Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2008., 01:02   #1
ultrazvuk i pregled - mjesečnica

molila bi pomoć.
da li ginekolog može napraviti ultrazvuk i pregled za vrijeme mjesečnice?
naručena sam, a upravo mi je došla.
hvala.
fiona7 is offline  
Old 14.12.2008., 09:08   #2
ako ti pomogne..

ja sam imala problema s M, jednom sam ju imala nekih mjesec dana, i otišla kod gina i on pregledao -i vaginalni pregled, i vaginalni uzv, ali to je bila hitna situacija pošto je meni trebao zaustaviti krvarenje, a trebao je vidjeti zašto mi se to događa.
Inače sam načula (?!) da nije baš higijenski ići na pregled kad imaš M, nazovi i odgodi, ili pitaj med. sestru od gina, ona e ti sigurno reći točno.

Planiraj si pregled kad nemaš M.
natal8ja is offline  
Old 14.12.2008., 11:39   #3
ako nije hitno sumnjam da ce te primiti na ultrazvuk. Inace ultrazvuk je najbolje raditi cetiri pet dana iza menzsa kako bi se moglo vidjeti pravo stanje, posebno funkcija jajnika.
SSDM is offline  
Old 14.12.2008., 11:43   #4
Ultrazvuk za vrijeme mjesečnice se radi jedino ako je riječ o nekih hitnim stanjima ili ti je ginekolog rekao da baš tada dođeš (ukoliko se promatraju ciste, onda te može naručiti za vrijeme mjesečnice da bi vidio ima li kakvih promjena na njima). U suprotnom, nemoj maltretirati ni sebe ni njih.
ditta is offline  
Old 14.12.2008., 14:18   #5
i ja sam ga radila za vrijeme menge, ali bila je izvanredna situacija
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Old 14.12.2008., 22:57   #6
hvala za odgovore!
inače mi je otkriven polip, tako da sam naručena na ultrazvuk i pregled 7 dan m, ali mi se sve poremetilo. m kasnila. tako da mi fale još tri dana, pa ne znam da li će biti problema. a kako sam naručena u bolnicu, tko zna kada će me opet naručiti.
pozdrav!
fiona7 is offline  
Old 14.12.2008., 23:12   #7
a ja isto trebam prvih 8 dana ciklusa napraviti

a menza mi je i dulje od 5 dana,sad ti dodaj da moj ginekolog radi samo 3 dana tjedno

možda mi kaže da otidjem u bolnicu

šta da radim kad mi menza duga???
Maddie is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.