Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2004., 11:28   #1
Sim klon

Nacuo sam negdje da se može napraviti klon sim kartice. Rezultat je dijeljenje poziva na dva aparata koja koriste iste kartice. Odnosno prisluškivanje. Da li netko zna nesto vise o tome? Navodno je neki Srbo to napravio.

....
__________________
Kao sto se u mojoj zemlji kaze:
"Ho-ruk"
Jingis Kan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2004., 19:33   #2
Ali mi ipak nije jasno što bi se dobilo s kloniranjem sim-a. Samo bi imao sranja ako bi ju izgubio ili ako bi dospila u krive ruke.
 
Odgovori s citatom
Old 09.06.2004., 21:13   #3
mozes ti napravit klonova koliko oces, samo nikako ne mozes natjerat da obje rade istovremeno.....prema pricama, uvijek ce pozivi i poruke stizati na kloniranu karticu, a negdje drugdje sam cuo da ce pozivi stizati na onu koja je zadnja prijavljena na mrezu.


ja se sad spremam radit flash i eeprom programator za sim kartice, ali najprije moram srediti opremu za foto-postupak

e da....postoje je piratske sim kartice na koje je moguce smjestiti o do 8 brojeva (silver card), tako da mozes na jednoj kartici koristiti ih 8, ali ne istovremeno, i jos jedna jako odlicna stvar - na karticu se digne hex file od sim-emu-a s kjim je moguce mijenjati aktivne brojeve s kartice bez gasenja moba....
__________________
sL!
sL! is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2004., 22:54   #4
Ja sam jednom dobio karticu (prije četiri godine) s kojom sam mogao besplatno razgovarat, nemam pojma da li je to bila klonirana kartica ili je radila po nekom drugom principu.

Najčudnije je to (da mi je to netko ispričao zaključio bih da laže jer mi izgleda sasvim nemoguće, ali očito mi je znanje na tom području toliko plitko da ne mogu ni najbanalnije procjene donosit) što kartica nije radila na područu Primorsko-goranske županije, a proradila bi čim bih ušao u Karlovačku županiju!?!

Radila je na vip mreži. Mislim da mi je netko jednom dao nekakvo poluobjašnjenje, ali zaboravio sam o čemu se radi. Jel se mogu nabavit takve kartice? Po kojem principu rade, tj. da li je to uvijek klon originalne kartice ili postoji mogućnost da radi po nekom drugom sistemu? To mi je bitno jer ne bih volio pričat na nečiji račun, ali ne bih imao ništa protiv toga da pričam na račun vipa ili croneta.
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2004., 01:55   #5
Mislim da si ipak pričao ne nečiji tuđi račun.Razmisli malo.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2004., 19:32   #6
Quote:
Brazil kaže:
Mislim da si ipak pričao ne nečiji tuđi račun.Razmisli malo.
Slažem se.
 
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 09:14   #7
Quote:
sL! kaže:
prema pricama, uvijek ce pozivi i poruke stizati na kloniranu karticu, a negdje drugdje sam cuo da ce pozivi stizati na onu koja je zadnja prijavljena na mrezu.
mislim da ce stizati samo na jednu koja je prijavljena na mrezu (zbog nekih security stvari tesko da ce obje uopce moci biti istovremeno na mrezi)

a sto se tice "prisluskivanja" - apsolutno nemoguce - sve u svemu taj klon bi imao smisla samo ako planiras izgubiti SIM karticu

no sense
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 09:24   #8
Quote:
Lakonogi kaže:
Najčudnije je to što kartica nije radila na područu Primorsko-goranske županije, a proradila bi čim bih ušao u Karlovačku županiju!?!
Ma ovo uopce nije cudno - broj ima / nema pristup na mrezu u odredjenoj regiji (pristup na neke celije na nekim baznim stanicama nije dozvoljen...)

Quote:
Lakonogi kaže:
Radila je na vip mreži. Mislim da mi je netko jednom dao nekakvo poluobjašnjenje, ali zaboravio sam o čemu se radi. Jel se mogu nabavit takve kartice? Po kojem principu rade, tj. da li je to uvijek klon originalne kartice ili postoji mogućnost da radi po nekom drugom sistemu? To mi je bitno jer ne bih volio pričat na nečiji račun, ali ne bih imao ništa protiv toga da pričam na račun vipa ili croneta.
Ne bih rekla da je klon; broj se moze administrirati da je free of charge, takodjer da radi samo u nekim podrucjima, ali u tom slucaju se zna svrha takve administracije... Vjerojatno je bila testna kartica s kojom je operater testirao neke stvari

Bas me zanima gdje si to dobio ???

U svakom slucaju - klonovi, prisluskivanje pomocu klona, razgovori na tudji racun i sl. su manje vise lovacke price...
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2004., 17:36   #9
Quote:
blondie_30 kaže:



U svakom slucaju - klonovi, prisluskivanje pomocu klona, razgovori na tudji racun i sl. su manje vise lovacke price... [/B]
POTPUNO SE SLAGUVAM SA VAŠIM MIŠLJENJEM
IZGLEDA DA SI KOLEGICA IZ BRANŠE?????
__________________
may force bee with you

maddog.blog.hr memoari purgera iliti kak je negda bilo u purgeraju
one and only is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2004., 03:09   #10
Quote:
blondie_30 kaže:

Vjerojatno je bila testna kartica s kojom je operater testirao neke stvari

Bas me zanima gdje si to dobio ???

U
To je bilo dosta davno pa se ne sjećam cijelog puta kartice koja je prošla kroz dosta ruku prije nego što je došla do mene.

Znam da je karticu netko nekome htio prodati (moguće da je imao veze s operaterom), a pošto ga zna dao mu je da je proba. Ovaj ju je dao svom frendu, ovaj svom, itd...
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:13.