Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2016., 12:15   #441
To je super ideja

Ovdje u bosni niska tarifa je tacno u pola jeftinija.....dok npr u srbiji jeftina tarifa je 4 puta jeftinija od skupe.......njima bi to radilo samo tako......ne znam kakav je omjer u hrvatskoj skupa-jeftina
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 15:10   #442
ljudi hvala vam! odgovorili ste na moje dileme i na moje neznanje u tom području.. rekli ste mi na kaj trebam obratiti pažnju i na koji način da to napravim... iskreno... više korisnih informacija nego kaj sam pročital na cijelom ovom topicu

Trenutačno skupljam ideje i kada bude prvih tjedan dana po prognozi lijepog vremena idem skinuti krov, malo ga podići, podaskati, izolacija.... itd... moram znati unaprijed kaj mi treba i kak posložiti jer dok se krene u poslove onda je je često kasno jer onda idu ishitrene odluke koje su najčešće loše... ako budem trebal još kakav savjet javim se
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 15:13   #443
Toplinska izolacija ide ISPOD daske, nju možeš stavljati i po nevremenu
Računaj na bar 20cm vune u krov. Ne znam kakvi su zidovi tj fasada, treba i to izolirati.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 16:54   #444
Koji je konvektor najbolji? Osobno gledam modele 2kw

Glamox su (pre)skupi. 2000+ kn
BeHA vidim brojna losa iskustva tu napisana, oni koji su ih kupili u bauhaus.
Atlas je solidan, dobre duzine, ali ne znam cija je to marka? Vidim da osim Hrvatske, prodaju se jos u Sloveniji i Rumunjskoj.
Thermor su francuski i ljudi ih tu hvale,ali su malo skuplji preko 1000kn.
Terma N61 ne izgleda mi bas nesto, maleni su, ima ih u fero terma i dosta su povoljni, oko 400kn.
Vailant mi izgledaju maleni, prekratki. Zasto su bitne dimenzije kod konvektora pokusat cu objasnit dolje.

Koliko znam kod konvektora, odnosno kako su mi rekli oni koji bolje znaju, kod norveskih radijatora, stvar je u strujanju zraka, u sredini radijatora je (aluminijska?) resetka, koja se zagrije, i kroz koju konstantno struji zrak i tako se zrak zagrijava. Hladan zrak ulazi dolje u radijator, a izlazi gore.
S obzirom na konstrukciju rekao bi da im je veca iskoristivost od neke obicne grijalice, ali moraju imati vece dimenzije, pogotovo sirinu tako da je resetka sto duza i da sto vise zraka prolazu kroz radijator u jedinici vremena.

Slobodno dajte preporuke.
__________________
Reklame usporavaju učitavanje stranica,troše resurse računala koje se ubrzano zagrijava i usporava,troše internet promet,cijede bateriju mobitela/laptopa,ometaju korisnika u pregledavanju korisnog sadržaja,serviraju na računalo poruke koje ne želite ili su neprimjerne...Najgori su oglasi sa prikrivenim zlonamjernim programima! Vrlo jednostavno blokiraj reklame! - Chrome - Firefox
texans is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 17:08   #445


Evo ova grijalica kosta mozda 10-15 €.........i ima isti princip sa strujanjem zraka.......odozdo ulazi hladan a gore ide topal ......ima i termostat da se ne rasipa energija
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2016., 23:05   #446
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Evo jedna zanimljiva situacija.
Firma "stipsa.hr" se bavi prodajom ugradnjom radijatora glamox.
Ta firma logicno nebi nikad negativno pisala o proizvodu od kojeg pretpostavljam zive.Naprotiv......prije je moguce da svoj proizvod malo i preuvelicaju....logicno.

Evo sta oni kazu o potrosnji radijatora glamox......direktno ga porede sa plinom.



Dakle oni kazu da njihovi radijatori trose skoro pa duplo vise od centralnog na plin.Ali je jeftinije za ugradit od centralnog.

Eto da neko pomisli da ja mrzim neke radijatore pa pisem protiv

Ti radijatori su lijepi......vjerujem da su i kvalitetni......morali bi bit s obzirom koliko previse kostaju......vjerujem i da precizno odrzavaju temperaturu u prostoru.

Ali ko god kaze da to manje trosi ....laze.

Evo i ovdje podatak koliko komada kupit za neki prostor i koje snage.



Dakle kazu da jedan radijator od 1000w je dovoljan za oko 10m2 prostora....i to dobro izolovan i sa visinom do 2,65m....

NA 70m2 stana treba 7 takvih radijatora ako je dobra izolacija.......sta mislis koliko ce to trosit.
Ovo veze s vezom nema.

Kao prvo, nema sanse da ce ti ovi radijatori raditi 17godina.

Kao drugo, ovako malu potrosnju cisto sumnjam da netko ima u obiteljskoj kuci, sa vecom potrosnjom korist odlazi na stranu plina debelo.

I trece etazno plinsko kosta 25000kn kad ga prvi puta uvodis, jer samo prikljucak kosta oko 10000kn, bojler je oko 8000kn, a cijevi i radijatori jos 7000kn.

S tim da si sa time rijesio i pitanje tople vode, i ne moras kupovati jos i bojler na struju za grijanje tople vode.

Prikljucak ti ostaje zauvijek, dakle to je jednokratan trosak, a nekretnina dobija na vrijednosti, dakle prilikom, recimo, prodaje se taj ulog vraca.

Dakle usporedbu bi trebalo raditi na bazi cca 15000kn i stavit bar 4000kn godisnjeg troska na plin i duplo vise na struju.
To bi onda bio povrat realno za 4 godine, dakle investicija u plin se cijela vrati u tom razdoblju, a dalje je sve cista usteda.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2016., 01:52   #447
Ma razumijem ja kolega......grijanje na struju je skupo to je kristalno jasno.......i niko se ne bavi time osim pojedinaca koji iz glave bubnu da glamox manje trosi.

Bit ove slicice je da cak i onaj ko prodaje glamox radijatore kaze da trose vise nego plin skoro duplo.......ali pojedinci koji su to kupili tvrde da to malo trosi....mozda im lakse stitna to podnese ako sebe ubijede da su ispravno ulozili novac u skupe radijatore

Dovoljno je samo malo razmislit .......ako neki radijator manje trosi......neka institucija bi se time pozabavila i testirala to........pa bi onda mi dobili podatke glamox trosi 1000w a grije kao 2000w......sto bi znacilo da stedi 50%

Ali nigdje nikad niko.......samo dobijes podatak kolika je snaga radijatora........ako je snaga 2000w.......znaci da trosi toliko i grije toliko......nema se sta vise mudrovati oko toga

Zadnje uređivanje rovaccccc : 07.02.2016. at 03:18.
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 12:04   #448
Mi smo imali glamox radijatore i to samo jednu sezonu jer ne da smo imali vlagu u stanu od njih, nego i gljivice po zidu. Problem je sto ispuhuju topli zrak i nama valjda zbog slabije izolacije stvarala se kondenzacija i nesnosne gljivice. Tako da smo spusili lovu samo tako. Tako da ako imate vlazne prostore, izbjegavajte. Sad se grijemo ma drva i vlage nema i razmisljamo o viking radijatorima jer rade na drugaciji princip, tj. oni tvrde da vlge nece biti jer radijatori griju kao i pec, no opet nas je strah vlage, tj. da ne izgubimo pare i drugi put.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 14:54   #449
Svi el radijatori i ostale grijalice konvektori rade na isti princip,imaju grijac koji pretvara el energiju u toplotnu energiju u omjeru 1:1........koliko struje toliko toplote.......i viking i glamox i atlantic i svaki drugi.

Ustvari ni jedan od tih radijatora ne pravi vlagu.........vlaga se stvara usljed slabe izolacije na hladnim povrsinama staklima zidovima itd..........problem je kad ti grijalice trose puno struje pa ti gledas da smanjis da ne grijes previse ili iskljucujes kad nisi tu..........tu se onda vlaga stvara jos vise.....kad stedis na grijanju.

Posto je drvima se jeftino grijat onda se ne stedi previse........naroljas vatru i nema onda ni vlage vise.......iako kad palis drva u sobi to previse isusuje zrak.......sto opet nije dobro po zdravlje.
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 13:12   #450
Ne rade na isti princip - glamox ispuhuje topli zrak, viking radi bas kao radijator. vjeruj mi, nismo stedjeli grijalice, bile su na najjace cijelu zimu, ali da,ocito je izolacija stana losa pa su hladni i topli zrak stvarali kondenzaciju i gljivice uhh kad se tog sjetim. Pec je rijesila problem vlage u potpunosti, a iz Vikinga nas uvjeravaju da s njihovim radijatorima ne bi trebalo biti vlage. No jednostavno ne vjerujem dovoljno da dam 10ak tisuca...dala bih ih odmah da znam provjereno nece biti vlage.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 14:40   #451
Quote:
tidusy kaže: Pogledaj post
Ne rade na isti princip - glamox ispuhuje topli zrak, viking radi bas kao radijator. vjeruj mi, nismo stedjeli grijalice, bile su na najjace cijelu zimu, ali da,ocito je izolacija stana losa pa su hladni i topli zrak stvarali kondenzaciju i gljivice uhh kad se tog sjetim. Pec je rijesila problem vlage u potpunosti, a iz Vikinga nas uvjeravaju da s njihovim radijatorima ne bi trebalo biti vlage. No jednostavno ne vjerujem dovoljno da dam 10ak tisuca...dala bih ih odmah da znam provjereno nece biti vlage.
I jedni i drugi samo imaju grijac koji se uzari..........razlika je sto jedan nema ventilator pa zrak kruzi prirodno isijavanjem sto ce rezultirati mozda sporije grijanje kad tek upalis......dok drugi ima ventilator pa prinudno kruzi zrak.....pa ce brze ugrijat.

U konacnici bi trebali isto trosit jer struju trosi grijac koji u oba slucaja pretvara toplotu.

I ni jedan od njih nema mogucnost izdvajanja vode ....oni samo griju.

Za razliku od njih odvlazivaci sluze sa izdvajanje vode iz zraka.....oni imaju posudu gdje se voda skuplja pa ju moras izlivat vani svako malo.

U vasem zraku postoji visak vode.........radijatori nisu krivi.......razloge bi trebalo potrazit negdje drugo........ali jedno je sigurno da taj visak vode ni jedan radijator nece uklonit......mozda izolacija,mozda bolja stakla na prozorima,mozda roletne,ili na kraju odvlazivac.

Borit se protiv vlage i kondenza moguce je i tako sto se grije na visu temp........topliji zrak ima vecu sposobnost u sebi drzat vodu prije nego ona kondenzira na hladnijim povrsinama
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 23:23   #452
Moze li mi tko odokativno reci koliko bi mjesecno bio racun struje s npr.viking radijatorima (ili bilo kojim boljim na struju) za 33 kvadrata, tj. Dva radijatora i ljestvice i kupaoni? Dakle, je li racun recimo 600-700kn ili iznad 1000kn?
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 01:54   #453
Mozda negdje izmedju 200kn i 2000kn

Zavisno od kvaliteta izolacije objekta,zidova,prozora,visine prostorija,zeljene temperature u sobi,kolicine prozracivanja,polozaja stana/kuce u odnosu na sunce,podrucja u kom se zivi zbog vanjskih temperatura.............i mnogih drugih parametara
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 11:10   #454
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Mozda negdje izmedju 200kn i 2000kn

Zavisno od kvaliteta izolacije objekta,zidova,prozora,visine prostorija,zeljene temperature u sobi,kolicine prozracivanja,polozaja stana/kuce u odnosu na sunce,podrucja u kom se zivi zbog vanjskih temperatura.............i mnogih drugih parametara
O boze, pa kako tolika razlika ahahaha. Sad se grijem na drva i prostor se zagrije za 5 min, u kratkim rukavima setamo, ali izolacija i ne znam da je bas nesto jer smo prije drva imali vlagu, ali mislim da je to jer smo susili robu unutra. Stropovi su niski i prostor se jako brzo zagrije...stavljeni novi prozori sa salamanderom, podna izolacija, nismo na suncanoj strani, oko nas nema drugih stanova, Zagreb... Moze sad procjena?
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 11:57   #455
Pa cekaj ti si onaj sto se grijao na glamox radijatore.

Onda savrseno znas koliki su racuni za grijanje na struju.Otprilike isti racuni ce ti biti sa bilo kojim radijatorima.

Ne kontam zasto pitas nekog drugog
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 15:13   #456
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Pa cekaj ti si onaj sto se grijao na glamox radijatore.

Onda savrseno znas koliki su racuni za grijanje na struju.Otprilike isti racuni ce ti biti sa bilo kojim radijatorima.

Ne kontam zasto pitas nekog drugog
Pa bili su mi oko 800-1000kn.Onda je to to, znaci toliko ce biti i s Vikingom.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 17:56   #457
Quote:
tidusy kaže: Pogledaj post
Pa bili su mi oko 800-1000kn.Onda je to to, znaci toliko ce biti i s Vikingom.
Tako je ne mozes stedit jednim radijatorom u odnosu na drugi......kad rade na isti princip.

Ako zelis da stedis onda nabavis klime inverter (npr).......u startu su skuplje....ali trose 4-5 puta manje......odnosno kad bi grijao na istu temperaturu kao radijatorima racuni bi bili 150-250kn
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 14:58   #458
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Tako je ne mozes stedit jednim radijatorom u odnosu na drugi......kad rade na isti princip.

Ako zelis da stedis onda nabavis klime inverter (npr).......u startu su skuplje....ali trose 4-5 puta manje......odnosno kad bi grijao na istu temperaturu kao radijatorima racuni bi bili 150-250kn
Razmisljah o klimi, raspitivah se okolo, no uvijek me strah istoga-hoce li biti vlage...i malo me strah bi li zagrijala prostor od 33 kvadrata,tj.obe prostorije koje imam. Nije mi zao dati 10 000kn za klimu, toliko bi me dosli i Viking radijatori, no bojim se da, buduci da klima ispuhuje zrak kao Glamox, da ce mi stvarati vlagu i kondenzaciju. S peci nemam nikakve vlage, pa mi Viking izgleda kao naj opcija jer radi na principu peci. Uglavnom, u dilemi sam vec duze vrijeme sto i kako.
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 19:13   #459
U zabludi si da s Vikingom neces imati vlagu ako si imala s Glamoxom. Pec na drva osigurava uvijete bez vlage zato jer neprestano za gorenje uzima zrak iz prostorije, te on odlazi s dimom u dimnjak, a u prostoriju kroz razne pukotine ulazi svjezi suhi zrak. Znaci pec "nevidljivo" neprestano provjetrava prostor!
Ako nema peci na drva rjesenje je redovito provjetravanje, ili odvlazivac zraka.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 20:44   #460
Osim toga okolo pecnice na drva imas prostor koji obicno bude ugrijan na 30-40*C :-) ........jednostavno pecnica je uzarena i tako funkcionise............taj pregrijani dio prostora moze da drzi puno vode u sebi.........tako da u takvim uslovima obicno imas smanjenu ukupnu relativnu vlaznost.

Neko te je prevario za te radijatore.......a ocito je da mu ti puno vjerujes........najbolje da probas pa ces skontat :-).

Ja grijem kucu jedan sprat 85 m2 klimama.........za cijelu zimu potrosim oko 1000kn struje kad pretvorim u vasu valutu.Klime su jedino grijanje u kuci.
rovaccccc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:59.