Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2012., 20:40   #2901
Quote:
trop kaže: Pogledaj post
Danas se malo slagala konstrukcija, sutra kreće izrada kutije

ud profil zašarafiš na zid paralelno sa ovom kosinom.odmakneš od prethodno postavljenog ud profila za visinu koliko želiš da ti bude visoka kutija.za ove gori profile zašarafiš ud profil odmaknuvši se od zida za širinu koliko želiš da ti bude širina kutije.odrežeš knauf i prišarafiš ga za taj profil i dobiješ jednu ( bočnu ) stranu kutije.zaboravio sam ti reći da na rub knauf ploče na podu prišarafiš ud profil na koga ćeš poslije prišarafiti ploču odozdo.
sada imaš bočnu stranu na kojem ti je ud profil sa donje strane a koji čeka da postaviš ploču na u prvoj fazi postavljen profil na zid.pripazi na okomicu bočne strane i prišarafi.eto kutije.
bluepearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 22:16   #2902
Quote:
trop kaže: Pogledaj post
Danas se malo slagala konstrukcija, sutra kreće izrada kutije

kod ovog ravnog dijela trebao bi objesiti ove CD profile sa visilicama za drvenu gredu, a na prelomu vidim da su ti CD profili utaknuti u UD profil i na tom mjestu CD profile objesi visilicama.
manixman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 23:21   #2903
alu parna brana

Quote:
bluepearl kaže: Pogledaj post
ud profil zašarafiš na zid paralelno sa ovom kosinom.odmakneš od prethodno postavljenog ud profila za visinu koliko želiš da ti bude visoka kutija.za ove gori profile zašarafiš ud profil odmaknuvši se od zida za širinu koliko želiš da ti bude širina kutije.odrežeš knauf i prišarafiš ga za taj profil i dobiješ jednu ( bočnu ) stranu kutije.zaboravio sam ti reći da na rub knauf ploče na podu prišarafiš ud profil na koga ćeš poslije prišarafiti ploču odozdo.
sada imaš bočnu stranu na kojem ti je ud profil sa donje strane a koji čeka da postaviš ploču na u prvoj fazi postavljen profil na zid.pripazi na okomicu bočne strane i prišarafi.eto kutije.
Quote:
Zecc kaže: Pogledaj post
To razumijem, ali parna brana sa jedne strane obložena je aluminijem. Na koju stranu ide aluminijska strana parne brane?
?
Zecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 08:03   #2904
@trop
Izolacija se bez problema stavlja i kad su svi profili postavljeni, ja sam namjerno prvo napravio konstrukciju jer mi je ona pomogla u držanju vune. Koristio sam Knauf vunu koja je dosta ljigava i jednostavno ispada van, ovako nije mogla propasti kroz konstrukciju. Usfalilo mi je nešto vune pa sam uzeo 2 bale Urse, nebo i zemlja, vuna je malo tvrđa od Knauf-ove i ne ispada van iz utora.

Profili
https://dl.dropbox.com/u/6736945/Tem...m/HPIM3923.JPG

Staklena vuna 15 cm između rogova
https://dl.dropbox.com/u/6736945/Tem...m/HPIM3938.JPG

Staklena vuna 5 cm preko rogova
https://dl.dropbox.com/u/6736945/Tem...m/HPIM3943.JPG

Parna brana
https://dl.dropbox.com/u/6736945/Tem...m/HPIM3972.JPG

Gips ploče
https://dl.dropbox.com/u/6736945/Tem...m/HPIM3974.JPG

Gletanje će ići kad postavim sve ploče.
__________________
Nisam ginekolog ali mogu pogledati

Zadnje uređivanje Majstor : 08.04.2015. at 10:40. Reason: Postavljanje linka umjesto slike
bajadojaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 15:06   #2905
ako slobodno primijetim...nije baš preporučljivo šarafiti u UD profile sa strane,trebao si samo u CD..na ovaj način si cijeli strop fiksirao i ako dođe do pomaka krovišta, (a doći će sigurno) moglo bi doći do pucanja spojeva ploča...

isto tako kolko vidim od daski do profla imaš manje od 20cm razmaka a stavljaš 20cm izolacije-cilj bi bio da imaš još barem 2,3cm zračnog prostora do daski,radi cirkulacije zraka,kondenzacije...
brijac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 16:27   #2906
Od daski do ploča ima 21 cm, daske su razmaknute, na njima je paropropusna folija, a krov je ventiliran između folije i crijepa, tako da to neće biti problem.
Krovište je (bar se nadam) odradilo svoje, pa se ne nadam trganju ploča. Svaka prostorija je na 3 nosiva zida, kvadrature prostorija su male (12-13m2), nadam se da neće biti problema.
Visinu nisam mogao puno birati, na mjestima su tiple išle svega na 1 cm od električnih instalacija (srećom sam si prije žbukanja sve poslikao i izmjerio kritična mjesta).
Slijedeća dostupna visina bi bila 15 cm niže od postojeće, a to bi previše smanjilo visinu prostora. Da je električar mogao ići niže sa instalacijama-mogao je, a ja u tom trenu nisam
o tome razmišljao. Kad ću raditi drugu kuću biti ću pametniji .
__________________
Nisam ginekolog ali mogu pogledati

Zadnje uređivanje bajadojaja : 26.11.2012. at 16:58.
bajadojaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 17:38   #2907
Quote:
manixman kaže: Pogledaj post
kod ovog ravnog dijela trebao bi objesiti ove CD profile sa visilicama za drvenu gredu, a na prelomu vidim da su ti CD profili utaknuti u UD profil i na tom mjestu CD profile objesi visilicama.
Preko CD na ravnom dijelu sam stavio jedan CD popreko sa križnim spojnicama i njega učvrstio sa 6 visilica (dužina 4m). Na prelomu su CD-i utaknuti u UD koji je prišerafljen za CD, a na drugoj strani je UD ušerafljen u zid i CD samo utaknut u njega. Da li bi trebao ojačati još negdje za svaki slučaj, ipak radim sebi?

bluepearl@ hvala na ovim informacijama, to me je i zanimalo.
trop is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 19:54   #2908
Quote:
trop kaže: Pogledaj post
Preko CD na ravnom dijelu sam stavio jedan CD popreko sa križnim spojnicama i njega učvrstio sa 6 visilica (dužina 4m). Na prelomu su CD-i utaknuti u UD koji je prišerafljen za CD, a na drugoj strani je UD ušerafljen u zid i CD samo utaknut u njega. Da li bi trebao ojačati još negdje za svaki slučaj, ipak radim sebi?

bluepearl@ hvala na ovim informacijama, to me je i zanimalo.
ovo sto si napisao se nije vidjelo na slici pa sam ti zato preporucio dodatne visilice. Ali ako si sve ucvrstio kako si rekao onda mislim da je to dovoljno.
manixman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 20:21   #2909
Quote:
rsmoljan kaže: Pogledaj post
Poštovani majstori!
Na ovu temu sam se već dosta informirao, ali evo prije nego počnem sa gradnjom da još malo utvrdim gradivo! Naime zid kojeg želim izolirat je oko 10 m2 i stavio bih kao izolator onu knaufovu eccoss staklenu vunu od 10 cm.

1.E sad prva nedoumica: planirao sam napraviti potkonstrukciju od UW/CW ali s obzirom da ih od 10 cm nemogu nigdje kupiti, planiram podkonstrukciju izvesti sa 7,5 cm odmaknuto od zida za 2,5cm i vunu pri postavljanju malo sa strane zarezat i profil ugurati unutra. Dali je to tako ispravno za napraviti i dali cw profile negdje po sredini (strop visine 2,5 m) trba učvrstiti za zid radi stabilnosti, jer je od zida odmaknut za 2,5cm, a i volio bih staviti 2 sloja ploča.

2. Čitam da spojeve sa zidovima, stropovima i podom prije postavljanja ploča treba staviti nekakvu traku i razmak ispuniti sa uniflottom te kasnije višak trake odrezati. Kakvu to točno traku da kupim?

3 dali sam dobro shvatio da se ploče ne šarafaju u uw nego samo u cw profile, te dali je potrebno šarafati cw za uw profile.

Ako bi mi netko imao vremena da razrješimo ove moje nedoumice, da mogu krenuti na posao!!

P.S. Naravno ovo mi je prvi put da radim s knaufom pa ako su pitanja možda i malo glupava nemojte zamjeriti. POZDRAV
1. Cw-Uw profil od 100 mm ima u svakoj specijalizirnaoj trgovini
Učvrstiti ih na sredini dodatno ne treba, to je samostojeća zidna obloga.

2. Razdjelnu traku trennfix, postoji tehnički list par stranica unazad.

3. Ploče montirate na vertikalne Cw profile. Ploču odmaknite od poda 10 mm, od zidova i stropa 2-3 mm
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 20:26   #2910
Quote:
umarekawaru kaže: Pogledaj post
Imam jedan problem. Napravio sam neke stvari po stanu od knaufa,i imam dosta kutova,recim stup sa 4 strane,neke police i slično. Sad me zanima kako taj kut zagletati? Na neka mjesta sam stavio onaj limenu kutnik i probao to zagletati. Išlo je teško jer bi mi se glet izvlačio nekako iz onih svih grupica na limu. A kad bi krenuo brusiti na krajevima bi se otkidao glet. Da li za te limove trebam neki posebni glet,jer ja sam sve gletao teranilom. Ili ima neko jednostavnije rješenje za te kuteve,jer imam ih još nekoliko koje nisam krenuo gletati pa da barem njih napravim drugačije?
Na vanjske kuteve postavlja se zaštitni kutni profil, ALU, PVC...
Nakon što je vanjski kut poravnat "blanjom" ugradite profil na Uniflott, Fugenfuller il K1.
Preko profila postavite bandažnu traku također s istom masom.
Treću tuku obradite finijom masom ili isitom.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 20:27   #2911
Quote:
umarekawaru kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.
A kako riješiti unutarnje kutove? Odnosno spojeve zida i knaufa?


Edit: Samo da napomenem da za ove kuteve gdje stavljam limenu kutnik,nemam autore u knaufu,znači ravno je odrezan knauf,tako da sa tim limom i još sa trakom,imam dosta toga za ravnati.
Unutarnje kuteve izvesti razdjelnom trakom Trennfix il Papirnatom trakom.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 20:29   #2912
Quote:
Zecc kaže: Pogledaj post
Pitanje - uređujem potkrovlje i imam nedoumicu sa parnom branom. Koristit ću parnu branu koja sa jedne strane ima alu oblogu.
Moje pitanje je na koju stranu treba ići ta alu obloga - prema krovu (staklenoj vuni) ili prema prostoriji (gips ploči) ?
Isto tako imam vanjski zid koji je montažni, te da li i za njega važi isto pravilo montaže parne brane?
Prema prostoriji, gips ploči
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 20:33   #2913
[QUOTE=shegyi2000;42363877]evo i skica,
Lijepi ormar, to je posao i za majstora

Postavite slobodno UA profile, i gdje god nemate profil koristite tiple za "Knauf"

UA profile na vanski kut police, vodoravne.

Zadnje uređivanje Majstor : 08.04.2015. at 10:39. Reason: Skraćivanje quotanja
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 20:37   #2914
[QUOTE=brijac;42376592]ako slobodno primijetim...nije baš preporučljivo šarafiti u UD profile sa strane,trebao si samo u CD..na ovaj način si cijeli strop fiksirao i ako dođe do pomaka krovišta, (a doći će sigurno) moglo bi doći do pucanja spojeva ploča...


Dobro primječeno, rečeno.
Slažem se.

I ploče su se dale malo ljepše složiti, lakše za obraditi i manja vjerojatnost za pucanje spojeva.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 11:38   #2915
pomoč oko montaže

Htio bih na plafon stavit knauf ploče radi toplinske izolacije,e sada visina je 2,40m ,jel moguče sledečim redosljedom, daska od 2cm u plafon da služi kao nosač knaufa , stiropr, PE folija i nakraju knauf.Sa ovim se susrečem prvi put ba bi molijo mišljenje i savjet.Hvala
lore is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 12:02   #2916
Moguće je.
Mislim da ti je kvalitetnije rješenje za toplinsku izolaciju odabrati staklenu vunu u bali (a i jeftinije). Daske od 2 cm i nisu nešto, ako već radiš stavi knauf profile i spusti se koji cm niže.
Nigdje ne piše da li je to kuća ili stan, što se nalazi iznad te prostorije (negrijani neizolirani tavan ili nešto drugo)?
S 2cm toplinske izolacije ćeš jako malo dobiti kroz energetsku uštedu, a potrošiti ćeš vrijednost materijala mrvicu manje nego da ideš s 10cm vune, a tada bi već bili osjetni toplinski dobici.
Ostalo bi ti visine nekih 228 cm što je malo nisko, ali prihvatljivo ukoliko je riječ o spavaćim sobama.
__________________
Nisam ginekolog ali mogu pogledati
bajadojaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 14:28   #2917
hvala na brzom odgovoru,radi se o kući na moru(otok), u sobi se stvara kondenzacija (gljivice) ,soba se rijetko grije.vjerujem da bi sa knafom to sprječio. iznad te prostorije je terasa koja je betonska, koju namjeravam uskoro popločat,mislio sam ja izvana izolirat ali isto je problem debljina estriha imam fore 9cm ,tako da bi prvo ovo iznutra probo da rješim,a ovo vani mogu isto sa stiroduro jer je on čvršči znam daje slab termoizolator ,bar ja tako mislim.

Zadnje uređivanje lore : 03.12.2012. at 15:00.
lore is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 15:40   #2918
Stirodur je dobar izolator, u klasi vune i stiropora. Ja bih radije rješavao uzrok, a ne posljedicu, znači prvo srediti tu terasu (hidro i termo izolirati).
__________________
Nisam ginekolog ali mogu pogledati
bajadojaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:16   #2919
Quote:
lore kaže: Pogledaj post
Htio bih na plafon stavit knauf ploče radi toplinske izolacije,e sada visina je 2,40m ,jel moguče sledečim redosljedom, daska od 2cm u plafon da služi kao nosač knaufa , stiropr, PE folija i nakraju knauf.Sa ovim se susrečem prvi put ba bi molijo mišljenje i savjet.Hvala
Postavite metalnu podkonstrukciju Cd-ud profilima, postavite izolaciju mineralne vune ili stiropor ako baš želite.
Obloga Gk pločama i obrada spojeva masom za obradu.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 08:19   #2920
Quote:
ppart kaže: Pogledaj post
Postavite metalnu podkonstrukciju Cd-ud profilima, postavite izolaciju mineralne vune ili stiropor ako baš želite.
Obloga Gk pločama i obrada spojeva masom za obradu.
Koliko je to sve ukupno debljine?
lore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:46.