Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2009., 10:24   #21
ja u dvorištu imam drvo trešnje i padaju na pod...moja ih sve potamani,sve me strah da se ne uguši..

inače joj znam dati jabuku,ponekad i pojede malo lubenice.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 18:52   #22
imam tornjaka i puno puta sam mu davala voće...obožava ga,a pogotovo banane i lubenice...pa zašto ne!voće nije štetno,naprotiv zdravo je,kako za ljude tako i za životinje!
__________________
love is in the air...<3<3<3
Lavica58 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 19:05   #23
Moj je uglavnom na jabukama
Norii Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 19:12   #24
jabuke, mandarine, banane, šljive, lubenica, dinja, uglavnom voli voće
nerjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 22:00   #25
.

Danas popodne isto tako mi u šetnju i zaustavi se ona ispod slabalca drijena i počme baš sa guštom jest plodove drijena ili ti drenjule ili već kako tko to zove.
Kod mene toga ima u izobilju e sad neznam dali pas to smije jest?Ona to truni onako sa košticama ali baš se vidi da joj se sviđaju za razliku od kupina koje nevoli.
klik

Zadnje uređivanje fermina-daza : 12.09.2014. at 00:22. Reason: prebacivanje dijela posta na odgovarajuću temu
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 00:35   #26
Proći će sezona za drenjule a neznam dali ih kujica smije jest.
Tko zna?
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 08:49   #27
prvo put čujem za to
no ako pomaže, moji pojedu šipak. Cordoba si ga sama bere. no ne dam im sad u ne znam kakvim količinama.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 11:31   #28
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
prvo put čujem za to
no ako pomaže, moji pojedu šipak. Cordoba si ga sama bere. no ne dam im sad u ne znam kakvim količinama.
Kako prvi put,pa jesi kad čula onu staru narodnu izreku da je netko"zdrav ko dren".Zato što ti je drijen jako žilavo drvo i traje puno godina.
Kod mene to nikne samo oko kuće ali najprije je to više kao grm a nakon dosta godina izgleda kao stablo.Možeš ispeć dobru rakiju od drenjula,sirup,liker,vino...
Medvjed ih jako voli a kad može medo onda može i moja kujica.
klik
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 12:34   #29
pa ja to ne bih davala psu, barem ne u nekoj većoj količini jer je kiselo i oporo, barem je takav džem od drijenka bio kojeg sam probala
__________________
Dugonjuska osoba
holly-trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 13:33   #30
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
prvo put čujem za to
Prvi puta čuje za drenjine? A ja odrasla na njima. Mora biti jako zreo da bi se mogao jesti, a čak i tada je pomalo opor. No, zato je pekmez od drenjina prefin

Yopa, drijenak je listopadni grm. Plodovi mu imaju i ljekovita svojstva. Baš zbog toga bih bila oprezna s količinom koju ti pas pojede, jer su obično ljekovite trave ljekovite kada se koriste u određenoj količini, a nakon toga mogu biti toksične.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 14:36   #31
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Yopa, drijenak je listopadni grm. Plodovi mu imaju i ljekovita svojstva. Baš zbog toga bih bila oprezna s količinom koju ti pas pojede, jer su obično ljekovite trave ljekovite kada se koriste u određenoj količini, a nakon toga mogu biti toksične.
Znam i ja da je grm a po internetu čitam kako ga opisuju kao stablo od 6 pa i više metara.Da ali nakon 100 godina postane stablo promjera 15-20cm.
Ma nemislim ja baš ni davat njih previše i zbog koštica koje su dosta velike,ustvari pola drenjule(drenjine ili kako već)je koštica.
Quote:
holly-trooper kaže: Pogledaj post
pa ja to ne bih davala psu, barem ne u nekoj većoj količini jer je kiselo i oporo, barem je takav džem od drijenka bio kojeg sam probala
Ja sam probao dosta toga od drenjula;sirup,rakiju(peče se ko i od šljiva) a samo jednom davno sam probao vino od drenjula i to je bilo predobro.Nisam siguran jesam li probao liker jer mi se malo pomješalo drenjule i bobice od bazge od kojih se isto pravi sirup,koji je prefin.

Zadnje uređivanje yopa1 : 12.09.2014. at 14:44.
yopa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 17:20   #32
Moj pas voli voće (grožđe), ali mu ne dajem više jer sam primjetila da ima jako mekanu kakicu od toga. Bolje ne, jer se bojim da ga ne boli trbuh od toga.
Sandra198 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 23:31   #33
Nas voli ljesnjake. Dojuri kad cuje da ih vadim iz jedne posude. Tako ih sada rjedje jedemo da ga ne mucimo napascu a on nas zalostivim pogledom.

Drena nazalost nemam. Ne bih se brinula da pojede par drenjula jer su pune vitamina C. Znam da se od njih radi pekmez bez da se izlazu temperaturi visoj od 45 stupnjeva kako se ne bi unistio taj dragocjeni vitamin.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 14:10   #34
Šta je sa kokosom? Evo jućer slučajno kupio kokos za sebe i čini se da ga naš boxer obožava. Jel smije on to jesti?
missfortune25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 14:35   #35
moj maltezer voli jabuku
aninari is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.