Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2008., 19:12   #41
To su ti pripremne kontrakcije ...ništa strašno....cerviksimaternica sepripremaju lagano zaporod...imaš još vremena uživaj
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 14:51   #42
Quote:
Joules kaže: Pogledaj post
Mamice pomozite...

Koje ste imale znakove kad se porod priblizio?

Na strogom sam mirovanju i ne hodam nikud osim malo po kuci...

Naime pocela sam oticati prije par dana, a zadnji dan i pol me uzasno bole zdjelicne kosti i ligamenti oko njih, rebra bole poslovicno a zadnjih 10 ak dana imam "menstrualne" grceve u trbuhu, ali ne u ledjima... Beba jos uvijek divlja...
Joules,ja sam imala totalno slične simptome kao ti - osim oticanja. Zadnjih mjesec dana sam često znala imat menstrualne bolove i pritisak i bol u zdjelici,jedan put me čak ginekolog htio uputiti u bolnicu jer nije bio siguran jesu li to pripremni trudovi ili pravi. Na kraju sam se otvorila 5 prstiju bez trudova i ispao mi je sluzni čep,došla u bolnicu na dan termina,isto bez trudova,poslali me da ležim na odjel,tamo sam se dosađivala par sati - odjednom mi je postalo kao da sam dobila stvari,menstrualni grčevi,počeli su najprije u razmaku od 3 min,a odmah zatim prešli na razmak od 1 min. Na kraju su se ti grčevi pojačali i rodila sam,sve u razmaku od možda 2 sata. A beba mi je divljala sve skoro do samog poroda,iako sam čitala da se kao umiri prije poroda. Mene su zapravo trudovi i podsjećali na menstrualne grčeve,naravno samo dosta bolnije. Ali svakome je individualno,meni su bili simptomi kao i tebi
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 01:36   #43
Danas sam 39+2 i apsolutno nema nikakvih naznaka da bi nešto moglo početi, iako se nadam ...Ne otičem, nemam nikakve bolove, obavljam sve po kući, perem, čistim, spremam...mislim više nego ikad, jedino ne mogu spavati, već neko vrijeme. Do rodilišta imam 40km pa me jedino frka da na vrijeme neću skužiti da je to počelo. Na zadnjem pregledu prije tjedan dana bila sam otvorena samo prst, idući je za dva dana pa ću vidjeti ima li kakvih naznaka.
A bebač se gnjezdi sve u šesnaest...ni m od mirovanja
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 14:11   #44
Quote:
tomka kaže: Pogledaj post
Danas sam 39+2 i apsolutno nema nikakvih naznaka da bi nešto moglo početi, iako se nadam ...Ne otičem, nemam nikakve bolove, obavljam sve po kući, perem, čistim, spremam...mislim više nego ikad, jedino ne mogu spavati, već neko vrijeme. Do rodilišta imam 40km pa me jedino frka da na vrijeme neću skužiti da je to počelo. Na zadnjem pregledu prije tjedan dana bila sam otvorena samo prst, idući je za dva dana pa ću vidjeti ima li kakvih naznaka.
A bebač se gnjezdi sve u šesnaest...ni m od mirovanja
Tak je i meni bilo, ja sam još dan prije poroda prala prozore i zavjese (a na slavlju za rođenje došli svi i zapušili).Par dana prije poroda otvorio se čep i to je polako curilo.Ni ja nisam oticala.Zadnju noć sam imala lagane trudove ko bolove u križima svakih 15 min. Drugi dan ništa do navečer oko 19 sati kad su počeli pravi bolni trudovi. Meni vodenjak nije pukao nego je dok sam probušio i mali ispao van za tili čas. Jedino što i danas imam nekakvu ranicu unutar rodnice što se povezuje s bušenjem vodenjaka, baš sam bila na pregledu kod ginića i stalno imam neke upale zbog te ranice koja nikak zarast, vidiću kad mi dođe nalaz pape.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 22:46   #45
Sjećam se samo onog dana prije nego mi je pukao vodenjak.Ujutro sam se najnormalnije ustala,popila kapućino,istuširala se,prošetalo oko zgrade sa psom.Poslije pravila ručak...e tek tada sam počela osjećati pritisak u predjelu mjehura,baš onako jači,kao neku iznenadnu težinu.Malo sam pisala na forumu ,pa malo hodala po stanu,i svaki put kad bi se ustala sa stolice priteglo bi me kao neki uteg!Ali nisam mislila da je već to to,ručali smo i otišli malo odmoriti,bilo j eoko 5 popodne kada sam se namjeravala otići popišati i u tom trenutku,dok sam još ležala,puka mi je vodenjak,panici nikad kraja,a onda sam promislila pa neka curi ne mogu ništa!Tek kada je večina izašla otišla sam u wc,bilo je i malo krvi,a meni srce lupalo ka ludo!Stavila sam uloške i probudila muža i,pokupila torbu i pravac rodilište!Tek sam se tamo uspjela smiriti jer sam se osječala sigurnom!
__________________
13.09.2007. Roko,Roko!
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 01:51   #46
Quote:
Agata1979 kaže: Pogledaj post
Tak je i meni bilo, ja sam još dan prije poroda prala prozore i zavjese (a na slavlju za rođenje došli svi i zapušili).Par dana prije poroda otvorio se čep i to je polako curilo.Ni ja nisam oticala.Zadnju noć sam imala lagane trudove ko bolove u križima svakih 15 min. Drugi dan ništa do navečer oko 19 sati kad su počeli pravi bolni trudovi. Meni vodenjak nije pukao nego je dok sam probušio i mali ispao van za tili čas. Jedino što i danas imam nekakvu ranicu unutar rodnice što se povezuje s bušenjem vodenjaka, baš sam bila na pregledu kod ginića i stalno imam neke upale zbog te ranice koja nikak zarast, vidiću kad mi dođe nalaz pape.
Još ništa od čepa...
Ja se nadam da će i moj tako ispasti van
A što se prozora tiče, njih sam oprala u ponedjeljak (sori na off topicu)
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 16:39   #47
Quote:
tomka kaže: Pogledaj post
Danas sam 39+2 i apsolutno nema nikakvih naznaka da bi nešto moglo početi, iako se nadam ...Ne otičem, nemam nikakve bolove, obavljam sve po kući, perem, čistim, spremam...mislim više nego ikad, jedino ne mogu spavati, već neko vrijeme. Do rodilišta imam 40km pa me jedino frka da na vrijeme neću skužiti da je to počelo. Na zadnjem pregledu prije tjedan dana bila sam otvorena samo prst, idući je za dva dana pa ću vidjeti ima li kakvih naznaka.
A bebač se gnjezdi sve u šesnaest...ni m od mirovanja

Ja sam 38+2, utorak bila na pregledu još se nisam počala otvarat i nema nekih naznaka za to. 2-3 puta tjedno znam imat lagane "menstrualne boleove", veli gin da se to tijelo priprema za porod, čep još uvijek na mjestu...Meni je isto najgore šta sam 40 min od rodilišta pa razmišljam da slučajno ne rodim po putu...
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 01:25   #48
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
Ja sam 38+2, utorak bila na pregledu još se nisam počala otvarat i nema nekih naznaka za to. 2-3 puta tjedno znam imat lagane "menstrualne boleove", veli gin da se to tijelo priprema za porod, čep još uvijek na mjestu...Meni je isto najgore šta sam 40 min od rodilišta pa razmišljam da slučajno ne rodim po putu...

Evo danas sam bila na pregledu, otvorena 2 prsta, plodna voda bistra i naručena sam tek za 6 dana, moj dr misli da neću tako brzo iako mi termin u ponedjeljak


Bit ćeš u novinama i na dnevniku ... s tim mene kao tješe , ali hvala lijepo ja bih ipak u rodilište
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 17:30   #49
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
Ja sam 38+2, utorak bila na pregledu još se nisam počala otvarat i nema nekih naznaka za to. 2-3 puta tjedno znam imat lagane "menstrualne boleove", veli gin da se to tijelo priprema za porod, čep još uvijek na mjestu...Meni je isto najgore šta sam 40 min od rodilišta pa razmišljam da slučajno ne rodim po putu...
ništa se ne brini,ni ja nisam bila otvorena ni prsta sve dok nisam dobila trudove.rekla sam ti da ti se tijelo lagano priprema jer možeš sada svaki dan rodit.. vjerovatno kada budeš dobila trudove pojavljivat će ti se u točnom vremenskom razmaku tako da ćeš imat vremena za otić u rodilište,ali nemoj ni žurit jer bolje ti je da si kući nego da si tamo...SAMO BEZ PANIKE I PUNO SREĆE... javi se kad rodiš i kad malo dođeš sebi

P.S. Čep ti ne mora nužno puknut to znaš
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 12:40   #50
Znakovi poroda

Drage trudnice koji su simptomi skorog poroda i koliko se javljaju prije nastupa samog poroda?
Već 12 dana imam povremene bolove u donjem dijelu trbuha i križima (onako kao da ću dobit menzis svaki čas), bole me preponi i imam pritisak. A u zadnja dva dana sam svakih sat-dva na WC-u. Termin mi je za 11 dana.
Prošli sam tjedan bila na pregledu i po CTG-u nemam trudova a otvorena sam samo prst i pol i to na ušću.
Da li ste imale ovakve tegobe prije poroda i koliko su vam otprilike trajale? Nadam se da ću rodit prije termina.
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 12:58   #51
Quote:
Veronalona kaže: Pogledaj post
Drage trudnice koji su simptomi skorog poroda i koliko se javljaju prije nastupa samog poroda?
Već 12 dana imam povremene bolove u donjem dijelu trbuha i križima (onako kao da ću dobit menzis svaki čas), bole me preponi i imam pritisak. A u zadnja dva dana sam svakih sat-dva na WC-u. Termin mi je za 11 dana.
Prošli sam tjedan bila na pregledu i po CTG-u nemam trudova a otvorena sam samo prst i pol i to na ušću.
Da li ste imale ovakve tegobe prije poroda i koliko su vam otprilike trajale? Nadam se da ću rodit prije termina.

meni je termin za 9 dana imam iste simptome ko i ti, bolovi ko da trebam dobiti menstruaciju, al nisu strasni, full slabi, pritisak na mjehur, grcevi u nogama i preponama, u petak mi doktorica rekla da sam otvorena jedan prst i da necu jos skoro rodit, tak da me narucila na kontrolu sad u petak... pa cemo vidjet... ja ti nisam puno pomogla, samo sam podjelila svoje simptome s tobom
dalia123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 13:33   #52
Kod mene nije bas bilo nekih simptoma prije poroda, taj dan je bio kao i svaki drugi termin za 5 dana a tu noc su me uvatili trudovi odma svakih 5 minuti i to je bilo to pravac u rodiliste.
__________________
Lana, 14.12.2007,stiže druga srečica....1.05.2011
Loreny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 13:49   #53
evo, prebacila sam vam temu koju je Joules otvorila na RiD.
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 15:23   #54
Hvala!
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 15:55   #55
ja mislim da to nemoš falit hehe ne vjerujem da neću uspit prepoznat kad dođe vrijeme za to...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 17:42   #56
Quote:
Veronalona kaže: Pogledaj post
...A u zadnja dva dana sam svakih sat-dva na WC-u. ...
Idem na wc tim tempom od samog početka...
A BH kontrakcije me stišću i stišću... Od 15tj...

A još imam gurat puna tri mjeseca!!!
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 20:01   #57
Prenijela 2 dana, do dana poroda nikakvih simptoma, žgaravica, grčevi, nesanica sve me peglalo zadnjih mjeseci, probudila se s menstrualnim bolovima, otišla u bolnicu, hodala do 7 navečer, rodila u 45 min, nikakav čep mi nije otišao niti plodna voda. Samo jaka menstrualna bol taj dan.
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 08:18   #58
Quote:
svesami kaže: Pogledaj post
Prenijela 2 dana, do dana poroda nikakvih simptoma, žgaravica, grčevi, nesanica sve me peglalo zadnjih mjeseci, probudila se s menstrualnim bolovima, otišla u bolnicu, hodala do 7 navečer, rodila u 45 min, nikakav čep mi nije otišao niti plodna voda. Samo jaka menstrualna bol taj dan.
ovo mi se svida... 45 min
dalia123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 19:39   #59
Ja u frci da neću skužit ak mi pukne vodenjak, jer se to dogodilo jednoj mojoj poznanici. Ipak bilo joj je sumnjivo, pa je ipak otišla do bolnice ( a nije bilo nikakvih kontrakcija uopće), a kad ono 5 prsti otvorena. Rodila za dva sata.
Sada već imam lažnjake jake, kontrakcije znaju biti ono da se nemrem pokrenut, samo stajati, ali brzo prođu i nepravilne su, a i najčešće nestaju ak malo prošećem.
Joj, jedva čekam da rodim, ovo isčekivanje me izluđuje. Svaki si dan mislim hoće li danas možda moj sin odlučiti doći na svijet? Ali inače sam ja takva, nestrpljiva i sve moram znati i isplanirati unaprijed. A u ovoj trudnoći ništa nisam mogla planirati unaprijed i sve je bilo neizvjesno do samog kraja.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 23:01   #60
Jedna moja prijateljica je odletila u bolnicu pri kraju trudnoce jer je mislila da joj je vodenjak pukao.
Ispalo je da se upisala.
Poslali su ju doma.
snowbunny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:55.