Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2013., 15:43   #81
objavljena XML shema za prijenos podataka iz programa za obračun plača u e-poreznu, te upute kako koristiti e-poreznu. Objavljene su i sve moguće greške na stranicama PU
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 13:25   #82
Ima li nekog tko je probao slati tu test verziju obrasca, kako to funkcionira?
cura na zadatku is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 14:58   #83
pozdrav

POZDRAV,
da li je netko voljan objasniti malo taj novi obrazac, bar osnovno?
Zamijenjuje( u prethodnom postu) navedene obrasce za PU, a da li se šalje R-SM i dalje u regos?
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 22:52   #84
Nema vise nikakvih obrazaca osim toga, sto se tice place. Jedino se IP obrazac daje samo radnicima, ne ide nigdje drugdje.
unicom is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 22:54   #85
Neće se slati više R-Sm obrazac za isplaćena primanja nakon 01.01.2014. godine, nego samo JOPPD, a regos i porezna će međusobno razmijeniti podatke, s time da je i nadalje regos nadležan za praćenje.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 23:00   #86
Ups! Sorry! Odgovarale smo u isto vrijeme.

Zadnje uređivanje apis16268 : 11.11.2013. at 23:05.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 09:35   #87
Je li netko uspio poslati xml preko testne eporezne meni je opcija za upload onemogućena.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 11:14   #88
To valjda nešto kod mene ne šljaka, ali sam ga uspio učitati kao ID obrazac, dohvatim JOPPD preko dohvata ID obrasca i pokaže mi JOPPD, treba se toga sjetiti, he he.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 12:37   #89
Meni nije jasno ...inače pročitala sam sve o ovome u rrif 10...

1. Kako će porezna imati podatke za poreze i doprinose za neisplaćene plaće ako je JOPPD predaje na dan isplate plaće ili najkasnije sutra.

2. Do 15-og u mjesecu obrazac se podnosi za npr. dnevnice. Ovo mi je totalno nejasno ? Mi imamo u prosjeku svaki 4. dan isplate dnevnica iz blagajne ' Kad to prijaviti u JOPPd?
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 14:38   #90
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Neće se slati više R-Sm obrazac za isplaćena primanja nakon 01.01.2014. godine, nego samo JOPPD, a regos i porezna će međusobno razmijeniti podatke, s time da je i nadalje regos nadležan za praćenje.
Ma sad me RRIF zbunio, u najavi seminara im piše da se zadnji R-Sm predaje najkasnije do 31.1.2014.... je to neki tipfeler ili?

Evo copy-paste "Novi obrazac JOPPD donosi velike promjene koje se trebaju implementirati u informatičke sustave isplatitelja plaća i ostalih primitaka odnosno obveznika plaćanja poreza na dohodak, prireza i doprinosa. S obzirom na to da se obrazac JOPPD predaje (u većini slučajeva) na dan isplate, to znači da će obvezu za predaju obrasca isplatitelji imati već s prvim danima siječnja 2014.

Izvješće o isplaćenim plaćama i drugim primitcima u 2013. treba pak podnijeti zadnji puta na obrascu R-Sm najkasnije do 31. siječnja 2014.
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 14:48   #91
pozdrav

meni isto nije puno toga jasno.

znaći taj obrazac postaje jedini koji se podnosi za isplate plaće nakon 1.1.2014.
nema više ID-a ni r-sm.
Podnosi se na dan isplate plaće i doprinosa ili najkasnije idući dan. OK
Ali, ako nema isplate plaće i nisu plaćeni doprinosi, npr.nema npvaca na računu?
ne šalje se ništa za taj mjesec?
po cemu onda Regos i PU vide zaduženje za doprinose?
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 14:55   #92
Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
...
1. Kako će porezna imati podatke za poreze i doprinose za neisplaćene plaće ako je JOPPD predaje na dan isplate plaće ili najkasnije sutra.
...
JOPPD za neisplaćene plaće će se morati predati na dan nastanka obveze obračuna i uplate doprinosa


Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
...
2. Do 15-og u mjesecu obrazac se podnosi za npr. dnevnice. Ovo mi je totalno nejasno ? Mi imamo u prosjeku svaki 4. dan isplate dnevnica iz blagajne ' Kad to prijaviti u JOPPd?
pa sama si odgovorila do 15. u mjesecu za prethodni mjesec....bar sam ja tako shvatila, ako sam u krivu ispravite me
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 15:20   #93
Nedica mislim da ste u pravu sad kad gleda prethodne strnice koje sam jučer proučavala ali očito nisam zapamtila a danas sam nastavila proučavati sam unos u obrazac.

A ugovor o djelu ?
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 18:15   #94
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
Ma sad me RRIF zbunio, u najavi seminara im piše da se zadnji R-Sm predaje najkasnije do 31.1.2014.... je to neki tipfeler ili?

Evo copy-paste "Novi obrazac JOPPD donosi velike promjene koje se trebaju implementirati u informatičke sustave isplatitelja plaća i ostalih primitaka odnosno obveznika plaćanja poreza na dohodak, prireza i doprinosa. S obzirom na to da se obrazac JOPPD predaje (u većini slučajeva) na dan isplate, to znači da će obvezu za predaju obrasca isplatitelji imati već s prvim danima siječnja 2014.

Izvješće o isplaćenim plaćama i drugim primitcima u 2013. treba pak podnijeti zadnji puta na obrascu R-Sm najkasnije do 31. siječnja 2014.
Misli se na isplate u 2013.. Za njih možeš predati R-Sm obrazac do 31.1.2014

Mene zanima da li ja moram predati JOPPD obrazac iako sam zatvorila obrt u 2013? Naime, moram dati radnicima IP obrazac za 2013. a što predajem u Poreznu? Netko je napisao ništa Poreznoj, da li je to točno?
lady G is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 21:37   #95
Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
...
A ugovor o djelu ?
zadnji dan u mjesecu ili sljedeći dan
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 22:02   #96
Znači da rezimiramo:

- za isplate dnevnica do 15. u mjesecu za predhodni

- za ugovore o djelu zadnji dan u mjesecu ili sljedeći dan (ili prilikom isplate?)

- za neisplaćene plaće dan nastanka obveze
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 00:19   #97
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Znači da rezimiramo:

- za isplate dnevnica do 15. u mjesecu za predhodni

- za ugovore o djelu zadnji dan u mjesecu ili sljedeći dan (ili prilikom isplate?)

- za neisplaćene plaće dan nastanka obveze
-
za neisplaćene plaće -po ugovoru do 15.-tog za prethodni mjesec. jel se na to misli pod danom nastanka obveze

a za isplaćene plaće -na dan isplate ili ?
a sto kada nije isti dan uplata doprinosa i plaće
latica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 09:51   #98
Latica, za neisplaćene plaće predaje se do kraja mjeseca za plaću od prethodnog mjeseca.
Plaća i doprinosi moraju ići zajedno isti dan. Ako nisu vrijedi ovo gore.
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 15:05   #99
Quote:
lady G kaže: Pogledaj post
Misli se na isplate u 2013.. Za njih možeš predati R-Sm obrazac do 31.1.2014
hvala!

Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
Latica, za neisplaćene plaće predaje se do kraja mjeseca za plaću od prethodnog mjeseca.
Plaća i doprinosi moraju ići zajedno isti dan. Ako nisu vrijedi ovo gore.
Ali ni meni ne prođu uvijek isti dan doprinosi i plaća. Doprinosi i porez mi uvijek prođu do 15. u mjesecu ali s neto plaćom nekad malo kasnimo... Pa mi nije baš jasno koje ovo gore vrijedi
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 15:35   #100
U trenutku isplate plaće dužni smo porez. Po meni znači, ukoliko je danas išla neto plaća danas ili sutra treba predati JOPPD za tu istu plaću.

I stavrno mi nije jasno kako to kod banaka i dalje prolazi isplata doprinosa bez plaća i obrnuto. Nama su do sada isto prošle dvije plaće neto bez por i dop. ali samo za jednog djelatnika.Vidjela sam dosta takvih slučajeva. zar ovi novi sistem zaista više ne funkcionira? Ima li tko ijoš ovakvih iskustava?
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:46.