Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2014., 12:48   #10641
Čudno da nitko ne spominje novu mogućnost Turbo opcije kojom svi koji imaju pristup vDSL tehnologiji (brži aDSL) mogu besplatno aktivirati brzinu do 20 Mbps i upload do 2 Mbps...
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Old 18.12.2014., 21:48   #10642
koliko dugo i gdje si to pročitao uopće?
Iveky is offline  
Old 19.12.2014., 08:03   #10643
Nazoveš SZK i pitaš jel može Turbo opcija 20 ili 30

Evo kak je kod mene od jučer...

http://www.pohrani.com/f/3H/B0/3Wl6da0Q/brzinavdsl.jpg
lime45 is offline  
Old 19.12.2014., 14:34   #10644
Quote:
lime45 kaže: Pogledaj post
Nazoveš SZK i pitaš jel može Turbo opcija 20 ili 30



Evo kak je kod mene od jučer...



http://www.pohrani.com/f/3H/B0/3Wl6da0Q/brzinavdsl.jpg

Kako i koliko placas?
mezzzzzo is offline  
Old 20.12.2014., 18:00   #10645
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Kako i koliko placas?
Ništa se ne plaća, jedino treba provjerit postoji li tehnička mogućnost za vdsl.

Sa 4 mbit na turbo 20 je besplatno, ako imate do 10 mbit brzinu onda ide na turbo 30.
Bezzeze is offline  
Old 20.12.2014., 19:01   #10646
Pozdrav svima,
htio bih Vas zamoliti za savjet pri mom rješavanju problema nastalog između mene i mog mobilnog teleoperatera T-Com. Naime, zovu oni mene sa 0800 9000 te ženska složi spiku ( bit ću što kraći i jasnije iako se ovo odvija već oko 2 mjeseca) kako ja kao njihov dugogodišnji korisnik mobilne telefonije na bonove ( stvarno već ima preko 13 godina) po statistici trošim oko 100-150kn vrijednosti bonova mjesečno te da s obzirom na moju lojalnost kao korisnika imaju posebne ponude.... bla bla bla. Razgovor sa szk traje oko pola sata. Pregovaramo o svemu. Nude mi opciju da za 120,-kn mjesečno imam neograničene pozive unutar mreže, 200min i 200 sms prema drugim operaterima te flat internet. Kontam ja nekako da je to malo više od 6 min dnevno što mi se učini malo i dam to gospođi s druge strane linije do znanja.
Provjeri ona ispis poziva i sama utvrdi da stvarno više komuniciram van t-com mreže nego unutar iste te mi predloži flat na sve ( pozivi i sms prema svima) uz nadoplatu od 40,- kn, tj. da je citiram "...160.-kn apsolutno sve!"
Kažem ja na to da mi to nema smisla jer sličnu opciju imaju i drugi opreateri a meni osobno internet u tom paketu ništa ne znači jer imam krntiju od uređaja. Na to će ona po tko zna koji put da je ovo posebna ponuda i da mogu dobiti uz tu tarifu neki samsung za jednokratnu naknadu od 68,-kn. Sve na 24 mjeseca. Super mi to nekako zvučalo i pristanem ja na to.
Sad par citata i natuknica jer sam očito ipak oduljio:

-pitam kad to sve stupa na snagu? odg: kad dođe novi mob, s njim ugovor kojeg trebam potpisati i poslati njima nazad
- tarifa se aktivirala isti dan, tj. 10ak dana prije pošiljke
-u pošiljci samo obavijest o sklapanju ugovora a ne ugovor i to BEZ IKAKVIH CIFRI, odnosno nema ni riječi o ikakvim naknadama
-odem u t centar po novu sim za novi uređaj te i oni potvrde da je tarifa uključena te da ne treba ništa potpisivati
-stigne račun za prvi (nepuni) mjesec nešto malo
- za idući( cijeli studeni) okruglo 150,- kn --MILINA, ČAK MANJE OD DOGOVORENOG
-početkom prosinca ( dakle prije oko dva tjedna) dobijem sms da sam iskoristio 160/200 min prema ostalim mrežama.
-nazovem je njih i ispostavi se da imam aktiviranu tarifu "plan za surfanje L" koja je ograničena te stoji 165,- kn/mj. te me savjetuju da pišem prigovor
-uradim ja to a u odgovoru uzmeđu ostalom stoji da su mi nudili:
-tarifni model Plan za surfanje L uz Simpa prijelaz i kupnju uređaja – pogodnost popusta na mjesečnu naknadu u iznosu od 30,00 kn (PDV uključen) kroz 24 mjesečna računa
-tarifni model Plan za surfanje L uz Simpa prijelaz bez kupovine uređaja pogodnost aktivacije opcije Flat uz popust od 100% na naknadu za istu kroz 24 mjesečna računa
-Naravno niti jedna od brojki, a kamoli u ovom kontekstu, nije pri tel. razgovoru spomenuta! ZNAM DOBRO ŠTA SAM ČUO I ŠTA SMO SE DOGOVORILI.

Sad je situacija ovakva. Nisam se žalio unutar 14 dana jer nisam imao razloga. Nigdje kao što sam gore već naveo pri dospijeću uređaja i obavijesti ( ne samog ugovora) nije pisalo koliko i što ja konkretno plaćam. USMENI DOGOVOR SVE ŠTO SE ZBILO. NEMA MOG POTPISA NIGDJE . Napominjem da sam u više navrata prilikom telefonskog razgovora pitao ima li ikakvih dodatnih naknada na tih 160.-kn ( tipa nakanda za frekvenciju i sl.) a odgovor pri svakom upitu bijaše: " ..ne, to Vam je sa svim!"

Danas, 20.12.2014., odem u t-centar te objasnom djelatnici na šalteru svoju situaciju. Mlada dama predloži da sastavi žalbu i faksira je u centralu. Obavimo mi to. Nakon toga pitam ja koliko košta da se nadoplatim na "flat"jer mi mob/telefon stvarno u prosincu treba više nego ikad a već sam i potrošio oko 48,-kn van podvaljenok paketa . Odgovor : 40,- kn, pdv uključen. Pristanem ja na to a djelatnica t-coma mi pruži papir za potpis za aktivaciju te uslijedi ova konverzacija:

ja: Pa ovdje nigdje ne piše koliko taj flat košta!

ona: To ne piše nigdje, ni za što, samo na internetu.

ja: Neću ništa potpisivati bez navedene svote.

ona: a što bi Vi?

ja: Pa crno na bijelo ta flat košta 40,-kn i ni kunu više.

ona:Ali mi ovdje nemamo cjenik!!!

ja: kako ja mogu onda znati da je cijena stvarno 40,-kn???

ona: piše na internetu.

ja: pa jel to mjerodavno, cijene na netu?

---odgovora nema

ja: onda ništa od toga, neću ja flat.

ona: onda morate potpisati da ukidate flat.

ja(već pomalo zbunjen): kakav raskid flata kojeg upravo sam odbio potpisati da se aktivira!!!!!!

ona: ali ja sam to već napravila.

Ja: ja ne potpisujem ništa. odoh!!!

ZAR JE MOGUĆE DA UGOVOR BUDE PRAVNO VALJAN BEZ POTPISA, NAVEDENIH CIJENA, DA PRUŽATELJ USLUGA NE POSJEDUJE CJENIK TE JEDINO MJERODAVNO SMATRA USMENI DOGOVOR KOJEG SE NE PRIDRŽAVA???

ŠTO SAD DALJE???? MOLIM SAVJET
sakani is offline  
Old 20.12.2014., 19:08   #10647
P.S.: nov sam na forumu pa ako netko misli da odgovor potrazim u nekoj drugoj rubrici nek posta link ili nesto.
sakani is offline  
Old 20.12.2014., 20:15   #10648
Quote:
Bezzeze kaže: Pogledaj post
Ništa se ne plaća, jedino treba provjerit postoji li tehnička mogućnost za vdsl.

Sa 4 mbit na turbo 20 je besplatno, ako imate do 10 mbit brzinu onda ide na turbo 30.
i što napraviti s budalastom službom za korisnike koja tvrdi da ja nemam mogućnosti za vdsl!? a router pokazuje da jest na vdsl2 i da je pušteno 20+Mb (10Mb za net i 10Mb za HD kanale)...
rekao sam joj da ništa ne radi i ne aktivira dalje jer će mi sve poremetiti!
Iveky is offline  
Old 20.12.2014., 20:19   #10649
Koliko je ukupno dostupno (attainable)?
Mephisto is online now  
Old 20.12.2014., 21:13   #10650
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Koliko je ukupno dostupno (attainable)?
60+ Mb
Iveky is offline  
Old 20.12.2014., 23:26   #10651
Quote:
sakani kaže: Pogledaj post
P.S.: nov sam na forumu pa ako netko misli da odgovor potrazim u nekoj drugoj rubrici nek posta link ili nesto.
U pravoj si rubrici..
Manje više svi koji imaju dodira sa t-com-om, su prošli sličnu iznenađenost, imali slične probleme, u nekom periodu..
To je jednostavno način poslovanja t-com-a, a i drugih operatera..
Takva je poslovna politika..

Pročitaj topic unazad..
Monro is online now  
Old 21.12.2014., 15:52   #10652
Quote:
ja: Pa ovdje nigdje ne piše koliko taj flat košta!

ona: To ne piše nigdje, ni za što, samo na internetu.

ja: Neću ništa potpisivati bez navedene svote.

ona: a što bi Vi?

ja: Pa crno na bijelo ta flat košta 40,-kn i ni kunu više.

ona:Ali mi ovdje nemamo cjenik!!!

ja: kako ja mogu onda znati da je cijena stvarno 40,-kn???

ona: piše na internetu.

ja: pa jel to mjerodavno, cijene na netu?

---odgovora nema

ja: onda ništa od toga, neću ja flat.

ona: onda morate potpisati da ukidate flat.

ja(već pomalo zbunjen): kakav raskid flata kojeg upravo sam odbio potpisati da se aktivira!!!!!!

ona: ali ja sam to već napravila.

Ja: ja ne potpisujem ništa. odoh!!!

ZAR JE MOGUĆE DA UGOVOR BUDE PRAVNO VALJAN BEZ POTPISA, NAVEDENIH CIJENA, DA PRUŽATELJ USLUGA NE POSJEDUJE CJENIK TE JEDINO MJERODAVNO SMATRA USMENI DOGOVOR KOJEG SE NE PRIDRŽAVA???

ŠTO SAD DALJE???? MOLIM SAVJET

Nažalost ili nasreću, u T-centru nema nikakvog službenog cjenika osim nekada nekog flajera na kojem stoje promotivne cijene određenih tarifa pa se iz toga može korisniku pokazati koliko šta košta.

Više puta sam bio u situaciji da ne znam što reći na upite korisnika, a gdje to piše? Kolika je cijena na papiru, da vidim i sl.

14 dana ti je bio rok da napraviš zahtjev za raskidom ugovora obzirom da je isti napravljen na daljinu odnosno telefonskim putem.

Ti možeš napraviti službeni prigovor na rad djelatnika tj. prevaru telefonskim putem obzirom da ništa što je rečeno nije ispunjeno. Odgovor ćeš primiti u roku 15 dana za I. stupanj ili u roku 30 za II. stupanj povjerenstva.

Naravno, svi razgovori se snimaju te će se po tvom broju telefona moći vidjeti s kim i kada si razgovarao i što je rečeno.

Napominjem ti da obavezno tražiš raskid postojeće ugovorne obveze bez naplate penala.
Norsk is offline  
Old 22.12.2014., 18:31   #10653
Poštovani norsk,
hvala ti na objašnjenjima. Tek jednu ispravku imam: rok za raskid ugovora nije 14 dana nego godinu dana ako hrvatskitelekom nije poslao prethodnu obavijest u pisanom obliku na kućnu adresu. Tako kaže zakon, a ht lovi namjerno u mutnom imajući u vidu da nam je država
mojkarma2 is offline  
Old 22.12.2014., 18:48   #10654
a jel se moze otkazat ugovor sklopljen u t centru i u kojem roku, ako se moze
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Old 23.12.2014., 00:27   #10655
Meni kao dugogodisnjem korisniku ponudili popust od 20 kuna na tarifu ako potpisem ugovor. Pa kad vas zovu s nekog 0800 broja, javite se
mezzzzzo is offline  
Old 23.12.2014., 17:15   #10656
inace sta se tice vdsl-a morate imat najnoviji t-comov modem (mislim da je ZTC) inace nisam bio zadovoljan t-comom i trazio sam drugog operatera ali kako je t-com jedini koji mi je nudio na mom podrucju 2 maxtv recivera bio sam opet prisiljen uzeti njega ... moji zahtjevi su bili novi modem i novi reciveri za maxtv (dobio sam samo jedan) .. uvalili su mi tablet za 80 kn internet za njega (30kn mjesecno) + max tv to go (25 kn / mj ali 50% popusta prih pola godine) svejedno kako su to sve stavili u jedan paket i cak sa novim pretplatama mjesecni iznos je pao sa 540 kn na 470 kn (moj internet je 10 mb/s flat + tu je telefon i 2 maxtv uredaja sa HBO-om). Nakon sto mi je serviser montirao modem rekao je da ima vdsl standard i da mi ga je u centrali vec postavio i propusnost mi je skocila sa 21 mb/s na 54 mb/s (propusnost je bio glavni razlog zasto sam zaglavio na 10 mb/s brzini jer mi je dodatnih 8 uzimala 2 maxtv recivera (2x4mb/s)) . Nakon toga sam nazvao t-com sluzbu za korisnike i objasnio im da sam dobio vecu prpopusnost i koja bi bila najveca brzina koju bim mogao koristiti .. sluzbenik je rekao samo trenutak i stavio me na cekanje ... nakon 3 minute se javio rekao da je napravljen zahtjev za 30 mb/s i da se cjena nece mjenjat ... eto T-com me nakon dugo vremena ugodno iznenadio iako bi to trebao raditi cesce :P .... znaci badava su mi povecali download sa 10 mb/s na 30 mb/s i upload sa 0.7 mb/s na 3.3 mb/s
Giovanni82 is offline  
Old 23.12.2014., 18:16   #10657
Taj zahtjev cu i ja postavit jer imam viska bandwidtha, ali tek iza praznika, ne ostaje mi se sada bez hd kanala, a koga opari i na ladno pushe


Sent from my LG-E440 using Tapatalk 2
Iveky is offline  
Old 23.12.2014., 18:38   #10658
ja vec 2 dana čekam na povečanje brzine
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Old 23.12.2014., 23:42   #10659
Pozdrav!

Jel mi može netko objasniti kako da saznam jel na mom priključku moguće imati brzinu veću od 4Mbps (koliko imam sad)

Hvala!
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Old 24.12.2014., 00:46   #10660
Pozdrav svima...

Evo ja koristim taj VDSL nekih dva mjeseca na brzini od 20MBit/s i nemam nikakvih problema.
S obzirom da imam dobru paricu vidim Tcom ponudio turbo 30, pa da probamo i to .
Spojili oni to i sve radi, ali kad mjerim preko Laptopa ili kompa koji su spojeni žicom brzina neide preko 20Mbit, dok je upload u redu .U čemu bi mogao biti problem?

Ovo je brzina prikazana u ruteru:

http://i.imgur.com/nR3cJN9.png

A ovo izmjereno:

http://i.imgur.com/WdeMnhN.png
Pali Mali is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.