Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2007., 15:12   #1
Švedska, Danska, imigrirati da ili ne?

Jedna 4-člana obitelj, tata zavarivač (radi u brodogradilištu), mama SSS ekonomskog smjera, nezaposlena, dvoje male djece otišli bi trbuhom za kruhom negdje na sjever Danska, Švedska! Po netu se nađe svašta, a zanimaju me vaša iskustva!
a_a_ajam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 13:12   #2
probaj se javit na mail [email protected]

možda dobiješ konkretniju informaciju
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 14:34   #3
Mislim da je sto se Svedske tice to problem jer nema nacina za stjecanje radne dozvole.Azil necete moci dobiti jer u Hrvatskoj nema rata niti siromastva niti politickog progona a to su kriteriji za dobivanje azila.
Znaci teoretski,mislim da nemate nacina za legalno iseljenje u Svedsku.
Maranz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 04:59   #4
Quote:
a_a_ajam kaže: Pogledaj post
Jedna 4-člana obitelj, tata zavarivač (radi u brodogradilištu), mama SSS ekonomskog smjera, nezaposlena, dvoje male djece otišli bi trbuhom za kruhom negdje na sjever Danska, Švedska! Po netu se nađe svašta, a zanimaju me vaša iskustva!
Jedino ako tata hoce piti pivo na recept.

Da ste pederi (ili bar lezbijke), odmah bi dobili dozvolu sa useljenje. Ovako - nema teorije, koliko ja znam.

a i koji cete qurac u toj camotinji. Prijatelj mi kaze da je dosadno k'o u tunelu tamo gore kod eskimo susjeda....
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 07:42   #5
Hvala ekipa na sadašnjim informacijama. Probat ću onaj mail!
A što se tiče pedera, lezbijki i ostalih xy-a, nemoj misliti da mi i to nije palo napamet.
Sjever EUa je u igri, jer im izgleda civilizirano, a za Njemačku znaju da nemaju šanse upasti, iako je to jedini strani jezik kojim barataju.
Znam da su im šanse male, ali app!
a_a_ajam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 22:27   #6
a_a_ajam -
tvoj muz kao varilac (welder) bi imao velike sanse za dobiti skills vizu 457 za AU. Bilo privremenu ili stalnu, mada privremena (brze se dobija) vodi ka stalnoj ako bas hocete. A preko njega i ti i djeca kao sekundarni aplikanti, pored njega kao osnovnog nosioca.
U Zap. Australiji je izuzetno velika potraznja za tim profilom, trenutno je rudarski bum u toku i po konzervativnim procjenama to ce potrajati jos bar 10-15 god. Cinjenica jest da se taj bumm odvija u rudarskim predjelima podalje od metropolitan erije, podalje od Pertha, ali ako ste u stanju zrtvovati par godina ziveci i radeci u rudarskom podrucju to bi se financijski odlicno isplatilo. Rudarstvo potrebuje kadar svih metalskih struka (izgradnja infrastrukture, transport, construction) i iznosi placa su sesterocifreni (znaci preko $100 000 godisnje). Ovo nije sala, profesori napustaju profesuru i odlaze u Pilbaru npr vozit kamion za cca $ 120 tisuca godisnje.

Pa ako vam se umjesto sjevera putuje na jug down under potrazite odgovore na web stranicama Departmenta za Immigration & Citizenship

http://www.immi.gov.au/index.htm

http://www.immi.gov.au/skilled/skill...s/la/index.htm

http://www.immi.gov.au/allforms/index.htm

Odgovarajuci info vjerojatno mozes dobiti via AU embassy in Croatia

http://www.croatia.embassy.gov.au/
GreatSouthernLand is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 21:27   #7
Quote:
Maranz kaže: Pogledaj post
Mislim da je sto se Svedske tice to problem jer nema nacina za stjecanje radne dozvole.Azil necete moci dobiti jer u Hrvatskoj nema rata niti siromastva niti politickog progona a to su kriteriji za dobivanje azila.
Znaci teoretski,mislim da nemate nacina za legalno iseljenje u Svedsku.
isto bi bilo za Dansku.
potepuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 22:45   #8
Quote:
a_a_ajam kaže: Pogledaj post
Jedna 4-člana obitelj, tata zavarivač (radi u brodogradilištu), mama SSS ekonomskog smjera, nezaposlena, dvoje male djece otišli bi trbuhom za kruhom negdje na sjever Danska, Švedska! Po netu se nađe svašta, a zanimaju me vaša iskustva!
Lakse je dobit papire u Kanadi.
Pokusaj ovaj test da vidis da li imas dovoljno bodova.
I u Kanadi fali "skilled trades", u sto spadaju i varioci.
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 23:59   #9
Quote:
GreatSouthernLand kaže: Pogledaj post
U Zap. Australiji je izuzetno velika potraznja za tim profilom, trenutno je rudarski bum u toku i po konzervativnim procjenama to ce potrajati jos bar 10-15 god. Cinjenica jest da se taj bumm odvija u rudarskim predjelima podalje od metropolitan erije, podalje od Pertha, ali ako ste u stanju zrtvovati par godina ziveci i radeci u rudarskom podrucju to bi se financijski odlicno isplatilo.
joj ali kakav je to pasiji zivot..jedan moj prijatelj je prije par godina radio u jednom rudarskom gradicu na samom sjeveru WA kao inzinjer..i sta se desilo..pobjego je glavom bez obzira nakon godinu dana..to su valjda posljednji ostaci " divljeg zapada"..ne znam koliko ljudi moraju biti otkaceni ili ocajni da bi se upustili u tako nesto..
TigerLilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 16:25   #10
Imigrirati u Dansku haha.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 23:51   #11
Lightbulb Skandinavija - koja je najbolja država?

Evo, nikak da saznam, Švedska, Danska, Finska, Island i Norveška.. sve su super, ali koja je najbolja? U kojoj su cijene najniže, gdje ima najviše noćnog života i gdje su ljudi najtopliji i najsrdačniji?

Pliz, odgovorite na ova pitanja
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 00:36   #12
Ako te zanimaju niske cijene i noćni život, za to se ide na Mediteran, a ne u Skandinaviju.

Neka netko iz tih država navede koliko košta okrenit turu pića za ekipu u birtiji...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 00:55   #13
Moji rođaci iz Svedske kad se oce provest ukrcaju se na brod i preko vikenda u Balticke zemlje. Jeftinije nego izac van u Svedskoj
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 02:40   #14
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ako te zanimaju niske cijene i noćni život, za to se ide na Mediteran, a ne u Skandinaviju.

Neka netko iz tih država navede koliko košta okrenit turu pića za ekipu u birtiji...
Vidi, mene baš skandinavija zanima, praktički sam sad na mediteranu i nije mi baš nešto
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
Moji rođaci iz Svedske kad se oce provest ukrcaju se na brod i preko vikenda u Balticke zemlje. Jeftinije nego izac van u Svedskoj
Baltik također me ne zanima, nema do Skandinavije prijatelji
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 07:53   #15
173 kn plaćena tura od 3 pive u Norveškoj,grad Sundalsora,2005.god.
Morihei is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 12:46   #16
Quote:
Pali_andjeo kaže: Pogledaj post
Evo, nikak da saznam, Švedska, Danska, Finska, Island i Norveška.. sve su super, ali koja je najbolja? U kojoj su cijene najniže, gdje ima najviše noćnog života i gdje su ljudi najtopliji i najsrdačniji?

Pliz, odgovorite na ova pitanja
prvo, pitanje nije bas skroz suvislo, mnogi dozivljaji provoda, topline pa cak i prihvaljivosti cijena ovise od osobe do osobe (ukusa, karaktera, stila zivota i prioriteta te osobe).
drugo, nisam zivjela na Islandu ni u Finskoj (pa ih necu uzimati u obzir za lokalne cijene i izlaske). poznam poneke i Islandjane i Fince i bila sam u posjeti.

dakle, kad se sve uzmem u obzir moje iskutvo je ovako:
u Svedskoj je jeftinije nego u Danskoj u kojoj je jeftinije nego u Norveskoj.
s Svedskoj su sveucilisni gradovi, iako mali, vrlo zivahni i kako je npr 10% ili vise ljudi u nekom gradicu na sveucilistu, radi se o mladim ljudima iz razlicitih sredina i uvijek postoji nocni zivot.
Stockholm je lijep grad, skuplji oddrugih svedskih gradova. Copenhagen je sarmantan grad. Oba imaju nocni zivot i fantasticne restorane.
Norveska je meni dosadna (i Oslo i par manjih gradova koje znam)- za moj ukus: premalo je medjunarodnog mijesanja, sve se odvija presporo.
Danci se racunaju za "juznjake" po temperamentu- osobno mnogi ljude koje znam su se drzali hladno ili mozda samo smireno ali puno danaca koje znam zaista znaju ludovati.
za Svedjane se kaze da su hladni i distancirani a moje iskustvo je skroz drugacije- nikad u zivotu nisam imala topliji docek od susjeda i kolega kao kad smo doselili u Svedsku... s druge strane, ljudi koji su radili skroz na sjeveru kazu da lokalno stanovnsto samo suti i pije. kao i Finci koje znam, uglavnom sute i piju. Islandjani isto dosta sute, mislim da manje piju (nemam velik uzorak za ovo usporedit).

kako rekoh, usporedbe nisu bas smislene jer sve ovisi o onome sto trazis...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 13:11   #17
Tnx luca ... Još tko sa sličnim iskustvima?
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 01:22   #18
Uppsala je nenadjebiva,što se tiče kvalitete obrazovanja ali i studentskog života


http://en.wikipedia.org/wiki/Uppsala

http://www.uppsalavimmel.se/events.v...image_id=99876

Zadnje uređivanje Bolji od tebe : 22.11.2009. at 01:33.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 02:11   #19
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
Moji rođaci iz Svedske kad se oce provest ukrcaju se na brod i preko vikenda u Balticke zemlje. Jeftinije nego izac van u Svedskoj
Pomorci te brodove zovu "votka-express".

Dosta ekipe pije na samom brodu, djutić je veličine supermarketa.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 03:14   #20
Quote:
Pali_andjeo kaže: Pogledaj post
Baltik također me ne zanima, nema do Skandinavije prijatelji
aha.. zato imaju najvise alkoholicara po stopi stanovnista i najvise samoubojstava nakon Madjarske. a da (vecina) se dive i sanjaju o zivotu u US ili UK, isto poznata stvar.

u kojoj si ti bio ili boravio od tih drzava pa mislis tako? ili samo onako..pises...

Skandinavija je dokazano dobra za penzionere i one koji zive na socijali, primjerice Danska za penzionere i Svedska za nezaposlene, za sve druge kategorije ljudi i ne bas.
ima pun kufer boljih drzava u Europi
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:43.