Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2017., 15:33   #3481
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Reprogram amex-a bez ukidanja kartice neće ići.
Karticu opet možeš zatražiti godinu dana od otplate cjelokupnog dugovanja.
Svakako nazovi broj sa poleđine kartice, oni će ti reći više informacija.
To su mi i rekli, nema ukidanja kartice, samo se stavlja limit na nju na određeni iznos. Ali onda opet, vidim da tu svi na forumu odlučno govore "MORA se ukinuti kartica"
__________________
SuperWeshMashina
"...read my mind and waste my time..."
Mish mali. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 19:35   #3482
Postoji i ta opcija, ali to se odobri jako malom broju ljudi.
A limit u tom periodu je minimalan, obično oko 1000 ili malo više, jednokratno, bez mogućnosti kupovine na rate.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 10:27   #3483
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Postoji i ta opcija, ali to se odobri jako malom broju ljudi.
A limit u tom periodu je minimalan, obično oko 1000 ili malo više, jednokratno, bez mogućnosti kupovine na rate.

Dali su mi informaciju 5000 kuna, s normalnom kupovinom na rate, nakon godinu dana mogu zatražiti povećanje. Hmm...
__________________
SuperWeshMashina
"...read my mind and waste my time..."
Mish mali. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 14:28   #3484
Ako ti to već nije odobreno, znači da je to maksimalni limit do kojeg se može ići u tom slučaju, a iznos limita će ti odobriti ili odbiti (vraćanje kartice) komisija na temelju dosadašnjeg poslovanja. Isto kao i kupovinu na rate koju ti mogu dozvoliti, a i ne moraju. Ne znam što je točno navedeno u zahtjevu i kakva vrsta otplate nastalog dugovanja, ali sigurno nije reprogram jer se u tom slučaju kratica vraća izdavaču jer je reporgram za ljude koji nisu u mogućnosti plaćati svoja dugovanja.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 17:50   #3485
Poz ljudi
Ovak zanima me okvirno dal tko zna na placu cca 3500kn koji bi bio max moguci iznos krede s obzirom da imam 26g i stalni sam radnik u Saponij.. nisam jos bui u bankama zato i pitam okvirno. I da, to bi islo na 30g
Mentolman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 18:17   #3486
Quote:
Mentolman kaže: Pogledaj post
Poz ljudi
Ovak zanima me okvirno dal tko zna na placu cca 3500kn koji bi bio max moguci iznos krede s obzirom da imam 26g i stalni sam radnik u Saponij.. nisam jos bui u bankama zato i pitam okvirno. I da, to bi islo na 30g
Mislim da ti jedna trećina plaće mora pokrivati ratu kredita, plus sudužnik, a možda i jamac. Imaš kreditni kalkulator na stranici svake banke, pa izračunaj. Mislim da bez dobrog sudužnika nisi čak ni kreditno sposoban.
ivan_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 20:34   #3487
Ma je li? Sudužnik za što? Šta ako tip hoće gotovinski kredit na 3 godine? Neće mu trebati ni osiguranje, ni sudužnik, ništa...

Za tako nešto treba reći koji kredit planira dići i na koji rok.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 04:07   #3488
Pise ti.. na 30g.. stambeni kredit
Mentolman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 05:05   #3489
Jesam slijepac, piše 30g, a to može biti samo stambeni.

Vrlo vjerojatno hipoteka + sudužnik + jamac. Eventualno bi moglo osiguranje, ali za to nema love, svejedno.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 10:06   #3490
U PBZ-u nude samo na 20 god. i mogao bi uzeti oko 250.000 kuna, naravno uz sve ostale uvjete, s time da je obrada kredita 1900kn, plus javni billježnik, nešto više od toga, kamata 4,60% iznos rate 1595kn. Naravno, ovo je samo informativni izračun, sve ostalo određuje i procjenjuje banka, koja može odobriti kreditni zahtjev ili ga odbiti bez obrazloženja.
ivan_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 13:28   #3491
Da li se isplati stambeni kredit u eurima prebaciti u kune? Pošto euro pada . Kredit je s fiksnom kamatnom stopom. Hvala
tweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 21:49   #3492
Trebam savjet oko djelomicne, prijevremene otplate, drage kolege.
Imam dva kredita: stambeni jos 22 (od 25) god i gotovinski jos 7.5 (od 8 god).
Kod oba je rata ca ista (1700kn).
Sad mi se pruzila prilika da nekih 30.000kn uplatim pacdvojim s kojim da si skracujem muke.
Na prvi pogled, covjek bi rekao da je stambeni povoljniji, ali kod njega trenutacno placam 3/4 kamatu dok je kod gotovinskog omjer skoro 1/2 naprema 1/2.
Nadam se da bijah jasan pa molim savjet
Hvala

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 07:54   #3493
Najprije se riješi ovog gotovinskog, jer on je nepovoljniji i više te tereti s kamatom, a što je glavni teret kredita. Nadam se da ti banka ne će previše naplatiti za prijevremenu otplatu.
ivan_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 10:59   #3494
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
Trebam savjet oko djelomicne, prijevremene otplate, drage kolege.
Imam dva kredita: stambeni jos 22 (od 25) god i gotovinski jos 7.5 (od 8 god).
Kod oba je rata ca ista (1700kn).
Sad mi se pruzila prilika da nekih 30.000kn uplatim pacdvojim s kojim da si skracujem muke.
Na prvi pogled, covjek bi rekao da je stambeni povoljniji, ali kod njega trenutacno placam 3/4 kamatu dok je kod gotovinskog omjer skoro 1/2 naprema 1/2.
Nadam se da bijah jasan pa molim savjet
Hvala

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
Na stambeni ti se ne isplati uplaćivati, pogotovo ako imaš dodatne instrumente osiguranja tipa hipoteka, jamci ili slično jer je to mali iznos za stambeni. Koja banka je u pitanju usput?
Što se tiče gotovinskog, ovisi o preostalom iznosu i da li si želiš smanjiti ratu i iznos kamate za uplatu ili ostaviti ratu u iznosu u kojem je i smanjiti samo glavnicu.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 15:16   #3495
Zapravo cu vidjeti u banci.
Jednoj i drugoj.
Stambeni je u zabi a gotovona u sberbanci
Hvala

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 20:59   #3496
Quote:
ivan_29 kaže: Pogledaj post
Najprije se riješi ovog gotovinskog, jer on je nepovoljniji i više te tereti s kamatom, a što je glavni teret kredita. Nadam se da ti banka ne će previše naplatiti za prijevremenu otplatu.
Koliko ja znam naknade za zatvaranje krede nema.
Ova mi kamata nije puno veca - nevznam napamet.
Ono sto me muci je veliki omjer kamata-glavnica koji je u slucaju stambenog nepovoljniji.
Otprilike stambeni: od 1700kn na kamate mi uzmu 1300
Gotovinski: od 1700 mi na kamate uzmu 900kn
Svaki mjesec
:nezna:

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 13:58   #3497
Nije svaki mjesec isti udio kamate. Smanjuje se!


(via Tapatalk)
STIB is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 14:05   #3498
Brzopotezno pitanje

Jel ima koja banka u RH da ima mobilnu aplikaciju koja salje Push notifikacije za dolazne transakcije??
scooby10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 07:10   #3499
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam naknade za zatvaranje krede nema.
Ova mi kamata nije puno veca - nevznam napamet.
Ono sto me muci je veliki omjer kamata-glavnica koji je u slucaju stambenog nepovoljniji.
Otprilike stambeni: od 1700kn na kamate mi uzmu 1300
Gotovinski: od 1700 mi na kamate uzmu 900kn
Svaki mjesec
:nezna:

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
Pa takav ti je omjer na stambenom jer si tek 2 od 25g otplatio.
Bolje rješavaj nenamjenski jer ćeš imati veći efekt ako želiš smanjiti ratu.
Omjer kamata/glavnica ti je zbog duljine trajanja kredita a iznos anuiteta zbog visine glavnice i % kamate.
Druga varijanta ti je da tom otplatom skraćuješ stambeni kredit - to isto moraš vidjeti koji bi ti bio efekt na ukupnu kamatu (možda čak i veći nego na nenamjenskom). Ali osobno, ja bih uvijek išla prvo za tim da smanjim anuitete koje plaćam mjesečno tako da prvo jedan kredit (onaj lakši - znači nenamjenski) smanjujem i s malo sreće prijevremeno otplatim a tek onda išla skraćivati ili umanjivati stambeni...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 09:36   #3500
Hvala proab - tako ce i biti

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:13.