Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2013., 16:57   #3921
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Hvala, super!
(imala sam prste pred godinu-dve u nagovaranju da to počnu naručivati )
:klap:

samo da prihvate tu hranu. pun mi je kufer RC-a, em skup, em govno smrdi za popozdit. čekam da se mali probudi iz anestezije, bakinom sam jutros nasula al kako dežuram pored ovog neznam jeli jeo (a ima i hillsa u drugoj zdijeli pa ako ju pitam neće ona imat pojma )
evo da nije off, da kažem da HILL's za sterilizane neće da jede, a taj jede svašta (i BritCare je jeo što puno mačka neće)
.simply. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 17:56   #3922
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Nisi rekla, jel upalio štapni?
Oooo, da hvala za savjet
Danas otvorim Gourmet konzervicu, trebala bi biti pašteta ali većinom su komadići. Ova lizne i ode. Pola sata kasnije kad sam vidjela da stvarno neće jesti, štapni u ruke i opaaaa mrvicu tople vode sam dodala, sve izmiksala u paštetu pa je proždrla bez problema.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 20:58   #3923
Ajd baš mi je drago.

Ja sam tako svoju žutu sotonu digla iz mrtvih. Bila je jako loše (mislila sam da će tada uginuti), na antibioticima, kunjala, ono njuška, zubno meso i jezik žarko crveni, ma baš je užasno izgledala i naravno nije ništa htjela ni jesti ni piti. I ništa, ja uzela jedino od mokre šta jede (whiskas sa bijelim umakom) i smiksala sa štapnim, razrijedila malo sa vodom i fino na špricu davala svako malo. Bome je nadošla k sebi nakon takvih tretmana i počela sama jesti i piti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 21:35   #3924
Quote:
lanaxx kaže: Pogledaj post
jesi bila? izvidi pliz koliko ih ima još i jel istina da je opet neće bit...

a teta u martićevoj veli da je to zato jer imaju problema s dobavljačem, isto tako i za orijen..
totalno zaboravila, a nije da sam bila točno preko put na veterini

al idem sutra pa javim tu
Miss Bathory is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 14:04   #3925
izvještaj: uzela 2 zadnje iz heinzelove, tak da tam više nema...teta kaže da imaju problema sa dobavljačima i da se opet ponavlja priča od prošle god da je neizvjesno kad će opet doći
e sad, pažnja: imam rezerviran 1+1 koji ipak neću uzimati u ljekarni Špansko, pa ako netko hoće danas po to, javite u pm da vam dam prezime na koje je rezervirano
Miss Bathory is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 16:46   #3926
a sranje... znači u potragu za novom hranom... neznam kak je u drugim ljekarnama, al vjerovatno kad dobim lovu, više neće nigdje bit

koliko je prošle god trajala ta nestašica? ja tad nisam kupovala, pa neznam, al se sjećam da se tu dosta o tom pisalo....
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 21:26   #3927
Lana zašto ne naručiš onu Felidae sa neta? Ok, nije ista ova vrsta ali ne vjerujem da je loša.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 22:35   #3928
ma na to sam skroz zaboravila... gledam baš sad - imaju ponudu 3x1,8kg za 209kn, što je super, jedini bed je što bi mi za probu trebalo puuuuuno manje pakiranje
imaju i konzerve, paket od 10kom

i sve bi bilo divno i krasno da ne moram platit dostavu...
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 00:07   #3929
I ako sam dobro shvatila nema plaćanja pouzećem, samo unaprijed. To mi se uopće ne sviđa, ja sve takve stvari pouzećem plaćam, a ne da platim i popušim i onda šta da radim, neću se naganjati po sudu za 200-300 kn što sam spušila jer se ne isplati, a bome nije sića.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 09:56   #3930
da, da, samo unaprijed, koja je to glupost... pa dobiješ probušenu vreću il hranu kojoj rok ističe za mjesec dana... ne sviđa mi se to pretjerano... nikad ne dajem lovu unaprijed, nema šanse..

evo c/p cijena dostave za zg

Za robu do 5kg cijena dostave iznosi cca 30,00kn-40kn
Za robu do 30kg cijena dostave iznosi cca 50,00kn-70kn
Za robu do 50kg cijena dostave iznosi cca 70,00kn-80kn
Za robu do 80kg cijena dostave iznosi cca 80,00kn-
(prikazana cijena odnosi se na 1 komad i PDV je uračunat u istu.)

znači za tu klopu bi morala platit 50-70kn, što mi je iskreno smiješno

a još smješnije mi je što, ako felidae opet nestane, u cijelom gradu praktički nema za kupit kvalitetne hrane za mačke (za pse je druga priča, viđam orijen, a ima i acane i TOTW)... što je pogotovo koma ljudima koji imaju mačke sa zdravstvenim problemima, a ja sam, nažalost, u toj skupini...
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 15:51   #3931
A šta ti je s macama? Imaju osjetljivu probavu ili..? Meni je micko imao kamence pa te razumijem, moram jako paziti šta mu dajem jesti da se ne vrate, a opet ne smijem pretjerivati sa zakiseljavanjem urina da ne bi dobio drugu vrstu kamenaca.

Mislim da se ne plaća dostava ako ti odeš kod njih i podigneš robu i možeš odmah i na licu mjesta i platiti, ako sam ja dobro sve prokontala.

I izgleda da je ostalo još koja vreća u nekoj veterinarskoj, ja nabavila još jednu turu. Moram samo pitati di je kupljeno i da li ih ima još pa vam javim koja je.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 30.03.2013. at 15:57.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 16:20   #3932
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A šta ti je s macama? Imaju osjetljivu probavu ili..? Meni je micko imao kamence pa te razumijem, moram jako paziti šta mu dajem jesti da se ne vrate, a opet ne smijem pretjerivati sa zakiseljavanjem urina da ne bi dobio drugu vrstu kamenaca.

Mislim da se ne plaća dostava ako ti odeš kod njih i podigneš robu i možeš odmah i na licu mjesta i platiti, ako sam ja dobro sve prokontala.

I izgleda da je ostalo još koja vreća u nekoj veterinarskoj, ja nabavila još jednu turu. Moram samo pitati di je kupljeno i da li ih ima još pa vam javim koja je.
a jedna mi ima samo jedan bubreg, tako da joj je kvalitetna prehrana jako bitna, a uz to ima i kroničnih problema sa probavom (IBD) i strogo pazim što jede.... druga ima leukemiju ... a imam i jednu zdravu
tak da je meni felidae spas... svima se sviđa, kvalitetna je, dobro kakaju, nije preskupa, savršeno...

nisam skužila da se može do njih otić po to.. a raspitat ćemo se kad ostanemo bez klope... ja imam 2 vreće, a u utorak ću imat lovu za još jednu, kad bi bar bilo još 1+1, moram na britancu pitat..
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 16:50   #3933
Quote:
lanaxx kaže: Pogledaj post
a jedna mi ima samo jedan bubreg, tako da joj je kvalitetna prehrana jako bitna, a uz to ima i kroničnih problema sa probavom (IBD) i strogo pazim što jede.... druga ima leukemiju ... a imam i jednu zdravu
tak da je meni felidae spas... svima se sviđa, kvalitetna je, dobro kakaju, nije preskupa, savršeno...

nisam skužila da se može do njih otić po to.. a raspitat ćemo se kad ostanemo bez klope... ja imam 2 vreće, a u utorak ću imat lovu za još jednu, kad bi bar bilo još 1+1, moram na britancu pitat..
hej draga lanaxx,bili mogla malo opisati bolest tvoje mace IBD,kako je dijagnosticirana,i opčenito o njoj

hvala
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 17:16   #3934
Inflammatory bowel disease, guglaj
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 17:29   #3935
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Inflammatory bowel disease, guglaj
ipak bih čula iz prve ruke,ako nije problem.

i sa engleskim sam na vi,,od guglovog prevoditelja i nema neke koristi,pola riječi ne zna
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 17:30   #3936
Quote:
cupanka kaže: Pogledaj post
hej draga lanaxx,bili mogla malo opisati bolest tvoje mace IBD,kako je dijagnosticirana,i opčenito o njoj

hvala
evo kratko da ne idemo u off previše... na našem bi rekli upalna bolest crijeva, počelo je kroničnim proljevima bez ikakvih promjena u hrani, intestinal klopa i probiotici bi pomogli privremeno, pa opet ispočetka... pretraga stolice uredna, kompletna krvna slika i biokemija uredna.. liječena kombinacijom antibiotika, probiotika i dijetom, sad je već neko vrijeme u redu (osim jedne epizode od 2 dana proljeva koji je sam stao)

uglavom ima na netu jako puno o tom, očito bolest modernog doba.. e sad literatura kaže da se dijagnoza postavlja tek nakon biopsije i određivanja tipa bolesti, što meni nitko nije spominjao, al dok joj je dobro ne pada mi na pamet kopat dalje... vet veli da se više-manje to da držat pod kontrolom prehranom, i iako je za intestinal, ja sam prešla na felidae, ali jako jako postepeno, cjeli jedan mjesec je trajao prelazak, bilo me strah, al sad na toj klopi je super

i nema ništa sa strane, nikakve poslastice i sl..

edit: može se na guglu nać tekst od prof. potočnjaka sa veterine na hrv je..
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 17:34   #3937
znam da je uplana bolest crijeva,zato sam i pitala za detalje obzirom da i moja maca ima problema sa stolicom,konkretno me zanimala krvna slika,vama je bila u redu kod moje nije,ali ipak mislim da je ibd podloga bolesti koja joj se razvila

još jednom puno hvala i sorry na offu

p.s ipak imam još jedno pitanje,može odgovor na pp ,dali ti nju cijepiš protiv zaraznih obzirom na tu bolest?
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 18:01   #3938
Quote:
lanaxx kaže: Pogledaj post
a jedna mi ima samo jedan bubreg, tako da joj je kvalitetna prehrana jako bitna, a uz to ima i kroničnih problema sa probavom (IBD) i strogo pazim što jede.... druga ima leukemiju ... a imam i jednu zdravu
tak da je meni felidae spas... svima se sviđa, kvalitetna je, dobro kakaju, nije preskupa, savršeno...

nisam skužila da se može do njih otić po to.. a raspitat ćemo se kad ostanemo bez klope... ja imam 2 vreće, a u utorak ću imat lovu za još jednu, kad bi bar bilo još 1+1, moram na britancu pitat..
Vjerujem. I ja svojima otkako se micko razbolio gledam da ne uzmem baš neki šrot za jesti, ovisi kako koji mjesec raspolažem s lovom tako im i uzmem.

Mislim da je netko baš na ovoj temi pisao ako se ode kod njih da se ne plaća dostava, ostalo mi je to u glavi. Ma meni se isplati i sa dostavom, jest da izađe 70 kn ali mi se isplati. Jedino što mi se ne sviđa ovo plaćanje unaprijed, budem vidjela da li ću uzimati i to isključivo zbog toga. Ne znam šta fali plaćanjem sa pouzećem, al dobro, oni gube kupce ne ja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 08:37   #3939
Gdje ima za kupit ta nutri vet hrana za mice i ako neko zna cijene?
misti28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 20:06   #3940
bila sam danas u spanskom, u veterinarskoj stanici/ljekarni i dobili su felidae
rekla je teta da je nije bilo neko vrijeme, pa su imali akciju i sad im je dosla i da bi je sad trebali imati redovno u ponudi
1,8 kg / 88 kn (mislim da sam tocno zapamtila)
double effect is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.