Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2013., 13:06   #10041
Operi rezervoar Ivasolom iznutra, ako treba ponovi postupak i 3 puta. Kod rezanja nek ti bude u pripremi dobar vatrogasni aparat (za svaki slučaj). Eksplodirati ne može, ali se može zapaliti ako nije dobro opran.
__________________
Nisam ginekolog ali mogu pogledati
bajadojaja is offline  
Old 09.05.2013., 14:15   #10042
Quote:
bajadojaja kaže: Pogledaj post
Operi rezervoar Ivasolom iznutra, ako treba ponovi postupak i 3 puta. Kod rezanja nek ti bude u pripremi dobar vatrogasni aparat (za svaki slučaj). Eksplodirati ne može, ali se može zapaliti ako nije dobro opran.
Ovo ne mogu napraviti jer rezervar ima samo 3 otvora sa gornje strane i oni su maximum 3 cm veliki jedino mogu uliti ivasol ali mislim da to i nema neke funkcije jer velik je 1,5X1,2X2,0
ivan.karlovac is offline  
Old 09.05.2013., 19:55   #10043
Quote:
ivan.karlovac kaže: Pogledaj post
Ovo ne mogu napraviti jer rezervar ima samo 3 otvora sa gornje strane i oni su maximum 3 cm veliki jedino mogu uliti ivasol ali mislim da to i nema neke funkcije jer velik je 1,5X1,2X2,0
nadi dovoljno dugacko crevo upali auto i natakni to crevo na auspuh i uguraj u cisternu za 10 minuta mos rezat do mile volje
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Old 09.05.2013., 22:35   #10044
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
nadi dovoljno dugacko crevo upali auto i natakni to crevo na auspuh i uguraj u cisternu za 10 minuta mos rezat do mile volje
ti to ozbiljno? imam isti problem kao i karlovac, 3000 litara cisterna. mislis dolje otcepiti pa gore nabiti crijevo? malo me frka autom... imam i onu puhalicu za otpalo lišće...
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Old 10.05.2013., 06:09   #10045
Quote:
ruler kaže: Pogledaj post
ti to ozbiljno? imam isti problem kao i karlovac, 3000 litara cisterna. mislis dolje otcepiti pa gore nabiti crijevo? malo me frka autom... imam i onu puhalicu za otpalo lišće...
kisik+gorivo= gorenje ili ekplozija

ako izuzmeno iz jednacbe kisik nema gorenja nit ekplozije
sa bilo kakvim motorom cemo ugurat u cisternu dovoljno monoksida koji ce izgurat kisik potreban za gorenje

inace kupis onu veliku ubodnu pilu pa sa njom izrezes cisternu
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Old 11.05.2013., 22:14   #10046
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
kisik+gorivo= gorenje ili ekplozija

ako izuzmeno iz jednacbe kisik nema gorenja nit ekplozije
sa bilo kakvim motorom cemo ugurat u cisternu dovoljno monoksida koji ce izgurat kisik potreban za gorenje

inace kupis onu veliku ubodnu pilu pa sa njom izrezes cisternu
sasase pazi da nas ne potruješ, tko nam bude peći kuril po zimi
plus is offline  
Old 13.05.2013., 14:49   #10047
Viadrus

www.viadrus.hr

www.tehno-dom.hr

Quote:
VKCicko kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.


Imam jednu malu zamolbu.
Kupio bih peć za centralno VIADRUS U22, a sve trgovine što prodaju te peći ovdje u blizini Vinkovaca nemaju ništa na lageru.

Pa zanima me sljedeće.
Da li netko od vas forumaša što živi u nekih cca. 100km od Vinkovaca ima ovu peć. Jer bih ja volio vidjeti ovu peć uživo prije nego što je kupim.


Hvala unaprijed...


Čičko
__________________
PRODAJEM
jdanchi88 is offline  
Old 13.05.2013., 16:37   #10048
JEL KO IMAO ISKUSTVA OKO GUSNATIH KOTLOVA KARPAT KAKVI SU ŠTA SU DALI VRIJEDE IŠTA
danijel1005 is offline  
Old 13.05.2013., 16:38   #10049
INAČE RADIM U TRGOVINI CENTRALNIM GRIJANJEM PA ME ZANIMAJU DRUGA MIŠLJENJA
danijel1005 is offline  
Old 14.05.2013., 07:50   #10050
Quote:
danijel1005 kaže: Pogledaj post
JEL KO IMAO ISKUSTVA OKO GUSNATIH KOTLOVA KARPAT KAKVI SU ŠTA SU DALI VRIJEDE IŠTA
Pisali smo puno o tome, nema veze tko proizvodi kotao i kako se zove , bitno je koji je proces izgaranja u njemu.

Ako dimni plinovi i vatra na svom putu do dimnjaka moraju proći kroz sloj drva , onda se iz tog gornjeg sloja drva uslijed zagrijavanja razvija katran , koji kao gusti žuto sivi dim izlazi van. Katran se razvija sve dok se drvo ne pretvori u drveni ugljen.

U tom katranu se nalaze neki od najgorih otrova ( dioksini ) koji onda padaju po tlu i ulaze vodu u hranu, a usput i dišemo taj zrak, jelda.

U tom katranu , dimu, se nalazi i dosta energije , tako da taj tip kotla ne može ispuniti EU normu po stupnju djelovanja , i on je obično nizak oko 60 %.

Znači kad se drvo pretvori u drveni ugljen onda je sve ok , ili ako ložiš sa (drvenim) ugljenom, a u svim drugim varijantama ne valja.

Preporuči ga nekom koga mrziš iz dna duše, ali je tebi kao trgovcu super ako mu usput možeš uvaljati i spremnik topline, i laddamat i sve ostale kerefeke, o čemu smo ovdje pisali zadnjih godina, tada kotao može raditi, dosta solidno, ima ih ovdje na ovom forumu dosta, i ljudi šute i trpe i uživaju u struganju katrana i mirisu šunke, njammmmmmm.

Zadnje uređivanje ramzay : 14.05.2013. at 08:07.
ramzay is offline  
Old 14.05.2013., 23:45   #10051
Gospodo rezervar razrezan a ja preživio Danas je bio majstor koji ga je i prije 20i nešto godina svario i razrezo ga i priča sa lož uljem je završena za mene. Sutra spajam vodu za dolaz prema bojleru i onda krecu pravi radovi na rekonstrukciji. Dobio sam ponudu za pumpu za recirkulaciju tople vode međutim pumpa nije niti wilo niti grundfos nisam zapamtio koja je marka ali je cijena u pola ovih renomiranih pa me zanima da li je itko cuo za te noname pumpe?
ivan.karlovac is offline  
Old 15.05.2013., 07:42   #10052
Quote:
ivan.karlovac kaže: Pogledaj post
Gospodo rezervar razrezan a ja preživio Danas je bio majstor koji ga je i prije 20i nešto godina svario i razrezo ga i priča sa lož uljem je završena za mene. Sutra spajam vodu za dolaz prema bojleru i onda krecu pravi radovi na rekonstrukciji. Dobio sam ponudu za pumpu za recirkulaciju tople vode međutim pumpa nije niti wilo niti grundfos nisam zapamtio koja je marka ali je cijena u pola ovih renomiranih pa me zanima da li je itko cuo za te noname pumpe?
još da pamtiš imena tih pumpi , misliš da smo mi vidoviti ili misliš da je to kod tebe jedini model no name pumpe.

Iznenadio bi se koliko dobrih pumpi ima u svijetu i da Grundfos van hrvatske i nije neko ime
ramzay is offline  
Old 15.05.2013., 08:18   #10053
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
još da pamtiš imena tih pumpi , misliš da smo mi vidoviti ili misliš da je to kod tebe jedini model no name pumpe.

Iznenadio bi se koliko dobrih pumpi ima u svijetu i da Grundfos van hrvatske i nije neko ime
Vidoviti milan mi je javio da budale pampe a pametni pišu, pumpa je marke HST.
ivan.karlovac is offline  
Old 16.05.2013., 16:13   #10054
PITANJE ZA MILJUN DOLARA

DALI IMA U HRVATSKOJ IGDJE ZA KUPIT, KAMIN ZA CENTRALNO GRIJANJE KOJI GORI PREMA DOLE IL MAKAR DOLE BOCNO????????????????????????????????????????????? ???????????????????????????:50 4:

znaci NE ona sranja koja gutaju drva(klasicno gorenje)....senko,centrometal itd
ako ne postoji, onda recite neki klasican samo da je od celika(ne od gusa) tako da ga prevarim po svojoj zamisli....



MOLIM VAS INFORMACIJE!!!
istinatrue is offline  
Old 16.05.2013., 22:04   #10055
Quote:
istinatrue kaže: Pogledaj post
DALI IMA U HRVATSKOJ IGDJE ZA KUPIT, KAMIN ZA CENTRALNO GRIJANJE KOJI GORI PREMA DOLE IL MAKAR DOLE BOCNO?
Vjerojatno ne! Kamin je zamišljen da plamen stvara oku posebni ugođaj, a ti bi ga svojom idejom sakrio!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 17.05.2013., 07:01   #10056
Quote:
istinatrue kaže: Pogledaj post
DALI IMA U HRVATSKOJ IGDJE ZA KUPIT, KAMIN ZA CENTRALNO GRIJANJE KOJI GORI PREMA DOLE IL MAKAR DOLE BOCNO????????????????????????????????????????????? ???????????????????????????:50 4:

znaci NE ona sranja koja gutaju drva(klasicno gorenje)....senko,centrometal itd
ako ne postoji, onda recite neki klasican samo da je od celika(ne od gusa) tako da ga prevarim po svojoj zamisli....



MOLIM VAS INFORMACIJE!!!
pricekaj 7 mesec zapali do Austrije i kupi takav kamin
__________________
u jednostavnosti je genijalnost al to je samo moje misljenje
sasase is offline  
Old 17.05.2013., 23:11   #10057
novi viadrussssss !!

aha evo ga !!

za sve vas koji volite gusnate kotlove

http://www.yatego.com/thermona/p,4db...essel-lignator
mac13 is offline  
Old 17.05.2013., 23:21   #10058
cijena dimnjaka

mestri ,kolko para dođe radit novi dimnjak?
f1 200, 8-10metara

je radio ko?
istinatrue is offline  
Old 18.05.2013., 21:21   #10059
Quote:
mac13 kaže: Pogledaj post
aha evo ga !!

za sve vas koji volite gusnate kotlove

http://www.yatego.com/thermona/p,4db...essel-lignator
Vauuuu , a jel to ja vidim i šamotnu oblogu u kotlu ???

Pa onda šamotna cijev koja glumi komoru izgaranja ???

Ha ha i gdi je tu onda gus , onih par rebara koja trebaju preuzeti toplinu konvekcijom.

Pretpostavljam da tu u tim rebrima ima i koji turbulator, Lolek i Bolek ko da su čitali ovaj forum od prve do zadnje stranice.

U svakom slučaju sviđa mi se.
ramzay is offline  
Old 18.05.2013., 22:15   #10060
viadrus lignator

http://www.youtube.com/watch?v=7mGOPOADcIE
http://www.youtube.com/watch?v=zTvBTgIkWXI
gospodine ramzay, nadam se da budete našli vremena to pogledati do kraja i reci kaj vi mislite, jel moguće da imamo novi best buy??
mranderson is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:27.