Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2014., 22:31   #2001
Quote:
goahr kaže: Pogledaj post
Večer...
Pomoć malu molim... Poslala sam JOPPd obrazac bez konačnog obračuna... Da li radim ispravku ili radim dopunu? Hvala
Sto je zapravo isplaceno, samo placa ili placa + povrat poreza?
Ako je oboje isplaceno a u obrascu prikazana samo placa onda radis dopunu, dodajes retke za god.obracun 0406.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 17:38   #2002
Bila je isplaćena samo plaća... Po obračunu ima mala razlika na jednom radniku. Sad ne znam da li mogu stavit godišnji obračun na dopunu, pa isplatiti razliku na tu šifru obrasca ili kako? Radim si sama taj obračun za nekoliko radnika i nisam shvatila dobro kako treba.
goahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 20:16   #2003
Quote:
goahr kaže: Pogledaj post
Bila je isplaćena samo plaća... Po obračunu ima mala razlika na jednom radniku. Sad ne znam da li mogu stavit godišnji obračun na dopunu, pa isplatiti razliku na tu šifru obrasca ili kako? Radim si sama taj obračun za nekoliko radnika i nisam shvatila dobro kako treba.
Ja bi i u tom slucaju napravila samo dopunu i isplatila povrat, nije to neka bitna greska. Vazno je samo napraviti god.obracun za one radnike za koje je obavezan i prikazati ga u joppd-u.

Btw, zna li netko sto se radi u slucaju kad firma zeli isplatiti radniku povrat tek kad ona dobije povrat od porezne?
Stavlja li se sada oznaka isplate 0 i kako se to rjesava kad se par mjeseci kasnije isplati povrat?
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 08:53   #2004
imam po prvi put dnevnice koje budu isplaćene iduće godine u 02 ili 03 mjesecu ....
jel obrazac šaljem sad ili kad bu isplata ?
hvala
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 19:24   #2005
Quote:
Nata07 kaže: Pogledaj post
imam po prvi put dnevnice koje budu isplaćene iduće godine u 02 ili 03 mjesecu ....
jel obrazac šaljem sad ili kad bu isplata ?
hvala
Sad šalješ obrazac s načinom isplate 0-nema isplate, a kad bude išla isplata radip ispravak tog već poslanog JOPPDa (isti broj) samo mijenjaš način isplate.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 00:57   #2006
Quote:
ani08 kaže: Pogledaj post
Btw, zna li netko sto se radi u slucaju kad firma zeli isplatiti radniku povrat tek kad ona dobije povrat od porezne?
Stavlja li se sada oznaka isplate 0 i kako se to rjesava kad se par mjeseci kasnije isplati povrat?
Da, stavlja se oznaka nula ako se ne misli isplatiti radniku.
Da li će trebati poslije raditi ispravak i nulu mijenjati u 1, kad se povrat isplati, prema logici svih drugih ispravaka bi i to trebalo.
A u knjigovodstvu je dovoljno preplatu sa poreza i prireza (storno dugovno), prenijeti na potraživanje od PU. Kada plate, zatvoriti potraživanje, a isplata radniku će zatvoriti do kraja saldo obveze koji je ostao otvoren na neto plaći.

Quote:
Nata07 kaže: Pogledaj post
imam po prvi put dnevnice koje budu isplaćene iduće godine u 02 ili 03 mjesecu ....
jel obrazac šaljem sad ili kad bu isplata ?
hvala
Interesantno pitanje, obzirom na skore promjene od 01.01.2015.

Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Sad šalješ obrazac s načinom isplate 0-nema isplate, a kad bude išla isplata radip ispravak tog već poslanog JOPPDa (isti broj) samo mijenjaš način isplate.
Danas sam čula da će se putni nalozi predavati isključivo kad se isplate, najkasnije 15 dana po isteku mjeseca u kojem su isplaćeni.
Nule zaboravljamo!!!
Ako ćemo po propisu, nismo ih niti sada trebali predavati s nulama pa ispravljati. To je izmišljotina porezne uprave i njihovih uputa koju su savjetničke kuće šutke prihvatile, valjda da im se ne zamjere.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 16:11   #2007
e jeb.... opet mijenaju JOPPD

dva polja na A strani i jedno na B strani (na brzinu pregledao dane izmjene za pravilnik pa nije sigurno, jer nema ni obrazaca ni ničeg drugog)

vrsta izvješća se proširuju za još 7 načina, nove vrste stjecatelja i primitaka

razdvajanje plaćenih a neodrađenih sati od odrađenih sati (nova kolona na B strani)

uglavnom u zadnji tren ili iza zadnjeg trena izmjene po običaju
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 16:44   #2008
od kada idu izmjene? sad reci od 01.01.
__________________
FORZA MILAN FINO ALLA MORTE!!! - Gennaro Ivan Gattuso
rossonero_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 18:46   #2009
A evo i novi obrazac, sve izmjene su oznacene.

http://www.porezna-uprava.hr/Dokumen...omjena2014.pdf
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 19:24   #2010
Svake godine krajem prosinca ista pjesma. Ajmo nešto mjenjat sad i odmah...
Mislim da ćemo svi kolektivno past u depresiju kad jednoga dana dočekamo kraj godine bez ikakvih promjena.

sad mi pade napamet, da se još uvijek nisu svi gradovi i općine odlučili koliko će povećat prirez od 01.01 (a velik broj će to napraviti). Pa, eto, i na to treba obratit pažnju.
Nek se sastanu više i nek izglasaju pa da promjene idu u paketu s ovim jopcem, a ne da se pol godine mučimo s obračunima. psmtr!!!
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 01:58   #2011
Izgleda da neće biti strke niti frke.
Obrazac stari ostaje do konca veljače. Oko sredine siječnja programeri dobivaju sheme za mađijanje, a knjigovođe dotle uče novo gradivo.
28.02.2015. mora sve profunkcionirati zbog novog obračuna doprinosa za invalide. Kažu da će 15.02. već sve biti upogonjeno.
A blagdani nam tako lijepo padaju!
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 21:13   #2012
Quote:
ani08 kaže: Pogledaj post
A evo i novi obrazac, sve izmjene su oznacene.

http://www.porezna-uprava.hr/Dokumen...omjena2014.pdf
poz, onda će znači i svaki obrtnik koji nema zaposlenog morati predavati joppd zbog svojih doprinosa???
sonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 21:22   #2013
Quote:
sonica kaže: Pogledaj post
poz, onda će znači i svaki obrtnik koji nema zaposlenog morati predavati joppd zbog svojih doprinosa???
Da, ali za 2015.će još dobiti rješenja, a od 2016. će ići JOPPD koliko sam vidjela..
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 21:36   #2014
Ja ću već sad poludit od joppd.. Nisu normalni, stvarno
Hvala na odgovoru
goahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 14:03   #2015
evo prošlo pola dana još nisu objavili xml shemu, a najavili za danas

bit će to ili oko 16.00 ili oko 24.00 ili sutra, ili 25.12. ali navjerojatnije 31.12
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 14:23   #2016
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
evo prošlo pola dana još nisu objavili xml shemu, a najavili za danas

bit će to ili oko 16.00 ili oko 24.00 ili sutra, ili 25.12. ali navjerojatnije 31.12
Ma šuti, meni je još dobro da mi je prošao JOPPD sa starom shemom :klap:

Već sam se mislila kako ću sa plaćama danas isplaćenim.
Sad se mogu, na miru, misliti šta ću sa sutrašnjom plaćom
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 09:37   #2017
e jesu biseri (ili sam slijep kod zdravih očiju ) objave novu shemu za xml, i ja se ubih tražeći razlike u odnosu na staru i ne nađoh ih . E sad jel mi nešto pobjeglo ili ne nemam pojma. Gledam strukturu, gledam njihove primjere i bome nigdje razlike.

čak je i verzija ista tj v1.0. jedino su datumi dokumenata različiti
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 17:45   #2018
Koliko sam shvatila, ide još jedna shema u veljači. Mislim da je "priča" oko satnice (rad i naknade), pa saga oko invalida i sl. (što još u siječnju nije u prvom planu).
S druge strane, moraju nas nekako upozoriti da ovo drugo napravimo na vrijeme pa kad dovrše shemu da možemo predati kako treba.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 09:39   #2019
ali pogledaj tekst treba u njemu biti porez na kamate na štednju ali nema tih podataka shema je apsolutno ista kao i prije (možda su jedino neke provjere dodane nisam to gledao )
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 13:18   #2020
Možda će banke (ipak se to samo na njih odnosi) imati svoj "ulaz".. a mi ostali ne.
Lupam napamet, nemam pojma!
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:21.