Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2015., 20:58   #161
Quote:
FreeFlyer kaže: Pogledaj post
Kako ne treba dozvola ??

Proučavao sam tako nešto i za sebe i postoje kontejneri na kotačima, kao kamp kućica, ali velika, kontejner. i postavi se fino terasa + nadstrešnica i imaš prekrasnu kuću. tako imaju po kampovima (vodice i sl).

no u zakonu je navedeno da takve objekte mogu imati samo kampovi i da za njih ne treba građ. dozvola. ali prvo treba registrirati kamp, i to ispunjavati uvjete prema zakonu za kampove, tako da nije jednostavno.

Kako je vama uspjelo dobiti priključak struje i vode bez dozvole ? a i sagraditi tako nešto bez dozvola ?

hvala i pozdrav

FF
postavili smo kontejner na nasem zemljistu,tj 50m udaljeno od naše kuće gdje zivimo,tako da ne treba nikakva dozvola.mozete ziviti u njemu ali ga ne smijete iznamljivati u turizmu.struja i voda i septička je spojena sa nasom kućom
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 23:06   #162
Izgleda super. Odmah bi zivio u kontejnerima. Vani je taj nacin gradnje jako razvijen.
Hefes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 11:18   #163
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
postavili smo kontejner na nasem zemljistu,tj 50m udaljeno od naše kuće gdje zivimo,tako da ne treba nikakva dozvola
to što ju vi nemate ne znači da nije potrebna ili bar glavni projekt i prijava građenja (ako je do 50 m2)

možete li navesti neki zakon/pravilnik koji kaže da za vaš objekt ne treba dozvola ?
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 11:28   #164
Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
to što ju vi nemate ne znači da nije potrebna ili bar glavni projekt i prijava građenja (ako je do 50 m2)

možete li navesti neki zakon/pravilnik koji kaže da za vaš objekt ne treba dozvola ?
ako se ne varam, za sve kaj je mobilno ne treba dozvola. jer se u biti ne gradi nego sastavlja i kao takvo u bilo kojem trenutku može maknut,a za kampove, pretpostavljam, treba dozvola jer posluju.
svako zemljište može imat priključak i prije građevine
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 17:01   #165
Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
to što ju vi nemate ne znači da nije potrebna ili bar glavni projekt i prijava građenja (ako je do 50 m2)

možete li navesti neki zakon/pravilnik koji kaže da za vaš objekt ne treba dozvola ?
Kontejner - kontejneri - montažne kuće - kontejnerska naselja
Container : Kontejner - kontejneri - montažne kuće - kontejnerska naselja
Kontejner, kontejnerska naselja, montažne kuće

Kontejner - Vaš prostor za sve

Kontejneri za urede, stanovanje, te kao spavaonice ili vikend-objekti. Služe kao sanitarni prostori i garderobe na gradilištima. Mogu se postavljati samostalno ili spajati u blokove po horizontali i vertikali. [kontejnerska naselja]

Kontejneri su izrađeni od kvalitetnih materijala, a time je osigurana trajnost i udobno korištenje. Zidovi i pregrade izvedeni su od panela sa izolacijom od poliuretana. Pod i krov kontejnera izolirani su mineralnom vunom ili stiroporom. Kontejner ima mogućnost ugradnje dodatnih elemenata (PVC prozor sa roletama ili žaluzinama, grijalice, klima uređaji, telefonski priključak..).

Lako i brzo se premještaju s jedne lokacije na drugu, a za njihovo postavljanje nije potrebna građevinska dozvola.


zvala sam u općinu u kojoj zivimo i napomenula da je to kontejner i da ce u njemu povremeno boraviti (ljeti) član obitelji i da li se trebamo čega bojati,rakla je da na svojoj parceli mogu staviti sto hocu ako je mobilno i da me nitko nista ne pita..jer to nikog ni ne zanima..ko mi brani da stavim...


kad se naručuje kontejner u papirima pise kontejner,i ne moze se dobiti dozvola za isto navedeno..ali koliko znam jer ih puno prodavaju nikad nisu imali problema jer zive u njima ljeti vlasnici istih na svojoj parceli..u pakostamima su kupili kontejner 100 m do plaze..imaju svoju parcelu i tamo ljetuju.. ko bi i m nesto trebao braniti???

Zadnje uređivanje fermina-daza : 16.09.2015. at 21:39. Reason: spajanje postova - koristiti edit
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 08:24   #166
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
kad se naručuje kontejner u papirima pise kontejner,i ne moze se dobiti dozvola za isto navedeno..ali koliko znam jer ih puno prodavaju nikad nisu imali problema jer zive u njima ljeti vlasnici istih na svojoj parceli..u pakostamima su kupili kontejner 100 m do plaze..imaju svoju parcelu i tamo ljetuju.. ko bi i m nesto trebao braniti???
Zakon o gradnji
Članak 3.
5. građevina je građenjem nastao i s tlom povezan sklop, izveden od svrhovito povezanih građevnih proizvoda sa ili bez instalacija, sklop s ugrađenim postrojenjem, samostalno postrojenje povezano s tlom ili sklop nastao građenjem...

nigdje se ne spominje materijal od kojeg je građevina napravljena
po jednom tumačenju, kojem za sada vjerujem, kontejner stavljen na tlo ne treba dozvolu a kontejner spojen na priključke treba dozvolu jer je prema članku 3 povezan s tlom npr cijevima kanalizacije i vode

http://www.jedinstvo.com/wp-content/...i/img_6804.jpg
ovo je primjer za kojeg se svi slažemo da treba dozvola

upozoravam jer je smo imali slučaj kad je na urbanizmu rečeno da se gradi pa za to niko ništa ne pita a poslije je trebalo legalizirati. naravno da nitko nije htio izdati papir u to vrijeme da ne treba dozvola
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 11:00   #167
mozda za ovu vasu sliku i treba ali za ovo moje od 28m2 ne treba,dati cemo postupak za legalizaciju dogodine ako prolazi..ako ne nek stoji tako kako je
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 11:45   #168
Gradnja kuce od zeljeza

Vidim da se na zapadu grade kuce od brodskih kontejnera. Postoje cak i naselja od toga kao Containet city u Londonu, studentski dom u Amsterdamu, razni hoteli i sl.

Kakva je sansa dobiti gtadjevinsku dozvolu u Hrvatskoj za takvu kucu? Navodno je cijena gradnje po kvadratu 200 eura umjesto 600 eura koliko bi dosla klasicna kuca. Cini se vrlo isplativo.

Nikako ne uspijevam naci zakonski aspekt ovakvih kuca. Da li se to racuna isto kao montazna kuca od drveta ili je u slucaju zeljezne kuce stvar drugacija?

Zadnje uređivanje fermina-daza : 07.05.2016. at 16:36. Reason: pogledati popis tema prije otvaranja nove
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 09:05   #169
Što mislite o kućama od brodskih kontejnera. Navodno su vrlo izdržljive, vrlo jeftine, a izgledom mogu biti perfektne.

Čujem da je cijena gradnje 200 eura kvadrat. U Zapadnoj EU postoje čitave zgrade napravljene od ovoga.

Evo kako to izgleda:https://www.google.hr/search?q=conta...=lnms&tbm=isch

Pa mi recite što mislite o ovoj vrsti gradnje.

Zadnje uređivanje DrTony : 09.05.2016. at 09:25.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 14:46   #170
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Što mislite o kućama od brodskih kontejnera. Navodno su vrlo izdržljive, vrlo jeftine, a izgledom mogu biti perfektne.

Čujem da je cijena gradnje 200 eura kvadrat. U Zapadnoj EU postoje čitave zgrade napravljene od ovoga.

Evo kako to izgleda:https://www.google.hr/search?q=conta...=lnms&tbm=isch

Pa mi recite što mislite o ovoj vrsti gradnje.
Mene bi isto to zanimalo...?
Da li ima koja firma kod nas koja bi mogla napraviti takovu kucu po sistemu "kljuc u ruke"..
__________________
Click
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 14:54   #171
Quote:
Berkut kaže: Pogledaj post
Mene bi isto to zanimalo...?
Da li ima koja firma kod nas koja bi mogla napraviti takovu kucu po sistemu "kljuc u ruke"..
Ima firma Euro Modul iz Rijeke. Ali oni se bave proizvodnjom kuća, ali ne i izvedbom za kranjeg kupca tako da ne vjerujem da će ti oni dati informacije, oni su tvornica. Trebalo bi naći nekog projektanta koji projektira ovakve kuće da ga se pita koliko bi to koštalo.

U Americi se ovakve kuće grade za 150$ po m2, a u Evropi je navodno cijena 200-250 eura m2 + temelji + dozvole. Ako je to istina onda je to 3 puta jeftinije od betonskih kuća.

Ja sam računao ovako. Ako gradim kuću zato da bih je iznajmljivao turistima, onda za 2 apartmana od 30 m2 trebam 45 000 eura i još 15 000 za dozvole, temelje i priključke.

Ako pak radim kuću od kontejnera, tada ispada da bih za iste pare mogao imati 180 kvadrata ili 6 apartmana. Dabome da je razlika.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 21:50   #172
Jednstavno - kuća od kontejnera je gradnja kojom se mjenjaju prostorni uvjeti na nekoj čestici i potrebne su dozvole. Činjenica da se radi o brodskom kontejneru u tehničkom opisu konstrukcije i statičkom proračunu se prikazuje kao čelična nosiva konstrukcija( složena tako ta izgleda i podsjeća na kontejnersku) i ustvarnosti ne znači ništa niti će vam itko olakšati gradnu. Postavljanje kontejnera za život pod izlikom da je to kontejner ništa ne mjenja.
Što se tiće nečeg na kotačima - i to je jednostavno - ako to nešto na kotačma( recimo kamp kućica) koristite za život van dozvoljene zone( recimo kamp parkiraište ili kamp) kršite zakon itd, itd itd.
Kontejnerskom kućom ne možete zaobići odredbe zakona jer zakon ne vrijedi samo za specifične kategorije ali sa pametnim trgovanjem i planiranjem( čitaj projektiranjem od strane sposobnog tima projektanata) možete dobiti zbilja interesantne i inovativne kuće po povoljnim cijenama.
Zakon nećete zeznuti to je rezervirano za velike dečke
Filip Steković is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 22:14   #173
Quote:
Filip Steković kaže: Pogledaj post
Jednstavno - kuća od kontejnera je gradnja kojom se mjenjaju prostorni uvjeti na nekoj čestici i potrebne su dozvole. Činjenica da se radi o brodskom kontejneru u tehničkom opisu konstrukcije i statičkom proračunu se prikazuje kao čelična nosiva konstrukcija( složena tako ta izgleda i podsjeća na kontejnersku) i ustvarnosti ne znači ništa niti će vam itko olakšati gradnu. Postavljanje kontejnera za život pod izlikom da je to kontejner ništa ne mjenja.
Što se tiće nečeg na kotačima - i to je jednostavno - ako to nešto na kotačma( recimo kamp kućica) koristite za život van dozvoljene zone( recimo kamp parkiraište ili kamp) kršite zakon itd, itd itd.
Kontejnerskom kućom ne možete zaobići odredbe zakona jer zakon ne vrijedi samo za specifične kategorije ali sa pametnim trgovanjem i planiranjem( čitaj projektiranjem od strane sposobnog tima projektanata) možete dobiti zbilja interesantne i inovativne kuće po povoljnim cijenama.
Zakon nećete zeznuti to je rezervirano za velike dečke
Ja ni na koji način nisam mislio zeznuti zakon. Naprotiv, ja baš i želim dobiti građevinsku dozvolu, uporabnu dozvolu i sve ostalo što ide kao da gradim kuću od betona. Zato me je zanimalo da li se dozvola za kontejnersku kuću može dobiti i nakon toga živjeti u njoj ili će mi građevinska inspekcija reći da to nije kuća nego lakrdija i da ne mogu ni tražiti dozvolu.

Nego, znaš li za neku firmu koja mi može isprojektirati i sagraditi takvu kuću (može i na privatnu poruku ako se ne smije ovdje pisati imena firmi).

BTW, znaš li koliko je prosječna cijena po kvadratu za gradnju takve kuće po sistemu ključ u ruke (cijena bez temelja, dozvole i prikljucaka)?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 08:06   #174
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
...ili će mi građevinska inspekcija reći da to nije kuća nego lakrdija i da ne mogu ni tražiti dozvolu......
Provjeri da li se kaj promijenilo od one lakrdije "jednodnevnog ministra"
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 20:43   #175
pozdrav ekipa,

zna netko koliko se krecu cijene klasicnih 20foot containera??

dakle nasih dimenzija cca 6m * 2,3m * 2,4m'

Prodaju li se uopce negdje, Rijeka, Pula, Zadar , Split??
MujagaWudakhi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 16:49   #176
oko 10000 kuna 6 metarski rabljeni brodski.
stambeni 2-2.5x skuplje.
bili prije nekolko godine neki u austriji kaj su prodavali.
ako ideš u adaptacijiu, malo vidi arhivu - več sam stavljao, brodskima je pod zašprican sa svim i svčim.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 08:17   #177
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Ja ni na koji način nisam mislio zeznuti zakon. Naprotiv, ja baš i želim dobiti građevinsku dozvolu, uporabnu dozvolu i sve ostalo što ide kao da gradim kuću od betona. Zato me je zanimalo da li se dozvola za kontejnersku kuću može dobiti i nakon toga živjeti u njoj ili će mi građevinska inspekcija reći da to nije kuća nego lakrdija i da ne mogu ni tražiti dozvolu.

Nego, znaš li za neku firmu koja mi može isprojektirati i sagraditi takvu kuću (može i na privatnu poruku ako se ne smije ovdje pisati imena firmi).

BTW, znaš li koliko je prosječna cijena po kvadratu za gradnju takve kuće po sistemu ključ u ruke (cijena bez temelja, dozvole i prikljucaka)?
mžeš dobiti dozvolu kao za klasičnu kuću

pogledaj temu o mobilnim kućicama na kotačima
sada i njima treba klasična dozvola kao za običnu kuću
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 14:34   #178
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
oko 10000 kuna 6 metarski rabljeni brodski.
stambeni 2-2.5x skuplje.
bili prije nekolko godine neki u austriji kaj su prodavali.
ako ideš u adaptacijiu, malo vidi arhivu - več sam stavljao, brodskima je pod zašprican sa svim i svčim.
hm... hvala... da, znam da je špricano sa svim i svačim, ali isto tako gledao
sam hrpu toga kako ljudi to riješe raznim drugim slojevima i premazima...

koliko vidim, kod nas je to teško nabaviti dosta.. ili mi se čini jer sam iz
kontinentalne hrvatske pa nisam dovoljno upućen??
MujagaWudakhi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 15:38   #179
Quote:
MujagaWudakhi kaže: Pogledaj post
hm... hvala... da, znam da je špricano sa svim i svačim, ali isto tako gledao
sam hrpu toga kako ljudi to riješe raznim drugim slojevima i premazima...

koliko vidim, kod nas je to teško nabaviti dosta.. ili mi se čini jer sam iz
kontinentalne hrvatske pa nisam dovoljno upućen??
navodno ih u emeriki ima na bacanje, zato je i krenuo pokret kontejnerizacije. možda da vidiš da li neko uvozi aute iz kalifornije (tamo ih ostaje xyz jerbo se ne isplati vozit natrag u kinu) pa kad dopreme aute dogovoriš i kontejner.

ovdje su neki po švabiji, e sad, kako prevest?
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-seecontainer/k0
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 14:50   #180
evo dobar video kako je ovaj škot napravio si kuću od kontejnera...
https://www.youtube.com/watch?v=RRN0uClnJBw
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.