Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2011., 22:00   #1
Rav 4 vs Ix35

Rav 4 novi 2.2 dizel 150 ks 245000 ili Ix 35 2.0 crd 184 ks -217000 kn..

Koji auto izabrat? Rav je skuplji ali ipak tu je tradicija i ime možda če dulje držat cjenu kao rabljeni ili Ix 35 ipak novi model jači motor...Što preporučate?
japanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 00:06   #2
vrhunski i jedan i drugi
rav ima tradiciju i drzi cijenu ali ne kupujes auto da ga prodajes

prosli model rava i prosli model hyundaia imam i imao sam
sve od troskova do osjecaja u voznji ide na stranu hyundai-a

istina je da su materijali u toyoti bolji ali nisu u hyundaiju toliko losiji ako su uopce

obzirom da bi ti u dzepu trebalo ostati skoro 30kkn - ja se ne bi puno razmisljao
__________________
carpe diem
masterone is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 00:37   #3
Quote:
masterone kaže: Pogledaj post
vrhunski i jedan i drugi
rav ima tradiciju i drzi cijenu ali ne kupujes auto da ga prodajes

prosli model rava i prosli model hyundaia imam i imao sam
sve od troskova do osjecaja u voznji ide na stranu hyundai-a

istina je da su materijali u toyoti bolji ali nisu u hyundaiju toliko losiji ako su uopce

obzirom da bi ti u dzepu trebalo ostati skoro 30kkn - ja se ne bi puno razmisljao
da al nekako čisto intuitivno toyota uljeva više povjerenja neznam nekako me strah kako če taj ix35 izzdržat 4 godine a u toyotu sam siguran...opet možda se varam
japanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 00:49   #4
Ako je izbor isključivo između ta 2 modela,bez imalo razmišljanja RAV4. Nepoderiv auto. Meni osobno ružan,kao i ix35,ali neusporedivo je kvalitetniji od Hyundaya što god drugi rekli. Ima bolje materijale u unutrašnjosti,za razliku od ix-a koji su blago rečeno sramotni,a i sam dizaj unutrašnjosti ne izgleda kao da su djeca dobila terapijski zadatak da nacrtaju nešto iz glava. Sve u svemu RAV je ozbiljniji auto,a i dugo je na tržištu tako da su sve eventualne dječje bolesti riješene.
sucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 00:56   #5
Hjundai kopira bmw, čak i oznake modela.

Toyota.
C2H5OH is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 01:30   #6
Quote:
japanec kaže: Pogledaj post
Rav 4 novi 2.2 dizel 150 ks 245000 ili Ix 35 2.0 crd 184 ks -217000 kn..

Koji auto izabrat? Rav je skuplji ali ipak tu je tradicija i ime možda če dulje držat cjenu kao rabljeni ili Ix 35 ipak novi model jači motor...Što preporučate?
IS200d.
:-).

A sad ozbiljnije - kompletno novi Rav4 ti izlazi sljedece godine. A znam da si to pitao za Avensisa. Tako da znas odmah.

Inace sam ovog imao, i to mi je najbolji autic. Samo mi je sad unutrasnjost malo bezveze (ipak je auto izasao 2006) bez koze... sa kozom je to puno ljepse.

Sto se tice toga, Hyundai je ipak puno noviji model i duze ce ti biti "novi". Sta mislis za Sportage? On mi je bolji od ix35.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 01:32   #7
inace, koja je to oprema rava za 245tkn?
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 01:57   #8
Toyota je precjenjena i ne vrijedi te ovce, radije bi Hyundai, nije toliko lošiji kao što je jeftiniji. Evo stari već treću godinu vozi Tucsona Crdi, u isto vrijeme njegov šef je kupio Toyotu RAV4 2,2d. Toyota mi je totalno bezlična i nekako hladna dok Hyundai mi je ipak zanimljiviji, jedio odvrata iznutra, čak ni kožni paket ne popravlja dojam, ali eto dosad nijedog kvara, oba su prešli oko 60000km. Toyota je bila oko 9000 eura skuplja.
davoros is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 04:50   #9
Quote:
japanec kaže: Pogledaj post
da al nekako čisto intuitivno toyota uljeva više povjerenja neznam nekako me strah kako če taj ix35 izzdržat 4 godine a u toyotu sam siguran...opet možda se varam
nije to ista klasa al imam accenta preoko 10g i 200 000km.....bez kvara,ali doslovno,prvih sto hiljada sam mu vadio mast,onda sam se umorio,vido da mrcina ne može crknut pa pametniji popustio ...sad ga vozam leđero...i prilično sam siguran da se može još 100 000 bez večih problema okrenuti ,ne pije ulje ,nije razdrman...

zbog uštede od 30 000kn ja bi hyundaia,a i malo mi bolje izgleda....a i čuo sam da mu je taj dizel strava...(uzeo bi onaj dizel koji nema filter čestica...al mislim da ga imaju oba )
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 08:45   #10
HONDA CR-V

Vozio jednog, drugog i trećeg i otuda zaključak gore. Od ova dva, ovisi za što ti treba. Prednost dajem ix35 jer dobiješ full full opremu i jači motor za manje novaca. Kad budeš prodavao auto tih 30.000 kn nećeš dobiti više za RAV4 nego li za ix35.

Nadalje, odi na Toyota forum i pogledaj koliko problema ljudi imaju s Toyotama. Cijeli forum samo o tome bruji. Svima se nešto kvari. Te se pokvarilo ovo ili ono. Imam osjećaj da na taj forum osim dečeca zaljubljenika u toyote dolaze samo oni kojima se auti kvare.

Što se unutrašnjosti tiče. Unutrašnjost Hyundai-a i nije toliko loša koliko ovdje pišu, plastike ima i u RAV-u i u CRV-u i to koliko hoćeš, jer danas svuda su eko-materijali.

Danas, ako ne vučeš prikolicu i ne trebaš previše okretnog momenta - pogledaj i benzince - obzirom da je plin ponovo aktualna opcija i vjerojatno će ostati i dalje na 50-60% cijene dizela.
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 09:24   #11
Za tolku razliku novčano uzmi si još "Sport" verziju ix35 koju radi MS Design, http://www.ms-design.com/en/produkte...35-msport.html

Vidio ga uživo i do tada nisam ništ mislio o ix35, nakon ovog sasvim druga priča! Presavršen!

Jesi bio na testnim vožnjama? Koji je tebi bolji? ix35 je pobrao nagrade mislim prošle godine za auto godine ili tak nekak znači nije baš kaj god, dok je RAV jako dugo tu pa je valjda sve ispravljeno.
Samo zbog cijene i "novijeg" auta bi glasao za ix35.
xamaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 11:14   #12
Wink

Rav 4 novi 2.2 dizel 150 ks 245000 ili Ix 35 2.0 crd 184 ks -217000 kn..


Razlika u cijeni 28.000 kuna i 34 kS u korist Hyundai (pretostavljam da si gledao približno sličnu opremu).

da al nekako čisto intuitivno toyota uljeva više povjerenja neznam nekako me strah kako če taj ix35 izdržat 4 godine a u toyotu sam siguran...opet možda se varam

4 godine....zbilja mislita da je Hyundai toliko loš da 4 godine nemre zdršati. Pretpostavljam da osoba koja kupuje takvo vozilo ne misli 100% koristiti njegove performanse, jer zto nije niti jedan automobil napravljen.

vrhunski i jedan i drugi, rav ima tradiciju i drzi cijenu ali ne kupujes auto da ga prodaješ

Rav ima tradiciju i drži cijenu. Pitanje je koliko ga dugo misliš voziti, odnosno koji te od njih čini stretnij. Mene osobno manje 28000 kuna i 34 kS više čini sretnim.

prosli model rava i prosli model hyundaia imam i imao sam sve od troskova do osjecaja u voznji ide na stranu hyundai-a

Raspitaj se u servisu za cijene (Hyundai je kod Žitvaja najjeftiniji)

istina je da su materijali u toyoti bolji ali nisu u hyundaiju toliko losiji ako su uopce

Dali je to presudni faktor to Ti sam znaš.


28000 kuna u žepu!
__________________
Hyundai i30, 116 kS CRDi....deveta godina....potraga zamjenom krenula....nadam se da ću 2020-2022 sjesti u novi automobil...Suzuki S-Cross ili Vitara ili....do 150.000,00 kuna
Heho is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 10:05   #13
Quote:
C2H5OH kaže: Pogledaj post
Hjundai kopira bmw, čak i oznake modela.

Toyota.
prosro si se ko nikad.

Hyundai Talus (predstavljen prije nego se uopće pocelo pricat o X6)
http://www.carbodydesign.com/archive...lus%203-lg.jpg

i X6

http://reviews.carreview.com/files/2...ncept_rear.jpg
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 13:33   #14
Uzmeš ix35 i dobiješ 50000km besplatnog goriva, imaš full opremu koja obuhvaća stvarno sve i imaš 20ks više

O popuzdanosti i trajnosti može svatko samo naklapat, imaš toyote koje su nepoderive, imaš i one koje se kvare ko Niva..Slično vrijedi i za Hyundai, tako da nema tu neke filozofije... Ako se odnosiš ok prema autu, računaj da će te 5 godina sigurno besprijekorno služiti, a za dalje ti ni Bentley ne garantira
__________________
Proklet bio dan kad su se stvari s interneta počele vrednovat u stvarnom svijetu...
casualRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 13:37   #15
Quote:
sper kaže: Pogledaj post
inace, koja je to oprema rava za 245tkn?
http://www.njuskalo.hr/auti/toyota-r...-oglas-2802798

malo više..
japanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 13:41   #16
Quote:
xamaxy kaže: Pogledaj post
Za tolku razliku novčano uzmi si još "Sport" verziju ix35 koju radi MS Design, http://www.ms-design.com/en/produkte...35-msport.html

Vidio ga uživo i do tada nisam ništ mislio o ix35, nakon ovog sasvim druga priča! Presavršen!

Jesi bio na testnim vožnjama? Koji je tebi bolji? ix35 je pobrao nagrade mislim prošle godine za auto godine ili tak nekak znači nije baš kaj god, dok je RAV jako dugo tu pa je valjda sve ispravljeno.
Samo zbog cijene i "novijeg" auta bi glasao za ix35.
vozio sam kratko ix35 motor je jak možda i prejak za ručni mjenjač al imao sam osječaj ko da je auto od kartona mislim da je to zbog volana kojeg opče ne osječam...
japanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 13:43   #17
Quote:
sper kaže: Pogledaj post
IS200d.
:-).

A sad ozbiljnije - kompletno novi Rav4 ti izlazi sljedece godine. A znam da si to pitao za Avensisa. Tako da znas odmah.

Inace sam ovog imao, i to mi je najbolji autic. Samo mi je sad unutrasnjost malo bezveze (ipak je auto izasao 2006) bez koze... sa kozom je to puno ljepse.

Sto se tice toga, Hyundai je ipak puno noviji model i duze ce ti biti "novi". Sta mislis za Sportage? On mi je bolji od ix35.
ne mogu ja uzet IS200d status mi ne dopušta vozit leksus...)))
japanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 15:35   #18
Quote:
japanec kaže: Pogledaj post
Rav 4 novi 2.2 dizel 150 ks 245000 ili Ix 35 2.0 crd 184 ks -217000 kn..
2.0 184ks

Prilično ambiciozno u odnosu na Toyotu jer upravo su se digli sa 1.6 na 1.7 115ks, vjerojatno zbog trajnosti.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 17:15   #19
Quote:
japanec kaže: Pogledaj post
ne mogu ja uzet IS200d status mi ne dopušta vozit leksus...)))
a sta ces kad danas jedan IS manje kosta od Avensisa.
Cek, na kraju i jedan 318d kosta manje od Avensisa i Passata.

Da glava pukne boom.

Ja bih na tvome mjestu i o X1 razmisljao posto vidim da si u slicnoj situaciji sa budgetom kao ja.

Puno ce ti bolje X1 od 250tkn drzati cijenu nego Hyundai od 240tkn, a i skroz je novi model pa si miran 5-6 godina sigurno, kad ga budes prodavao, "novija" verzija ti nece rusiti cijenu.

A u nas mali terenci kao X1 jako dobro drze cijenu, svi bi takvog!
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 17:18   #20
http://dnevnik.hr/vijesti/automotiv/...ndai-ix35.html

imaš tu usporedni test, ne znam dal pomaže..
__________________
Ma svi ste vi T R O L L O V I
Brandauer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.