Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2013., 23:15   #1
John Green: The fault in our stars

Ma jel može bit da nitko nije napravio topik za ovo? Ili sam ja luda pa ne vidim.

Koliko ja znam, nije prevedeno na hrvatski (upitnik), ali dajte, netko je ovo moro pročitat.

Ima li ko ovdje željan fangrilat (fanboyat?) oko ove divne knjige?

Inače:


Radi se o teenagerima iz grupe podrške za djecu koja su preživjela rak, gdje se upoznaju naši heroj i heroina. Vidi se kako oni žive, njihova svakodnevnica, likovi se zbližavaju i sve skupa je pomalo humoristično, jako iskreno i dosta srcedrapajuće, ali po meni, nikad ono... cheesy. Ovisi o ukusu, naravno. Svakako preporučam.
Tufina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 02:59   #2
Ja sve čekam kad će netko od naših prevesti ovu knjigu (ili bilo što drugo od Greena), ali ništa.

Imam na tabletu pdf verziju, ali mrzim tako čitati pa ću pričekati dok ne naiđem na papirnatu verziju (tražila sam malo po netu i izgleda da se jedino u Algoritmu mogu kupiti Greenove knjige, uključujući i TFIOS).

Inače, o ovoj sam knjizi čula sam hrpu pozitivnih stvari... tako da jedva čekam.
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 11:26   #3
Izlazi u izdanju Fokusa u 10.mjesecu, preveli su je Greška u našim zvijezdama.
suzuki186 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 22:48   #4
Ajde to ima smisla, valjda...

Nuria, pročiiitaaaaaj Mislim da je to knjiga s najvećim rejtingom koji sam vidila na goodreads do sad, to valjda nešto znači.
Tufina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 00:34   #5
Svratit ću do Algoritma kad počne faks i kupiti ju na engleskom jer ju stvarno dugo želim pročitati.

Jesi čitala još nešto njegovo? Looking for Alaska?
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 02:08   #6
Nisam, ali čim završim ovo što sad čitam ću se svakako uhvatit.
Tufina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 23:07   #7
Jedino sam čitala An Abundance of Katherines. Nije mi se baš svidjela. Ostale želim pročitati već jako dugo i napokon su ih nabavili u knjižnici (Bogdan Ogrizović u Zg-u), ali nikako da ih uhvatim.
Mislila sam ih ili posuditi ili skinuti, ali ako će TFIOS biti prevedena, onda ću pričekati. A ostale ću valjda prije ili poslije uspijeti dočepati u knjižnici.
~*MiSs-AnDy*~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 01:08   #8
Ja bih fangirlala oko ovoga, danima se nisam mogla oporaviti od knjige, definitivno favorit
__________________
The adventures I enjoy are usually of the literary nature.
Winnie Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 16:29   #9
Quote:
Winnie Doll kaže: Pogledaj post
Ja bih fangirlala oko ovoga, danima se nisam mogla oporaviti od knjige, definitivno favorit
Sam ja jedina koja je zaljubljena u Gusa?
Tufina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 17:25   #10
Quote:
Tufina kaže: Pogledaj post
Sam ja jedina koja je zaljubljena u Gusa?
Da jedina! Haha, taj nas je sve osvojio Tako prekrasan, prekrasan lik. Divno je napisan, i pametan, i sarkastičan, i smiješan, i baš taman u svemu.

Baš sam ju jučer ponovno pročitala i opet ostala u potpunom šoku kad sam završila.
__________________
The adventures I enjoy are usually of the literary nature.
Winnie Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 20:16   #11
Quote:
Winnie Doll kaže: Pogledaj post
Da jedina! Haha, taj nas je sve osvojio Tako prekrasan, prekrasan lik. Divno je napisan, i pametan, i sarkastičan, i smiješan, i baš taman u svemu.

Baš sam ju jučer ponovno pročitala i opet ostala u potpunom šoku kad sam završila.
Meni su oni super jer se šale sa svojim bolestima, bar to, nije ono knjiga u kojoj revu svi jer su bolesni
Tufina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 01:07   #12
Quote:
Tufina kaže: Pogledaj post
Meni su oni super jer se šale sa svojim bolestima, bar to, nije ono knjiga u kojoj revu svi jer su bolesni
Daa, oni su svoju sudbinu prihvatili i naučili živjeti s njom i nije ih briga. Dijelovi kad se zezaju na račun Isaacovih očiju i slično su meni super. Naravno, uz sve božje filozofiranje koje njih dvoje stalno imaju Da je po mome istetovirala bih si pola citata iz ove knjige.

Danas sam ju igrom slučaja pronašla u Algoritmu, na engleskom, a dosad ju nisam vidjela i mislim da mi je ovo uljepšalo godinu
__________________
The adventures I enjoy are usually of the literary nature.
Winnie Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 15:51   #13
Vidila sam neđe na internetu da ima za kupit ogrlice u obliku ovih oblaka s naslovnice, na jednoj piše "Okay?" a na drugoj, naravno, odgovor - "Okay."
Suze na oči
Tufina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 00:00   #14
Quote:
Tufina kaže: Pogledaj post
Vidila sam neđe na internetu da ima za kupit ogrlice u obliku ovih oblaka s naslovnice, na jednoj piše "Okay?" a na drugoj, naravno, odgovor - "Okay."
Suze na oči
Morat ću to nabaviti

Sad se ne mogu natjerati da pročitam zadnjih par poglavlja, previše je ovo za mene haha
__________________
The adventures I enjoy are usually of the literary nature.
Winnie Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 16:56   #15
Quote:
Winnie Doll kaže: Pogledaj post
Morat ću to nabaviti

Sad se ne mogu natjerati da pročitam zadnjih par poglavlja, previše je ovo za mene haha
Ja sam ležala u krevetu do jedno 3 nebi li to pročitala
Tufina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 19:06   #16
Quote:
Tufina kaže: Pogledaj post
Ja sam ležala u krevetu do jedno 3 nebi li to pročitala
Ja sam je ostavila u drugom gradu. Ne mogu opet čitati taj kraj, grozan mi je, ne znam što mi je gore tu (na emocionalnoj razini, naravno. Kraj je sam po sebi apsolutno fantastičan.)
__________________
The adventures I enjoy are usually of the literary nature.
Winnie Doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 22:39   #17
Je li ima ikoja druga knjiga osim U potrazi za Aljaskom za kupiti online ili bilo kako ali na hrvatskom ??
__________________
LaJune16 Nikon and Fashion
Carriee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 14:15   #18
Quote:
Tufina kaže: Pogledaj post
Vidila sam neđe na internetu da ima za kupit ogrlice u obliku ovih oblaka s naslovnice, na jednoj piše "Okay?" a na drugoj, naravno, odgovor - "Okay."
Suze na oči
Always. Predivna knjiga, pravi rollacoster emocija, od početka do kraja... Inače mislim da se snima i film po ovoj knjizi tako da jedva cekam

Btw jel neko čitao još neke knjige od Greena, ja planiram uzeti još koju pa ne znam koju bi vi preporučili da je dobra.. Vidjela sam da u Algoritmu ima Looking for Alaska i An Abundance of Katherines ja mislim..
greeneyez21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 18:45   #19
Pretenciozna knjiga. Likovi su prepametni, presarkastični, pre mudri pre... pre sve. Čita se kao da je autor pun sebe
__________________
~fairytales of yesterday will grow, but never die~
Blue Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 10:18   #20
Vidjela sam jučer u izlogu od tisak medije u pothodniku prijevod, ali ne znam tko je nakladnik.

Što se tiče same knjige, ja ju nisam pročitala. Čitala sam An Abundance of Katherines i bila je nešto najgore što sam ikad u životu pročitala, likovi su mu grozni, da ne govorim o dijalozima i općenito radnji (ima li ta knjiga uopće radnju?). Njegove knjige mi se čine kao tipične knjige za special snowflake djecu bez karaktera.
__________________
I guess you could say I gave you my edge.
GloriaFire is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:25.