Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2012., 09:17   #41
Quote:
hausfrau kaže: Pogledaj post
Ribež, meni se čini kako bi trebala nekako naći načina da uspostaviš dobar odnos s učiteljicom, ili barem da je poštuješ u njenim oblastima i ovlastima . Radi svog djeteta, da joj ne preneseš taj loš stav, mislim da bi joj to moglo dosta štetiti.
Ja ne kuzim zasto se ne smije biti frustriran na veleuvazene svete krave prosvjetare? Cinjenica je da ima onih koji su za cili balun fulali profesiju. Ili svoje osobne frustracije, probleme, komplekse, stogod, lijece na poslu. I koje je onda dobro uvjeravati dijete da je to ah bas kako treba biti, a uciteljica je super-duper samo zato sto je uciteljica.

Evo, i ja sam frustrirana. Jucer je klincima dala zadatak za danas: da donesu svoju obiteljsku fotografiju. Prvo: mi nismo neki veliki foto-ljubitelji, imamo gomilu fotki klinke, ali obiteljska fotka u stilu americkih "toplih ljudskih drama" sa uramljenom fotkom definitivno nemamo. Mislim da zapravo uopce nemamo fotku na kojoj smo svi troje, jebagapas, pa netko valjda mora i slikati. I da ne spominjem da su nase sve.fotke na kompu ili eksternom disku. Naravno, balavica kmeci kako ce "svi donijeti osim nje, svi su rekli da hoce i sigurno hoce" i mogu je ja uvjeravati do bogojavljanja da nema sanse, ona "zna da svi hoce jer su rekli". I sto da sam ja napravila u dva-tri poslijepodnevna sata (da bude ljepse, caca joj radi drugu)? Jedino sto sam mogla - zatvorila sam se u kupaonicu, nazvala sam svoju mamu i ispucala sam se bas onako kocijaski...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 09:39   #42
Više krave, manje svete.

Dakle, nastavnika ima svakakvih, nažalost, večina je loša, zbog negativne seleikcije, situacija će biti još gora u budućnosti. Bez obzira na to, svi će ti reći kako nije dobro rušiti autoritet nastavnika pred djetetom govoreći loše o njemu. Dodatni problem je i što aktivna borba protiv jednog ili više nastavnika može naškoditi djetetu.

Ne znam odakle si, ali ako budeš imala još takvih problema, javi se, možda se može nešto iskemijati.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 10:36   #43
Evo,javljam se na ovu temu s obzirom da imam četvero školaraca.
Imam jednog sedmaša,petaša,četvrtašicu i trećaša. Vidim da nismo jedini koji imaju probleme s razrednim učiteljima
Međutim,ja najviše problema imam s učiteljima koji predaju dvojici najstarijih sinova. A lektiri imam još svašta da kažem
Civetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 11:30   #44
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ja ne kuzim zasto se ne smije biti frustriran na veleuvazene svete krave prosvjetare?
Nitko ti ne brani biti frustriran - ono što je beskorisno i besmisleno je izlijevanje te frustracije na učiteljicu.
Quote:
Mislim da zapravo uopce nemamo fotku na kojoj smo svi troje, jebagapas, pa netko valjda mora i slikati. I da ne spominjem da su nase sve.fotke na kompu ili eksternom disku.
Nemaš printer?

BTW, zadatak je baš fora. Sve i da nemate nijednu jednu jedinu fotku utroje, mogli ste napraviti session za pamćenje - ono, quality time, family bonding i ostala braća...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 12:03   #45
eto i mi imali sličan zadatak, ponijela je digitalni foto okvir, dakle nema potrebe za printanjem, a i bilo je fora
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 12:12   #46
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nitko ti ne brani biti frustriran - ono što je beskorisno i besmisleno je izlijevanje te frustracije na učiteljicu.


Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nemaš printer?

BTW, zadatak je baš fora. Sve i da nemate nijednu jednu jedinu fotku utroje, mogli ste napraviti session za pamćenje - ono, quality time, family bonding i ostala braća...

Jesi li si ti svjestan da danas ima djece koja doma nemaju printer, nemaju digitalac, nemaju osnovno za život....
Ta djeca najčešće odudaraju po mnogočemu od svojih vršnjaka, a ovakvi zadatci ih samo dodatno učine "crnom ovcom" u razredu.
__________________
Povedi me tamo...
Glass S is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 12:59   #47
Digitalni okvir nemam, a i da imam sigurno ga ne bih poslala u skolu. Printer imam - c/b laser koji je meni savrseno dovoljan za moje potrebe. A foto-session? Dragi radi drugu, sto sam ga trebala zvati da dojuri kuci s posla specijalno se slikati sa sirokim osmjehom za gospodju prosvjetarku koja nije u stanju takve pizdarije naruciti bar koji dan ranije, nego u zadnji cas.

I na kraju, za mene su fotografije osobna stvar. Mrzim se slikati i radim to iskljucivo za dokumente. Zasto bih ja (ili itko drugi) pod must uciteljici uopce pokazivao nesto tako osobno...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 13:01   #48
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nitko ti ne brani biti frustriran - ono što je beskorisno i besmisleno je izlijevanje te frustracije na učiteljicu.
Nitko nije ni spominjao istresanje na uciteljicu. Eto, ja sam svoju frustraciju ispucala iza zatvorenih vrata, u intimi kupaonice...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 13:01   #49
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Jedino sto sam mogla - zatvorila sam se u kupaonicu, nazvala sam svoju mamu i ispucala sam se bas onako kocijaski...
shtefy, morat ćeš naučit- improvizirat!

U istom takvom zadatku ( također od danas do sutra ) niti mi nismo imali adekvatnu fotografiju ali zadnje što bi napravila je poslala dijete bez ičeg u školu.

Uzeli smo sliku kakvu smo imali pa je sa strane nacrtala baku i još zalijepila svakojake mačke ( dio obitelji, jel ) i uz sve smo se još dobro i zabavili.

Učiteljica nije imala nikakvih primjedbi. Naprotiv.

Ne želim ti soliti pamet ali mislim da bi ti bilo lakše da te takve ( zapravo sitnice ) ne ljute toliko.
__________________
--------------------------------
Peek-a-Boo! is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 13:09   #50
Quote:
Peek-a-Boo! kaže: Pogledaj post
shtefy, morat ćeš naučit- improvizirat!

U istom takvom zadatku ( također od danas do sutra ) niti mi nismo imali adekvatnu fotografiju ali zadnje što bi napravila je poslala dijete bez ičeg u školu.

Uzeli smo sliku kakvu smo imali pa je sa strane nacrtala baku i još zalijepila svakojake mačke ( dio obitelji, jel ) i uz sve smo se još dobro i zabavili.

Učiteljica nije imala nikakvih primjedbi. Naprotiv.

Ne želim ti soliti pamet ali mislim da bi ti bilo lakše da te takve ( zapravo sitnice ) ne ljute toliko.
Gle, mi nismo obitelj koja se fotka. Mrzim fotoaparate, kamere, slikanje, naslikavanje... Dragi isto tako, kao i vecina iz nasih obitelji. Jednostavno nismo takvi tipovi. Pa kojeg kukija da sam onda improvizirala od nicega?

Meni osobno zadatak je glup, besmislen i zabadanje nosa u neciju intimu. A dijete nije jedino koje je doslo u skolu bez iceg. (Upravo se javila da je stigla pa sam pitala.) Ocito da zadatak bas i nije bio pogodak.. I ne, nisam dovoljno ulizivacki tip da bih se ubila ispuniti uciteljicine fiks ideje u zadnji cas.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 13:12   #51
Quote:
Peek-a-Boo! kaže: Pogledaj post
Ne želim ti soliti pamet ali mislim da bi ti bilo lakše da te takve ( zapravo sitnice ) ne ljute toliko.

Improvizacija znači svladaj PSD.

Ono što mene ljuti kod nekih zadataka, što učiteljica koja zna da u razredu ima dijete ili više nijih iz socjalno ugroženih obitelji očekuje da i oni to donesu.
Odnosno još me više ljuti što ne razmišlja o toj djeci, o tome da li će oni za to imati mogućnosti, o tome hoće li taj njen zahtjev njih dovest u još neugodniji položaj i tak...
Obitelj su djeca mogla nacrtati i na likovnom....nije bila potrebna fotografija.
__________________
Povedi me tamo...

Zadnje uređivanje Glass S : 13.11.2012. at 13:30.
Glass S is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 13:54   #52
Quote:
Peek-a-Boo! kaže: Pogledaj post
shtefy, morat ćeš naučit- improvizirat!

U istom takvom zadatku ( također od danas do sutra ) niti mi nismo imali adekvatnu fotografiju ali zadnje što bi napravila je poslala dijete bez ičeg u školu.

Uzeli smo sliku kakvu smo imali pa je sa strane nacrtala baku i još zalijepila svakojake mačke ( dio obitelji, jel ) i uz sve smo se još dobro i zabavili.

Učiteljica nije imala nikakvih primjedbi. Naprotiv.

Ne želim ti soliti pamet ali mislim da bi ti bilo lakše da te takve ( zapravo sitnice ) ne ljute toliko.
Upravo tako. Jer, ako bas nikako nije moguce stvoriti neku fotku, moze se nacrtati, poljepiti...na neki nacin se snaci i obaviti zadatak na neki domisljat nacin.

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Gle, mi nismo obitelj koja se fotka. Mrzim fotoaparate, kamere, slikanje, naslikavanje... Dragi isto tako, kao i vecina iz nasih obitelji. Jednostavno nismo takvi tipovi. Pa kojeg kukija da sam onda improvizirala od nicega?
Ako bas nemate niti jednu fotku svog djeteta, sebe...onda moze izrezati neke ljude iz novina...poljepiti, reci uciteljici da nemate sliku, ali da teta sa slike slicna mami, stricek isti tata...bla, bla, bla...
Pokazete kreativnost, slika sama po sebi nije presudna.
Quote:
Meni osobno zadatak je glup, besmislen i zabadanje nosa u neciju intimu.
Uciteljica je osoba skolovana za svoja posao, a zasigurno radi i prema nekakvom programu.
Svasta nama roditeljima mozda djeluje glupavo, ali trebali bi imati vise povjerenja u njih i ono sto rade.
Intima? Ok, to je tvoje misljenje, ali ne vidim kakve veze ima tvoja intima s tim...netko ce vidjeti kako izgleda mama od xy? Pa vide te i ljiudi na cesti, pa nije da vide tvoju intimu
Quote:
A dijete nije jedino koje je doslo u skolu bez iceg. (Upravo se javila da je stigla pa sam pitala.) Ocito da zadatak bas i nije bio pogodak.. I ne, nisam dovoljno ulizivacki tip da bih se ubila ispuniti uciteljicine fiks ideje u zadnji cas.
Slazem se da nije u redu zadatke davati u zadnji cas (kao i obavjesti o roditeljskom), ali nikako ne bih rekla da su ono sto ucitelji rade s djecom i traze od njih fix ideje.
Quote:
Glass S kaže: Pogledaj post
Ono što mene ljuti kod nekih zadataka, što učiteljica koja zna da u razredu ima dijete ili više nijih iz socjalno ugroženih obitelji očekuje da i oni to donesu.
Odnosno još me više ljuti što ne razmišlja o toj djeci, o tome da li će oni za to imati mogućnosti, o tome hoće li taj njen zahtjev njih dovest u još neugodniji položaj i tak...
Obitelj su djeca mogla nacrtati i na likovnom....nije bila potrebna fotografija.
To je tocno...ako bas nikad ne razmislja o tome i previse ocekuje. Medjutim, ona mora svoj posao odraditi i ne moze bas uvijek preskakati neke stvari i ne traziti ih od djece, jer mozda jedno, dvoje to ne mogu obaviti.
Onima koji su siromasni i neke stvari nikako ne mogu donijeti valjda bi uciteljica progledala kroz prste, pa im ne bi zbog toga uvaljala jedinicu. Pretpostavljam. Naravno da bi bilo ok izbjegavati neugodne situacije, ali sumnjam da je to bas uvijek izvedivo i da ih se uvijek moze postedjeti nelagode.
S druge strane, i siromasna djeca su dio razreda i imaju prijatelje koji imaju fotic (ili mobitel) pa uz malo dobre volje i 1,5 kn za razvijanje slike...kad se male ruke sloze....daju se stvari rijesiti, na opce zadovljstvo. Ponekad, barem neke.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 14:01   #53
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
To je tocno...ako bas nikad ne razmislja o tome i previse ocekuje. Medjutim, ona mora svoj posao odraditi i ne moze bas uvijek preskakati neke stvari i ne traziti ih od djece, jer mozda jedno, dvoje to ne mogu obaviti.
Onima koji su siromasni i neke stvari nikako ne mogu donijeti valjda bi uciteljica progledala kroz prste, pa im ne bi zbog toga uvaljala jedinicu. Pretpostavljam. Naravno da bi bilo ok izbjegavati neugodne situacije, ali sumnjam da je to bas uvijek izvedivo i da ih se uvijek moze postedjeti nelagode.
S druge strane, i siromasna djeca su dio razreda i imaju prijatelje koji imaju fotic (ili mobitel) pa uz malo dobre volje i 1,5 kn za razvijanje slike...kad se male ruke sloze....daju se stvari rijesiti, na opce zadovljstvo. Ponekad, barem neke.

Mene konkretno ljuti što kod mlađeg ima takve djece u razredu i ponuđeno je učiteljici da ćemo mi ostali roditelji snosit trošak nastavnih materijala, kazališta (kad ne dobiju besplatno koje mjesto), ona zna jer sam joj vrlo jasno rekla kad XY nešto nema nazovite ja ću kupiti i onda ja dođem na informacije za svoje dijete i ona mi onako usput u "dobroj namjeri" kaže znate XY još nema ni radnu bilježnicu, zvali smo centar da ga uzmu mami....
Ok. Zovi ti centar, ali jbm. mu sve pa nazovi i mene da kupim tu radnu bilježnicu...
__________________
Povedi me tamo...
Glass S is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 14:13   #54
Ovdje nije bilo u pitanju materijalno stanje, niti nas to muci.

To da su prosvjetari uvijek u pravu jer su se obrazovali za to, slobodno okaci.macku o rep. Skolovati se za nesto ne znaci automatski znati to ili dobro to raditi. U bilo kojoj struci.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 14:13   #55
Quote:
Glass S kaže: Pogledaj post
Mene konkretno ljuti što kod mlađeg ima takve djece u razredu i ponuđeno je učiteljici da ćemo mi ostali roditelji snosit trošak nastavnih materijala, kazališta (kad ne dobiju besplatno koje mjesto), ona zna jer sam joj vrlo jasno rekla kad XY nešto nema nazovite ja ću kupiti i onda ja dođem na informacije za svoje dijete i ona mi onako usput u "dobroj namjeri" kaže znate XY još nema ni radnu bilježnicu, zvali smo centar da ga uzmu mami....
Ok. Zovi ti centar, ali jbm. mu sve pa nazovi i mene da kupim tu radnu bilježnicu...
Mozda je zena uplasena, sputana, mozda nije u ne znam kako dobrom odnosu s upraviteljem ...s drugima, pa se drzi protokola i ne usudi se ici mimo toga.
Mislim da i nije sasvim ok da ti nekome placas nesto, jer to onda moze kasnije otici u krivom smjeru.
Ali, mozda se moze napraviti neka razredna kasica, pa da svi ucenici/roditelji ubacuju sitnis, koji onda moze posluziti za te svrhe. (pa onda ubacis i malo vise ako zelis)
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 14:22   #56
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
To da su prosvjetari uvijek u pravu jer su se obrazovali za to, slobodno okaci.macku o rep. Skolovati se za nesto ne znaci automatski znati to ili dobro to raditi. U bilo kojoj struci.
Naravno da nisu svi uvijek u pravu i da ne rade svi kvalitetno.
Medjutim, ako se komentari roditelja (koji ucestalo ono sto uciteljii rade s djecom dozivljavaju kao lose/glupo/bespotrebno/fix ideja...) uzmu za ozbiljno ispada da skoro pa nitko od njih ne radi nista dobroga. Jer, ucestalo roditelji komentiraju pedagoski rad o kojem oni sami i ne znaju bas puno...ali im se svejedno to cini tako kako im se cini, tj. ne da im se cini nego su uvjereni da ucitelj radi lose...iako radi po programu, iako radi ono sto treba raditi i iako im netko tko zna malo vise o tome pokusa objasniti da je to ok, da nije lose, da se to tako radi...
Uglavnom, imam dojam (nema ovo sad veze s ovim konkrentim primjerom) da se mnogi roditelji smatraju kompetentnim ocjenjivati i kritizirati pedagoski rad ucitelja, a ne shvacaju da je istina u stvari da ne znaju puno o tome i da bi trebali raditi svoj posao i pustiti da oni rade svoj i cijeniti taj posao i vjerovati u njega.
Naravno...tu izuzimam primjere kad je evidentno da su roditelji u pravu, jer svakako ima i onih koji to ne rade kako treba...ali imo ipak cesto roditelji nisu u pravu i pre kriticni su.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 14:23   #57
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Gle, mi nismo obitelj koja se fotka. Mrzim fotoaparate, kamere, slikanje, naslikavanje... Dragi isto tako, kao i vecina iz nasih obitelji. Jednostavno nismo takvi tipovi. Pa kojeg kukija da sam onda improvizirala od nicega?

Meni osobno zadatak je glup, besmislen i zabadanje nosa u neciju intimu. A dijete nije jedino koje je doslo u skolu bez iceg. (Upravo se javila da je stigla pa sam pitala.) Ocito da zadatak bas i nije bio pogodak.. I ne, nisam dovoljno ulizivacki tip da bih se ubila ispuniti uciteljicine fiks ideje u zadnji cas.
Što se zbilo kad netko nije donio fotku? Ako je posljedica neprimjerena zadatku (pr. jedinica, prijekor i sl.), tada bih reagirala - otišla u školu i zastupala svoj stav te inzistirala da učitelj korigira svoj stav.
I ja zadam učenicima da donesu fotografiju bilo koje osobe iz obitelji (da bi na satu napisali portret te osobe). Sami biraju čiju će fotku donijeti, a uvjet je da osobu poznaju dovoljno dobro da znaju neke njezine unutrašnje osobine i postupke koje će ispripovijedati da bi potkrijepili tvrdnje. To ne mogu ili teško mogu s fotkom osobe iz časopisa. Djeca vole kad im se da zadatak kojim će sat biti drugačiji i vole predstaviti drugima osobu iz obitelji. Ako ne donesu fotku, portretiraju osobu po sjećanju, no tada propada onaj drugi, igrovni dio zadatka, kada svi stave stave fotke na jednu klupu i sparuju fotke s pisanim portretima. Radila sam slično i s fotkama djece kad su bili mlađi, i to je bilo veselo prihvaćeno. S pisanjem portreta drugih učenika iz razreda nije uvijek dobro jer neki pojedinci iskoriste priliku da nekoga ismijavaju.
Govori se o tome da znanje treba biti primjenjivo. Kad se ne uvježbava primjena, nije dobro, kad se uvježbava, još je, izgleda, gore.

Što se tiče testova, morali bi biti ispravljeni točno i svima jednako. U tome imaš potpuno pravo. Ne kažem da je tvoje dijete pogrešno prenijelo informaciju, no događa se da dijete smatra da je zadatak riješilo jednako kao netko drugi, no ipak postoji razlika.
Pr. Napiši riječ "najjaći" tako da ispraviš pogrešku. Jedno dijete napiše "najjači", drugo "najači". Prvo je ispravilo pogrešku i dobiva bod. Drugo je ispravilo pogrešku, no napravilo novu, i to iz gradiva koje bi trebalo znati, dakle ne dobiva bod.

Profa iz engleskoga ne pušta na WC. Loše. Moji smiju van kad god žele i bez pitanja. Kad netko učestalo šeće iz dana u dan, tada više ne može van bez pitanja. Nije mi se još dogodilo da isto dijete učestalo izlazi sa satova. Znaju cijeniti što mogu izaći ako imaju potrebu, pa makar ta potreba bila i subjektivna - udahnuti zrak na hodniku, popiti vode, pogledati se u ogledalo...
Uvijek se pitam tko sam ja da djetetu uskratim mogućnost da predahne na trenutak, a kamoli da budem kriva ako se ne može koncentrirati ako mora obaviti nuždu.
Mnogi kolege i kolegice u mojoj školi gdje radim to dopuštaju, a svi puste djecu ako to djeca pitaju. Čudno mi je da to nije normalno i u drugim školama.

Gdje trebaš reagiraj, idi u školu, traži najbolje za svoje dijete. Bez straha se zauzmi za dijete. Što može biti? No ne skači na svaku glupost jer ćeš tada izgubiti svaki kredibilitet. Ako nekomu baš nitko nije dobar, tada se postavlja pitanje je li problem u svim učiteljima ili u njemu.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 15:28   #58
Quote:
Glass S kaže: Pogledaj post
Jesi li si ti svjestan da danas ima djece koja doma nemaju printer, nemaju digitalac, nemaju osnovno za život....
Nemam pojma o čemu govoriš. Kod mene u Teletubbielandu takva djeca ne postoje.

Imaš nekoliko tuđih odgovora koje supotpisujem. Od mnogo čega se može napraviti komedija ili drama - ovisno o akterima.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 16:15   #59
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
I ne, nisam dovoljno ulizivacki tip da bih se ubila ispuniti uciteljicine fiks ideje u zadnji cas.
Nisu to njene fiks ideje, nego onog tko slaže plan i program.
To rade sad i kod mene u školi.
Glupo je, ne bih baš nosila slike iz svoje kolekcije u školu zato što ih ne dam i moje su, ali u tvom slučaju umjesto drame i frustracija ti je lakše prebacit neku fotku s kompa na usb i odnijet razvit najbližem foto studiju. Njihova obitelj će stajati na panou tjedan, dva i ajbok.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 16:19   #60
Cijena izrade fotografije 13x18: 4,00 kn. Ako je puno, izrada 10x15 je 2,50 kn. Mislim da ima i jeftinije.

Ako siromašnom djetetu baš nitko neće posuditi mobitel, digitalac ili nešto za jednu jedinu freakin' sliku, onda siromašno dijete ima problema koji nemaju veze sa siromaštvom.

To isto siromašno dijete će doslovno svakodnevno u školi imati puno "snažnije" situacije u kojima će spoznavati vlastito siromaštvo.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:46.