Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2016., 20:00   #2201
U današnjem Jutarnjem listu novinarka opisuje svoje loše iskustvo s Operetom, na žalost
linijavjera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 23:00   #2202
Quote:
trinapolis kaže: Pogledaj post
Jep slažem se, ali kada prodavatelj radi s agencijom i ima ugovor onda nemožeš puno napravit....
pa valjda prodavatelj ima ugovor s više agencija...

a agencije se lako izbjegnu:



Quote:
Truffle kaže: Pogledaj post
Za Operetu nemam dovoljno loših riječi pa evo odmah prelazim i na stvar:
Moj stan su imali skoro godinu dana i u to vrijeme nisu nikoga doveli.
jeste li im išta platili? Čemu plaćati agenciji dodatno ako imaju proviziju?


Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
1.
naravno da se mogu kupit stanovi bez tih ciganjskih agencija(bez obzira sto su eventualno oglaseni preko agencije)...osim ako ugovorom(exkuziv,a vjerujem da tako glupih prodavatelja ipak nema na planeti zemlja) drugacije definirano.
dakle ako prodavatelj SAM pronajde kupca,agencija mu moze stavit toli na rep..

a sada cu opisat i kako se moze kontaktirat kupca i sjebat nepismene lesinare(agenciju)..
dakle jednostavno se javite na oglas,
tj javi se vas prijatelj kao da kupuje stan,dojde pogledat,snimi situaciju gdje se nalazi stan,pogleda tko je prestavnik suvalsnika,prvi susjed-uzme broj,ode porazgovarat s njime...
a obicno predstavnici suvlasnika znaju sve o zgradi,stanu,susjedima,tko je vlasnik...i eto ti kontakta,
dalje onda nastupas TI kao potencijalni kupac,dojdes kod vlasnika(bez agencije) i eventualno se dogovorate,agencija je OUT,sve regularno..
ako su normalni prodavaljelji...isto ce im bit drago da izbjegnu tu gamad,te se medjusobno onda dogovori za sve..
a i tako agencija kao takva nema NIKAKVU pravnu odgovornost za bilo sto kod kupoprodaje,
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 08:17   #2203
Quote:
linijavjera kaže: Pogledaj post
U današnjem Jutarnjem listu novinarka opisuje svoje loše iskustvo s Operetom, na žalost
Evo što su napisali u Jutarnjem : [IMG]http://i1208.photobucket.com/albums/cc376/truffle1/op1_zpswgdu4afp.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1208.photobucket.com/albums/cc376/truffle1/op2_zpsskcdcwan.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1208.photobucket.com/albums/cc376/truffle1/op3_zpswstpdp1i.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1208.photobucket.com/albums/cc376/truffle1/op4_zpsqhs3hm3t.jpg[/IMG]

[IMG]

http://i1208.photobucket.com/albums/cc376/truffle1/op5_zpsrzhiqpi6.jpg
[/IMG]

[IMG]http://i1208.photobucket.com/albums/cc376/truffle1/op6_zpspw9tu4lb.jpg[/IMG]

Zadnje uređivanje fermina-daza : 09.06.2016. at 14:40. Reason: prevelike fotografije
Truffle is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 12:40   #2204
hvala na članku

pretpostavljam da je 3% +PDV..
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 14:30   #2205
Prodajem stan, i pošto mi baš privatno i ne ide, razmišljam o nekoj agenciji.
Vidim da traže proviziju 2-3%. Ok.
E sad, mislim da sam na stranicama neke agencije pročitala da od ta 2-3% traže polovicu unaprijed. Koja agencija ne sjećam se više, jer sam pročitala puno toga a nažalost nisam radila bilješke.
Jel tako svi rade, odnosno jel to uobičajeno, ili sam ja krivo pročitala?
Shepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 18:38   #2206
Ako nikako ne ide, u 99% slučajeva je problem u cijeni, a ne agenciji, a u tom slučaju, nema agencije koja će tu moći pomoći. One vrlo rijetke iskrene će reći da je cijene nerealna i da ne žele uzeti u ponudu, i nakon toga će vam biti najveći neprijatelj Dugoročno, samo takve agencije i imaju smisla, one koje će prodati odmah i dati realnu procjenu, ne one koje će prodavati godinama nešto što se ne može prodati po željenoj cijeni.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.

Zadnje uređivanje banderas : 09.06.2016. at 18:50.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 18:44   #2207
Po ovim gore slikama, nitko tko realno želi kupiti ili prodati stan ne može imati žalbe naspram Operete. U većini slučajeva prodavatelji precjenjuju svoje nekretnine, a kupci precjenjuju svoje mogućnosti. Ja sam prošli tjedan imao slučaj gdje mi je agent Operete rekao da su uzeli ekskluzivu jednog stana i da su kao uvjet tražili spuštanje cijene. Jučer mi je rekao da imaju ponudu i ako želim i ja da odmah predam ponudu. Meni stan nije bio za uzeti na prvu nego sam htio dovesti arhitekta da vidimo što se može napraviti, ali to je po meni korektan odnos, sa strane agencije, za razliku od nekih drugih, o kojima ću uskoro pisati Inače, stan o kojem pričam je ovaj:
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/pr...oglas-19264952

Napomena: U ovih par stanova koje sam kao kupac zadnjih par mjeseci pregledao preko Operete nisam ni za jedan sklopio ugovor, ali je odnos agenata bio profesionalan i cijene nisu bile nerealne. Meni nijedan stan nije bio odmah za uzeti, uživo neke stvari izgledaju drugačije, ali to nije problem agencije.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 00:22   #2208
Može li tko preporučiti neku agenciju za nekretnine u Splitu?
Bourne- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 09:18   #2209
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Po ovim gore slikama, nitko tko realno želi kupiti ili prodati stan ne može imati žalbe naspram Operete.Ja sam prošli tjedan imao slučaj gdje mi je agent Operete rekao da su uzeli ekskluzivu jednog stana i da su kao uvjet tražili spuštanje cijene. [/url]

Napomena: U ovih par stanova koje sam kao kupac zadnjih par mjeseci pregledao preko Operete nisam ni za jedan sklopio ugovor, ali je odnos agenata bio profesionalan i cijene nisu bile nerealne. Meni nijedan stan nije bio odmah za uzeti, uživo neke stvari izgledaju drugačije, ali to nije problem agencije.
Meni se ovo čini kao pokušaj umanjivanja loše reputacije od strane Operete. Malo prozirno.

Iz perspektive prodavatelja koji je imao posla s Operetom a i komunicirao sam s drugima koji su prodavali/kupovali preko njih zaključak je :
-Opereta se ponaša vrlo neprofesionalno jer izmišlja kupce i radi fiktivne predugovore bez kapare kako bi pokazali kako imaju kupce
-Opereta se boji konkurencije i zato pokušavaju ljudima uvaliti ekskluzivne ugovore.
Kada dobiju ekskluzivni ugovor ništa posebno ne rade jer ih baš briga. Proviziju će naplatiti čak iako prodavatelj sam riješi stan.

Opereta i prema kupcima ima bahati stav, reketari s provizijom . Prijatelj mi je preko njih gledao jednom i nikada više. " Samo potpišite tu da mi šef vidi da sam bio i da radim" . To je profesionalno objašnjenje ugovora kojim se netko kao kupac obavezuje platiti proviziju ?!?

Opereta u svojim oglasima drži stanove koji već i godinu dana nisu u prodaji , samo da bi potencijalni interesenti pomislili kako imaju puno stanova.

Moja početna cijena je bila realna jer po istoj cijeni Opereta skoro godinu dana nije ništa napravila a druga agencija je u malo više od mjesec dana dovela kupca i stan je prodan.
Truffle is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 23:14   #2210
Je , banderas je on a Opereta˙s payrolle

u principu dobro ti je priblizio , i meni se ovak gore scan cini kao slika i prilika agencije koja nema vremena godinu dana drzati nerealnucijenu stana jer si je Pero Peric zacrtao da je susjed prije 10 godina prodao stan u istoj zgradi za 10-15 tisuca eura vise.
Agent zna za koliko se cca prodaje.
Naravno , tu se javlja drugi problem, a to je razlog zasto ja nebih uzeo agenciju nikad osim u okolnostima da stvarno nemam vremena za nista , a to je cinjenica da oni dobijaju proviziju po prodanom, njima je vise manje svejedno dali je prodano za 55 ili 70 , bitno da je sto prije.

Kaj je ova natrubila u clanku, bas ce agentica razmisljati dal da zove nju ili njega, tko je na godisnjm tko nije, di je tocno zgrada i stan u moru zgrada .. zvala te, ak ti je do prodaje javi se.Ak nije , poslikaj i prodaji sama/sam.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 09:35   #2211
Dalo bi se o tome koliko agenti stvarno znaju pošto se što prodaje.
Neki znaju, ima stvarno aktivnih i dobrih agenata.
Neki nemaju pojma.
Imam iskustva sa više agencija i sretali smo od ovih normalnih do onih za koje se vrlo brzo vidjelo da ništa od njih.
Jedino što nikad nisam pristajala na nikakve ekskluzive, to je prvo što sam pitala svaku agenciju, ako je radila tako da ja ne mogu i sama prodavati ili sa još drugim agencijama, nisam uzela tu agenciju.
Kad se raspršila prodaja na više njih plus ja sama, prodala sam svaku nekretninu relativno brzo i po cijeni prihvatljivoj za današnje prilike.
Ali si ne bih nikada dopustila da mi netko koči prodaju zbog ekskluzivnih ugovora, da ovisim samo o jednoj agenciji ili da moram dati proviziju ako potpuno sama nešto prodam, to je suludo.
Svi s kojima sam surađivala nisu tako radili, možda uz Operetu ima još takvih, ali ja ih ne bi nikad angažirala.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 12:39   #2212
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Je , banderas je on a Opereta˙s payrolle







.....di je tocno zgrada i stan u moru zgrada .. zvala te, ak ti je do prodaje javi se.Ak nije , poslikaj i prodaji sama/sam.

Ne bi me čudilo da Opereta nagovara da posta pozitivno ako im nije problem izmišljati kupce .
Meni su stvorili "kupca" čim sam ih pitao zašto nikoga nisu doveli i da želim raskinuti ugovor s njima.
Potpišemo predugovor ali bez kapare ( " da budemo sigurni") jer je kapara / isplata za koji dan. Slali me da od svoje banke tražim određene dokumente, potrošio sam dosta vremena na sve obilaske .
Odjednom " pa ne sad, pa sutra" da bi me 2h prije konačno dogovorenog potpisa obavijestili da je kupac odustao ali da već imaju druge za tjedan dana. Hajde dobro...
I slučajno naiđem na ljude sa POTPUNO ISTOM PRIČOM !!
I malo se raspitamo . Nismo jedini!

To je bilo to . OBIČNI PREVARANTI.


A što se tiče njihove razvikane profesionalnosti , pa trebali bi znati gdje idu ako su dobili podatke i koga trebaju zvati

Iz vlastitog iskustva znam da su svi sa kojima sam iz operete komunicirao bahati i bezobrazni.
Druga agencija je po istoj cijeni dovela kupce .
A u Opereti kažu da je to njihov kupac i prijete sa odvjetnikom.
A nisu nikoga ni doveli .
Ali kažu , vidjeli su njihov oglas.
OMG!!!
Truffle is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 19:26   #2213
Kupujem stan, sama pretrazujrm oglase i trazim. Kako izbjec placanje provizije ako sam stan nasla na njuskalu ali ga tamo oglasava agencija? Zelim vidjet stan al me strah da cu morat potpisat da im dajem postotak ako se odlucim kupit ga...
petra0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 21:44   #2214
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Dalo bi se o tome koliko agenti stvarno znaju pošto se što prodaje.
Neki znaju, ima stvarno aktivnih i dobrih agenata.
Neki nemaju pojma.
Imam iskustva sa više agencija i sretali smo od ovih normalnih do onih za koje se vrlo brzo vidjelo da ništa od njih.
Daj pomozi nama nesretnicima. Koji su to agenti i agencije? Ja sve nalijećem na neke nekompetentne šarlatane. Ako ne možeš ovako javno, onda na PM. Bio bih jako zahvalan.
darkec-kec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 21:52   #2215
Quote:
petra0807 kaže: Pogledaj post
Kupujem stan, sama pretrazujrm oglase i trazim. Kako izbjec placanje provizije ako sam stan nasla na njuskalu ali ga tamo oglasava agencija? Zelim vidjet stan al me strah da cu morat potpisat da im dajem postotak ako se odlucim kupit ga...
Vlasnik koji ga prodaje je sklopio ugovor s agencijom i on za njihovo zastupanje plaća ugovorom određenu proviziju. Ti, kao kupac, ne moraš im platiti ništa dodatno (3% koje plaća prodavatelj je već uračunato u cijenu - da radiš direktno sa prodavateljm, bez agenta, cijena stana bi vjerovatno bila još niža).

To je teorija. U praksi agenti vrše pritisak na kupca da i on potpiše ugovor i tako zarade dvije provizije. Iskreno, ne znam kako zakon to regulira i da li uopće regulira. Obzirm da bi agent trebao posredovati u najboljem interesu klijenta, zastupanjem obiju strana dolazi do konflikta u interesu. Nije moguće u isto vrijeme nastojati prodati nekretninu po najvećoj mogućoj cijeni (za prodavatelja) i kupiti po najnižoj mogućoj cijeni (za kupca). Kao što to obično kod nas biva, agent gleda kako da najviše zaradi pa kupac tu obično izvisi.

U sudstvu je praksa (i teorija), baš iz tog razloga, da jedan te isti odvjetnik ne može biti i tužitelj i branitelj.
darkec-kec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 12:02   #2216
Quote:
darkec-kec kaže: Pogledaj post
Daj pomozi nama nesretnicima. Koji su to agenti i agencije? Ja sve nalijećem na neke nekompetentne šarlatane. Ako ne možeš ovako javno, onda na PM. Bio bih jako zahvalan.
Nema problema, znam da nije lako.
Možda čak ovisi i o pojedinom agentu unutar same agencije, ali ja sam imala dobro iskustvo s voditeljem agencije Rivalitas kao prvi primjer.
Vrlo brzo mi je prodao stan, nikakvih problema nisam imala s kupcima niti isplatom kako je dogovoreno. Svaki put je osobno došao s kupcima kada su htjeli još nešto pogledati naknadno u stanu, sve korektno obavljeno.
Slijedeća su Krug nekretnine - agentica Vesna Jaki, ona je pomogla puno mojoj mami prije nekoliko godina, isto je mama bila u ulozi prodavatelja.
Kupci su kupovali stan i više puta su se nalazili radi nekih potpisa jer se radilo o kreditu, isplata korektna isto kako smo dogovorili.
Možda neki drugi agenti nisu takvi unutar neke agencije, zato navodim ime, jer smo baš imali sreće sa dotičnom agenticom.
Vrlo je bila angažirana i zastupala je mamine interese.

S Operetom nisam imala dobro, ili nikakvo iskustvo, jer niti za onaj moj navedeni stan niti kasnije kuću nije bilo dovođenja kupaca, uvijek je bilo da ili nema ili je do mene i cijene, a na kraju sam prodala brzo sa drugom agencijom.
Ima ih još dosta što su dolazili i rekli da će se potruditi ali se nikad nisu niti javili više, morala bih pogledati, ne sjećam se nazive tih agencija jer nisu niti dolazili uopće više. Kao da se nismo nikada čuli.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 12:21   #2217
Quote:
petra0807 kaže: Pogledaj post
Kupujem stan, sama pretrazujrm oglase i trazim. Kako izbjec placanje provizije ako sam stan nasla na njuskalu ali ga tamo oglasava agencija? Zelim vidjet stan al me strah da cu morat potpisat da im dajem postotak ako se odlucim kupit ga...
pokusaj pretrazivat stan po tim parametrima, i na nekim drugim oglasnicima, mozda ga vlasnik sam isto oglasava

vidi ak znas nekoga u tom kvartu/ulici, pa da ti se raspita tko prodaje stan, pa mozda dodjes do vlasnika

nek stan ide razgledat netko od tvojih frendova, potpise, i dodje do kontakta s vlasnikom

ili im jednsotavno kazes da sa vlasnikom ispregovaraju spustanje cijene, ak bas zele tu svoju proviziju.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2016., 20:56   #2218
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Nema problema, znam da nije lako.
Možda čak ovisi i o pojedinom agentu unutar same agencije, ali ja sam imala dobro iskustvo ...
Zahvaljujem na preporukama. Probat ću nazvati i nadam se boljem iskustvu nego do sada.
darkec-kec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 12:29   #2219
Quote:
petra0807 kaže: Pogledaj post
Kupujem stan, sama pretrazujrm oglase i trazim. Kako izbjec placanje provizije ako sam stan nasla na njuskalu ali ga tamo oglasava agencija? Zelim vidjet stan al me strah da cu morat potpisat da im dajem postotak ako se odlucim kupit ga...
index nekretnine imaju pretraživanje privatnih oglasa
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 20:27   #2220
Pozdrav! Jel zna netko gdje bi mogla provjeriti koje su agencije dobre a koje bi valjalo izbjeći? Trebam stan za najam i vidjela sam si jedan no nigdje ne piše nikakva agencija osim broja telefona koji putem pretrage ne nalazi nikakvog korisnika.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:40.