Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2013., 21:50   #61
Quote:
djura19 kaže: Pogledaj post
prije dva dana sam predala idd obrazac u papirnatom obliku. iskoristila sam zadnji i idem kupiti da imam do kraja godine, kad ono nema ni u jednoj knjizari, a u narodnim novinama nema i nece ni dobivati jer vise nisu u upotrebi. tko je tu lud? ima netko viska za prodati? btw. za ovaj dio nemam program pa moram rucno ispunjavati
idd
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 10:34   #62
Zna li se kad će biti poznata elektronska forma obrasca JOPPD?
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 20:32   #63
Ne zna se,oni nemaju pojma ni kad stupa na snagu,a kamoli kad će biti dostupna elektronski. Vjerojatno sa 30. na 31.12. Ne bi me čudilo.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 12:25   #64
Ma koji su to da ne kažem što...

Nedavno sam ponovno čitao (po tko zna koji put) ove izmjene pravilnika vezane uz JOPPD i naletim na jednu glupost, u jednom članku i u samom izgledu stranice B kažu da moraš staviti broj stranice/broju ukupno stranica na papirnatom obliku izvješća, a u drugom kažu da tvrtke koje imaju više od tri djelatnika (ili tri reda u obrascu za taj dan više nisam siguran) moraju predavat preko e-porezne. Pa jeb... ako je tako kog će im onda u papirnatom obliku i broj stranice i ukupni broj stranica kad ionako sve stane na jedan list papira (i to još stavljat i opisivat u pravilnik). Stvarno moronski...
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 23:16   #65
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Ma koji su to da ne kažem što...

Nedavno sam ponovno čitao (po tko zna koji put) ove izmjene pravilnika vezane uz JOPPD i naletim na jednu glupost, u jednom članku i u samom izgledu stranice B kažu da moraš staviti broj stranice/broju ukupno stranica na papirnatom obliku izvješća, a u drugom kažu da tvrtke koje imaju više od tri djelatnika (ili tri reda u obrascu za taj dan više nisam siguran) moraju predavat preko e-porezne. Pa jeb... ako je tako kog će im onda u papirnatom obliku i broj stranice i ukupni broj stranica kad ionako sve stane na jedan list papira (i to još stavljat i opisivat u pravilnik). Stvarno moronski...
Da i ne stane sve na jednu stranicu zbog puno različitih vrsta isplata, iako su samo tri OIB-a, važno je znati da sami kreiramo broj redova na stranici (to sam ih pitala i rekli su da neće u to ulaziti, već ostaviti nama na volju kako ćemo napraviti).
Za e-poreznu je broj stranica nepotrebna kategorija, ali, ako ga hoćeš izlistati za vlastite potrebe (zbog rokova čuvanja dokumentacije, bla-bla,.) treba imati neki ispis i poredak u kojem ćemo se snalaziti.

Trebat ćemo printati za svoje potrebe, jer ako to ne budemo činili, a budemo predavali ispravke i dopune, pogubit ćemo se definitivno.
(Stranica A se neće mijenjati, već samo kreirati nova, ovisno o promjenama i to samo za promjene pa ćemo se držati papira ko pijan plota ).
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 17:44   #66
Samo da znate da su na stranici Porezne uprave otvorili temu JOPPD.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 17:51   #67
Ja se neću obrascem zamarati sve do prosinca
S obzirom na to kako se kod nas pravilnici svako malo mjenjaju i izlaze "Pravilnici o izmjenama i dopunama pravilnika " tvrdoglavo odbijam o tom obrascu uopće razmišljati.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 14:29   #68
Je li netko igdje vidio u ovom šturom pravilniku (da taj dio nisam slučajno previdio) kako će se riješavati slučajevi kad u jednom mjesecu imaš slijedeću situaciju.

recimo od 1-3 radiš (ili si na bolovanju preko firme), od 4-10 si na bolovanju koje plaća HZZO, a od 11 do 30(31) radiš normalno.

Do sad je u regosovom obrascu za to išlo tri reda, s tim da je za treći red išla ista osnova osiguranja kao za prvi red a sve ostalo prazno a ukupni iznosi išli u prvi red, hoće li biti isto ili će se iznosi razbijati prema satnici ostvarenoj u svakom od perioda. (Naravno ovo je zbog polja razdoblja obračuna od i do na obrascu B)
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 23:47   #69
Nema sličnosti s Regosom, ne gledaju se intervali vremena, već će plaća nositi interval 1-30, a bolovanje 4-10 (dva reda).

Vidi članak 77. stavak 3. točku 14. (pred kraj). Ne kaže ovo što tražiš, već kako se upisuje interval vremena, a mi onda zaključimo da cijepanja nema.

Zadnje uređivanje apis16268 : 18.10.2013. at 00:00.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 14:42   #70
Ma i meni tako izgleda ali vraga znaj, znam da je i na regosu tako bilo u početku a onda su to 'razradili'
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 19:12   #71
Ja sam danas dobila mail iz regosa, ali nisam ništa pametnija. Uglavnom od 1.1. startamo.

Ali mi nešto nije baš jasno, zašto se obrazac mora predati isti dan? Šta u slučajevima, internet šteka, ma bilo šta, da su bar dali 2 radna dan.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 19:24   #72
U onoj poruci šta smo dobili na e-porezna piše da se kod isplate plaće predaje isti a najkasnije idući dan
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 21:38   #73
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
U onoj poruci šta smo dobili na e-porezna piše da se kod isplate plaće predaje isti a najkasnije idući dan

http://www.regos.hr/default.aspx?id=...013%2009:28:44


4. U kojem roku se podnosi Obrazac JOPPD?

a) na dan isplate:

- za oporezive primitke,
. za neoporezive isplate dividendi,
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 11:36   #74
Sve su to oni s rokovima lijepo razradili,ali ih boli briga za nas male knjigovođe koji nemamo zaposlenih,pa bi po tim rokovima za predaju obrasca trebali sjediti od 01. do 15. uz komp (da ne pričam zaboravit miran godišnji npr.) i čekati kad će tko od naših klijenata puštati plaće da bismo isti ili najkasnije slijedeći dan predavali obrazac. Niš,očito ćemo morati biti aždaje i tjerati ih bičem da nam javljaju točan dan kada će puštati plaće. Jer ako ne jave svaki put (a dam se kladit da će pol njih to zaboravljat) ja ne mogu znati kad je tko od njih puštao plaće. Dam im virmane prvi tjedan u mjesecu,a kad oni idu u banku to je nemoguće pratit osim da javljaju.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 10:01   #75
Lijepo uvedeš novo pravilo; od 1.1. svako sam sebi predaje JOPPD
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 17:57   #76
Da li će morati podnositi obrazac JOPPD sami za sebe obrtnici, jer dosad nisu morali sami podnositi Rsm ?
Prema rješenju PU znalo bi se koliki su doprinosi i to bi se kontrolom na PKK pratilo.
__________________
....dobar savjet zlata vrijedi....
CHASMIR is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 19:56   #77
Quote:
CHASMIR kaže: Pogledaj post
Da li će morati podnositi obrazac JOPPD sami za sebe obrtnici, jer dosad nisu morali sami podnositi Rsm ?
Prema rješenju PU znalo bi se koliki su doprinosi i to bi se kontrolom na PKK pratilo.
Ne. Samo za radnike. JOPPD zamijenjuje Rs-m, ID i IP obrazac,a sve se to odnosi samo na radnike, ne na obrtnike.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 20:12   #78
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Ne. Samo za radnike. JOPPD zamijenjuje Rs-m, ID i IP obrazac,a sve se to odnosi samo na radnike, ne na obrtnike.
Hvala Vam na odgovoru konto12345
__________________
....dobar savjet zlata vrijedi....
CHASMIR is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 10:33   #79
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Ne. Samo za radnike. JOPPD zamijenjuje Rs-m, ID i IP obrazac,a sve se to odnosi samo na radnike, ne na obrtnike.
Mali ispravak, obrazac JOPPD zamjenjuje obrasce ID, IDD, IDD-1, IP i ID-1 plus RSm.
S time da se IP za plaće isplaćene u 2014. poslodavac i nadalje popunjava i treba predati radnicima (ne više Poreznoj upravi) do 31. siječnja 2015.
__________________
Carpe diem
nina.zf is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 22:51   #80
Toplo preporučam obilazak stranica Porezne uprave.
Vježbanjem do cilja !!!!
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:47.