Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2007., 18:58   #1
Vitamin B17 - lijek protiv raka

http://img504.imageshack.us/img504/8828/apricotrw2.jpg

Istraživanja su pokazala da himalajsko pleme Hanza uopće ne pati od raka i kardiovaskularnih oboljenja. Ishrana im je bazirana upravo na uzimanju hrane sa košticama marelice i zrnju prosa. Ali, kada se pripadnici ovog plemena izlože zapadnjačkoj ishrani, nakon što napuste svoje izvorne prehrambene običaje, počinju patiti od svih ovih bolesti...

Pročitaj više o tome
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 19:20   #2
B17 ne postoji, ima ih samo do broja 12
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 19:20   #3
Ima i ovdje zgodan tekst o B17, kako je nastao i kojim načinima su ga izbacili iz upotrebe, tj kako je postao izvan prehrane prosječnog čovjeka.

http://www.blog.hr/print/id/16230251...-raka-b17.html
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 19:21   #4
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
B17 ne postoji, ima ih samo do broja 12
B17 zvanično je prihvaćen kao vitamin 1952.godine.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 19:24   #5
Ispravak, radi se o laetrilu koji je među "alternativcima" prihvaćen kao "vitamin B17". To nije vitamin, nego OTROV.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 19:31   #6
Znaći ista znanstvena zajednica koja ga je proglasila vitaminom godine sada tvrdi da je taj vitamin čak otrovan? Nemoj miješati alternativce u to, znanstveni krugovi su nagradili B17 tom titulom.

Na temelju čega govoriš da je B17 otrovan, možeš li to potkrijepiti nekakvim znanstvenim argumentima?
Na kraju, što se smatra pod otrovom, jer osoba koja je otkrila B17 sama si je uštrcala veliku količinu tog lijeka pred novinarima, usput živio devedeset+ godina i naravno nije umro od raka.

Kako onda tumačimo to da ljudi koji žive u uvjetima gdje se hrane hranom koja obiluje B17 vitaminima, u omjeru stotine puta više nego što ga prosječan čovjek unosi u tijelo. Također nitko od osoba u tim područjima koji se hrane hranom bogatom B17 ne bolujeod raka.

Kako to sad protumačiti, a smatraš da je otrovan.
Ljudi koji se hrane isključivo sjemenjem i zrnastim proizvodima bogatima sa B17 žive dugo i u takvim društvima nema raka.

Objasni ovaj fenomen tako da upotrijebiš B17 kao njihov glavni izvor prehrane.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 19:33   #7
gocat, ljudi su robijali radi prodavanja B17

http://www.fda.gov/bbs/topics/news/2004/NEW01080.html
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 19:39   #8
admiral, znaš moj stav prema sistemu i institucijama.
Jasno je kao dan da je sistem okrenut prema sebi tako da štiti informacije, kreira zakone i podređuje javnost prema svojim potrebama, prema zakonu kapitala.
Na kraju krajeva govorimo o prirodnom vitaminu B17, a ne o lijeku.

Sad, slažem se da ovo može biti i zabranjeno. No ovdje pokušavamo otkriti da li je ovo stvarno opasno, ili sistem mulja kao i uvijek. Gdje su znanstveni radovi koji govore o B17, a zanima me i opet kako to da ljudi koji u tijelo unose stotina puta više B17 od prosječnog čovjeka ne boluju od raka i ne pate od trovanja B17.

Nemojmo ići u krajnosti, ovim ljudima to je glavni prehrambeni proizvod, no ako se neki drugi proizvodi konzumiraju iznad dozvoljenih količina, doći će do trovanja, npr badem, treba dugo i polako žvakati, a ne gutati. Opet, i ako litru rakije potegnete od cuka, možda bi umrli.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 19:49   #9
Ma da, kad FDA kaže tebi u prilog, onda ju uzdižemo u nebesa, a kad tvrdi da je taj "magični lijek" otrov, onda "sistem mulja".

Inače, čudno kako mi google ne izbacuje nikakva znanstvena istraživanja koja sadrže riječi Hanza/Hunza i Laetrile (to je pravi naziv za "B17").
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 19:55   #10
Zanima nas B17, da li je vitamin B17 nešto drugo od lijeka Laetrile? Vitamin je jedno, lijek je drugo, idemo se orijentirati na vitamin.
Jer FDA je zabranila lijek, i B17 je na listi zabranjenih.

Zanima me kako to da je B17 postao vitamin godine, to treba tražiti.
Koje kriterije je B17 zadovoljio u tom znanstvenom radu da su ga proglasili vitaminom godine?

Nije moje područje pa me zanima, zar ima i otrovnih vitamina?
Ne misim na predoziranje vitaminima, vitaminoza itd, nego da li ima vitamina koji se smatraju otrovnima ako su unutar granica dozvoljenog?
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 20:12   #11
moj frend 2 i pol godine nije znao što nije uredu s njim...bolio ga uzasno zeludac, al ne nonstop nego kao neki napadaji 2 put tjedno...isao doktorima, prvo su mu rekli gastritis, 4 put gutao cijev , pa rekli nesto s crijevima al nemogu otkriti što...pa neki psihološki poremečaj, a čovjek ultra zdrav, psihološki....samo je vec popizdio od genijalaca...na kraju mu rekli da je najvjerojatnije tumor na mozgu, jer CT kao "nesto" pokazuje al nisu sigurni sto????
zamisli ubili covjeka u pojam, a nisu sigurni...na kraju ih je sve odj... i otiso na nekakvo vega testiranje...to nekakvu struju pustaju kroz tebe sa ekstraktima raznih namirnica i tako nekako oni vide na sta si alergican...tip mu je otkrio da ima celijakiju i to jedan od rjeđih oblika, al da je celijakija definitivno...odmah mu je dao popis sta smije jest i sta nesmije...drzi se toga i tip se vratio na staru kilazu, tj. totalno, ali totalno se oporavio, vise nema nikakvih problema, osim tu i tamo nočne more od nasih doktora, koji su ga ubijali s dijagnozama...strasno...e i da, ti kurč... doktori jos i dan danas tupe da mu je ipak na psihološkoj razini bolest i da nema veze s celijakijom, te da on stoposto pije neke tablete za psihu i zato je ozdravio, a ne zbog vega testa...jao, mislim da netreba vise nista reci...
..mozda je samo imao nesrecu pa naletio na doktore, koji neznaju nist vise od, gastritisa, tumora ili ako nist od navedenog, onda sjeb... psiha...nadam se da su rjetki...
..alternativna medicina je pobjedila klasičnu medicinu...ili mozda samo tamo neke kretene..
__________________
?????lovac na pacijente?????
qsebastian is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 21:04   #12
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post

Nije moje područje pa me zanima, zar ima i otrovnih vitamina?
nije ni moje područje, ali mislim da je retinol teratogen.
znam da trudnice ne smiju papati jetru
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 23:04   #13
koga interesuje , na engleskom , najsvjezije

http://www.springerlink.com/content/...h/fulltext.pdf
svastikuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 23:15   #14
nije najsvježije, rad je iz 2006

ali je u svakom slučaju informativno i poprilično jasno:
Quote:
This systematic review found no sound evidence that
laetrile is effective as an anticancer agent. The claim that
laetrile has anticancer effects is, therefore, not supported by
data from controlled clinical trials.
ali, naravno da će postojati oni koji neće priznati ovakav zaključak i koji će imati svoje teorije
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 23:23   #15
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
nije najsvježije, rad je iz 2006

...
rad je dopunjeni izvjestaj iz 2006 za COHRAN -reviju , objavljen 2007 u 6 broju Supportive Care in Cancer
svastikuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 23:39   #16
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
http://img504.imageshack.us/img504/8828/apricotrw2.jpg

Istraživanja su pokazala da himalajsko pleme Hanza uopće ne pati od raka i kardiovaskularnih oboljenja. Ishrana im je bazirana upravo na uzimanju hrane sa košticama marelice i zrnju prosa. Ali, kada se pripadnici ovog plemena izlože zapadnjačkoj ishrani, nakon što napuste svoje izvorne prehrambene običaje, počinju patiti od svih ovih bolesti...

Pročitaj više o tome
još je toliko Zemlja očuvana da svatko može jesti ono što mu je u prirodnom okruženju i to je najbolje i najprirodnije
ne bih znala za gladne u Africi
a što se raka tiče , tu veliki faktor ima sreća, po mom mišljenju
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 23:42   #17
Baš čudno kako o tim Hanzama nema baš ničeg na Internetu
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 00:17   #18
Preopasno za upotrebu s obzirom na moguće nuspojave bez detaljnih kliničkih testiranja.S druge strane pitanje je da li je vrijedno poduzimati opsežnija testiranja ,s obzirom da je učinak,u principu, opisan i iako ima određenu vrijednost u kombinaciji sa zračenjem(objašnjenje kako na donjem linku),ništa spektakularno.

Zanimljiv link
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 20:18   #19
Samo malo, ako se taj "otrov" nalazi u marelicama kako ih ja onda konzumiram a nije mi ništa? Kolika doza je smrtonosna a kolika se nalazi u jednoj (prosječnoj) marelici?
Sheky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 20:33   #20
Quote:
Sheky kaže: Pogledaj post
Samo malo, ako se taj "otrov" nalazi u marelicama kako ih ja onda konzumiram a nije mi ništa? Kolika doza je smrtonosna a kolika se nalazi u jednoj (prosječnoj) marelici?
Pretpostavljam da ne gutaš koštice, jer se otrov nalazi u njima.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.