Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2014., 14:21   #41
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Prestrašno da doktori nisu upoznati

AUTOLOGNE KAPI http://www.plivamed.net/vijesti/clan...oce-ociju.html
http://www.primapharme.hr/dogadjanja...-suhog-oka_108

Dakle, kapi iz vlastitog krvnog seruma. U labosu izvadite krv koju scentrifugiraju i odnesete to u ljekarnu da slože kapi u dozama od par bočica.
Dobije se bistra tekućin (odstrane se eritrociti) pomiješana sa fiziološkom i koristi se kao kapi.
U Zagrebu to radi ljekarna u Sigetu.

Kapa se par puta dnevno, a kapi čuvaju u frizu (ostale bočice), a ona koja se koristi čuva se u frižideru i koristi do 7 dana.

Krvni serum je dakle 100% prikladan pojedincu jer se radi od njegovog dijela tijela. Serum zaliječuje oštećenja na oku.
Ovisno o vrsti oštećenja i uzroku problema ovisi dužina trajanja potrebne terapije.

Ma upoznati su, nego , lakse im je prepisat obicne kapi nego se zezat s tim.. citao sam o nekim kapima restasis (ciklosporin) , kao da to jako pomaze,hmm
nekitamolikk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 19:25   #42
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Prestrašno da doktori nisu upoznati
Prije davanja ovakvih komentara bilo bi dobro da se informirate o onom o čemu pišete.

Kod osoba kod kojih je poremećena funkcija žlijezda lojnica u vjeđama nikakav autologni serum neće dovesti do izliječenja nego će samo privremeno ublažiti tegobe, baš kao i umjetne suze, ali će poremećena funkcija i temeljni problem i dalje ostati, tako da to nije nikakvo izliječenje.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 19:38   #43
Quote:
nekitamolikk kaže: Pogledaj post
Ma upoznati su, nego , lakse im je prepisat obicne kapi nego se zezat s tim.. citao sam o nekim kapima restasis (ciklosporin) , kao da to jako pomaze,hmm
Još uvijek nema dovoljnog broja studija koje bi potvrdile da ove kapi umanjuju tegobe vezane uz suho oko u osoba s disfunkcijom žlijezda lojnica u vjeđama.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 19:51   #44
Želim vam samo pomoći. Imala sam problem sa očima skoro 2 godine, preko medicine nisam nalazila rješenenje. Neke od kapi su mi izazivale i reakcije očiju.
Moj problem je da su me oči toliko smetale da sam jedva kapke mogla držati otvorenim od nelagode.

Ovo je slučajno došlo u našu kuću, preko supruga jer je na poslu izložen prašini i čestim upalama očiju. Njegov radni kolega je time rješavao probleme.
Otkako smo to počeli koristiti već ima deceniju za to netrebamo dr.
ČAk i psiću nam je saniralo i okice i uši. I nejavljaju mi se ni pasmiske odlike crvenila ispod okica, koje su posljedica bakterija i gljivica.

Koristi se za hrabre nerazgođeno, jer malo pecka kad se stavi. A za one koji ne mogu izdržati pola pola sa iziološkom, tad se ne osjeti peckanje. Prebaci se u one apotekarske bočice za kapanje, ima ih u paketu 5 ili se mogu na komad kupiti.
Pošto se radi o očima dobro je koristiti te bočice da bi više članova kućanstva moglo zasebno koristiti i da se orginalan bočica ne zagađuje. Fiziološka uvijek mora biti svejža za razgoditi.

Zadnji put kad sam kupovala prije 2 god platila sam nekih 80 kn. Ne znam koliko je sada i ako niste član.
Evo tu nešto o tome, uzima se preko akvizitera. Radi se o vrlo kvalitetnom proizvodu i kontroliranom. Bočica vam, ako se kapa u oči, traje dosta dugo.Može se piti, kapati uho, oko, nos. MI smo zahvalni Bogu da smo neletili na ovo. Inače sam alergičar na mnoge proizvode, ali ovo mi ne smeta.

Pokušajte ništa ne možete izgubiti. http://www.aloe-vera.rs/proizvod/79/...ctivator-kapi/
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 18:57   #45
Dragi Forumaši,

molim za pomoć.
Leće nosim od malena, već 20 godina, a trenutna dioptrija mi je -9.00 (D) i 9.50 (L). Koristim Bausch&Lomb leće (jednostavno mi je oftamologinja te naručivala, druge nikad nisam ni probala).
Zadnjih nekoliko mjeseci imam problema s užasno suhim očima, kada mi se javljaju i ostale smetnje kao pečenje, umor očiju, zamućenje vida.
Ne mogu nekoliko sekundi gledati u jednu točku, a da ne stišćem oči, ne trepćem, ne vlažim, ne trljam... Ako razgovaram s ljudima, obavezno žmirkam svake sekunde, vrtim oči u želji da ih navlažim, škiljim i ostalo.
Toliko me to živcira da ne znam šta da radim. TV jedva gledam, a i sada, dok pišem, oči su mi poluzatvorene, jednostavno me sve žulja i muti mi se vid. Kao da svaku sekundu osjetim leću, kao da će mi ispasti van ako ne žmirkam stalno.
Probala sam puno kapi za oči, ali sve je to isto, pomogne tu sekundu, a kasnije je sve isto.
Koristim mjesečne leće, mijenjam ih početkom svakog mjeseca, ali primijetila sam da moje tegobe uopće nisu s time povezane.
Leću trljam kako je i navedeno na otopini. Promijenila sam nekoliko otopina, sve mi je isto, kao i s kapima.

Ujutro se budim s vlažnim očima, čak mokrim, punim žutih krmeljića (znam, užas )

Ne gledam previše u kompjuter, profesor sam po zanimanju, i to umjetničkog područja, pa mi kompjuter zapravo ni ne treba.

Što da radim, ljuta sam i tužna istovremeno... Frustrirana sam. Predajem djeci, razgovaram s ljudima, volim šetati po gradu, a jedva gledam i stalno sam nervozna zbog tog problema.

Hvala na pomoći
LadyMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 19:38   #46
Jesi išla oftalmologu? Ako nisi, odi na pregled. Nosiš leće, nije isključeno da si si nešto unijela u oči i da treba terapiju.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 17:38   #47
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jesi išla oftalmologu? Ako nisi, odi na pregled. Nosiš leće, nije isključeno da si si nešto unijela u oči i da treba terapiju.
Evo, na pregled sam naručena 5.5. kod dr. Bujgera na Rebru.
A dotad ništa - idem po kapi za oči, već sam dvije bočice potrošila u mjesec i pol...
LadyMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 19:22   #48
Pozdrav! ima li itko iskustva sa ugradnjom silikonskih čepića? Oči su mi potpuno suhe, preporučena mi ugradnja čepića kao rješenje.
LeAnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 20:52   #49
Suhoca ociju

Pozdrav
Imam suhocu ociju i danas sam ugradio silikonske cepice,u desno oko nisu uspijeli stavit jer je ispalo...ovo su trajni silikonski cepici i cijena je 3000kn,samo sto je taj jedan cepic ispao i morao sam sve platit....koristio sam i autologni serum ali to je samo privremeno pomoglo
Bushido91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 11:06   #50
Quote:
Bushido91 kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Imam suhocu ociju i danas sam ugradio silikonske cepice,u desno oko nisu uspijeli stavit jer je ispalo...ovo su trajni silikonski cepici i cijena je 3000kn,samo sto je taj jedan cepic ispao i morao sam sve platit....koristio sam i autologni serum ali to je samo privremeno pomoglo
Pozdrav! Molila bi te da mi nešto više napišeš o samom postupku stavljanja tih čepića kao i o stanju nakon što si ih ugradio. Kakve si konkretne probleme imao prije toga i koliko ti je izmjerena suhoća. Sorry na gnjavaži ali užasno sam zabrinuta za oči i svaka informacija mi je dobro došla. Može i pm ako nije problem. tnx
LeAnny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 19:28   #51
Cepici da kao suze ne iscure ?

Ako imas suhocu, sto ce ti curiti, suhoca ?

Za tih 3000 kn si mogao dozivotno kapati oci doslovce, a vjerojatno ce ti i taj drugi cepic ispasti, a da neces ni primijetiti

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 18:24   #52
Pozdrav, ne znam je li ovo prava tema, ali ne znam gdje drugdje pitati.
Dakle, već godinama imam velikih problema sa suhoćom očiju, znači od neugodnog osjećaja (nije bol nego neki neizdrživi osjećaj, pogotovo kad sam vani na dnevnom svjetlu, vjetar, centralno grijanje, sve to pogoršava osjećaj) u očima, jaki zamor očiju svako malo, sve mi se češće javlja i oštra bol baš u jabučicama. Često mi se od toga svega i zamora jako spusti kapak, i prođe tek onda kad žmirim neko vrijeme (znači dok sam doma). A nisam umorna i pospana pa da je to uzrok.

Umjetne suze koristim povremeno, kad je neizdrživo, ali vidim da one malo pomažu, ali ne mogu izliječiti to.
Jel se to može ikako ako ne izliječiti, onda barem smanjiti te simptome da mi svakodnevni život bude izdrživ, a ne da me to okupira svaki dan?
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 18:26   #53
Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ne znam je li ovo prava tema, ali ne znam gdje drugdje pitati.

Dakle, već godinama imam velikih problema sa suhoćom očiju, znači od neugodnog osjećaja (nije bol nego neki neizdrživi osjećaj, pogotovo kad sam vani na dnevnom svjetlu, vjetar, centralno grijanje, sve to pogoršava osjećaj) u očima, jaki zamor očiju svako malo, sve mi se češće javlja i oštra bol baš u jabučicama. Često mi se od toga svega i zamora jako spusti kapak, i prođe tek onda kad žmirim neko vrijeme (znači dok sam doma). A nisam umorna i pospana pa da je to uzrok.



Umjetne suze koristim povremeno, kad je neizdrživo, ali vidim da one malo pomažu, ali ne mogu izliječiti to.

Jel se to može ikako ako ne izliječiti, onda barem smanjiti te simptome da mi svakodnevni život bude izdrživ, a ne da me to okupira svaki dan?


Pa jesi li bila kod oftalmologa na pregledu? Sto su ti oni rekli?

Meni su zbog suhoce ociju ugradjeni silikonski cepici u suzne kanale i to mi je rijesilo problem. Ne znam strucan naziv tog zahvata. Moja suhoca nije trajala toliko dugo kao kod tebe, ali mozda bi i tebi pomoglo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 10:15   #54
Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ne znam je li ovo prava tema, ali ne znam gdje drugdje pitati.
Dakle, već godinama imam velikih problema sa suhoćom očiju, znači od neugodnog osjećaja (nije bol nego neki neizdrživi osjećaj, pogotovo kad sam vani na dnevnom svjetlu, vjetar, centralno grijanje, sve to pogoršava osjećaj) u očima, jaki zamor očiju svako malo, sve mi se češće javlja i oštra bol baš u jabučicama. Često mi se od toga svega i zamora jako spusti kapak, i prođe tek onda kad žmirim neko vrijeme (znači dok sam doma). A nisam umorna i pospana pa da je to uzrok.

Umjetne suze koristim povremeno, kad je neizdrživo, ali vidim da one malo pomažu, ali ne mogu izliječiti to.
Jel se to može ikako ako ne izliječiti, onda barem smanjiti te simptome da mi svakodnevni život bude izdrživ, a ne da me to okupira svaki dan?
Poštovana,

Može se izliječiti, možete se naručiti kod mene na pregled, na broj telefona tel:01/4832395 , pa ćemo vidjeti detalje.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 21:13   #55
Quote:
Mayo kaže: Pogledaj post
Pa jesi li bila kod oftalmologa na pregledu? Sto su ti oni rekli?

Meni su zbog suhoce ociju ugradjeni silikonski cepici u suzne kanale i to mi je rijesilo problem. Ne znam strucan naziv tog zahvata. Moja suhoca nije trajala toliko dugo kao kod tebe, ali mozda bi i tebi pomoglo.

Bila sam prije par godina, i rekli su mi da bi trebala stavljati umjetne suze svaki dan, nekoliko puta dnevno. Ali dugoročno mi baš ne pomaže. Pogotovo zimi kad mi je puno gore stanje s očima.

Ovo zvuči bolno što su tebi radili Jel to sigurno za oči, nema ozbiljnijih posljedica nakon toga?


Quote:
Optical Express kaže: Pogledaj post
Poštovana,

Može se izliječiti, možete se naručiti kod mene na pregled, na broj telefona tel:01/4832395 , pa ćemo vidjeti detalje.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
Hvala Vam, nazvat ću Vas svakako sad iza Nove godine.

Pozdrav
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 22:25   #56
Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Ovo zvuči bolno što su tebi radili Jel to sigurno za oči, nema ozbiljnijih posljedica nakon toga?
Nimalo bolno, brzo gotovo i meni je pomoglo
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 10:16   #57
Jezi to radila preko hzzo-a ili privatno? Ako je privatno koliko si platila?

Quote:
Optical Express kaže: Pogledaj post
Poštovana,

Može se izliječiti, možete se naručiti kod mene na pregled, na broj telefona tel:01/4832395 , pa ćemo vidjeti detalje.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
Nije li riječ izliječiti malo preteška riječ?

U nekim slučajevima se otklone tegobe, u nekima smanje, a vjerujem da postoje i ljudi kojima ovo ne pomaže (vi ćete bolje znati koliko je uspješno u kojim slučajevima). Vjerojatno ovisi i što je uzrok, ja imam suhoću očiju autoimunog porijekla i sumnjam da bi se izliječila da stavim čepiće, eventualno bi mi se ublažilo, a i to bi vjerojatno ovisilo u kojoj sam fazi jer kad mi se bolest razmaše onda mi i jače napada žlijezde pa se suhoća pojačava.

Jel bi nam mogli opisati malo proceduru? Ovako zvuči kao neki opaki zahvat, a evo Maya kaže da nije ništa strašno.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 18:57   #58
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jezi to radila preko hzzo-a ili privatno? Ako je privatno koliko si platila?
Privatno, mislim oko 1000 kn, ali trebala bih malo prekopati ladice da nađem račun.

Quote:
Ovako zvuči kao neki opaki zahvat, a evo Maya kaže da nije ništa strašno.
A gle, ima ljudi koji padaju u nesvijest na samu pomisao da si stave leću u oko. Ja sam navikla na “prčkanje” po očima, meni taj zahvat stvarno nije bio ni najmanje stresan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 10:03   #59
suhoća oka

Quote:
n0_limits kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ne znam je li ovo prava tema, ali ne znam gdje drugdje pitati.
Dakle, već godinama imam velikih problema sa suhoćom očiju, znači od neugodnog osjećaja (nije bol nego neki neizdrživi osjećaj, pogotovo kad sam vani na dnevnom svjetlu, vjetar, centralno grijanje, sve to pogoršava osjećaj) u očima, jaki zamor očiju svako malo, sve mi se češće javlja i oštra bol baš u jabučicama. Često mi se od toga svega i zamora jako spusti kapak, i prođe tek onda kad žmirim neko vrijeme (znači dok sam doma). A nisam umorna i pospana pa da je to uzrok.

Umjetne suze koristim povremeno, kad je neizdrživo, ali vidim da one malo pomažu, ali ne mogu izliječiti to.
Jel se to može ikako ako ne izliječiti, onda barem smanjiti te simptome da mi svakodnevni život bude izdrživ, a ne da me to okupira svaki dan?
Da ti podjelim-savjet...kako je susjeda riješila svoju suhoću očiju....Biljku rosopas-iscjediti-sok i njime mazati-bočno,pored oka-kožu kružno.Potiče cirkulaciju i uklanja suhoću očiju.NE u oko,nego po sinusima-kožu mazati(na nosu-gore) i lijevo i desno POred očiju.Njoj je pomoglo,pa možda i tebi-pomogne.Googlaj o rosopasu....pa ćeš vidjeti.bok.
metalka64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 22:04   #60
Pozdrav svima,
ja imam kronični blefarokonjuktivitis, oči su mi suhe, desno oko mi je stalno u gorem stanju.
Liječnica mi je rekla da se smijem šminkati nakon što se upala smiri.
Najgore je prošlo, ali ja svaki dan moram svakih 2-3 sata ukapavati umjetne suze u oči pa me je strah staviti maskaru, bojim se da će mi se razmazati i upasti u oči, a onda eto dodatnih komplikacija!
Zanima me da li je neka od žena imala sličnu situaciju, odnosno da li je koristila umjetne suze dok je nosila maskaru...je li to izvodljivo ili je ipak prevelik rizik?
T&D is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:00.