Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2014., 22:51   #1
Zašto vodite djecu u McDonalds i ostale fast food restorane?

svaka čast iznimkama, ali čak bih i zamolio da se ne javljaju na ovom threadu

zanimaju me ovi drugi koji rade baš ovo što piše u naslovu teme, a siguran sam da ih čak i ovdje ima previše budući da sam danas popodne bio u areni zagreb i izbrojao sljedeće - od 30 ispunjenih stolova na katu kod mcdonaldsa, na čak 17 je s roditeljem sjedilo dijete mlađe od 10 godina

zanima me zašto bi pobogu itko, ali ITKO vodio dijete u mcdonalds s obzirom na količinu informacija toliko lako dostupnih u današnje vrijeme?

nemam ništa protiv mcdonaldsa, ja ga često posjećujem jer mi je fino otići tamo
još lako za to, čak i često kroz dan poločem litru kokakole ali to je moj izbor
isto tako je izbor svakog roditelja da on sam pojede što god želi, ali zašto bi netko svjesno trovao (govorim figurativno naravno jer se ne radi o otrovu doslovno nego samo o hrani jako loše kvalitete) dijete koje nije sposobno odlučivati o sebi?

sjedim ja danas tamo za stolom, a pokraj mene mama od 30tak godina s dvoje djece - jedno dijete ima po mojoj procjeni četiri godine, taman je završilo big mac i počinje rješavati cheeseburger, a drugo dijete je mala beba u kolicima kojoj mama umače pomfrit u ketchup i stavlja joj ga u usta

stvarno ljudi, stvarno?
ivo55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 23:24   #2
Evo ja sam mama dvoje male djece, 3 i 1,5 god., suprug obooooožava Mcdonalds jer je kao mali živio doslovce preko puta njega i od tada pa do danas ta ljubav nije prestala. Međutim danas nam Mcdonalds nije blizu, prvi najbliži je udaljen 40ak minuta autom i tamo smo bili jednom/dvaput s djecom, usput poslije shoppinga da se mm naždere bigmaca pa i ja skupa s njim (mogu ja i bez toga komotno) i djeci smo dali tu i tamo koji pomfrit pa požurili kući da se najedu kako spada juhice i ostale večere. Znači posjećujemo ga uglavnom da si mi roditelji nahranimo guze pa onda usputno djeci tu i tamo koji zalogaj. Barem je tako kod nas. Ali jako rijetko idemo, jer si (nažalost) i ne možemo stalno priuštiti takav komoditet, radije zdravije i jeftinije skuham kući ili biramo zdraviji restoran (onaj tipa samoposluživanje).
Woman Yoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 01:08   #3
Pozvani na proslavu rođendana drugara iz razreda, pa otišli. Čini mi se da se nije ništa osim torte jelo. Mom maloljetniku se svidjelo što se dobije igračka, ali nije u međuvremenu tražio da opet tamo idemo. Možda i bi, da je probao hamburger...

Sjećam se kad se otvorio prvi McD u Beogradu prije rata, pa mi mama sa službenog puta donijela hamburger i voćnu pitu i tako to... Probala sam nakon rata, bila u McD u Francuskoj (jer sam se nadala da će bar tu neko htjeti razumjeti me na engleskom) i u Finskoj i u Austriji (wc-a radi, uglavnom) pa sam isprobala, ali nijedan nije kao taj...
Incongruity is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 01:50   #4
posto se selim u zemlju koja valjda zivi na fast foodu, pocela sam vrlo blagnaklono gledat' na ove nase domace fast food lance.
prvo, jer su za nas standard prilicno skupi i dodju nam kao luksuz i oblizek (nisam pretila nit sam rupa bez dna, al brate mili, da se ja najedem u mcdonaldsu vjerojatno bih spizdila jedno 200 kn). gle, subota je i ogavno vrijeme. ljudi su isli u trgovacki centar i sjeli u mcdonalds. ziher to ne rade svaki dan, vjerojatno nit svaki mjesec.
osobno mislim da mcdonals i slicni u nasoj kultrui jos uopce nisu alarmantna stvar, ni blizu.
vise me zabrinjava kolicina smeca koju roditelji daju svojoj djeci misleci kako je okej jer se, eto, reklamira i nalazi na policama konzuma (npr, pudinzi, vocni jogurti, smokiji, sokovi s tonom secera itd).

mcdrek je jos prilicno skup za nase dzepove edabismo se brinuli kako ce nam se djeca navuc samo na to.
ono, njima to dodje kao izlet i dozivljaj, koji put godisnje otic u mc donalds, kao sto je nama odraslima koji put godinje otic u svatove/na domjenak i ubit se u zderilu i cugi
zbilja, ima li itko ovdje, ili vi znate ikoga u RL a da si moze bar jednom tjedno priustiti obrok iz mcdonaldsa za cijelu obitelj??
davanje pomfrija maloj bebi ne odobravam afkors, al s druge strane, da te pitam, bi li ti jednako tako dobojno bilo vidjeti da mama toj bebi daje smokic? koji je potencijalno puuuuuuuuuuuuno opasniji (na kikiriki ciljam) od tog krumpirica
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 05:07   #5
Zato što od povremenog jedenja junka djeca obično ne umiru smrtimice.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 08:24   #6
Zato sto odemo dvaput godisnje,zato sto brljaju po toj hrani i pojedu zajedno pola happay meala,zato sto me daleko brine sve ostalo sto nas okruzuje,a nije hrana vec je drek....
blacksnakemoan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 10:00   #7
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
vise me zabrinjava kolicina smeca koju roditelji daju svojoj djeci misleci kako je okej jer se, eto, reklamira i nalazi na policama konzuma (npr, pudinzi, vocni jogurti, smokiji, sokovi s tonom secera itd).
Da daš djetetu da u jednom obroku pojede po jedan puding, voćni jogurt, smoki i sve to zalije sokom dala bi mu puuuuno manje štetnih tvari nego u jednom hamburgeru iz McDonald'sa.
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 10:23   #8
ha. ja se jednako tako čudim zašto bi itko ikad pod normalno kupovao djetetu gumene bombone? meni je to pojam zadnjeg šrota.

isto vrijedi i za hrenovke. čemu to na tanjuru, što bi trebalo predstavljati (prilog ili glavno jelo? začin?) jer ja to gledam kao jestivi začinjeni nekakvi otpatci u ovitku.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 13:47   #9
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
ha. ja se jednako tako čudim zašto bi itko ikad pod normalno kupovao djetetu gumene bombone? meni je to pojam zadnjeg šrota.

isto vrijedi i za hrenovke. čemu to na tanjuru, što bi trebalo predstavljati (prilog ili glavno jelo? začin?) jer ja to gledam kao jestivi začinjeni nekakvi otpatci u ovitku.
McDrek je manje otrovan od hrenovke i gumenih bombona?
Ne, nije. Tu su negdje.
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 13:58   #10
Ne kažem da je manje otrovan. Ja sam jednom ušla u mcdi nest jela. Kao obitelj nusmo nikad. Radije u slastičarnu pa se napucamo kolača i sladoleda.


Mučila se tipkati ovo jednim prstom u Lumiušestodvajs
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 14:17   #11
Mi ponekad odemo u Mccafe (kod Bille) zato jer donekle u miru ja i muž popijemo kavu. Sjedimo vani, on se igra u onom dvorcu/gymu. Njemu uzmemo happy meal, ali mu nikad ne dajemo hamburger (to pojede netko od nas). On od tog popije 100% cappy od jabuke i pojede 2,3 krumpirića. Razveseli se igrački i balonu (po koji uvijek moramo ići). Niti idemo često, niti on previše doživljava tu hranu pa meni i nema neke štete.
Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 14:44   #12
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Da daš djetetu da u jednom obroku pojede po jedan puding, voćni jogurt, smoki i sve to zalije sokom dala bi mu puuuuno manje štetnih tvari nego u jednom hamburgeru iz McDonald'sa.
i opet se vracam na ono da ljudi ne idu cesto u mcdrek, jer si to jednostavno ne mogu priustiti.
tako da da, vece je zlo ovo sto sam ja nabrojala, jer puuuuuuno, puno djece to trpa u sebe na svakodnevnoj bazi. i puuuuno, puno vise roditelja pojma nema da je to nesto lose. ono, pa jogurt je vocni, to su vitamini
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 15:04   #13
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
i opet se vracam na ono da ljudi ne idu cesto u mcdrek, jer si to jednostavno ne mogu priustiti.
tako da da, vece je zlo ovo sto sam ja nabrojala, jer puuuuuuno, puno djece to trpa u sebe na svakodnevnoj bazi. i puuuuno, puno vise roditelja pojma nema da je to nesto lose. ono, pa jogurt je vocni, to su vitamini
Pa informiraj ih
Možda nemaju od koga saznati.
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 16:10   #14
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
i opet se vracam na ono da ljudi ne idu cesto u mcdrek, jer si to jednostavno ne mogu priustiti.
tako da da, vece je zlo ovo sto sam ja nabrojala, jer puuuuuuno, puno djece to trpa u sebe na svakodnevnoj bazi. i puuuuno, puno vise roditelja pojma nema da je to nesto lose. ono, pa jogurt je vocni, to su vitamini
sad sam off ali moram reagirati...
prvo i jedino mjesto gdje je moje dijete probalo puding i kupovni vocni jogurt i gdje je takvo neko smece svakodnevno na meniju je vrtic!
gradski, zagreb


i onda zdravstvena voditeljica uz "zdrave" menije koje slaze ima obraza na oglasnu plocu staviti naputke za roditelje vezane za zdravu prehranu
svo zlo i sav otrov svijeta sadrzani su u ledo medo rodjendanskoj torti, svakodnevno trpanje djece smecem je ok
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 16:23   #15
Sto se tice nezdrave hrane koju roditelji kupuju u trgovackim centrima uzmite u obzir da veliku ulogu igra cijena.Velika je razlika u cijeni između recimo parizera,hrenovki i pilecih prsa.Cijene voca i povrca također nisu bas bajne...a znamo i sami da nas standard također nije bajan
Doctor_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 16:31   #16
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Da daš djetetu da u jednom obroku pojede po jedan puding, voćni jogurt, smoki i sve to zalije sokom dala bi mu puuuuno manje štetnih tvari nego u jednom hamburgeru iz McDonald'sa.
Koje su to štetne tvari u McDonaldsovu hamburgeru?
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 16:38   #17
Možda zato jer i sami ne paze na svoje zdravlje i prehranu, pa onda povuku i djecu sa sobom, jer djeci su naravno prvi primjer roditelji, od njih najviše uče. Naravno tu ne mislim na one koji odu na fast food jednom u 2 mjeseca ili rjeđe, nego kojima je takva prehrana na dnevnoj ili tjednoj bazi. Velika većina ljudi danas ne pazi baš nešto previše na prehranu i stil života, što je je, a i oni koji paze rekla bi da uglavnom paze radi linije, a puno manje radi zdravlja.
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 17:19   #18
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
Koje su to štetne tvari u McDonaldsovu hamburgeru?
Iste one koje su i u hrenovkama, paštetama i sličnim stvarima.
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 17:30   #19
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Iste one koje su i u hrenovkama, paštetama i sličnim stvarima.
Vrlo politički odgovor.

Dakle, koje su to štetne tvari u hrenovkama, paštetama i sličnim stvarima i u McDonaldsovu hamburgeru.

:MislavBago:
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 17:48   #20
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
Vrlo politički odgovor.

Dakle, koje su to štetne tvari u hrenovkama, paštetama i sličnim stvarima i u McDonaldsovu hamburgeru.

:MislavBago:

Pustimo nadležne institucije neka rade svoj posao :univerzalni dogovor:

Gle, stvarno mi se ne da lijepiti ti linkove i pisati plahte o nečemu o čemu danas i ptice na grani znaju. Ako te stvarno zanima - guglaj. Ako te ne zanima nego trolaš - sorry, morat' ćeš naći drugu žrtvu.
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:08.