aspektirane. tj. saturn je loš jedino afliciran. inače je skroz simpa

Quote:
Ne treba Uranu i Neptunu usmjerenje od Saturna. Ne treba mu ni pravilo. Iz razloga što je smjer, pravilo, struktura i formalnost u prirodi Saturna, a to nije priroda Neptuna i Urana. Neptun je konfuzan kad je loše smješten po znaku ili kad prima neki loš aspekt, on sam po sebi ne predstavlja konfuziju. Njegovo poimanje stvarnosti je malo drugačije....ajmo reći 'van činjenično', ali ne i 'u suprotnosti sa činjenicom'.....i to ne znači da je neispravno. Kod Urana nema pravila, jer Uran funkcionira nezavisno i daleko od pravila - također ne znači da treba nekakvo nacrtano usmjerenje. On je željena promjena pod uvjetom da nije loše smješten i da nema frustrirajuće aspekte. Stihijsko djelovanje ima npr Uran pod kvadratom i/ili opozicijom, ali sam Uran nije razasutog i divljeg djelovanja.
Iz tog razloga Neptun i Uran mogu savršeno funkcionirati (harmonični aspekti), a bez da se tu nađe još i Saturn koji će da kroji pravila i usmjerava njihove akcije. Inače ciljevi kao ciljevi spadaju u 11k. tako ni tu Saturn nije nužan.
ajmo se sad osvrnuti na pojam tima (partnerstva) u općem kontekstu (nebitno je li ljubavni, prijateljski, poslovni). rekli smo da u jointnessu imamo:
- tim
- imamo zajenički cilj,
- zajednički interes (po meni vlastiti interesi postoje samo su u skladu i sa interesima tima, iako nužno ne moraju biti ograničena preslika ciljeva tima. tj, uran daje slobodu tih i takvih opcija- imati i usporedni vlastiti cilj i interes dokle god on ne remeti ciljeve i interese grupe)
- imamo vlastiti prostor i slobodu djelovanja, ali mora postojati
- sinkronizacija.

rekla si da i dobro postavljen saturn je uvijek autoritet i nadređeni i da koliko god bio prijateljski nastrojen nema ravnopravnosti. to je prva točka s kojom se kad razgovaramo o ideji jointnessa ne slažem s tobom. zašto? e pa, upravo tu na scenu upadaju uran (ravnopravnost, sloboda, ideja) i neptun (suptilnost, rafiniranost, sinkronizacija, "osjećaj za filing" , osjećaj za drugoga). uran i neptun razbijaju i oplemenjuju saturnovu krutost i dominaciju, pa ostaje saturn kao strateg i taktičar, saturn koji predstavlja racio i daje grube konture same akcije, ali zbog utjecaja urana nema vrhovnog i neupitnog vođe i autoriteta, odnosno, vođa je svaki član grupe (uran- ravnopravnost i jednakost) naizmjenice koji u datom trenutku ima najbolje razrađenu ideju koja daje najbolje rezultate u interesu cijele grupe.

uran grupi daje slobodu osobnog kreativnog izričaja koji se ne sukobi sa kreativnošću i načinima ostalih članova (slikovito- ako je "tvoj način" hodati na rukama, dok drugi koračaju nogama, a time ne "ugrožavaš" grupu....samo hodaj )

a neptunov utjecaj je tu da svi članovi grupe bez rasprave, svađa i sukoba na onom suptilnom nivou znaju prepoznati kad je trenutak za "predati palicu" drugom članu, u svrhu napretka cijele grupe, a bez osjećaja osobne žrtve i vlastitog gubitka i osjećaja podređenosti.

edit: i da, slažem se sa facises. ne postoji čin koji je oslobođen vlastite koristi. i u onim najaltruističnijim i najnesebičnijim radnjama koje činimo za drugoga imamo korist- osjećaj vlastitog zadovoljstva, ispunjenosti, sreće. osobno, mislim da je totalni apsurd proglašavati tu činjenicu falingom, pokazateljem neduhovnosti, pokazateljem nižeg stanja svijesti. ono, a što je loše u obostranoj koristi?
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!

Zadnje uređivanje .aquarius. : 27.01.2013. at 22:21.
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 23:39   #46
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Da,sve 3 stvari se jednim imenom mogu nazvati Korist,Duhovna ili Materijalna
Ne. Interes (10k), potreba (2k), zadovoljstvo (5k). Pod interes mislim na korist, odnosno 'imati interesa ili koristi u nekoj situaciji', a ne u smislu 'interesira me neka osoba...'
Naprimjer:
- piješ sok jer si žedan - potreba (2k)
- piješ sok jer si pročitao da koristi tvojim bubrezima - korist(10k)
- piješ sok jer ti to pričinjava zadovoljstvo - (5k) - ne znači nužno da postoji potreba za tim (nisi žedan) niti iz razloga jer je to korisno (10k).

Ili: jedeš jer si gladan (potreba i 2k), jedeš jer nisi cijeli dan pa bi bilo pametno nešto pojest (korist za tijelo 10k), jedeš jer ne možeš odolit nekoj namirnici (zadovoljstvo 5k)....

Vidiš da postoji razlika.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 23:40   #47
[QUOTE=Facies;43341206]
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
razumiješ li razliku između interesa (SA) i potrebe (VE)? Evo ako ti nađem neku molitvu koja ne uključuje to da ti taj kome se moliš nešto da zauzvrat.....
A ovo s bogobojaznosti/poniznosti (SA) ima veze uglavnom s monoteizmom....



Poslah dupli post pa da ga iskorostim(sve je korist)Nisam skeptik,samo sam realista,gledam realno na stvari oko sebe.Realista optimistima djeluje skepticno,znam toSAd me opet vracas na Jointness i na Urana,pa rekli smo da ne moze bez Saturna(pravila da nema pravila)KArtu cu ti poslati
super ti je natalna A kako skeptik djeluje realistu?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 23:50   #48
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Naprimjer:
- piješ sok jer si žedan - potreba (2k)
- piješ sok jer si pročitao da koristi tvojim bubrezima - korist(10k)
- piješ sok jer ti to pričinjava zadovoljstvo - (5k) - ne znači nužno da postoji potreba za tim (nisi žedan) niti iz razloga jer je to korisno (10k).
istina. ali sve se opet svede na to da si ti iz pijenja tog soka imao neku korist (nebitno kakvu). na ovaj ili onaj način. jer da nije bilo nikakve koristi (ni potrebe, ni interesa, ni zadovoljstva) ne bi ga popio.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 00:24   #49
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
nisu. ali svi imamo spirit. nebitno za raspravu u kolikoj smo mjeri u doticaju sa svojom duhovnom stranom i na koliko je ona stupnju, ali svi imamo svog neptuna i svi smo duhovna jednako kao i materijalna bića. upotrijebila sam pojam božansko u sebi nevezano za religijsku opredijeljenost pojedinca u nedostatku boljeg izraza kojim bih obuhvatila i religiozne i agnostike i ateiste. za mene osobno taj pojam označava naprosto jedinstvenu kozmičku energiju



naravno da ima, jer duh i materija su jedno. tako ni neptun nije neka odvojena apstrakcija izvan nas samih. po meni on itekako djeluje u životima ljudi kroz njihovu svakodnevicu, pa i u onim prizemnim stvarima. no, on je uvijek viši kozmos u nama. oplemenjivač materije.
Kako kod koga, kod onih kod kojih to nije manifestira se kroz npr razne ovisnosti i sl. što može i ne mora biti na koncu savladano....



Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
kao veliki pobornik braka bez papira i neformalnih veza u jednoj sam raspravi trebala argumentirano obrazložiti u čemu je razlika između formalnog i "divljeg" braka, te zašto onda inzistirati ili ne na formi kad je ona ionako tu.

naime, i u formalnom i neformalnom braku, forma postoji, jednako kao i sadržaj. sa saturnom je ta forma opipljivija i iz razloga potpisa crno na bijelo, a s uranom je ta forma neopipljiva. no, ajmo na primjeru, da bi bilo jasnije. kad si s nekim u divljem braku jednako kao i u formalnom imate zajedničke ciljeve, zajedno planirate svoju sadašnjost i budućnost, od svakodnevnih trivijalnosti tipa ručka, rublja, šopinga, izlazaka, itd....pa do onih dugoročnijih i kompleksnijih tipa kredita, djece, mjesta boravka, itd. dalje, i u formalnom i u neformalnom braku postoji raspodjela dužnosti, postoji privatni prostor, postoje vlastiti interesi i zanimacije, a postoje i zajednički. znači, postoji sadržaj i forma, jer to su dvije nerazdvojive stvari. nemoš ipeć kolač bez tepsije, da ga jebeš
naravno da možeš ispeć kolač bez tepsije, osim biskvitnih.
Opet, nije potrebno naglašavati formu braka kroz uticaj Saturna kada to 7p prirodno sadrži egzaltaciju Saturna. Razlika je u tome što kod uticaja Urana papir nije bitan. Razlika je samo u papiru.

Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
e sad ono najbitnije, the greatest argument of all is- potpisali vi taj papir ili ne, ozakonili ga ili ne, učinili formu opipljivom/vidljivom ili ne, pred zakonom je isto. u vašim očima, u očima vaših bližnjih i u očima vaše zajednice i zakona formalni i neformalni brak su izjednačeni.
društvo nije prihvatilo divlji brak u potpunosti kao jednak potpisanome. Nije ni pred zakonom (JU) isto. Ne možeš se razvest tako što ćeš pocijepat vjenčani list, nego postoji procedura (SA) koja košta (JU). A da ne pričam o proceduri crkvenog braka (JU).....Nadalje, kod nekih novčanih pogodnosti traži se 'suprug' ili 'supruga' što se mora dokazati vjenčanim listom. Sve je to uticaj Saturna i Jupitera na 7.k
S Uranom je drugačije....
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
po meni, radi se zapravo samo o "osjećaju" i osobnim preferencama jer sadržaj koji "valja" opstat će, bila forma opipljiva ili ne i samim time rasprava o formi postaje bezrazložna iako ista- postoji. dakle, stvar je u tome kako su planete položene i aspektirane. tj. saturn je loš jedino afliciran. inače je skroz simpa
djelomično se slažem. Opstaju i oni odnosi upravo radi papira, odnosno statusa (SA) koji brak pruža...a ne znači nužno da su funkcionalni...

Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
ajmo se sad osvrnuti na pojam tima (partnerstva) u općem kontekstu (nebitno je li ljubavni, prijateljski, poslovni). rekli smo da u jointnessu imamo:
- tim
- imamo zajenički cilj,
- zajednički interes (po meni vlastiti interesi postoje samo su u skladu i sa interesima tima, iako nužno ne moraju biti ograničena preslika ciljeva tima. tj, uran daje slobodu tih i takvih opcija- imati i usporedni vlastiti cilj i interes dokle god on ne remeti ciljeve i interese grupe)
- imamo vlastiti prostor i slobodu djelovanja, ali mora postojati
- sinkronizacija.
nije li ovo spoj Neptuna i Urana. Sam tim je zajednica - Venera odnosno 7k. Ciljevi su stvar Urana i 11k. U toj kući se vide i zajednički i individualni ciljevi.Prostor i sloboda djelovanja je Uran, a sinkronizacija Neptun.
Što se tiče interesa, ovo dolazi do izražaja u poslovnim odnosima, inače bi se trebalo raditi o potrebama....Postoji razlika.
Ne bi bilo loše da razdvojimo poslovni jointness od bračnog/ljubavnog.

Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
rekla si da i dobro postavljen saturn je uvijek autoritet i nadređeni i da koliko god bio prijateljski nastrojen nema ravnopravnosti. to je prva točka s kojom se kad razgovaramo o ideji jointnessa ne slažem s tobom. zašto? e pa, upravo tu na scenu upadaju uran (ravnopravnost, sloboda, ideja) i neptun (suptilnost, rafiniranost, sinkronizacija, "osjećaj za filing" , osjećaj za drugoga). uran i neptun razbijaju i oplemenjuju saturnovu krutost i dominaciju, pa ostaje saturn kao strateg i taktičar, saturn koji predstavlja racio i daje grube konture same akcije, ali zbog utjecaja urana nema vrhovnog i neupitnog vođe i autoriteta, odnosno, vođa je svaki član grupe (uran- ravnopravnost i jednakost) naizmjenice koji u datom trenutku ima najbolje razrađenu ideju koja daje najbolje rezultate u interesu cijele grupe.
Ne vidim ja tu ni ravnopravnost Urana ni Neptunov 'feeling'. Svakom autoritetu/šefu (Saturn) je u interesu da bude što bolji jer su tada njegovi radnici još efikasniji i produktivniji. Kada te npr. šef nagradi slobodnim danima, on to ne radi jer misli na tvoje zadovoljstvo, nego zato jer pretpostavlja da ćeš bit još efikasniji i da će od tebe imati još više koristi (ko se ne bi potrudio za malo više slobode.) To je posao. Nije to negativna Saturnova osobina, već njegova dužnost i profesionalnost. Što si zadovoljniji to si produktivniji.

Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
uran grupi daje slobodu osobnog kreativnog izričaja koji se ne sukobi sa kreativnošću i načinima ostalih članova (slikovito- ako je "tvoj način" hodati na rukama, dok drugi koračaju nogama, a time ne "ugrožavaš" grupu....samo hodaj )

a neptunov utjecaj je tu da svi članovi grupe bez rasprave, svađa i sukoba na onom suptilnom nivou znaju prepoznati kad je trenutak za "predati palicu" drugom članu, u svrhu napretka cijele grupe, a bez osjećaja osobne žrtve i vlastitog gubitka i osjećaja podređenosti.
Da, to je spoj Urana i Neptuna.....jointness....što se može naći u poslovnim kućama ili u ljubavnim ili svejedno u kom kontekstu. U takvom odnosu Saturn nije nužan za opstanak.

Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post

edit: i da, slažem se sa facises. ne postoji čin koji je oslobođen vlastite koristi. i u onim najaltruističnijim i najnesebičnijim radnjama koje činimo za drugoga imamo korist- osjećaj vlastitog zadovoljstva, ispunjenosti, sreće. osobno, mislim da je totalni apsurd proglašavati tu činjenicu falingom, pokazateljem neduhovnosti, pokazateljem nižeg stanja svijesti. ono, a što je loše u obostranoj koristi?
Ti također kao Facies ne vidiš razliku između koristi, potrebe i zadovoljstva?
Potreba za hranom/jedenje radi koristi/ jedenje iz zadovoljstva.....?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 00:24   #50
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Ne. Interes (10k), potreba (2k), zadovoljstvo (5k). Pod interes mislim na korist, odnosno 'imati interesa ili koristi u nekoj situaciji', a ne u smislu 'interesira me neka osoba...'
Naprimjer:
- piješ sok jer si žedan - potreba (2k)
- piješ sok jer si pročitao da koristi tvojim bubrezima - korist(10k)
- piješ sok jer ti to pričinjava zadovoljstvo - (5k) - ne znači nužno da postoji potreba za tim (nisi žedan) niti iz razloga jer je to korisno (10k).

Ili: jedeš jer si gladan (potreba i 2k), jedeš jer nisi cijeli dan pa bi bilo pametno nešto pojest (korist za tijelo 10k), jedeš jer ne možeš odolit nekoj namirnici (zadovoljstvo 5k)....

Vidiš da postoji razlika.
Pa ako sam procitao da neki sok koristi mojim bubrezima onda je valjda to isto potreba mojih bubrega tj mene a ne korist i 10 kucaTo je ono sto pricam,bliska veza izmedju potrebe i koristi.
Pijes sok jer si zedan prije da je 1 kuca(opstanak),bez tecnosti nas nebi bilo.
Ako pijemo iz zadovoljstva to prije da je do 2 kuce(Bikovi su dezurni hedonisti zodijaka)

Zadnje uređivanje Facies : 28.01.2013. at 00:32.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 00:30   #51
[QUOTE=Saradonija;43343963]
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post

super ti je natalna A kako skeptik djeluje realistu?
Pa djeluje realno,kao i optimistaHvala za natalnu
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 00:30   #52
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
istina. ali sve se opet svede na to da si ti iz pijenja tog soka imao neku korist (nebitno kakvu). na ovaj ili onaj način. jer da nije bilo nikakve koristi (ni potrebe, ni interesa, ni zadovoljstva) ne bi ga popio.
.... Imao si korist samo ako si popio ono što ti koristi. Kad popiješ 1/2 L kole, to je iz kog razloga? Jer si žedan (2k potreba) i/ili iz zadovoljstva (5k), sigurno ne iz koristi (10k)....
Htjela sam reći da postoje odnosi iz potrebe, iz koristi i iz zadovoljstva.....a vas dvoje to sve trpate u isti koš. Radi toga je bio primjer.....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 00:35   #53
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Pa ako sam procitao da neki sok koristi mojim bubrezima onda je valjda to isto potreba mojih bubrega tj mene
Pijes sok jer si zedan prije da je 1 kuca(opstanak),bez tecnosti nas nebi bilo.
Ako pijemo iz zadovoljstva to prije da je do 2 kuce(Bikovi su dezurni hedonisti zodijaka)
potrebe su u 2k, one mogu biti različite - tečnost Mjesec je egzaltiran u Biku (2k). Zadovoljstva su u 5k.....
Ako pijemo iz zadovoljstva činimo to jer nam se taj napitak sviđa (5k) ili jer nam efekt tog napitka pričinjava zadovoljstvo (5k), kao npr alkohol.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 00:37   #54
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
.... Imao si korist samo ako si popio ono što ti koristi. ....
Kada pijes obicnu vodu pijes je iz potrebe ali i zbog koristi(ona koristi organizmu da organizam ne dehidrira)A organizam je sastavni dio covjekaZnaci u ovom slucaju su potreba i korist jedno te isto.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 00:39   #55
[QUOTE=Facies;43344654]
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post

Pa djeluje realno,kao i optimistaHvala za natalnu
realista skeptiku djeluje optimistično, dok skeptik realistu skeptično. Inače ne bi bio skeptik, nego realist.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 00:44   #56
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
realista skeptiku djeluje optimistično, dok skeptik realistu skeptično. Inače ne bi bio skeptik, nego realist.
Dobro ,ja sam otisao malo na drugaciji koncept tvoga pitanja.Zelio sam da kazem da je Realisti sve realno cim se desava kao takvo.Pa mu je realno da optimista razmislja optimisticno,a skeptik skepticno.Realista shvata i jednu i drugu opciju kao realnu .Dok optimist i skeptik jako tesko mogu da shvate realistu.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 00:44   #57
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Kada pijes obicnu vodu pijes je iz potrebe ali i zbog koristi(ona koristi organizmu da organizam ne dehidrira)A organizam je sastavni dio covjekaZnaci u ovom slucaju su potreba i korist jedno te isto.
Potreba 2k i korist 10k su u prirodnom trigonu: Bik 120 Jarac, pa u tom kontekstu postoji usuglašenost ta dva pojma.
Međutim, korist 10k i zadovoljstvo 5k nisu. Ako si s nekim iz zadovoljstva ne možeš biti istovremeno i iz koristi, Lav 150 Jarac - napet aspekt.
Na isti način potreba 2k nije nužno u skladu sa zadovoljstvom 5k: Bik 90 Lav.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 00:47   #58
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Međutim, korist 10k i zadovoljstvo 5k nisu. Ako si s nekim iz zadovoljstva ne možeš biti istovremeno i iz koristi, Lav 150 Jarac - napet aspekt.
Ma nije opasnost ako spojis ugodno sa korisnim,nema nista ljepse od togaali oba principa se svode opet na interes.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 00:48   #59
[QUOTE=Facies;43344796]
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post

Dobro ,ja sam otisao malo na drugaciji koncept tvoga pitanja.Zelio sam da kazem da je Realisti sve realno cim se desava kao takvo.Pa mu je realno da optimista razmislja optimisticno,a skeptik skepticno.Realista shvata i jednu i drugu opciju kao realnu .Dok optimist i skeptik jako tesko mogu da shvate realistu.
Optimist i skeptik se ne shvaćaju. Realist i skeptik? Skeptik ne shvaća realistu, nego ga drži optimističnim.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 00:50   #60
Quote:
Facies kaže: Pogledaj post
Ma nije opasnost ako spojis ugodno sa korisnim,nema nista ljepse od toga
kad spojiš potrebu (2k) sa koristi (10k) dobiješ 120 - ugodu.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.