Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2006., 10:31   #41
Vaira

Pozdrav. Ja sam počeo uzimati Vairu(olanzapinum) od 5mg dnevno prije mjesec i pol dana i ne osjećam se baš dobro. Prije sam 2 godine uzimao samo Zoloft 50mg. Sad uzimam i Zoloft i Vairu i Xanax po potrebi. Nisam siguran da je meni Vaira uopće potrebna. Prije sam sa Zoloftom bio duhovit, mogao sam se lako uklopiti u društvo, lako sam se mogao učiti i koncentrirati. Sada kao da sam izgubio smisao za humor, problem mi je koncentrirati se na gradivo i sve manje i manje me vesele stvari koje su me nekad veselile.Sve strahove koje imam, mislim da su dosta utemeljeni, i kad čitam ove price na forumu o tome kako su ljudi mislili da ih netko prati, culi zvukove, ja to uopce nisam imao. Mislim, reci psihijatru da prestanem to uzimati, ali on ce vjerojatno reci da mi je to potrebno, ali stvarno mislim da nije.
BLEEM is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 11:50   #42
ja sam se isto tako osjećala.
bila sam uspavana,nisam mogla učiti,sva sam bila troma.
ako ti je već doktor odlučio uvesti antipsihotik onda mu reci da ti zamjeni za nešto slično-ja sam ju zamjenila moditenom od 1mg i super se osjećam
nemoj se mučiti,zamoli ga i reci mu probleme.nije zyprexa jedini lijek iz te skupine.drži se
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 17:26   #43
Quote:
andreina kaže:
ja sam se isto tako osjećala.
bila sam uspavana,nisam mogla učiti,sva sam bila troma.
ako ti je već doktor odlučio uvesti antipsihotik onda mu reci da ti zamjeni za nešto slično-ja sam ju zamjenila moditenom od 1mg i super se osjećam
nemoj se mučiti,zamoli ga i reci mu probleme.nije zyprexa jedini lijek iz te skupine.drži se
Znači nisam jedini. Uzimao sam i Moditen 1mg ujutro i navecer sa Zoloftom mjesec dana. Doktorica mi je odlucila ukinuti zbog toga jer je kod mene izazivao depresiju. Također, izgubio sam smisao za humor, pa mi je receno da je to posljedica Moditena koji može uzrokovati depresivno.
BLEEM is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 18:34   #44
Ja sam primjetio da leponex izaziva tahikardiju vrlo brzo po početku uzimanja, brzo sam prestao. Sada pijem samo lexaurin
Azis* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 19:14   #45
Ja sam pio leponex godinu dana i tu godinu sam prespavao
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 19:38   #46
E shizići kak vam je inače život? Jeste zadovoljni?
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 20:55   #47
nismo svi šizići,neki antipsihotike piju zbog anksioznosti,tjeskobe,depre a ponajviše zbog paničnih napada tako da nemora značiti da svi imamo šizu

život mi se nakon nečega (nije važno) poboljšao,što zbog tableta što zbog mene same i moje psihe.
ful se osjećam zdravo jer zdrava i jesam samo što me malo jača anksioznost pere ponekad u gužvama i tramvajima.
jbga,proći če
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 09:35   #48
Odlučio sam prestati sa uzimanjem Vaire. Više mi je škodila nego koristila. Jedino mi neznam dali je mjesec i pol dana uzimanja referentno ili bi se stvar poboljšala s vremenom. Uglavnom, jedino u čemu sam primjetio da mi Olanzapin pomaže je u tome da sam se prisilio da odlazim na predavanja. Ipak, ima više negativnih od pozitivnih stvari. Vidjet cu sto ce doktorica reci.
BLEEM is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 20:31   #49
Pozdrav svima! Imam 24 godine i unazad 4 godine se liječim na psihijatriji. Dan danas mi dijagnoza nije postavljena ali jedna od mogučih su bile shizofrenija, epilepsija, manična depresija i najnovije poremečaj u ličnosti. Zyprexu pijem već godinu dana i odlično mi odgovara,jedini problem su kile...i to njih 15 viška. To mi je smetalo pa sam sa Zyprexe prešla na Zeldox. Sa Zeldoxom sam došla u predinfarktno stanje (ne baš ali blizu). Sada sam ponovo na Zyprexi ali sam nesretna jer kilice opet idu gore (dok sam pila Zeldox skinila sam 6 kg). Zanima me dali ima tko od vas koji ste na Zyprexi da se nije udebljao i uz koju kombinaciju lijekova?
Organizam sam si skroz iscrpila i poremetila eksperimentima sa lijekovima. Na svoju ruku sam sa Zyprexe prelazila na Zeldox i obratno 4 puta. Najrađe više nebi ništa pila. Ima li koga sa sličnom sizuacijom?
 
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 19:03   #50
Nitko za savjet?
 
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 20:48   #51
Uzimam zyprexu već 5 godina i udebljao sam se 20 kg-a,no najviše me pila što u razgovoru zapnem i tražim riječi koje ne dolaze.prava blokada.mislim da ne postoji način da se uzima zyprexa a da se ne udeblja nažalost.ja imam i neuroleptičke nemire pa uzimam i akineton. ma droga živa.
aj pozdrav
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 16:45   #52
Ga pijem zyprexu godinu i tri mj. Godinu dana sam pila 15 mg., sada sam došla do 7,5. Dobila sam 40 kg i sada, iako nemam psihotičnih ispada- psiha mi je u klincu jer izgledam katastrofalno.
invisible f is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 22:52   #53
ne razumijem, jel vi više jedete ili se debljate bez jela?

jel moguće se udebljat ako ne jedeš više?
__________________
gledaj moju malu kako ide niz ulicu
primjecujes li boju na njenom obrazu
danas je prvi dan u proljecu i ona uziva kao da je posljednji
lilu! is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 00:35   #54
Quote:
lilu! kaže: Pogledaj post
ne razumijem, jel vi više jedete ili se debljate bez jela?

jel moguće se udebljat ako ne jedeš više?

je. moguce je da jedes jednako a metabolizam uspori i debljas se.
clarity is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 07:10   #55
Quote:
clarity kaže: Pogledaj post
je. moguce je da jedes jednako a metabolizam uspori i debljas se.
znam da je moguće, ali meni se čini da kod Zyprexe kao i ostalih lijekova je više stvar u povećanom apetitu!
__________________
gledaj moju malu kako ide niz ulicu
primjecujes li boju na njenom obrazu
danas je prvi dan u proljecu i ona uziva kao da je posljednji
lilu! is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 20:21   #56
Quote:
lilu! kaže: Pogledaj post
znam da je moguće, ali meni se čini da kod Zyprexe kao i ostalih lijekova je više stvar u povećanom apetitu!
ne znam nikog tko uzima zyprexu ali vidim da se ljudi debljaju i s antidepresivima. pa mislim da to ide s tim sto se na pocetku mrsavi i onda ljudi jedu vise, nakon nekog vremena tjelo se navikne i metabolizam uspori a oni nastave jesti vise, kao na pocetku terapije.
clarity is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 21:26   #57
Ja sam jela sve što sam mogla naći a da je jestivo. Sjećam se sam u bolnici uzela jelo koje je netko ostavio i da sam svaki put tražila repete. Kada se sad sjetim nekih ručkova i večera u društvu mojih prijatelja- uhvati me muka, koliko li sam samo hrane znala pojesti. U glavi mi je bilo, samo- što bih još mogla pojesti? Toliko o gladi od zyprexe. A o usporenom metabolizmu da se i ne govori. Sve tijelo mi je ispucalo, posvuda strije, jednostavno sam bujala...
invisible f is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 09:33   #58
ZYPREXA I XANAX - PITANJE

ZYPREXA I XANAX - PITANJE to mi je odktor prepisao nakon ripsolepta i misaira sta mislite hocu bit manje umoran i sposobniji?
onaj tko ima iskustva neka napoise
famozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 17:16   #59
znači bio si kod doktora kao što si i rekao.
od koliko mg ti je dao zyprexu?
xanax i misar su jedno te isto samo drugi proizvođač.
pila sam od 5mg zyprexu i kao što sam ti rekla,imala je jako negativne utjecaje na mene baš kao tebi sa rispoleptom no to ne znači da će imati takve utjecaje i na tebe
većina ljudi se na zyprexi jako udeblja i najvjerojatnije ćeš imati veću potrebu za hranom.al to je manje bitno.
promatraj sebe idućih tjedan dana,dva tjedna kako ti je,ako je gore nego na rispoleptu OPET zamjeni zyprexu sa nekim drugim lijekom.a ako ti bude bolje što ti ja želim onda super
i ako ćeš imati možda izraženiji tremor ili drhtavicu prvih par dana,nemoj se plašiti,s vremenom će proći.
i zadnja stvar,sigurna sma da češ od zyprexe jako dobro spavati jer sam vidjela da imaš problema sa snom.
u mom slučaju sma spavala po 14 sati u komadu bez buđenja i odmah bi zaspala.
eto,pa ti javljaj s vremenom kako ti je.
sretno.držim fige
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 21:21   #60
Trenutačna dijagnoza mi je F 60.3 granični poremečaj ličnosti
pijem:

Zeldox 120mg
Zyprexa 10mg
Zoloft 100mg
Topamax 100mg
Xanax Sr 1mg
Akinaton 2mg
@call is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.