Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2017., 03:47   #21
Quote:
DreamShadow kaže: Pogledaj post
Smiješno je kako ljudi misle da su cilj života novac, kuća, dobar auto ili obitelj. Ljudi se nikad ne zapitaju živimo li na potpuno krivi način.
E to..na to sam ciljao.

Mozda ce se ciniti da cu prekrdasiti i bacit neku nesuvislu poantu vasim definicijama uspjeha, ali uzmimo u obzir atomsku bombu.
Einstein je postigao uspjeh kad je otkrio princip.
I kamo je taj uspjeh doveo?

Pod definicijom uspjeha smatram i napredak.
Zar ne moze covjecanstvo sad ostati na ovoj razini i odrzavati istu.
Ili je bolje slati ljudsku ekspediciju na Mars.
A na Marsu sama prasina i losi uvjeti. Kakva je korist od takve vrste uspjeha.
To mi vise djeluje kao objest.
__________________
Liječim sidu

Zadnje uređivanje NezaposlenUm : 30.03.2017. at 04:04.
NezaposlenUm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 14:54   #22
Tko se može smatrati uspješnim?

Eto da malo osvježim ovu temu... Čini mi se zanimljivom.
Baš sam ovih dana razmišljala što je pravi životni uspjeh. Da li je to možda dobar posao? Ili uz to dobar auto? Imati obitelj i djecu? Završiti visoke škole? ˝Uvaliti˝ se nekome da ne moraš ništa raditi?
Po nekom mojem mišljenju odgovor baš i nije tako jednostavan. Mogu u najkraćim crtama reći da je sretan onaj koji se koliko - toliko osjeća ispunjenim.
Netko može biti i školovan i imati dobar posao no imati loš brak te se emocionalno ne baš najbolje snalaziti. Naravno nije to jedina solucija. Uspjeha može biti više, nekome djeca, nekome ostvarena diploma, nekome stabilan brak. Nekome može biti uspjeh, možda će zvučati smiješno, da je prestao npr. biti ovisan o alkoholu. Tako da je sve skupa relativan pojam i ne mora ovisiti o materijalnom stanju.
Toliko barem za sada ukratko od mene.
thunderstorm03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 15:05   #23
Prezivjeti talent, to je veliki uspjeh. Talent je koristan drustvu a pojedinca unistava.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 15:10   #24
Uspjeh je dostignuće cilja. Svaki čovjek je uspješan ako je ostvario cilj koji si je postavio. Nemaju svi iste ciljeve.
Jednostavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 14:23   #25
Quote:
Jednostavko kaže: Pogledaj post
Uspjeh je dostignuće cilja. Svaki čovjek je uspješan ako je ostvario cilj koji si je postavio. Nemaju svi iste ciljeve.
Ukratko, slažem se s ovom izjavom. Ne treba nikoga od nas ljudi generalizirati. Svatko može biti uspješan unutar svog malog svijeta... I na koncu kako se osjeća, da li je zadovoljan ili bar donekle zadovoljan sa postignutim.
thunderstorm03 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.