Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2013., 20:40   #1
Obrazac JOPPD i oko njega

PITANJA I ODGVORI

Ispravke JOPPD-a, odnosno naknadne isplate dnevnica iz prošlih mjeseci

Odgovor
Treba staviti i datum izvješća koji je bio prilikom predaje obračuna.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Da li se mora kroz JOPPD iskazivati isplata naknade studentima koji rade kod poslodavca preko studenstkog servisa?

2. Da li se kroz JOPPD mora prikazivati isplata naknade poslodavca poslovnom partneru preko ugovora o djelu koji izvodi glazbeni koncert? I kako? P.S. Izvođači su iz Srbije !

Odgovor
1. ne, jer se naknada isplaćuje Sveučilištu, a ne studenticama
2. mora, kao i svaki drugi ugovor o djelu

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dali se podnosi jopac ako je plaćen pokaz za radnika direktno na žiro poduzeća za prijevoz (pomorski), znači radnik nije primio uplatu
pokaz se odnosi na putovanje radnika na mjesto rada

Odgovor
Ove godine se ne podnosi, nego od 2015. godine, ako ne bude promjena.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Radnika koji je prijavljen na nepuno radno vrijeme 4 sata , da li mu u STRANICU B upisujem pod 9. šifru 2-prijavljen na nepuno radno vrijeme ILI šifru 3-za osobe koje rade s polovicom punog radnog vremena

Odgovor
2 nepuno radno vrijeme...

3 ti je za žene koje za vrijeme roditeljskog dopusta koriste pravo na rad s polovicom punom radnog vremena naprimjer..

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zadnje uređivanje devilgirl : 15.07.2014. at 23:35.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 23:20   #2
Ajde, jedan obrazac umjesto puno njih ne zvuči loše, ali rok za podnošenje obrasca je stvarno zanimljiv - isti dan sa isplatom, a najkasnije idući dan ;-)
filiptg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 01:49   #3
Yuhu, evo novog posla = prihoda za programere. Bogme ovo mi izgleda dosta zahtjevno, trebati će sve "module" pospajati da bi se to odradilo u paketu, ili slati pojedinačno (da budem iskren samo sam gledao obrasce, nisam čitao pravilnik)
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 02:16   #4
Kojom ćemo ih brzinom trebati fabricirati, samo im fali JIR i ZKI.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 10:57   #5
Koliko sam shvatio obrazac ide preko e-porezne (valjda će u njemu biti omogućeno i unošenje kao i za pdv i id do sad) pa možda ipak neće trebati dodatnih egzibicija osim za plaće (da se pokupi u e-poreznu), a onda se i ostale stvari mogu preko plaća (mislim na ove neoporezive isplate). Izemti morat ću povećat broj obračuna plaća u jednom mjesecu sa 12 na 31

A koliko znamo od nove godine svi moraju imati e-poreznu.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 19:19   #6
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
A koliko znamo od nove godine svi moraju imati e-poreznu.
Može informacija za mene koji ne znam - odakle to, neki zakon, pravilnik...?
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 08:30   #7
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Može informacija za mene koji ne znam - odakle to, neki zakon, pravilnik...?
Čl. 63 Općeg poreznog zakona
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 10:11   #8
Shvatila sam da IP i ID-1 treba predati do 15.04., međutim ovaj IP da li ostaje i dalje, samo se više ne predaje, ili se ukida?
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 13:57   #9
Na seminaru nam je rečeno da JOPPD mjenja sve postojeće obrasce, ID, RSM.... blabla....
IP kartica koja se do sada slala i u Poreznu upravu od slijedeće godine se ne šalje. Samo se jedan primjerak da radniku.
Ajd bar nešto.

Mi imamo dosta terenskog rada i putovanja, pa su česte isplate dnevnica. Mislim da ću mjesečno imati barem 10-tak tih obrazaca za slat u poreznu
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 16:03   #10
[QUOTE=Darsey;43705761]Na seminaru nam je rečeno da JOPPD mjenja sve postojeće obrasce, ID, RSM.... blabla....
QUOTE]

Jesul rekli od kad se primjenjuje? Izmjene pravilnika još nisu objavljene u Narodnim novinama? ili griješim???
Pozdrav!!!!
Pero-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 18:31   #11
Primjenjuje se od 01.07. za sve isplate od tog datuma, bez obzira na koje razdoblje se isplate odnose.

Pravilnik bi, navodno, trebao biti usvojen u slijedećih mjesec dana.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 19:47   #12
Gdje si našao 01.07.? Piše u prijedlogu 01.04. (čl.33).
Ili ima nešto novo? Dobro zvuči! Podebljaj malo!
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 13:00   #13
ako se krece sa 1.4. znaci li to da ide vec sa isplatom place za ozujak? nama bi placa trebala ici odma prvi radni dan u travnju, onda bi trebala predati i obrazac? jer isto tako pise da se stari obrasci zaprimaju do 15.4. a primjer u ripup-u ima placu za travanj - isplata u svibnju.
__________________
24/09/2009 mama, vidim te :)
djura19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 15:31   #14
Ne ide s 01.04. nego s 01.07. za sve isplate od tog datuma bez obzira na razdoblje za koje se odnose.

Mislim da su tokom javne rasprave usvojeni i neki prijedlozi izmjena što se roka predaje tiče.
Kod isplate plaće i dalje ostaje da se predaje isti, a najkasnije slijedeći dan, al kod isplate naknada mislim da je prihvaćeno da se šalje obrazac na kraju mjeseca za taj mjesec.

Al ne treba ništa vjerovat dok oni to ne objave crno na bijelo. Dok se ne izglasa - kao da ga nema.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 15:12   #15
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Ne ide s 01.04. nego s 01.07. za sve isplate od tog datuma bez obzira na razdoblje za koje se odnose.

Mislim da su tokom javne rasprave usvojeni i neki prijedlozi izmjena što se roka predaje tiče.
Kod isplate plaće i dalje ostaje da se predaje isti, a najkasnije slijedeći dan, al kod isplate naknada mislim da je prihvaćeno da se šalje obrazac na kraju mjeseca za taj mjesec.

Al ne treba ništa vjerovat dok oni to ne objave crno na bijelo. Dok se ne izglasa - kao da ga nema.
divno ali to nije nista sluzbeno, bit ce super kad sljedeci tjedan objave da ide sa 01.04
__________________
24/09/2009 mama, vidim te :)
djura19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 12:20   #16
Ja sam im napisala primjedbu oko načina numeriranja JOPPD obrazca - da bude kao RS a ne da jedan poslodavac mora skupljati obrazce po svim izvorima (plaće, ugovori, blagajna, ostale isplate) pa predati sve na jednom obrazcu koji nosi redni broj nekog dana u godini kad je bila isplata.
Potičem i ostale programere da daju takvu primjedbu jer predloženo rješenje poduzetnicima jako otežava način rada a poreznoj je svejedno da li će za mjesec sumirati 30 obrazaca ili 50, zar ne?
FilomenaPl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 12:35   #17
Quote:
FilomenaPl kaže: Pogledaj post
Ja sam im napisala primjedbu oko načina numeriranja JOPPD obrazca - da bude kao RS a ne da jedan poslodavac mora skupljati obrazce po svim izvorima (plaće, ugovori, blagajna, ostale isplate) pa predati sve na jednom obrazcu koji nosi redni broj nekog dana u godini kad je bila isplata.
Potičem i ostale programere da daju takvu primjedbu jer predloženo rješenje poduzetnicima jako otežava način rada a poreznoj je svejedno da li će za mjesec sumirati 30 obrazaca ili 50, zar ne?
Pročitah ovo više puta i još uvijek mi nije jasno zašto je numeriranje (iliti oznaka izvješća na a strani) kao na RSm (proizvoljna praktički) bolje i jednostavnije od upisivanja predloženih oznaka godine i dana u godini?
__________________
Carpe diem
nina.zf is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2013., 12:51   #18
I meni se predloženi način numeriranja isto čini OK. Neće mi ništa posebno komplicirati u praksi, osim što neću imati uobičajeni slijed 13001,13002,13003 nego malo razbacani redosljed al nije to problem.
Imam na svakome obrascu datum i to mi je dovoljno.
A znam da će i informatičari to izvest kako treba jer su i do sada sve uspjeli napraviti. Doduše bilo je frke i gužve, al na kraju su ipak sve odradili.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 17:41   #19
pomoć

1. do koga datuma u mjesecu i gdje(na poreznu ili?) se predaje joppd
2. da li se može osobno predati ili semora imati e porezna, ja ju nemam
3. kako za radnicu koja je na porodiljnom(45 dana prije poroda) predajem joppd prazan ili?
pomagajte!!!!
sonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 15:57   #20
Quote:
sonica kaže: Pogledaj post
3. kako za radnicu koja je na porodiljnom(45 dana prije poroda) predajem joppd prazan ili?
pomagajte!!!!
strana B
3. 00000
6.1. 5203 (kad je redovni porodiljni)
6.2. 0000
8. upiši oznaku mjeseca (kao što radiš kod plaće)
10.1. i 10.2. upiši mjesec za koji izvještavaš (npr. za veljaču 01.02.2014. i 28.02.2014.)
a ostalo sve su nule
ako nije redovni porodiljni (možda su komplikacije u trudnoći) tu potraži odgovarajuću šifru
babicana4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.