Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2011., 08:17   #41
Quote:
Volunteer kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu, iako nije izravno vezana uz ovu...Imate li ideju što bih psu mogao staviti za spavanje a da je:

1. bar koliko toliko mekano (recimo 1 cm debela spužva joj je bila super),
2. takav materijal koji ne može izgristi i strgati,
3. veliko nekih 50x50cm.
Paleta ti je prevelika, ali drvena podloga i preko onaj tapison kao umjetna trava .
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 13:26   #42
Okućnica ili vrt za psa

dakle...naš samojed ima svoj ograđeni prostor u dvorištu...cca 30 kvadrata sa kućicom,e sad pošto je tlo dosta neuređeno(znači pola je trava,pola su cigle dio je zemlja) zanima me koja bi podloga bila idealna?dali da posijem travu,dali da možda stavim pijesak ili šljunak ili neku kombinaciju?možete mi slobodno reći svoja iskustva sa takvim stvarima?znači nešto što nebi baš pravilo blato i dodatno prljalo psa
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 13:41   #43
Šljunak. Relativno je lagan za održavanje, a i dobar za pseće šape.
surefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 13:44   #44
šljunak,onako neke srednje veličine?to sam i ja nekako razmišljao,a dali da ga stavim svugdje ili možda jedan dio da stavim sa pijeskom recimo za nuždu?
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 14:36   #45
Slučajno sam nedavno otkrila da moja pasica obožava ležati u pijesku.
Nakon građevinskih radova ostao pijesak na jednoj hrpi na veeeelikom dvorištu po kojem je uvijek rado trčala po travi.
Osim što malo razbacuje, s velikim zadovoljstvom i spava na tom , sad već nije hrpa, pijesku.
Ne znam sklonosti samojeda, ali ja bih uvijek dio ostavila travnat, a manji dio šljunak, pijesak.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 15:22   #46
iako mi se čini da je pijesak zaeban jer u kombinaciji sa vodom isto sranje se događa,pas se zaprlja
lega_iz_osijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 15:44   #47
Ja imam šnaucericu i već sam ustanovila da nama to nije nikakav problem - dlaka se brzo osuši i sve padne s nje.
Dozvoljavm joj i da se uvali u blato ( baš je u današnjoj šetnji ugledala lokvu u kojoj se lijepo "okaljužala").
Pretpostavljam da na bijeloj dlaci samojeda to ne bi izgledalo bajno, a ne znam koliko bi se zadržalo.
I njihova dlaka nije paperjasta pa ne znam jesi li pokušao, možda ne bi bilo previše problema?
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 15:53   #48
Samojedi su samočišteči psi..vrlo malo toga se na dlaci zadržava ali pijesak nikako niej zdrava podloga za psa..šljunak je daleko bolji.
Pijesak obični može i oštetiti dlaku valjanjem u njega ili iščetkavanjem
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 21:56   #49
Hoću psa. Imamo neograđeno dvorište. za ogradit dvorište previše para. ://
Ak bi dobila psa trebal bi nam box. Kak jeftino napravit box za manjeg psa????
xXKarlaXx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 08:40   #50
Quote:
xXKarlaXx kaže: Pogledaj post
Hoću psa. Imamo neograđeno dvorište. za ogradit dvorište previše para. ://
Ak bi dobila psa trebal bi nam box. Kak jeftino napravit box za manjeg psa????
zatvori se u kupatilo par dana pa vidi kako će da bude tom tvome psu u boxu
ako ti je teško izdvojit par sto kuna za žičanu ogradu i jedan dan da je postaviš, nemoj mučiti životinju.
stavi ga u stan, naući da traži van kad mu je sila, redovno šetaj i bit če sigorno sretniji nego na lancu ili u boxu
yaourt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 23:22   #51
ljudi imam problem... (ako post ne pripada temi nek me netko prebaci
imam dva zlatna retrivera, mužjaka i ženku.. Mužjak je krasan, miran i tako to, dok sa ženkom imam problem.. kopa ispod ograde.. Ograda je tek friško napravljena, obična žičana (nije betonirana). Dali netko ima prijedlog što da stavim pod ogradu da ne kopa više? svakako planiram betonirati na proljeće ali mi treba privremeno riješenje.. razmišljala sam da ukopam staru ciglu, ili da stavim nekih 30 cm armaturne žice uz cijelu ogradu.. ako ima itko bilo kakav savjet slobodno se raspišite. tenks unaprijed
dalija-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 14:16   #52
Po čemu je boks humaniji od držanja psa na lancu?
Ja osobno ne vidim pretjeranu razliku... a voljela bih da me netko razuvjeri.

Imala sam namjeru napraviti psu boks, ali mi to izgleda prilično degutantno kao i pas na lancu pa sam na kraju shvatila da mi je bolje psa jednostavno i dalje držati u stanu... a kad odem onda u hodniku gdje nema kojekakvih žica.

Koja je uopće poanta boksa (ukoliko pričamo o obiteljskim psima) ?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 14:29   #53
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Po čemu je boks humaniji od držanja psa na lancu?
Ja osobno ne vidim pretjeranu razliku... a voljela bih da me netko razuvjeri.

Imala sam namjeru napraviti psu boks, ali mi to izgleda prilično degutantno kao i pas na lancu pa sam na kraju shvatila da mi je bolje psa jednostavno i dalje držati u stanu... a kad odem onda u hodniku gdje nema kojekakvih žica.

Koja je uopće poanta boksa (ukoliko pričamo o obiteljskim psima) ?
Pa jednostavno ljudi ne žele da im psi budu u kući. Ne znaći da ih ne vole! Ako mislis na boks ili kavez u kući na ovom linku imas lijepo sve napisano zasto se koristi i na koji nacin. Učenje psa na kavez i njegova svrha
Jackie10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 14:29   #54
A ja ne razumijem zašto svi boks odmah povezuju sa ne šetanjem pasa, zlostavljanjem i ne ljubavlju prema njima?
Nikada mi to neće biti jasno.
Zar vi stvarno svi mislite da je boks= samo ograđen prostor sa jadnim kućerkom za psa sklepanim od tri šuplje daske?

Ima itekako prekrasnih bokseva, koji su uz to grijani.
Danas ako pas ne spava s tobom u krevetu, odmah znači da ga ne voliš.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 14:30   #55
Quote:
Jackie10 kaže: Pogledaj post
Pa jednostavno ljudi ne žele da im psi budu u kući.
A što će uopće nekome pas ako ga ne želi imati u kući?
Fore radi?

Ne razumijem kakav je to kućni ljubimac koji ne smije biti u kući?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 14:32   #56
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post

Ima itekako prekrasnih bokseva, koji su uz to grijani.
Danas ako pas ne spava s tobom u krevetu, odmah znači da ga ne voliš.
Postoje i zatvori za ljude koji su grijani, čisti i uredni.
Pa su svejedno zatvori, a ne apartmani na moru.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 14:35   #57
joj daj molim te

U boksu samo spavaju.

ljudi u zatvoru izlaze samo u ograđeni dio dvorišta i imaju ograničeno kretanje samo u taj otvoreni dio.

psi koji su u boksu, nisu od 0-24 u boksu.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 14:37   #58
Quote:
Dakle, obzirom da si pas i sam bira takva mjesta gdje se osjeca pomalo zaklonjeno, u principu psu takav kavezic kada se na njega navikne ne predstavlja zatvor kako mi to percipiramo, vec jedno sigurno mjesto na koje se moze skloniti i gdje zna da mu nitko nece smetati. Kavez zapravo postaje stenetu/psu njegova vlastita soba, njegovo privatno posebno mjesto, njegov sigurni kutak, njegovo igraliste
Mom psu je to sigurno mjesto uglavnom ispod kreveta ili ispod stola.
Nitko mu ne smeta i nitko ga ne dira.
A opet...nije izoliran i može se "priključiti ekipi" kad god mu paše.

Quote:
Kavez je za stene zapravo i jedna vrsta sigurnog utocista u kojem ga mozete ostaviti ako mora ostati sam i time ga sprijeciti da vam unistava stvari u onoj fazi zvakanja svega i svacega (pa cete si spasiti namjestaj) – ostavite ga u kavezu i sigurni ste da nece sazvakati strujni kabel ili napraviti nesto sto ga moze kostati i zivota – recimo progutati neki sitni predmet i ugusiti se, povuci stolnjak sa stola i srusiti si nesto na glavu i slicne stvari koje vec stenad zna raditi kad otkriva svijet oko sebe
Zbilja mi nije teško kad idem nekud zatvoriti vrata od dnevnog boravka i kuhinje i ostaviti psa u hodniku gdje nema opasnih pizdarija. Ili ga jednostavno ostaviti u dnevnom boravku koji je prethodno počišćen i u kojem ne držim vazu od 100 kila na stolnjaku.

Quote:
. Kavez moze posluziti kao idealno utociste psu ako imate malu djecu koja psu jednostavno ne daju mira
Objasnim djetetu da pusti psa na miru i animiram ga tako da prestane dirati psa dok pas želi biti na miru.
Je li zbilja potrebno psa stavljati u zatvor zato jer neki roditelji ne žele 1000 puta ako je potrebno klincima ponoviti da ostave psa ako pas želi spavati?

Quote:
Bla bla bla
Čitav ep koji se svodi na isto.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 14:39   #59
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
joj daj molim te

U boksu samo spavaju.
A nekom psu je bilo loše spavati pored kreveta svog vlasnika?
Ovaj moj se ne žali uopće.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 14:40   #60
ti onda misliš na boks jedan sa jedan metar kvadratni.
u takvima mi psi niti nisu.


nije im uopće loše u boksu. Imaju zazidani prostor u kojem su kućice, koje su i predobro izolirane,jako im je toplo. U zidu imaju rupu kroz koju mogu proći u ograđeni prostor.
Tu su jedan dio dana i po noći tu spavaju. Većinu dana su u šetnji i provode vrijeme s nama.
Puštamo ih u kuću no ne spavaju u istoj.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:57.