Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2013., 11:10   #6121
Thumbs up

Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
I napravili smo i turbolatore za Ultimu
http://imageshack.us/a/img545/663/e6fg.jpg
http://imageshack.us/a/img7/521/4vj1.jpg

ovdje smo probavali kako stoje dok je peć radila pa smo samo zatvorili vratašca!
http://imageshack.us/a/img19/5556/lm8o.jpg
Kakav je instrument za mjerenje tlaka na privjesku,koja marka da znam,,radio bih na mjerenju,naručio bi to..,da štelujem protuteg zugbegrenzera.
dadoposušje is offline  
Old 26.12.2013., 11:31   #6122
Zamolio bih za misljenje o integrisanim kotlovima na pellet tipa Biodom , Topling i Termoflux .
Za mene jako zanimljiv Biodom27 .
SIMA S is offline  
Old 26.12.2013., 11:32   #6123
Testo 506,ali mislim da se više ne proizvodi. Zamijenio ga je Testo 510!
http://www.testo.de/produkte/produkt...No=0560%200510
bmwmilos is offline  
Old 26.12.2013., 13:08   #6124
Quote:
SIMA S kaže: Pogledaj post
Zamolio bih za misljenje o integrisanim kotlovima na pellet tipa Biodom , Topling i Termoflux .
Za mene jako zanimljiv Biodom27 .
Pre neki8 dan bio mi je pod rukom jedan Biodom27 -Alfa Plam: jako lepo radi, slobodan sam da primetim.
zmajdin is offline  
Old 26.12.2013., 14:48   #6125
Quote:
SIMA S kaže: Pogledaj post
Zamolio bih za misljenje o integrisanim kotlovima na pellet tipa Biodom , Topling i Termoflux .
Za mene jako zanimljiv Biodom27 .
Moj Thermoflux Pelling 25 ECO radi super. Ponekad direktno komuniciram sa njihovom središnjicom i vrlo su susretljivi i vole komentar kupaca.

U svakom slučaju moja preporuka za Thermoflux Pelling
dxer is offline  
Old 26.12.2013., 15:00   #6126
Pozdrav svima!

Molio bih za malo pomoći oko izbora pelet peći. Situacija je: stan nešto više od 100 m2, područje Rijeke, kuća stara kamena bez izolacije (žbuka), stolarija drvena, prozori mali...

Sada to grije TVT Central 23 (loži se drvima) dislociran u malom sobičku gdje ima mjesta za peć i možda još za metar-dva drva. Sve ukupno 10 radijatora (mali radijatori, mali prostori). Za sada ova konfiguracija služi dobro. Loži se dnevno od 5 popodne do 9 navečer. Zbog više razloga prešao bih na pelete. Znači trebao bih mali pelet kotao (naravno ne preskup ), ne etažnu peć kao sada jer previše grije taj mali sobičak.

Gledao sam malo Nordicu LP14 ali mi se možda čini još malo prejaka (a i cijena je ), mislio sam nešto do 10kW, ako ima nešto takvo.

Šta savjetujete ? Hvala puno unaprijed.
pik66 is offline  
Old 26.12.2013., 15:33   #6127
Quote:
zmajdin kaže: Pogledaj post
Pre neki8 dan bio mi je pod rukom jedan Biodom27 -Alfa Plam: jako lepo radi, slobodan sam da primetim.
Da li sa njim moze kontrola plamenika kao i kod obicnih ? Koliki je raspon stelovanja plamenika ?
SIMA S is offline  
Old 26.12.2013., 15:36   #6128
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Moj Thermoflux Pelling 25 ECO radi super. Ponekad direktno komuniciram sa njihovom središnjicom i vrlo su susretljivi i vole komentar kupaca.

U svakom slučaju moja preporuka za Thermoflux Pelling
vrs


Nesto se pricalo da je problem sa ciscenjem , da li su nesta izmenili ?
Kolika je postrosnja ?
SIMA S is offline  
Old 26.12.2013., 16:11   #6129
Quote:
SIMA S kaže: Pogledaj post
vrs


Nesto se pricalo da je problem sa ciscenjem , da li su nesta izmenili ?
Kolika je postrosnja ?
Ne znam na što misliš, što se pričalo ? Jednom tjedno usisavač za pepel u ruke i kasnije malo postružem još četkom (plastična četka, kratke metlice) stranice i to na kraju još sve usisam i gotovo. Kada se ispraksiraš gotov si za 15 minuta.

Ja sam već ovdje pisao o svojoj potrošnji , ali to ovisi o puno faktora tako da tebi to ne bi previše značilo. Kod mene je podno grijanje, kuća bez ikakve fasade zasad (blok cigla 29cm), svaki dan se grije i 200 L spremnik, trenutno potrošnja cca 1.5 vreće dnevno, kada su minusi onda do 2.5 vreće na dan.
dxer is offline  
Old 26.12.2013., 18:03   #6130
Quote:
pik66 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Molio bih za malo pomoći oko izbora pelet peći. Situacija je: stan nešto više od 100 m2, područje Rijeke, kuća stara kamena bez izolacije (žbuka), stolarija drvena, prozori mali...

Sada to grije TVT Central 23 (loži se drvima) dislociran u malom sobičku gdje ima mjesta za peć i možda još za metar-dva drva. Sve ukupno 10 radijatora (mali radijatori, mali prostori). Za sada ova konfiguracija služi dobro. Loži se dnevno od 5 popodne do 9 navečer. Zbog više razloga prešao bih na pelete. Znači trebao bih mali pelet kotao (naravno ne preskup ), ne etažnu peć kao sada jer previše grije taj mali sobičak.

Gledao sam malo Nordicu LP14 ali mi se možda čini još malo prejaka (a i cijena je ), mislio sam nešto do 10kW, ako ima nešto takvo.

Šta savjetujete ? Hvala puno unaprijed.
Ja grijem stan od 60ak kvadrata na Zametu sa Duchessom Idro ( 12kW ukupno,10,5 na vodu ). Ona sama grije jednu prostoriju uz pomoć radijatora u hodniku. To je najmanje što ćeš naći na vodu koliko je meni poznato. Mali kotao kao LP14 nije jeftin jer ima samočišćenje i ložišta i izmjenjivača i mislim da ti je takvo nešto neisplativo. Ne znam da li bi bio problem montirati neku takvu etažnu peć u neki veći prostor pa odvesti cijevi do sadašnjeg priključka?
bmwmilos is offline  
Old 26.12.2013., 18:35   #6131
Quote:
SIMA S kaže: Pogledaj post
Da li sa njim moze kontrola plamenika kao i kod obicnih ? Koliki je raspon stelovanja plamenika ?
Nisam siguran da razumem to "da li sa njim moze kontrola plamenika kao i kod obicnih". Nije ovaj ništa neobičan, lepo može da se podesi šta god, samo ako onaj koji podešava zna šta hoće i ume da uradi to što hoće.
zmajdin is offline  
Old 26.12.2013., 19:13   #6132
Quote:
Mordred kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno kako se stvori taj pločasti pelet, kada odozdo, ispod ćupa za sagorevanje dolazi vazduh sa donjeg ventilatora (onaj što se nalazi pored motora za transporter). Zar on ne bi trebalo sve to da izduva napolje pre nego li se stvrdne?

Kod mene se stvora na dva mesta, površine nekoliko kvadratnih centimetara. Da je na desnoj strani, baš me briga, ali se stvara na sredini (prema vratima) i tačno na otvoru grejača, pa grejač ne može da upali pelet sledećeg jutra.

Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Ne znam na što misliš, što se pričalo ? Jednom tjedno usisavač za pepel u ruke i kasnije malo postružem još četkom (plastična četka, kratke metlice) stranice i to na kraju još sve usisam i gotovo. Kada se ispraksiraš gotov si za 15 minuta.

Ja sam već ovdje pisao o svojoj potrošnji , ali to ovisi o puno faktora tako da tebi to ne bi previše značilo. Kod mene je podno grijanje, kuća bez ikakve fasade zasad (blok cigla 29cm), svaki dan se grije i 200 L spremnik, trenutno potrošnja cca 1.5 vreće dnevno, kada su minusi onda do 2.5 vreće na dan.
Na ovaj problem svakodnevnog ciscenja
SIMA S is offline  
Old 26.12.2013., 19:15   #6133
Quote:
zmajdin kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da razumem to "da li sa njim moze kontrola plamenika kao i kod obicnih". Nije ovaj ništa neobičan, lepo može da se podesi šta god, samo ako onaj koji podešava zna šta hoće i ume da uradi to što hoće.

Modulacioni mod , recimo da ga drzim na minimumu snage , kada mi treba povisim snagu .
SIMA S is offline  
Old 26.12.2013., 19:57   #6134
Kao što rekoh, lepo može da se podesi šta god, samo ako onaj koji podešava zna šta hoće i ume da uradi to što hoće.
zmajdin is offline  
Old 26.12.2013., 20:05   #6135
Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Ja grijem stan od 60ak kvadrata na Zametu sa Duchessom Idro ( 12kW ukupno,10,5 na vodu ). Ona sama grije jednu prostoriju uz pomoć radijatora u hodniku. To je najmanje što ćeš naći na vodu koliko je meni poznato. Mali kotao kao LP14 nije jeftin jer ima samočišćenje i ložišta i izmjenjivača i mislim da ti je takvo nešto neisplativo. Ne znam da li bi bio problem montirati neku takvu etažnu peć u neki veći prostor pa odvesti cijevi do sadašnjeg priključka?
Da, skoro nemoguče. Hvala svejedno, tražim dalje ...
pik66 is offline  
Old 26.12.2013., 20:07   #6136
Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
Bog ekipo !

Hvala BMW-u na skici za ZUGBEGRENZER. Kako ga mogu ugraditi samo direktno u dimnjak( manjak mjesta na cijevi) ,znači u varijanti br.2 , zanima me cijena te spravice ili pravokutnika. Ako netko ima cijenik , hvala unaprijed.
Ujedno koristim priliku za čestitati Sretan Božić ! I želim svima mir ,ljubav i blagostanje bez obzira na boju kože,dob ,spol i vjeru .

Lipi pozdrav zi Primorja,
ma već sam pisal gde ga ima za kupiti samo neko ne čita, ali pošto su praznici oprošteno nije da reklamiraam neku firmu ali ima ga u zagrebu u tehno-domu 01-6141-894 i 895
ivek-k is offline  
Old 26.12.2013., 20:19   #6137
Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Testo 506,ali mislim da se više ne proizvodi. Zamijenio ga je Testo 510!
http://www.testo.de/produkte/produkt...No=0560%200510
ma ima i ebay digitalnih manometri već od 42$ pa na više i more reći da uopče nisu loši moji kolege već par godina podešavaju plinske aparate sa njima pa kad usporedimo cijenu za testo 129€ sa ovim a naj vjerojatnije i njega delaju mali žuti nemamo se kaj spominjati još ak na carini prejde bez naplate puna kapa.
ivek-k is offline  
Old 26.12.2013., 20:25   #6138
Froling P4 Pellet Boiler - Operating Principle

Ovaj video sam pogledao barem 10 puta i nije mi jasno, kako i zašto PelTec ima problema sa pepelom a P4 nema. Jedina razlika je po meni veličina komore izgaranja. Pa se sav pepeo natera preko pod turbulatore.

A izgleda da su se u Centrometalu ugledali na P4, meni se čini dosta sličan princip, bez puno malih bezvezarija a i regulacija na PelTec-u je mnogo privlačnija.

A evo i Šveđani imaju svoj Peltec:

PELTEC 35Kw

Naš je ljepši
pik66 is offline  
Old 26.12.2013., 20:41   #6139
Quote:
ivek-k kaže: Pogledaj post
ma već sam pisal gde ga ima za kupiti samo neko ne čita, ali pošto su praznici oprošteno nije da reklamiraam neku firmu ali ima ga u zagrebu u tehno-domu 01-6141-894 i 895

Hvala,

No, ja imam povjerljivu informaciju da imaš i ti ponudu za te spravice.Ako je istina pošalji mi na pm.Možeš upakirati ponudu(cijenu)za digitalni termometar za mjerenje dimnih plinova.Ako se radi o neistini , zanemari ovaj post.

Lipi pozdrav KC zi CK
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Old 26.12.2013., 21:44   #6140
Quote:
pik66 kaže: Pogledaj post
Froling P4 Pellet Boiler - Operating Principle

Ovaj video sam pogledao barem 10 puta i nije mi jasno, kako i zašto PelTec ima problema sa pepelom a P4 nema. Jedina razlika je po meni veličina komore izgaranja. Pa se sav pepeo natera preko pod turbulatore.

A izgleda da su se u Centrometalu ugledali na P4, meni se čini dosta sličan princip, bez puno malih bezvezarija a i regulacija na PelTec-u je mnogo privlačnija.

A evo i Šveđani imaju svoj Peltec:

PELTEC 35Kw

Naš je ljepši
Pa pretpostavljam da su i dečki iz Tirkizne dinastije pogledali taj film barem 100 puta , ali treba znati i gledati i pokušati shvatiti zašto je konstruktor uradio nešto tako , ako ni to nije dovoljno onda se kupi takav kotao pa ga se rasturi, snimi i napravi reverzni inžinjering , ali ne za proizvodnju nego da se nešto nauči . Jer to što je u proizvodnji to je već staro deset godina, a treba predviđati trendove , treba gledati u budućnost.

A to dečki iz tirkizne nisu u stanju , nisu shvatili elementarnu činjenicu da kod Frolinga ili Hergesnera komora izgaranja ima takve kuteve da sitni pepeo ne može tamo ostati , ne može se skupljati , nego mora pasti natrag na rost . Taj pepeo koji je nastao tokom izgaranja i poletio u vis naletava na mlaznicu od koje se odbije i vrati natrag , dio svoje topline je predao mlaznici ili je dobio toplinu od nje , nema veze , ali se kao užarena čestica vratio natrag u plamen i pomaže razgradnju katrana , znači djeluje katalitički na proces izgaranja.

U samom grlu mlaznice su plinovi stisnuti i lako je ubaciti u njih dopunski zrak za sekundarno ili tercijalno izgaranje .

Pepo koji se vraća natrag nakon nekog vremena počinje gušiti plamen i potrebno je zaustaviti proces izgaranja i otvoriti komoru izgaranja sa donje strane i tu je jedina sličnost PEL TECA i P4 , s tim da ona mala limena kahlica u PEL TECu skoro da nema mase i trenutno se ohladi i svaka pripala je prekid u radu i peleti se pale u hladnoj kahlici. Kod P4 ili Hergasnera se radi o nekoliko kilograma teškim komadima gusa ili šamota koji u sebi imaju jako puno energije i nova pripala peleta se odvija u toplom prostoru, tako da česti prekidi izgaranja radi čišćenja nisu tako bolni kao kod PEL TEC a
ramzay is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.