Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2005., 08:16   #41
Quote:
IznadG kaže:
I Sefer i ostali Muslimani potvrdjuju da je muslimanska vojska iz Srebrenice krenula u probijanje obruca, i da ih je tad par hiljada poginulo, a 6000 vojnika probilo obruc...i da je su se tih 6000 vojnika nastavilo boriti na drugim ratistima...i na kraju, niko ziv to vise ne pominje.
Ispadose da su svi bili civili koje su Srbi ubili na kraju rata.
Ima li iko ziv u toj Srebrenici, da je bio vojnik, da je poginuo u toku rata, u prve 4 godine rata..?
Ako je vjerovati medijima, svi su poginuli u zadnjem mjesecu rata.
A onih 100 spaljenih srpskih sela, par hiljada ubijenih Srba na pocetku rata od strane Nasera Orica, niko i ne spominje.
Ne bih se osvrtao na ovu gornju hrpu gluposti i lazi jer time bih trosio dragocjeno vrijeme, vec bih samo napomenuo forumase da obrate malo paznju na brojku SPALJENIH SRPSKIH SELA.

Neki dan je bilo 49-50. no, sad je 100.

Kao i oko brojke ubijenih Srba u Jesinovcu. Prvo bilo 500.000 pa 600.000 pa 700.000 i na kraju 800.000 da bih neki dan vidio na krstarica.com u komentaru jednom od Srbina da je ubijeno vise od milion Srba.

Hrpa gluposti koje pises uvijek i tako je lahko pobiti ove nebuloze, ali samo nepismenjaci padaju na ovo sto ovaj nepismenjak pise.
TuzlaK_i_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 08:19   #42
Quote:
IznadG kaže:
Silovanje.

Ubrzo je ulijedila nova velika obmana medunarodne javnosti o masovnom silovanju žena bošnjacke nacionalnosti, koju je lansirao americki novinar Štefan Švarc, a zdušno prihvatili mnogi mediji. Najangažovanija novinarka bila je Aleksandra Štiglmajer, koja je vjerovatno za takve zasluge bila dugogodišnji portparol Visokog predstavnika u BiH Volfganga Petrica.
Martin Letmajer u listi "Di Vohe" iz Ciriha, marta 1994. godine istakao je da je Aleksandru Štiglmajer upoznao u Medugorju. Ona se proslavila kao autor clanaka o masovnim silovanjima Bošnjakinja. Prvi tekst Aleksandra je objavila u "Veltvohe" 5. novembra 1992. godine pod naslovom "Poniženje kao oružje: u Bosni i Hercegovini vrše se sistematska silovanja kako bi se potkopao moral protivnika - totalna degradacija žene na nivo robe." Potom je dopunila reportažu u Šternu", "Cajtu" i "Zi dojce cajtungu", i TV što joj je donijelo popularnost a broj navodno silovanih popeo na stotinu hiljada. Govoreci o "silovanjima" njemacki general Mahfred Opel, clan SDP, izjavio je da su samo tri žene u Njemackoj tvrdile da su silovane a brojka se popela na 150.000. "Medutim - kaže Opel - poslije se utvrdilo da su i te tri žene koje su davale izjave medijima imale njemacke pasoše prije pocetka rata u BiH".

"Citiram Petera Glotza iz novina Die Woche od 10. 2. 1994.: »Pompozna kampanja o navodnim silovanjima 60.000 muslimanskih žena od strane Srba mogla bi se pokazati kao najuspješniji primjer neistinite huškačke propagande od 1. svjetskog rata."
Hvala. Zakljucujemo: Nije bilo silovanja!

Pas ne zna samo koliko ja poznajem zena koje su silovane koje cak to i kriju.
TuzlaK_i_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2005., 08:24   #43
Quote:
Vanja oko panja kaže:

Ti dobro znas da je od 12.000 poginulih u Sarajevu, 5.000 vojnika i policajaca.
Daj dokaz!
TuzlaK_i_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 23:48   #44
Quote:
TuzlaK_i_ kaže:
Hvala. Zakljucujemo: Nije bilo silovanja!

Pas ne zna samo koliko ja poznajem zena koje su silovane koje cak to i kriju.
I tako to vjesto kriju da ih ti sve znas!!?

Sta si ti?Neki peder pa zene tako lako steknu povjerenje u tebe?
HappyZvone is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 01:21   #45
Quote:
Vanja oko panja kaže:
http://www.bhdani.com/arhiva/251/spiskovi.shtml

Tu nema zakljucnih cifri ali imao sam tiskano izdanje i sjecam se brojeva.
Na ovom sam do sada letimice našao da nema 3 poginula koja sam znao, i to samo što se tiče vojnika, PDF nisam ni skidao.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 08:12   #46
100 000 poginulih sa imenom i mjestom stradanja su nepotpuni i nikada niti nece moci biti kompletni ali makar mogu sluziti kao neka baza da ne bude nekog velikog preuvelicavanja.
Crni Guber is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 08:44   #47
Quote:
HappyZvone kaže:
I tako to vjesto kriju da ih ti sve znas!!?

Sta si ti?Neki peder pa zene tako lako steknu povjerenje u tebe?
Ne pravi budalu veliku od sebe kad si vec nesto tako. Dovoljno je, ne dokazuj vise.
TuzlaK_i_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 08:45   #48
Quote:
Crni Guber kaže:
100 000 poginulih sa imenom i mjestom stradanja su nepotpuni i nikada niti nece moci biti kompletni ali makar mogu sluziti kao neka baza da ne bude nekog velikog preuvelicavanja.
Tacno.
TuzlaK_i_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 18:03   #49
Quote:
Hamzek kaže:
Evo Bosnjackih fantazija.

http://www.slobodnadalmacija.hr/20051129/bih02.asp

KRVOLOČNO OTKRIĆE NENAD FILIPOVIĆ OBZNANIO
NOVU TEORIJU O PODRIJETLU POZNATOG VAMPIRA
Grof Drakula je rođen u Bosni
OTIŠLI U PODUNAVLJE Sin kontroverznog akademika Muhameda Filipovića objavio je tekst u kojem tvrdi kako mitska bića vukodlaci i vampiri vode podrijetlo iz BiH, te da su poslije s ovih prostora preseljeni u Podunavlje. Dakle, grof Drakula bi uskoro mogao biti - Bosanac!
piše Zlatko TULIĆ

Nakon nedavnog "otkrića" piramide u Visokom, nedaleko od Sarajeva, čije postojanje je većina ovdašnjih znanstvenika zanijekala, čini se da novim sličnim pričama o potrazi za "bošnjačkim korijenima" na ovim prostorima nema kraja. Naime, nedavno je Nenad Filipović, sin profesora Muhameda Filipovića, objavio tekst u kojem tvrdi kako mitska bića poput vukodlaka i vampira vode podrijetlo iz BiH, te da su poslije s ovih prostora preseljena u Podunavlje. Dakle, grof Drakula bi uskoro mogao biti - Bosanac!

http://www.pincom.info/bih/opsirnije.asp?ID=34340

29.11.2005. 15:57


Halilović: Veliki i Mali Školj dio su BiH !?



Ministar civilnih poslova BiH Safet Halilović izjavio je za mostarski Dnevni list od utorka da su Veliki Školj i Mali Školj u Malostonskom zaljevu te vrh poluotoka Kleka i hridi Lopata ispred Neuma uvijek bili državni teritorij BiH.
Prijedorcaninu, ima li jos ovakvih viceva i slicnih ?
TuzlaK_i_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 18:14   #50
Quote:
Hamzek kaže:
Vidis da vasi istoricari kazu da su drakule prvo nastale kod Bosnjake.
Sad vidimo zbog cega nam pijete krv svakodnevno svojom gluposcu.
Oh, ko nam to kaze, onaj koji negira genocid u Srebrenici, masakr u Vuko. i koji veli nam da je u Jesinovcu ubijeno milion Srba.
TuzlaK_i_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 23:17   #51
Quote:
fransiskol kaže:
isto je tako pitanje koliko su to pravi i uvezbani vojnici a koliko obicni mladici i gradjani na brzinu obuceni i bez oruzja na prvim linijama


Uostalom, vojsku RS (90%) su isto tako činili mladići i građani obučeni na brzinu. Zar se nije žalio neki od generala da kako koje selo ili grad oslobode, javi se nekoliko desetina "vojnika" koji kažu "Ja dalje sa vama ne idem jer moje je mjesto oslobođeno".
Crni Rudar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 10:31   #52
Quote:
Vanja oko panja kaže:
http://www.bhdani.com/arhiva/251/spiskovi.shtml

Tu nema zakljucnih cifri ali imao sam tiskano izdanje i sjecam se brojeva.

Uostalom, dovoljno je downloadovati pdf format i prostim okom se vidi da spisak poginulih vojnika ide skoro do polovice dokumenta.

Srbi su takodje imali veliki broj zrtava, sto civilnih sto vojnih. Armija BiH im nije ostajala duzna, posebno u snajperskom djelovanju. Na Grbavici u ratu nije bilo moguce, prakticno, hodati uspravno, jer su muslimanski snajperi tukli sa svih zgrada sa druge strane Miljacke. Sa Energoinvesta su cak pucali i na svoje civile, sjecam se kad ih je Unprofor sve poskidao od gore, kada im je konacno dopizdilo ubijanje ljudi sa te zgrade.

Medjutim, i to je tabu tema pa necemo ni o tome.
Profesionalni serator opet na djelu. Samo se mozemo zapitati odakle ti tolika energija da prosto receno seres iz dana u dan? Tvoje gluposti kao ove o likvidacijama sopstevnih civila nisu vrijedne osvrta jer mlatis kao kakva baba.

Drugo. Kakve ti veze imas sa Sarajevom i sa Bosnom uopste? Apsolutno nikakve. To je nesto potpuno strano za tebe.


U vezi Sarajeva i u vezi vojnika. Nesto vise od 6.200 ih je stradalo u prvom Korpusu ARMIJE RBIH.
Od toga je bilo nesto vise od 200 hrvata("217") i srba("240"). Od toga ih je preko 2.000 iz Istocne Bosne(uracunati samo oni koji su tamo rodeni a ne koji vode porijeklo) sto predstavja 33%. Imaju i drugi podaci, o socijalnoj strukturi, skolovanosti itd...

Sve se nalazi ovdje :
Odbrana Sarajeva : Nedzad AJNADZIC

Knjiga mi je u drugoj kuci pa trenutno ne mogu da napisem bas bas egzaktne brojke ali ne radi se o velikoj razlici. Procenti su tacni.


Spisak nestalih u RBIH
http://www.familylinks.icrc.org/mis_bos.nsf/bottin


Inace tacan broj se nece nikada saznati i ovja spisak je samo privremen. Postoje cijela sela ili kompletne familije koje su ubijene i ko uopste a prijavi njihov nestanak. Treba uzeti u obzir i sta se sve racuna kao nastradala osoba? Oni koji su prezivili logore pa su umrli par mjeseci ili godina nakon toga su itekako zrtve i trebaju biti svrstani u spisak. Jeli to ucinjeno? Itd.
F_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 12:05   #53
Quote:
TuzlaK_i_ kaže:
Ne pravi budalu veliku od sebe kad si vec nesto tako. Dovoljno je, ne dokazuj vise.
Zasto?
Valjda je silovanje neka velika intimna stvar.

Kako to da se bas tebi SVE silovane povjere.

Znas pred kojim tipom ljudi zene vole pricati o menstruacijama i takvim slicnim stvarima?
HappyZvone is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 12:09   #54
Treba racunati i one koji bi se rodili ali se nisu rodili

Dobro te, republiko BiH.
Vanja oko panja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 12:11   #55
Quote:
Crni Rudar kaže:


Uostalom, vojsku RS (90%) su isto tako činili mladići i građani obučeni na brzinu. Zar se nije žalio neki od generala da kako koje selo ili grad oslobode, javi se nekoliko desetina "vojnika" koji kažu "Ja dalje sa vama ne idem jer moje je mjesto oslobođeno".
sta ti je toliko nejasno i smesno??

nisam pricao o tvojoj vojsci i kako je ona nastala, zna se sta je tvoja vojska i tvoji generali radila i gde se nalazila i gde se sad tvoji generali nalaze a za one jadne vojnike koji si su uvuceni u rat ne govorim. ne znam koja su to vasa mesta oslobodjena prosvetli nas?
fransiskol is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 00:51   #56
Quote:
HappyZvone kaže:
Zasto?
Valjda je silovanje neka velika intimna stvar.

Kako to da se bas tebi SVE silovane povjere.

Znas pred kojim tipom ljudi zene vole pricati o menstruacijama i takvim slicnim stvarima?
Ako vec hoces da ti kazem, reci cu ti:

Mi, Bosnjaci ili bolje reci u ovom slucaju muslimani, nismo toliko zalupani pa da zene pricaju pred muskarcima o ovakvim stvarima. To sto sam cuo i sto znam, znam od svoje majke koja je bila sa tim zenama. Radi se o zenama i djevojkama sa podrucja opcine Zvornik.
TuzlaK_i_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 00:52   #57
Quote:
fransiskol kaže:
sta ti je toliko nejasno i smesno??

nisam pricao o tvojoj vojsci i kako je ona nastala, zna se sta je tvoja vojska i tvoji generali radila i gde se nalazila i gde se sad tvoji generali nalaze a za one jadne vojnike koji si su uvuceni u rat ne govorim. ne znam koja su to vasa mesta oslobodjena prosvetli nas?
Ma to se omaklo bolan, nije mislio da je 'oslobodio' vec okupirao.
TuzlaK_i_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 00:52   #58
Quote:
Vanja oko panja kaže:
Treba racunati i one koji bi se rodili ali se nisu rodili

Dobro te, republiko BiH.
Pa i te, koji su ubijani zajedno sa majkama u utrobi!
TuzlaK_i_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 07:24   #59
Quote:
TuzlaK_i_ kaže:
Ma to se omaklo bolan, nije mislio da je 'oslobodio' vec okupirao.
Ja, pa nisu to Turci da oslobađaju Bosnu
Biber is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 18:27   #60
Quote:
Biber kaže:
Ja, pa nisu to Turci da oslobađaju Bosnu
Niti "JNA".
TuzlaK_i_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.