Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2009., 00:55   #201
Quote:
dazzling kaže: Pogledaj post
Hahah DOA baš sada namjeravam uzeti kockice, i nakon ovih tvojih opisa neizmjerno se veselim jutru

E a kad si već spomenula klistir, zapravo nikad mi nije bilo jasno kak se to radi u kućnoj radinosti??
ima za kupit "spravica" namjenjena klistiranju.
malo je nezgodno kad sama to radiš...pa bi ti dobro došla mala pomoć muža....
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 01:05   #202
Ma za sada ne namjeravam sama to prakticirati, nije još takva kriza, ali pitah čisto iz znatiželje, jer više puta sam čula da se žene same doma klistiraju, pa sam uvijek imala veliki upitnik iznad glave jer mi nikak nije bilo jasno kak one to rade..
A jel ti to zbog problema s probavom, ili postoje neki drugi razlozi za to??
Načula sam da se žene klistiraju na nekakvim detoksikacijskim dijetama, ili tak nekaj, ne znam jel to ima veze jedno s drugim...
Ja sam totalno neuka po tom pitanju, a znatiželjna..
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 01:08   #203
Ja nisam išla na WC po 10 dana, majketi.

Portalak sirup. Čudo svjetsko. Šta bi se reklo u narodu, ko grlica.
__________________
Those kilometres and the red lights, I was always looking left and right, Oh, but I˙m always crashing in the same car
Zairra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 01:46   #204
Quote:
dazzling kaže: Pogledaj post
Ma za sada ne namjeravam sama to prakticirati, nije još takva kriza, ali pitah čisto iz znatiželje, jer više puta sam čula da se žene same doma klistiraju, pa sam uvijek imala veliki upitnik iznad glave jer mi nikak nije bilo jasno kak one to rade..
A jel ti to zbog problema s probavom, ili postoje neki drugi razlozi za to??
Načula sam da se žene klistiraju na nekakvim detoksikacijskim dijetama, ili tak nekaj, ne znam jel to ima veze jedno s drugim...
Ja sam totalno neuka po tom pitanju, a znatiželjna..
dobro si načula.
i upravo iz tog razloga sam ja to činila.

a isto tako klistiram se kad dobijem gripu/virozu...taj dan pijem čaj i odležim i već idući dan sam ko nova.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 02:13   #205
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
dobro si načula.
i upravo iz tog razloga sam ja to činila.

a isto tako klistiram se kad dobijem gripu/virozu...taj dan pijem čaj i odležim i već idući dan sam ko nova.
Pretpostavljam da si i u bolnici dobila klistir. jel isti feeling ko kad sama to radiš, ili ...?
Ja kad sam čula da te klistiraju prije poroda digla mi se kosa na glavi, zapravo nisam niti znala kak točno taj postupak izgleda, ali sama riječ klistir mi je bila ono .. onda sam malo išla proučavati i dalje nisam bila baš sretna.. zapravo jedno vrijeme nisam znala čeg me više strah poroda ili klistira.. posebno kad čuješ one zagovornice prirodnog porođaja kako dižu hajku protiv tih stvari mislila sam jeb** ako preživim klistir, onda ću i porod bez problema.. u međuvremenu mi je nekoliko frendica rodilo, i rekle su mi da je to totalna bezvezarija, jedini problem može biti kaj ne stigneš do wc-a na vrijeme.. haha sad pred kraj trudnoće kada me probava počela zezati, to mi se čak ni ne čini loša stvar.. ne bih sada imala ništa protiv da mi malo pročiste crijeva
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 07:17   #206
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
donat mg na tašte ujutro pola sata prije bilo čega. i dva deci ako treba.
znam kako ti je.
U zacementiranim slučajevima ne pomaže puno, nadam se da će joj ovaj mg koji pije u jačim količinama pomoći, samo što i njemu treba da proradi.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 09:37   #207
Quote:
dazzling kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da si i u bolnici dobila klistir. jel isti feeling ko kad sama to radiš, ili ...?
Ja kad sam čula da te klistiraju prije poroda digla mi se kosa na glavi, zapravo nisam niti znala kak točno taj postupak izgleda, ali sama riječ klistir mi je bila ono .. onda sam malo išla proučavati i dalje nisam bila baš sretna.. zapravo jedno vrijeme nisam znala čeg me više strah poroda ili klistira.. posebno kad čuješ one zagovornice prirodnog porođaja kako dižu hajku protiv tih stvari mislila sam jeb** ako preživim klistir, onda ću i porod bez problema.. u međuvremenu mi je nekoliko frendica rodilo, i rekle su mi da je to totalna bezvezarija, jedini problem može biti kaj ne stigneš do wc-a na vrijeme.. haha sad pred kraj trudnoće kada me probava počela zezati, to mi se čak ni ne čini loša stvar.. ne bih sada imala ništa protiv da mi malo pročiste crijeva

mislim da se toga nećeš ni sjećati...kad sam operirala žuč, prije peracije sam dobila neku otopinu i cijeli dan išla na wc...nije bilo strašno..i mislim si super nisam dobila cijev u guzicu

ali nakon operacije tipa tjedan dana nakon nisam išla dva dana na wc.....kreteni su zaboravili da zbog komplikacija nisam tri dana dobila jesti, a dva dana nisam ni vodu smjela piti...baš čudno da nisam išla kakati
pa mi dali klistri.....ništa strašno....barem se ja nisam zamarala....
gadno je ako imaš hemeroide pa ti stave cijev u dupe...to navodno boli....cimerici tako bilo
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 10:38   #208
meni je pomagalo hladno mlijeko odmah natašte,nestigneš niti do wc-a,odmah radi...a ima i planinski čaj ugodan za piti al čisti totalka...
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 10:50   #209
Quote:
dazzling kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da si i u bolnici dobila klistir. jel isti feeling ko kad sama to radiš, ili ...?
Ja kad sam čula da te klistiraju prije poroda digla mi se kosa na glavi, zapravo nisam niti znala kak točno taj postupak izgleda, ali sama riječ klistir mi je bila ono .. onda sam malo išla proučavati i dalje nisam bila baš sretna.. zapravo jedno vrijeme nisam znala čeg me više strah poroda ili klistira.. posebno kad čuješ one zagovornice prirodnog porođaja kako dižu hajku protiv tih stvari mislila sam jeb** ako preživim klistir, onda ću i porod bez problema.. u međuvremenu mi je nekoliko frendica rodilo, i rekle su mi da je to totalna bezvezarija, jedini problem može biti kaj ne stigneš do wc-a na vrijeme.. haha sad pred kraj trudnoće kada me probava počela zezati, to mi se čak ni ne čini loša stvar.. ne bih sada imala ništa protiv da mi malo pročiste crijeva
zakaj se bojiš klistira? ma to ti je odličan filing osjećaš se 5 kg lakša....

a mene nisu bolnici....ja to sama doma obavila
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 14:23   #210
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Pazite s magnezijem, ima ograničenje koliko je dnevni unos magnezija, mislim da najviše dvije šumeće tablete dnevno ili kapsula od 350 mg.
Krivo draga.
Ja sam pila po 800mg po preporuci.
Jedino se treba prestat pred kraj jer toliko opušta mišiće da može smanjit trudove.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 14:25   #211
Vragolanka, nadam se da već kakila...
Svejednoi ako jesi ili ako nisi, pročitaj ovo:
http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=162&Show=1675
Bubi Trubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 16:18   #212
Kad sam bila u petrovoj, jedna cura koja je čuvala trudnoću nije nikako mogla kakiti, davali su joj portolak sirup. Znam da su rekli ne dulkolax.
Ne stignem sve čitati, ali ako nije već napisano, imaš u bio&bio ili dm-u mljevene neprerađene žitarice koje totalno dobro protjeraju. Staviš ih u jogurt.
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 07:36   #213
podrav svima.
kod mene pali šalica nescafe instant kave odmah u jutro na tašte. možete ju zašečerit po volji.
i prolazi još grožđe ili šljive. posebno ako ih jedem na većer ali i tokom čitavog dana.
eto, možda nekome pomogne
anna2536 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 08:34   #214
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Krivo draga.
Ja sam pila po 800mg po preporuci.
Jedino se treba prestat pred kraj jer toliko opušta mišiće da može smanjit trudove.
800mg pa to je dupla doza. Prije kad sam imala migrenu (posljedica uzimanja kontrac. pilula) pila sam toliku dozu da mi olakša migrenu, ali sam poslije toga imala proljev.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 08:35   #215
I vragolanka, da li si uspijela olakšati crijeva?
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 14:31   #216
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
800mg pa to je dupla doza. Prije kad sam imala migrenu (posljedica uzimanja kontrac. pilula) pila sam toliku dozu da mi olakša migrenu, ali sam poslije toga imala proljev.
Upravo to.
Ja sam imala samo normalnu stolicu. A krkala sam se skoro 5mj.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 14:34   #217
Nismo svi isti. MM popije jednu šumeću Mg, i odma ima sraćku.
Ja sam pila tablete od 400mg, dvije dnevno, par puta sam znala popit i treću.
Bolje i to nego Normabeli.
Pila sam za BH kontrakcije, ne za zatvor.
Normalna stolica nakon toga je bila samo bonus.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 14:56   #218
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
I vragolanka, da li si uspijela olakšati crijeva?
uh evo me u gužvi ovihdana priprema za svadbu,jučer cijeli dan proveli kod rodbine budučeg dragoga,njegova ujna mi skuhala senino lišče jer im i baka ima problema sa kenjažom,nakon 6.7 h sam išla na wc a,i jako jako malo,ali bar se nešto probiloguza me boli za vrisnit
a sad maloprije čitam na netu da senino lišče ne smiju trudnice korisititi,a ebem ti,sad mi malo pomoglo,a ne smijem dalje korisitit,a o od gin.njen dulcolax i mg ništa nije pomoglo
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 15:00   #219
Quote:
vragolanka kaže: Pogledaj post
uh evo me u gužvi ovihdana priprema za svadbu,jučer cijeli dan proveli kod rodbine budučeg dragoga,njegova ujna mi skuhala senino lišče jer im i baka ima problema sa kenjažom,nakon 6.7 h sam išla na wc a,i jako jako malo,ali bar se nešto probiloguza me boli za vrisnit
a sad maloprije čitam na netu da senino lišče ne smiju trudnice korisititi,a ebem ti,sad mi malo pomoglo,a ne smijem dalje korisitit,a o od gin.njen dulcolax i mg ništa nije pomoglo
Jedno vrlo važno pitanje? Da li ti slučajno čitaš novine na zahodu? Ako da odmah prestani jer i to onemogućuje normalnu kakicu.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 15:03   #220
jao da,a da ne govorim kakve vjetrove imam,ajoj nisam ni znala da takav smrad mogu proizvesti.sinoć sam išla spavat u drugu sobu jer moj dragi nije mogao podnjet smrad a i bilo mi neugodno
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.