Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2012., 15:29   #141
OŠ Julija Klovića - Trešnjevka

Ima netko na Forumu iskustva s oš Julija Klovića na Trešnjevci?
Hvala.
Kahuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 22:32   #142
OŠ Kušlanova ili OŠ Harambašićeva? Koja su vaša iskustva?

Pozdrav svima!

Molila bih Vas za Vaša iskustva s osnovnom školom u Kušlanovoj i Harambašićevoj. Moj sin na jesen treba krenuti u 1. razred....i jako sam neodlučna u koju ga osnovnu školu upisati. Spadamo u Kušlanovu, ali čula sam puno pozitivnih kritika o Harambašićevoj..

Puno hvala unaprijed !
jade 34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 22:47   #143
U koju školu idu djeca iz njegove zgrade, iz susjednih zgrada? Više vrijedi taj kriterij od bilo kakvih višekriterijalnih analiza, a pogotovo od usađivanja u dijete ideje da je važniji/bolji/posebniji od bezjaka koji idu u najbližu školu.

Ono što ima smisla gledati je učitelj(ica) u toj školi.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 10:30   #144
Oš Marin Držić u Zagrebu

Ima li netko iskustva s ovom školom, jako mi je bitno mišljenje...zbog mogućeg preseljenja u ovaj dio grada
Svako mišljenje je dobro došlo
senjorita mamita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 09:35   #145
...koje pitanje, čitam i ne vjerujem..

pa u najbližu.. ...logično..

jer imaju i neke predmete u kontra smjeni...
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 09:38   #146
Quote:
tic-tac-34 kaže: Pogledaj post
Htjela sam nešto reći o Osnovnoj školi Stenjevec. Mi smo imali podosta neugodnih iskustava s tom školom, škola je jako teška i profesori su dosta zahtjevni. Nema maturalca. Mi razmišljamo o prebačaju u drugu školu. Tako da svima koji svoje dijete upisuju u školu, toplo preporučam da svoje dijete ne upišu u ovu školu.

škola je izvrsna, teška ...i to je istina...ali njihove su ocjene realnije od hrpe odlikaša po drugim školama

na maturalac ih ne vode jer su imali loših iskustava s djecom..
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 13:18   #147
Fuckas realne ocjene kad drugi imaju nerealne. Puno je znacilo meni za upis u srednju sto je moja 4 vrijedila vise od mnogih 5ica. Ntko me nije pitao ni za latinski ni za grcki ni koliko je znam.
U mojoj osnvonoj je bilo 4-5 djece koja su s 5 prolazila, ostali su bili 3 i 4
Drugdje su se 5ice dijelile i djeca se upisivala u ss bez problema
Tako da, moje dijete bi u "najlaksu" skolu upisala a ako zeli vise uvijek moze
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 16:54   #148
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Fuckas realne ocjene kad drugi imaju nerealne. Puno je znacilo meni za upis u srednju sto je moja 4 vrijedila vise od mnogih 5ica. Ntko me nije pitao ni za latinski ni za grcki ni koliko je znam.
U mojoj osnvonoj je bilo 4-5 djece koja su s 5 prolazila, ostali su bili 3 i 4
Drugdje su se 5ice dijelile i djeca se upisivala u ss bez problema
Tako da, moje dijete bi u "najlaksu" skolu upisala a ako zeli vise uvijek moze
to se ionako vidi u 1. srednje...kod mog sina koji je prolazio u oš s 4 situacija je ovakva, prošao je i 1.sr s 4, a odlikaši popadali godine ili idu na popravak...toliko
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 17:32   #149
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
to se ionako vidi u 1. srednje...kod mog sina koji je prolazio u oš s 4 situacija je ovakva, prošao je i 1.sr s 4, a odlikaši popadali godine ili idu na popravak...toliko
al trebas upisati srednju
zalud ti znanje ak imas i pokoju 4 (koje vjerojatno vrijedi ko negdje 6 ili 7), ak se ostali upisuju sa 5.0

i ja se slazem sa summer
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 17:40   #150
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
al trebas upisati srednju
zalud ti znanje ak imas i pokoju 4 (koje vjerojatno vrijedi ko negdje 6 ili 7), ak se ostali upisuju sa 5.0

i ja se slazem sa summer
hebeš e-upise, nek uvedu prijemni opet to bi bilo onda kako treba
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 17:18   #151
am hej

dakle ucenica sam os pavleka miskine i meni je skola odlicna, uopce nemam primjedbi.
ucitelji su ok, zapravo super i ne moze se bas fulat kad je rijec o njima, vrlo su kreativni i opusteni, svatko ima svoje taktike kako umirit djecu i postavit autoritet i u tome najcesce uspijevaju.
inace skola ima nekoliko zanimljivih programa u kojima se moze sudjelovati, naravno imamo izvannastavne aktivnosti kao sto su odbojka, stolni tenis, nogomet, kosarka... zatim imamo nekakve izvidjace i cvjecare, dramske grupe i vise se ne mogu sjetit ali ima toga mnogo i za vise i za nize razrede, od jezika imamo engleski naravno, njemacki, talijanski i latinski.
od ovih programa zapravo ne znam kako to nazvati ali evo npr. imamo poucne staze na sestinskom dolu koju su pocistili ucitelji i njihovi razredi te profesori, imamo natjecaje poput naj pisanica pa onda nekakve programe i sta ja znam, ne sjecam se vise jer sam u tim programima sudjelovala u nizim razredima pa ... ali sve ucenike nase skole uzasno veseli to sto uglavnom zadnjih tjedan dana dolaze dani sporta, pa dani skole i te slicne stvari gdje dolazimo u skolu na priredbe, utrkivanja i toga svega sto je zabavno jer se profesori i ravnateljica, pedagogica itd. stvarno trude oko nas i pokusaju nas zabaviti na mnoge nacine sto im stvarno uspijeva
profesori su isto super, nisu neki mrgodi, ne omalovazavaju djecu vrijedjanjem i slicno sto je VRLO cesto u drugim skolama, na satu se sve nauci, tolerantni su, djeci koja su duze bolesna pomazu oko ucenja pozivaju ih na dopunske, daju im drugacije termine za testove(dakle kasnije) nego drugoj djeci ali naravno ne djeci koja su billa bolesna 2 tjedna, vec tri tjedna pa nadalje, no ipak popustaju i ovima koji su bili krace bolesni pa ne dobivaju jedinice i minuse prvi sat otkako su dosli u skolu.
skola se renovira sad i ruse se zidovi i pojedini dijelovi zgrade, nadogradjuje se dvorana, fasada na onim sada neunistenim zidovima je svjeza od prosle godine, isto tako prosle godine su renovirali cijelo dvoriste.
tako da ce sljedeca godina biti savrsena.

isto tako, imamo odlicne rezultate na svim mogucim natjecanjima, odlicne rezultate u srednjama s dobrim predznanjem i dobrim temeljima koje su nasi profesori postavili
evo ovaj post je namijenjen roditeljima koji su svoju djecu upisali u skolu ove godine samo da znaju da su odabrali super skolu, i drugim roditeljima koji tek trebaju upisati svoju djecu u skolu, da znaju koju skolu da odaberu
moji roditelji i ja smo prezadovoljni kao i ostatak ucenika i naravno njihove obitelji
ninjaninjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 15:37   #152
Quote:
ninjaninjaa kaže: Pogledaj post
dakle ucenica sam os pavleka miskine i meni je skola odlicna, uopce nemam primjedbi.
ucitelji su ok, zapravo super i ne moze se bas fulat kad je rijec o njima, vrlo su kreativni i opusteni, svatko ima svoje taktike kako umirit djecu i postavit autoritet i u tome najcesce uspijevaju.
inace skola ima nekoliko zanimljivih programa u kojima se moze sudjelovati, naravno imamo izvannastavne aktivnosti kao sto su odbojka, stolni tenis, nogomet, kosarka... zatim imamo nekakve izvidjace i cvjecare, dramske grupe i vise se ne mogu sjetit ali ima toga mnogo i za vise i za nize razrede, od jezika imamo engleski naravno, njemacki, talijanski i latinski.
od ovih programa zapravo ne znam kako to nazvati ali evo npr. imamo poucne staze na sestinskom dolu koju su pocistili ucitelji i njihovi razredi te profesori, imamo natjecaje poput naj pisanica pa onda nekakve programe i sta ja znam, ne sjecam se vise jer sam u tim programima sudjelovala u nizim razredima pa ... ali sve ucenike nase skole uzasno veseli to sto uglavnom zadnjih tjedan dana dolaze dani sporta, pa dani skole i te slicne stvari gdje dolazimo u skolu na priredbe, utrkivanja i toga svega sto je zabavno jer se profesori i ravnateljica, pedagogica itd. stvarno trude oko nas i pokusaju nas zabaviti na mnoge nacine sto im stvarno uspijeva
profesori su isto super, nisu neki mrgodi, ne omalovazavaju djecu vrijedjanjem i slicno sto je VRLO cesto u drugim skolama, na satu se sve nauci, tolerantni su, djeci koja su duze bolesna pomazu oko ucenja pozivaju ih na dopunske, daju im drugacije termine za testove(dakle kasnije) nego drugoj djeci ali naravno ne djeci koja su billa bolesna 2 tjedna, vec tri tjedna pa nadalje, no ipak popustaju i ovima koji su bili krace bolesni pa ne dobivaju jedinice i minuse prvi sat otkako su dosli u skolu.
skola se renovira sad i ruse se zidovi i pojedini dijelovi zgrade, nadogradjuje se dvorana, fasada na onim sada neunistenim zidovima je svjeza od prosle godine, isto tako prosle godine su renovirali cijelo dvoriste.
tako da ce sljedeca godina biti savrsena.
isto tako, imamo odlicne rezultate na svim mogucim natjecanjima, odlicne rezultate u srednjama s dobrim predznanjem i dobrim temeljima koje su nasi profesori postavili
evo ovaj post je namijenjen roditeljima koji su svoju djecu upisali u skolu ove godine samo da znaju da su odabrali super skolu, i drugim roditeljima koji tek trebaju upisati svoju djecu u skolu, da znaju koju skolu da odaberu
moji roditelji i ja smo prezadovoljni kao i ostatak ucenika i naravno njihove obitelji
meni ovaj post skroz čudno zvuči...liči mi na običnu propagandu da se pokriju nečije greške , moguće i malverzacije!

kada su počeli sa obnovom škole, govorilo se da će se raditi samo dvorana
meni nije jasno čemu nova dvorana unutar istih gabarita, znači ništa veća dvorana od ove koja je bila...jer naprosto nema mjesta za dužu i širu...iza dvorane je odmah parking, prolaz za drugu stranu dvorišta, klupe isl.
znači dvorana neće biti ništa veća

e, sada kada su srušili dvoranu , valjda su od toga rušenja uzdrmali i ostatak škole, pa nam sada izvođač radova - građevinac kaže da se treba raditi ne samo dvorana nego rušiti cijela škola i raditi od početka!??
naravno, oni ne priznaju evv. svoju pogrešku i oštećenja škole kod rušenja dvorane koja se nadovezuje na školu! , nego slažu priču da ta škola nije uopće imala temelje!???

zamislite , koja laž...to je škola koja je građena kad i većina najboljih zgrada u zagrebu ( HNK , i pola centra Zagreba...građena je 1890-tih godina! to je doba najboljih građevinskih projekata, izračuna i arhitektura AUSTRO-UGARSKE imperije!)
pričati da takve zgrade na tri kata ( škola je na 3-4 eteže) nemaju temelja ,a zgradu su radili za vrijeme najuređenije države na svijetu- austrougarske monarhije ( habsburške monarhije) je obična LAŽ!!
da je zgrada rađena bez temelja sigurno bi se već do sada u ovih 120 godina to pokazalo na mnogim potresima koji su tresli zagreb...a , o poucalim ili statički narušenim zidovima ili temeljima nitko od razrednika nikada nije pričao zadnjih godina!

znači, nešto tu ne štima, neka muljaža je u igri!
ukoliko se ne radi o pukoj grešci izvođača pri rušenju dvorane, pa da se sada on izvlači da statika škole nije narušena od njegovih radova na rušenju dvorane - nego da je kriv austrijanac koji nije projektirao i napravio temelje ( sic!), onda je u pitanju unaprijed smišljeni plan s nekim iz škole/ grada da se nekome osigura unosan i velik posao!

ono, krenimo s pričom da treba raditi novu dvoranu ( istih dimenzija!) ,a onda ćemo poslije reći da škola nije stabilna ( JER , GLE ČUDA MOĆNI GRAĐEVINARI IZ AUSTRO-UGARASKE SU ZABORAVILI NAPRAVITI TEMELJE!??), PA ĆEMO POSAO PROŠIRITI DALJE I NA GRADNJU POTPUNO NOVE ŠKOLE!

A sada nam djeca , nepredviđeno ( barem se prije gradnje dvorane o tome nije pričalo) moraju ići u 2 škole, daleko od svetog duha...u vodnikovu jutarnji turnus i u krajišku popodnevni turnus
jer , se navodno nastava ne može održavati više na svetom duhu , niti u školi medvedgrad koja je blizu, niti u cankarici koja je blizu itd?? nego u puno udaljenijim školama...a sve zbog izgradnje novije dvorane?

molim, sve one koji nešto znaju da se izjasne šta misle u vezi svega toga ...osim toga , znate li tko je od građ.operative dobio posao za rušenje i gradnju dvorane?
baš bih ga volio priupitati u vezi navodnog nepostojanje temelja škole!

Zadnje uređivanje Hrki777 : 04.09.2013. at 15:58.
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 10:59   #153
Ima li netko iskustva sa osnovnom školom San Nicolo u Rijeci,hrvatsko odjeljenje??
Mia i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 23:14   #154
OŠ M. Laginja, V.Nazor ili Harambašićeva?

Dragi roditelji,
situacija je slijedeća: na ljeto se selimo u veći stan pa tako i mijenjamo kvart. Sin je prvašić i morat ćemo ga u 2. razredu prebaciti u drugu školu. Zbog toga smo dosta nesretni, ali stvarno nema smisla da prelazimo pola grada do njegove sadašnje škole... Sva sreća da je on poprilično komunikativan i otvoren pa vjerujemo da će se brzo prilagoditi. Dakle, selimo blizu Kvatrića a škole koje nam dolaze u obzir su: Laginjina, V. Nazor i Harambašićeva.
Molim vas da podijelite iskustva vezano za te škole.
Zanima me kako je organiziran boravak, dodatne aktivnosti u školi, zadovoljstvo s učiteljima i profesorima, sve što smatrate bitnim plusevima ili minusima.
Također, ako imate preporuku i za vrtić u tom dijelu grada?
gregibella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 12:09   #155
OŠ Sesvetska sela... netko ima iskustva?
betihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 12:37   #156
Moji idu u Harambašićevu. Škola je OK, ima malo učenika po razredu (oko 15-tak), boravak imaju do (uključivo) trećeg razreda. Od dodatnih aktivnosti imaju nogomet, ritmiku, graničara. Od 4. razreda nudi se drugi strani jezik (njemački ili talijanski). Informatika je od prvog razreda izborni predmet.

Imaš vrtić Trnoružica u Rusanovoj - prilično sam bila zadovoljna dok su moji išli.
Lagodicomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 20:29   #157
Hvala Lagodicomo, dala si mi baš dobre informacije... pogotovo ovo o veličini razreda
gregibella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 11:57   #158
OŠ Dugave ili OŠ Fran Galović?

Osobno više naginjem Galoviću (o njima se da naći nešto na netu, imaju dobre rezultate, idu na razna natjecanja...)

Vaša iskustva?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 10:42   #159
ja sam u oš dugave polagala stručni ispit, i imam lijepa iskustva.

mi smo isto na prekretnici, harambašićeva ili nazor?
vidim ovdje dosta postova u kojima se hvali harambašić, a nazor se niti ne spominje baš, osim u pitanjima
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 22:27   #160
Ima li tko iskustva s OŠ Izidora Kršnjavog u Zagrebu, uključujući i produženi boravak? vidim da na Forumu ima nekoliko postova o njoj, ali datiraju otprije par godina pa me zanima jesu li se stvari promijenile nabolje ili nagore?
stereo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.