Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2014., 13:32   #201
Zaboravio sam napisati da ima rezervoar od 45 litara, od toga je rezerva 10 litara. Napravio sam 1260km za 640kn s time da sam dva puta išao preko Sljemena.
Auto je za bedaka ko ja jer ti sve javlja, od toga da je prazna guma, sam pali svjetla čim se malo smrači ili ak prolaziš ispod podvožnjaka i sl. , telefon je povezan sa ekranom preko bluetootha, prikazuje ko zove, ne moraš tipkati po ekranu da bi se javio, ima na volanu tipka, komande radija i CD-a su na volanu, putno računalo također, ima stražnje senzore i na ekranu pokazuje udaljenost uz zvučni signal. Ima tempomat i limitator koje još nisam isprobao, senzor za kišu i tak. Pokazuje kada bi trebao prešaltati u višu brzinu- u uputama piše da bi bilo dobro toga se pridržavati jer je onda potrošnja idealna, i mislim da je. Naravno, treba se vezati jer inače pišti, ali mislim da ga možeš prevariti ak otvoriš pa zatvoriš vrata
Još zapravo nisam ni sve proučio jer knjiga ima 400 stranica
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 13:39   #202
Ajd, bar netko da nešto konkretno napiše... Tam na topicu o mazdi 3, svaki tjedan nova recenzija

Meni je isto jedan od trenutno zanimljivijih kompakta na tržištu, baš zbog te unutrašnjosti koja je ipak malo odmakla od nekih današnjih standarda. Sad, vjerojatno se neko lakše na to navikne, a neko teže.

Jedino što mi se čini da je mjenjač još uvijek boljka koju nikako da poprave...

Uglavnom, sretno sa 308-com i javi kad se malo razradi, pa da vidimo kakva će biti potrošnja i praktičnost.
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 13:44   #203
Quote:
Ruda kaže: Pogledaj post
Zaboravio sam napisati da ima rezervoar od 45 litara, od toga je rezerva 10 litara.
Rezervar je 53 litre. To što tebi stane 45 kad natenkiraš, samo znači da si mogao još 100njak km se vozit.

Quote:
Ruda kaže: Pogledaj post
Naravno, treba se vezati jer inače pišti, ali mislim da ga možeš prevariti ak otvoriš pa zatvoriš vrata
Da, prevariš ga dok opet ne pređeš 20km/h, onda opet pišti. Prevariš ga tako da ili zavežeš pojas iza sebe, ili na ebayu naručiš Ovo
Ne preporučam nijedno ni drugo, samo se veži.

Inače, drago mi je da si zadovoljan s autom, meni je taj u užem izboru, ali Allure oprema jer auto još triput bolje izgleda u toj opremi. Samo su im cijene još pre pre prevelike.
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 14:30   #204
Quote:
MRCINA2102 kaže: Pogledaj post

Jedino što mi se čini da je mjenjač još uvijek boljka koju nikako da poprave...

Uglavnom, sretno sa 308-com i javi kad se malo razradi, pa da vidimo kakva će biti potrošnja i praktičnost.
Ne kužim, kakvu boljku ima mjenjač
Meni je OK, lagano se šalta, jedina razlika u odnosu na zafiru je što ima malo veči hod, ali to je zanemarivo....i rikverc ima desno-nazad
U uputama piše da bi potrošnja goriva trebala biti ujednačenija tek nakon 3000km
E da, nekad davno sam imao onog starog pežoa 204, sa mjenjačem na volanu....bio mi je zakon, prošao je preko 250000km bez ikakvih pizdarija, jedino kaj je na kraju istrunuo do daske
ovog
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 14:55   #205
A gle, ne kažem da je loš, ali za današnje pojmove zaostaje za konkurencijom. Po meni, predugački su hodovi i nekako ne klizi u brzinu kao kod npr. VW-a, nego mi ostavlja dojam kao da ga guram kroz tijesto... Kažem, nije toliko strašno, ali konkurencija to radi puno bolje.
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 15:04   #206
mjenjač je zadovoljavajuć, treba se malo naviknuti ali je skroz ok ... malo je duži hod al nigdje ne zapinje .... ostatak auta je stvarno ugodno iznenađenje...

meni je veći problem volan, čini mi se da elektronika malo previše uzima maha - ko da je poprilično zatupljen ..... i mislim da samo src svijetli po mraku ....

ak se pojas veže iza ne pišti al ne radi ni start stop - ovo stvarno ne kužim, pojas je pričvršćen, ima težinu na sicu al start stop ne radi - ne kužim koji fucking senzor to dojavljuje ....

veliki plus za nas koji imamo comp audio - svira flac filove!!!! koliko sustava u autima svira flac filove?!?
karolino1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 16:31   #207
Quote:
MRCINA2102 kaže: Pogledaj post
Po meni, predugački su hodovi i nekako ne klizi u brzinu kao kod npr. VW-a, .
Probao 308 hdi i 208 hdi
mjenjač je neusporedivo bolji nego na prethodnim modelima 308 i 207
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 16:35   #208
Quote:
Ruda kaže: Pogledaj post
Zaboravio sam napisati da ima rezervoar od 45 litara, od toga je rezerva 10 litara. Napravio sam 1260km za 640kn s time da sam dva puta išao preko Sljemena.
Auto je za bedaka ko ja jer ti sve javlja, od toga da je prazna guma, sam pali svjetla čim se malo smrači ili ak prolaziš ispod podvožnjaka i sl. , telefon je povezan sa ekranom preko bluetootha, prikazuje ko zove, ne moraš tipkati po ekranu da bi se javio, ima na volanu tipka, komande radija i CD-a su na volanu, putno računalo također, ima stražnje senzore i na ekranu pokazuje udaljenost uz zvučni signal. Ima tempomat i limitator koje još nisam isprobao, senzor za kišu i tak. Pokazuje kada bi trebao prešaltati u višu brzinu- u uputama piše da bi bilo dobro toga se pridržavati jer je onda potrošnja idealna, i mislim da je. Naravno, treba se vezati jer inače pišti, ali mislim da ga možeš prevariti ak otvoriš pa zatvoriš vrata
Još zapravo nisam ni sve proučio jer knjiga ima 400 stranica
Meni je na 208 rezervoar okruglih 50l

Inače stvarno lagan auto :klap: moj 208hdi je težak 1050kg, a 308hdi samo 1090kg

Inače meni je bio isto u užem izboru, ali nisam bio spreman za potrošiti dodatnih 20kkn i ovaj mi je 208 iznad planiranog buđeta.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 16:46   #209
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Probao 308 hdi i 208 hdi
mjenjač je neusporedivo bolji nego na prethodnim modelima 308 i 207
Mislim da je getriba 6 brzinskog mjenjača uparenog sa 308-com 1.6 112KS ista kao i kod ove nove sa 115KS. I to je zapravo jedini mjenjač koji je relativno dobar. Kažem, relativno jer sam prije imao A-klasu 140 iz 2000. godine kod koje mi je osjećaj mjenjanja brzina bio puno bolji od ovog 6 brzinskog u 308-ci, a taj mjenjač je napravljen prije skoro 20 godina, dok je ovaj u 308-ci star možda 5 godina.

Ok, možda netko voli dugi hod i taj osjećaj "nategnutosti"... ja osobno više volim da "klizi" kod šaltanja.

Da se razumijemo, ja sam, moglo bi se reći, fan peugeota. Naime, unazad 10 godina su mi 3 prošla kroz garažu, ali pokušavam biti realan.
MRCINA2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 18:21   #210
Vozio sam samo sa 5 stupnjeva i ima razlike pogotovo osjetim sad kako vozim zadnjih mjesec dana 208 naspram 207 koju imamo u obitelji već par godina...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 08:42   #211
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
Rezervar je 53 litre.
u pravu si, moja greška
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 17:17   #212
Pozdrav,

može još neka recenzija od vlasnika nove 308-ice...
U subotu idem na probnu vožnju, baš se veselim... :-)
__________________
Što ovca ležeć vidi, nije daleko !
http://youtube.com/watch?v=rcbchRnTTr4
hasewa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 21:44   #213
evo, nakon 6000km, ja super zadovoljan
vozim uglavnom po gradu, ima i dosta brdovitih ruta (bukovačka, srebrnjak, barutanski jarak, šestine, mikulić), potrošnja se ustalila na 5,6 litara
primjer: od gračana, preko šestina i mikulića za krapinske toplice po staroj zagorskoj i natrag ista ruta, kad sam došao doma pisalo je 3,6 litara prosjek.
visok sam 1,87m i na početku mi je bio malo nizak prilikom ulaska, ali na to sam se naviknuo, super ide, super povuče kad treba i za sada nemam nikakve zamjerke
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 21:30   #214
Quote:
Ruda kaže: Pogledaj post
evo, nakon 6000km, ja super zadovoljan
vozim uglavnom po gradu, ima i dosta brdovitih ruta (bukovačka, srebrnjak, barutanski jarak, šestine, mikulić), potrošnja se ustalila na 5,6 litara
primjer: od gračana, preko šestina i mikulića za krapinske toplice po staroj zagorskoj i natrag ista ruta, kad sam došao doma pisalo je 3,6 litara prosjek.
visok sam 1,87m i na početku mi je bio malo nizak prilikom ulaska, ali na to sam se naviknuo, super ide, super povuče kad treba i za sada nemam nikakve zamjerke
Ruda, hvala za povratne info!
Ja se još nisam odlučio...ali nisam ni bio na probnoj vožnji, a sve to zahvaljujući našem HR mentalitetu-
(rekli mi da dođem na vožnju, a onda taj dan rekli da nemaju probnih tablica. Nisu se poslije više javili, a ne vjerujem da prodaja ide toliko dobro da ih baš briga za kupce).
Radi se o onoj auto kući na Jankomiru.
__________________
Što ovca ležeć vidi, nije daleko !
http://youtube.com/watch?v=rcbchRnTTr4
hasewa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 22:07   #215
Prodaja ima ide tako super da kad sam došao na drugu probnu vožnju nakon 6 mjeseci, lik me pita "Pa jel nisam već vozio"

Da sam mu ja šef, isti dan bi ga čekala radna knjižica.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 12:02   #216
Moj Pežo

Pozdrav,

eto nakon nekoliko marki koje sam gledao (Focus, Mazda 3, DS3, Civic itd), na kraju sam u svoju garažicu stavio novog 308 1.6 e HDI Allure.
Na njemu dodatno alu felge 17 cola i kamera za "rikverc".

Prešao sam sa Civic-a 1.8 sport starog 5 godina. Iako je ovo potpuno neki drugi svijet, moram priznati da mi je svaki dan u njemu sve draži i sve brže zaboravljam "droncanje" u Hondi.

Nekako mi se čak čini da je i ovaj auto čvršći i da brže mogu kroz zavoj, no to budem tek provjeril

Unutrašnjost je sa sivkasto-bijelim sicevima i to je je ono što me prvo privuklo, a tek njihova udobnost....mmmm.

Uglavnom kad steknem neki širi dojam, javim se sa utiscima.

Pozdrav
millo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 12:10   #217
Koliko novaca?
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 12:31   #218
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
Koliko novaca?
Uz pregovaranje 163 tisuće.
millo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 14:03   #219
Nisu baš darežljivi s popustom? Gledam, kamera je 1500 kn, 17" alu felge 1500 kn. Kataloška cijena 1.6 HDI Allure je 166k. Ispada da su dali jedva 6k kn popusta? Je li bar metalik boja na poklon? Mislim, nije za odbaciti, ali od Peugeota bi očekivao više...
arel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 15:45   #220
meni se takodjer ovo cini poprilicno puno :/
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:02.