Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2014., 13:31   #1
Problem s kočnicama na jednom kotaču - molim mišljenje

Uparkiravam u dvorište prije 15 min i dok manevriram imam dojam da je auto na momente kao pod ručnom. Parkiram, izađem, vidim da se zadnji lijevi kotač jako zagrijao, felga vruća, a osjeti se smrad kao ono kad tramvaj naglo zakoči pa zasmrde kočnice. Dok se sve to hladilo čulo se neko kliktanje iza tog kotača.

Što bi moglo bit? Laički imam dojam da se nešto raspalo pa blokira kotač..

Auto je Renault Megane II iz 2004., ako treba ta informacija..

Hvala na mišljenjima.
Djete Kreten is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 13:35   #2
svejedno da li je tvoja kočnica bubanj ili disk, razlozi su obično isti.

gnoj u kočionom cilindru zablokira klipiće, pa pakne (ili pločice) ostanu naslonjene na bubanj (disk) cijelo vrijeme vožnje.
a gnoj nastane kad se ulje ne mijenja kak treba nego se samo promijeni u rezervariću pod haubom.
moguće i da je nešto puklo/iskrivilo se ali se to onda obično čuje kao struganje.

pucketanje je hlađenje pregrijanih kočnica.
vrlo zdravo za materijal od kojih su napravljene
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 13:42   #3
Ima još - šrot pločice, metalni nosač od najjadnijeg čelika tak lijepo zahrđa, nabubri da se pločica blokira u klještima - klip ju stisne a ona ostane takva. U sretnijim slučajevima cvili - u težim ode sve u materinu od pregrijavanja.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 13:50   #4
Hvala na mišljenjima.

Kočnice su disk. Ne cvili i ne struže ništa, što je valjda utješno.

Mislim da nema šrot dijelova unutra jer su svi servisi rađeni u specijaliziranom Renault servisu sa stavljanjem originalnih dijelova pri zamjenama, tak da jedino ako Renault po defaultu radi šrot dijelove..

Probat ću doteglit do servisa, nije daleko..
Djete Kreten is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 13:55   #5
Moguće da ti popravka tog kvara bude skroz jednostavna.
Ja sam nedavno imao iste simptome. Otišao u servis u kojem su deset dana ranije promijenili pakne. Tamo su nešto namještali, razrađivali, što li...
I nakon pola sata sve OK. Nisu ništa niti naplatili. Rekli su da se nakon promjene pakni treba doći za par dana to poštelovati.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 14:09   #6
Treba ako se napravi kurac od posla ... obično netreba.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 14:29   #7
tako sam ja prošao s jeftinim pločicama -.-" kupovo za golfa4 i daj koje imas nepitam kako sta, platio jeftino... i onako su zadnje, auto se ne vozi nesto pretjerano i daj drljaj samo da koči...
prvo stavljam i ispadne mi ona mala opruga -.- sve se rastavilo ona nitna lufta ima malo lupi cekicem malo savij i naredim i sve stima...
drugu stavim sve oke, stisnem ona vrati sve oke, krenem od kolege i dok sam kretao skontam da auto malo sjeda.. računam si nove plocice su jedva smo ih nagurali pa dok se malo potrose... ja što dalje idem ono sve gore i gore. dormdljam do kuće još 3kilometra felga vruca, disk isto.. aj dobro... i onda odjednom popusti i tako.. prestalo to grijat (vozio kratke rute cca 5km felga bude mlaka (toplija od druge) nakon vikenda odem 100km put, vratim se ono felga opet ugrijana... vidim vrag odnio salu odem drugi dan kod kolege rastavimo ono se plocica uspijela iskrivit -.-" znaci stoji na koso... kad stisnem ona koci punom snagom a kad popustim ona samo jedan kraj vrati a drugi ostane...
tjeraj po nove plocice jer ove potrosilo nastranu i nema im spasa (tj jednu na stranu vanjska je bila oke)
promjenim i sad je sve oke... zastos e to desilo nemam pojma.. al koliko iskustva imam, uvijek kad stavljam nove plocice moram rubove malo izbrusit tj samo skinit farbu jer inace ih ne mogu ugurat na mjesto ne stanu fizicki a celjust se nakupi raznim smecem koje bi također mogao skinit samo brušenjem, to malo četkom izribam, ovo malo isturpijam takoreć i gas...

I kad sve mi štima nikad nisam morao ponovo šarafat po kočnicama... kad naredim naredim ovo mi je bila prva situacija da mi se grijalo sve...

sad ove zime moram mijenjat sajlu tj vidit šta s njom napravit prošle zime mi se zaledila bila, a dok je bila 100% ispravna nije bilo nikad da mi se ledi il teško otpušta al ovo je bilo stislo opasno xD jedva odkočio bio auto xD
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 20:46   #8
A da zbilja nije problem u sajli od ručne?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 21:02   #9
vjerojatno sajla ak nije dosad mijenjana, vjerojatno još ponešto, a za to treba rastavit pa vidjet, sve ostalo su nagađanja.
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 21:23   #10
Auto je ostavljen danas popodne na servisu, sutra ujutro će me zvati s dijagnozom i procjenom popravka pa ću napisati u čemu je (bio) problem.

Sajla nije mijenjana. Koliki bi to trošak bio cca ako je do sajle?
Djete Kreten is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 23:33   #11
teško da je do sajle, ali imaš se pravo nadati, to je najjeftinija solucija
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 08:20   #12
Najjeftinija solucija mu je da će mu to podesiti bez mijenjanja ikakvog dijela.
Kasnije je potrebno nekoliko puta žestoko zakočiti.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 08:34   #13
pa jebemu sve, sajla koja zašteka bi se morala osjetiti.
ono, dižeš ručnu a ona ide bez otpora. ili isto kada ju spuštaš, onja zadnji dio.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 23:30   #14
Raspao se jedan dio kočione čeljusti (dio na koji se hvata sajla, ne znam bolje opisat) pa je čeljust zamijenjena novom (tvornički repariranom). Uz to, zamijenjene su i pločice koje su bile spaljene na toj problematičnoj strani.

Hvala još jednom na mišljenjima.
Djete Kreten is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.