Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2003., 22:27   #21
Indi, ti si prva koja kaze da su Nizozemci zgodni.

Vojki, evo josh jedne nenormalne. Em shto ne duvam (odkako sam ovdje), em nisam bash odushevljena Amsterdamom.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 01:25   #22
Quote:
iggix kaže:
Vojki, evo josh jedne nenormalne. Em shto ne duvam (odkako sam ovdje), em nisam bash odushevljena Amsterdamom.
Ma, jako su lijepi i Den Haag, i Rotterdam i Deft, mnogo lijepih gradova zaista, da mi je naći posao tamo, odmah bih sjeo u svog Yuga i odoh...

Inače, u vezi "duvanja", pitah ja jednom svoju prijateljicu Nizozemku:
- Idete li po tim Coffee Shopovima...
- Ma, to je za turiste, mi smo išli prvih 6 mjeseci dok je bila moda, a sad pijemo kao i prije.

No, zaista - u tim Shopovima se obično mogu vidjeti turisti i braća Nesvrstani...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 01:55   #23
Quote:
No, zaista - u tim Shopovima se obično mogu vidjeti turisti i braća Nesvrstani...
Je. A sad zele uvesti zakon s kojim se zabranjuje kupovina u shopovima ako nemaju clansku karticu, te hoce i pushenje u samom shopu zabraniti, tako da je lako moguce da postane "popularno" opet.

Dakle: za one koji zele u Nizozemsku zbog duvke u shopu - pozurite, jer kako je krenulo vishe nece biti legalno. Valjda ce onda turistima ovaj svoj pijesak prodavati.

Vojki, meni je od navedenih gradova najljepshi Delft. Centar je poput gradova iz bajki, zar ne? Iduci put pokushajte doc u svibnju, pa svratite na jedan dan i u Utrecht - terase na Oude Gracht su PREDIVNE, od restorana mozete naci sve: od balkanskog "Bore" (balkan koffie: vrela kava, pelinkovac, rakija, te josh neshto mocno u ooogromnoj shalici), preko talijana i latino klubova (u kojima se mozete izlezavati na kaucima i jastucima dok cekate na stol i klopu)do afrikanaca (cije se specijalitete josh nisam usudila okusiti). gore, na ulici imate ducane (za one koji zele i koju krpicu nabaviti )
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 02:19   #24
Nisam predugo ovdje da bih mogao izreći neko jasno određo mišljenje o ovoj zemlji, evo ukratko...

1. Shvatio sam koliko je sunce jako bitno za život.
2. Nizozemci su seljaci, potpuno bez stila.
3. Jako su praktični.
4. Žene su grube i guzate, osim ako nisu crvenkose sa plavim okicama.
5. Muškarci su prilično zgodni ako volite visoke plavušane sa baby faceom.
6. Weed u shopovima puše "furešti" i tamnoputi, ostali to rade doma (Zašto? Pogledati pod 1).
7. Delft je najljepši gradić u Niskozemskoj. Koncerti zvonika na trgu su nevjerojatni.
8. Nikad ne podiži glas u komunikaciji sa "domorodcem".
9. Last, but not the least - Ne se živcirat.

Super zemlja, ne bih ju mijenjao za neku drugu...
lamp_vamp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 11:05   #25
Quote:
iggix kaže:
Vojki, meni je od navedenih gradova najljepshi Delft. Centar je poput gradova iz bajki, zar ne?
Da, sa svim onim simpatičnim prodavaonicama sireva, uličicama i kanalima...Inače, Delft je rodno mjesto Huga Grotiusa, jednog od rodonačelnika međunarodnog javnog prava, čiji se spomenik nalazi na glavnom trgu.

Slažem se i da je Utrecht jako zanimljiv - kao studentski centar pun je simpatičnih i ne preskupih mjesta za izalak. Sjećam se jednog restorana gdje nude preko 70 različitih tipova palačinki!

Inače, bio sam tamo na jednom seminaru, sjedio u Gradskoj vijećnici, gdje nam je gradonačelnica obijasnila kako im je gradski proračun - koliko se sjećam 1,4 milijarde €, dakle 1/7 hrvatskog državnog proračuna! Eto, što je uspješna lokalna samouprava!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 11:39   #26
khm...ja se sjecam da su ti amsterdamski biciklisti mrzitelji pjesaka i da gaze sve pred sobom...a i koliko se sjecam cesta i plocnik su iste boje i u istoj ravnini tako da nemas pojma kad si na cesti a kad na plocniku...
sumnjam da je to sve neka biciklisticka zavjera protiv pjesaka..tj turista u prvom redu...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 11:55   #27
... i tri crkve oko trga (jos jedna kojoj je Delft super ).

Ali po pitanju Amsterdam by night, pridruzujem se Indi. Ne setam po crvenoj zoni ali navece mi je u Amsterdamu jako lijepo. Jedini grad u Nl gdje u tim satima mozes sresti ljude na ulici. Super su mi osvjetljeni mostici i odbijanje svjetla po kanalima.

Ne znam koliko je poznato ljudima izvan Amsterdama: totalni neuspjeh gradnje trga oko Rijksmusea, Van Gogh musea i Stedelijk musea. Ispod zemlje je garaza zbog koje je sloj zemlje nedovoljan da na trgu raste drvece. Osim toga ima problem sa oticanjem vode tako da je trg jedino ljeti prohodan, inace je pod vodom.

Sad, o tom strasnom neuspjehu oko trga se prica vec godinama i stalno se nesto radi oko njega, popravlja, uljepsava i moram reci, sada je sasvim pristojan. Cak stavise, prosla sam biciklom par puta preko trga i kroz prolaz ispod zgrade Rijksmusea i svaki put sam se htjela vratiti da napravim jos koji krug.


Jeste li znali da Amsterdam, od Europskih gradova, ima najvise 'sitnih' atrakcija po km2? Jedna od tih je za mene i gore spomenuti prolaz ispod Rijksmusea koji je jako akustican i iako se tu moze naci beskucnike kako spavaju, moze se cuti i umjetnike sa violinama ili diviti vlastitom glasu (not me ). A kad izades iz prolaza, navece vidis zgradu Rijksmusea koja je i po danu jako zanimljiva, a navece, osvjetljena, jos zanimljivija. Pogled je mocniji sa zadnje strane zgrade.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 11:59   #28
Quote:
Lilly kaže:
Jeste li znali da Amsterdam, od Europskih gradova, ima najvise 'sitnih' atrakcija po km2? Jedna od tih je za mene i gore spomenuti prolaz ispod Rijksmusea koji je jako akustican i iako se tu moze naci beskucnike kako spavaju, moze se cuti i umjetnike sa violinama ili diviti vlastitom glasu (not me ).
Kada sam bio zadnji put (prije dva tjedna) oduševio sam se tamo - prolazim, čujem kako netko svira klasičnu glazbu koja zbog aukustike zvuči kao da se izvodi na orguljama...

Priđem, kad ono tip stoji, drži veliku harmoniku i svira klasiku!!! Eto, šta ti je država, oni i od harmonike za svirat narodnjake po svadbama naprave vrhunski glazbeni doživljaj!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 12:07   #29
Milk, biciklisti su apsolutni vladari ulica, ali ne samo u Amsterdamu, nego u Nl.

Imaju uglavnom odvojene staze, svoje semafore i potpuno unisten osjecaj za druge ljude koji koriste istu cestu. Prolaze kroz crveno, preticu jedni druge po troje u isto vrijeme sto znaci da zauzmu cijelu sirinu ulice, guraju se sa tramvajima, kamionima, s cim stignu, a najvise zivaca mi pojedu kad umjesto da stanu kod semafora odu skroz naprijed do same raskrsnice i tu cekaju rupicu kroz koju bi se provukli. Tako skroz zatvore put ljudima koji bi da skrenu desno. Ili kad 'putuju u grupi' pa pice kroz crveno. Svako jutro, meni zeleno, idem preci ulicu i zadnji komad ne mogu preci jer ih ide 20 koji ne j.... to sto im je crveno ni sekunde. I sve sto ja mogu je cekati da produ i onda se sklanjati autima koja ne mogu proci jer sam im ja na putu. Psmtr.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 12:21   #30
totalno otkačen grad. počevši s nakrivljenim kućama do toga da istu ulicu po danu (niz dućana) gotovo ne možeš prepoznati po noći (niz klubova).
meni inače u domaji strašno nedostaju klubovi sa živom svirkom takoda sam se tamo guštala
i kofi šopovi su ok, za "zagrijavanje"

je li netko probao SPACE CAKE?
ja jesam. malo mi je bojica bila bljak, ali poslije par dimova
mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 12:48   #31
Quote:
Lilly kaže:
Svako jutro, meni zeleno, idem preci ulicu i zadnji komad ne mogu preci jer ih ide 20 koji ne j.... to sto im je crveno ni sekunde.
Ja sam taj problem riješio tako što sam kupio bicikl i postao jednako beskruplozan...

Kad si u Rimu, ponašaj se kao Rimljanin
lamp_vamp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 13:02   #32
Lamp, pa i ja sam na biciklu...

Ja problem nisam rjesila ali mogu reci da sam postala slobodna u koristenju zvona. Jos malo pa cu poceti uzivati kad vidim da se tako neko jako trznuo od mog zvona. Vec razmisljam da potrazim neki model oko kojeg se ne moras specijalno truditi, koji zvoni (ili tuli) na mali dodir.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 13:14   #33
Quote:
lamp_vamp kaže:
Nisam predugo ovdje da bih mogao izreći neko jasno određo mišljenje o ovoj zemlji, evo ukratko...

1. Shvatio sam koliko je sunce jako bitno za život.
2. Nizozemci su seljaci, potpuno bez stila.
3. Jako su praktični.
4. Žene su grube i guzate, osim ako nisu crvenkose sa plavim okicama.
5. Muškarci su prilično zgodni ako volite visoke plavušane sa baby faceom.
6. Weed u shopovima puše "furešti" i tamnoputi, ostali to rade doma (Zašto? Pogledati pod 1).
7. Delft je najljepši gradić u Niskozemskoj. Koncerti zvonika na trgu su nevjerojatni.
8. Nikad ne podiži glas u komunikaciji sa "domorodcem".
9. Last, but not the least - Ne se živcirat.

Super zemlja, ne bih ju mijenjao za neku drugu...
potpisujem ali moj glas ide Harlingenu!!!!!
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 13:24   #34
Sta god vi rekli, meni je Amsterdam super fora grad i bas ga volim. Ici cu opet uskoro na vikend.

Sto se tice coffee shopova - dolaze Nizozemci tamo îtekako, naprotiv onome sto je neko napiso da je to iskluicivo za turiste, samo razlika je da Nizozemci udju, kupe travu ili hash i odu pusit doma, a mi turisti, udjemo, kupimo nes za pusit pa ostanemo tamo jerbo nemamo gdje drugdje duvat. I jos, cuga u coffee shopovima je turbo jeftina.

Sve u svemu
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 15:50   #35
Čitam, oči mi se orosile i uzdišem.

Amsterdam mi je bio zadnje mjesto na svijetu koje bih posjetio. Ali bio sam u prolazu i zaustavio se tamo. A kaj da velim. Ljubav na prvi pogled. To mi je sada najdraži grad na svijetu i kad god mogu skoknem gore (nažalost, u zadnje vrijeme baš i ne skakućem).

Idem poslati jedan mejl gore. Odmah sada.
Mooky Sissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2003., 23:19   #36
Quote:
Lilly kaže:
Milk, biciklisti su apsolutni vladari ulica, ali ne samo u Amsterdamu, nego u Nl.

Imaju uglavnom odvojene staze, svoje semafore i potpuno unisten osjecaj za druge ljude koji koriste istu cestu. Prolaze kroz crveno, preticu jedni druge po troje u isto vrijeme sto znaci da zauzmu cijelu sirinu ulice, guraju se sa tramvajima, kamionima, s cim stignu, a najvise zivaca mi pojedu kad umjesto da stanu kod semafora odu skroz naprijed do same raskrsnice i tu cekaju rupicu kroz koju bi se provukli. Tako skroz zatvore put ljudima koji bi da skrenu desno. Ili kad 'putuju u grupi' pa pice kroz crveno. Svako jutro, meni zeleno, idem preci ulicu i zadnji komad ne mogu preci jer ih ide 20 koji ne j.... to sto im je crveno ni sekunde. I sve sto ja mogu je cekati da produ i onda se sklanjati autima koja ne mogu proci jer sam im ja na putu. Psmtr.
uhh dobro je..znaci nisam ja siznio...a vidim i ti se nisi jos privikla...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2003., 16:32   #37
kod nas ???

ok , sve sto ste nabrojali specificnosti su Amdsterdama...no nisu sve pozitivne (sunca jednostavno nema, sa more stize vlazan zrak...i dobro je da ima trave..jer inache taj grad po nicemu ne bi zasluzio status "posebnosti" jer lijepe arhitekture ima i na drugim mjestima....)

nego do kada cemo morati ici gore samo zbog pluge...a sto ne napravimo na Savi 30 brodova, punkemo im Crvene lampe...

pa da nama ljudi dolaze....a ne da mi idemo okolo...jer ok je to prvi put, drugi, treci...al daleko je brate za jednu plugu takav put raditi svake godine...

a toliko je kod nas ljepse...ima sunca...cure su nam 100 X jace od nizozemki (crnih i bijelih), dobro ljudi i nisu bas...al bar smo doma
__________________
lavPisJuniti
go2:http://www.geocities.com/zeleni_spijun
zeleni_spijun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2003., 18:32   #38
Cudi me ovo da planiraju zabranit prodaju pusilica osim samo onima sa clanstvom i da ce zabranit pushenje u coffee shopovima. Ja sam mislila da prodajom tih lakih droga bas dobro zaradjuje grad Amsterdam na taxama i slicnim stvarima.

U Londri ima jedan il dva shopa gdje se moze pusilice legalno nabavit uz clasnku karticu - za detalje one koje zanima nek se jave Indi na PM.

Sve u svemu, Amsterdam rules
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2003., 19:29   #39
Quote:
Indi kaže:
Cudi me ovo da planiraju zabranit prodaju pusilica osim samo onima sa clanstvom i da ce zabranit pushenje u coffee shopovima. Ja sam mislila da prodajom tih lakih droga bas dobro zaradjuje grad Amsterdam na taxama i slicnim stvarima.

Sve u svemu, Amsterdam rules
Da, ali ne zadugo. Od nove godine hoće zabraniti pušenje u svim klubovima, resoranima i coffe shopovima. Nisam siguran jesu li to progurali u zakon od 01/01/2004, ali čini mi se da uskoro hoće
__________________
odo' radit'
Lamp is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2003., 21:38   #40
Quote:
Lamp kaže:
Da, ali ne zadugo. Od nove godine hoće zabraniti pušenje u svim klubovima, resoranima i coffe shopovima. Nisam siguran jesu li to progurali u zakon od 01/01/2004, ali čini mi se da uskoro hoće
Ak nis drugo bar sam se sad super provela. Mozda jos prije Bozica odem na vikend. Ak nis drugo, bar ces jos uvijek moc kupit
A zakaj rade sad odjednom takav zakon?
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.