Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2009., 15:58   #1
Nepoželjni sjaj lica

Lice mi se počne sjajit nakon 3-4 sata.
Zar koristim nedovoljno suh puder u prahu, previše kreme(prvo stavim kremu[koliko i tekućeg puder]da se osuši 15-20 min, onda tekući puder, pa korektor pa puder u prahu).
Sada koristim onaj plavi"kompaktni-3u1"Manhattan puder u prahu...
Ima možda neki posebno suhi puder u prahu??

P.S. ;oprostite ako tema već postoji :P
Silence, please is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 16:05   #2
Ja koristim samo baby puder, a i uvijek ga nosim u torbici jer drugačije ne ide (da se ne sjaji). Možda da uzmeš one maramice za upijanje suvišnog sjaja
__________________
💅🏻
Hazel Silk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 16:14   #3
Quote:
Hazel Silk kaže: Pogledaj post
Ja koristim samo baby puder, a i uvijek ga nosim u torbici jer drugačije ne ide (da se ne sjaji). Možda da uzmeš one maramice za upijanje suvišnog sjaja
Kakav baby puder(možeš mi malo objasnit kako ga koristiš)?
Silence, please is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 16:26   #4
koristim kreme za masnu i mješovitu kožu, kao i tekući puder i na kraju stavim puder u prahu. Njega doduše uvijek imam u torbici pa se malo "naprašim" ako zasjajim preveć.
__________________
Well, THIS is all you have.
Marina2501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 16:35   #5
pa jel koristiš oil free tekući puder za masnu/mješovitu kožu?

mislim,malo sjaja je normalno...ja se inače sjajim ko špek,ali s oil free puderom je sve ok i do 1o sati
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 16:42   #6
moje iskustvo je da treba izbjegavati agresivna sredstva za čišćenje jer tako postižem kontraefekt... kao da mi se koža počinje sve više mastiti. svakako izbjegavaj sredstva u kojima ima alkohola (a proizvodi za masnu kožu su nerijetko time nakrcani pa čitaj malo pod ingredients).

uglavnom otkako sam prešla s proizvoda za masnu kožu na blaža sredstva (za skidanje šminke, piling, tonici) koža mi se puno manje masti i nemam tolikih problema s neželjenim sjajem. još uvijek koristim dnevnu matirajuću kremu ispod pudera, a za noć neku hidratantnu da koža dobije malo vlage. Puder također oil-free, puder u prahu mi više nije potreban, (pogotovo u zimskim mjesecima).

Probaj sa blažom njegom kože i koristi dgovarajući puder i trebalo bi biti bolje (za puder predlažem revlon colorstay - njega sam koristila kad mi je koža bila jako masna i stvarno drži dugo vremena)

Sretno!
anchy87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 14:20   #7
dižem temu iz pepela .
dvoumim se između Korff Instant Gel Matte Effect i Decleor Aroma Purete Matt Finish Skin Fluid . jel neko probao oba, da ih malo usporedi? rade li svoj posao? meni treba nesto sto bi stavljala preko svoje standrardne dnevne kreme i sto bi me drzalo matiranom cijeli dan . ovaj decleor mi se cini dobar, isprobala sam tester i cini se da radi svoj posao .

opcenito, jel imate kakve preporuke za sredstva za matiranje i rjesavanje tog groznog sjaja ?
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 18:42   #8
ja sam isto htjela kupiti ovaj Korff Instant gel matte effect jer sam čula same pohvale za njega ...ali ga nažalost nisam mogla naći u niti jednoj ljekarni u zagrebu !?
mrnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 17:35   #9
Zvuči nevjerojatno, ali meni se lice nije sjajilo cijeli dan kad sam ispod tekućeg pudera stavila kremu od Avona Extra firming ili tako nešto. Imala sam ju, dobila od nekog i ignorirala jer ne volim Avon. Jednom sam stavila na lice čisto da vidim što je i kako je i čitav dan mi se koža nije sjajila ispod šminke. Probala i moja sestra i isto i njoj. Sad se ramišljam da ju naručim jer dolazi ljeto i sjaj postaje sve gori, ali fakat ne volim te Avone i slične... Inače, sadrži vitamin B i nešto, veliko je pakiranje, a mislim da ne košta nešto, moram provjeriti.
Arges is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 12:54   #10
Imate od Murada Skin perfecting losion. Dobro matira i hidratizira. Cjena je malo visa pa trazite tester prije kupnje. : )
__________________
Sarah Jessica Parker blog
Arden is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 13:43   #11
Meni je najbolji posao s matiranjem odradila Carite Ideal controle krema
eyedetox is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2010., 22:08   #12
heheh svatko drugo iskustvo - moje najbolje kreme su se pokazale Avene Clearenace i Vichy Normaderm Pro Matt
EllaVanSaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 16:15   #13
Čim je došlo toplije i meni se lice opet nenormalno masti, preko zime sam to uspjela donekle držati pod kontrolom, ali sada već za 2 sata čista katastrofa
madeira is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 23:47   #14
Imaš onih papira za upijanje viška sjaja, znam da Essence to sigurno ima.

http://www.essence.eu/hr/proizvodi/l...u-torbici.html

Listaj dok ne dođeš do stop shine listića za matiranje.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 00:04   #15
Već sam pisala o toj kremi ali kupila sam u Kozmu Pure Control matting kremu od Eveline. Samo 20 kn. Meni osobno stvarno daje mat učinak. Nos i čelo suhi.
Jučer sam dobila jedan od tonika iz te linije, i naravno savršen je u kombinaciji s kremom.
Tako da eto, mislim da vrijedi probat, na meni je svakako učinkovito. Ako probate i ne valja, nije da ste se istrošili.
Maiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 12:43   #16
Bok cure! Imam isti problem...lice (pogotovo T zona) su mi nakon sat ,dva ko da sam glavu umočila u ulje... ne znam više, od toliko različitih informacija i preparata, što bi ni kako bi koristila...
Trenutno koristim Effaclar M (sebo- regulating mattifying moisturizer) od La Roche-posay i njihov Effaclar tonik s termalnom vodom, citiram sa deklaracije "adstringentni tonik koji potiče mikroljuštenje, pomaže trenutno odčepiti pore i smanjiti njihovu veličinu...bla bla... u komb. sastojaka za čiščenje i LHA koja potiče mikroljuštenje" ( može mi neko objasniti što točno znače riječi ADSTRINGENTNI i LHA???)

E sad... netko je od vas napisao da pazimo na to da proizvodi za masnu kožu ne sadrže alkohol i glicerin.... ovaj tonik (što sam tek sad vidjela) sadrži oboje! Možete li mi molim vas reći koristi li netko od vas ove proizvode i kakva iskustva ima s njima???

Krema mi je oke, al taj tonik ne mogu prokužit... ne znam dal da ga koristim svaki dan ili samo par puta tjedno.... il da ga prestanem koristiti uopće...ne znam što mi je došlo da ga kupujem, imala sam prije njihov losion i bio mi je super... eto mi kad idem bzvz eksperimentirat...

Došla sam do točke kad mi se više ne da isprobavat proizvode i čekat tjedne da vidim neki učinak... počet ću se posipavat brašnom, ako niš prirodno je, nema ni alkohola ni glicerina i košta 5 kuna!
Mentta one is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 14:56   #17
Quote:
madeira kaže: Pogledaj post
Čim je došlo toplije i meni se lice opet nenormalno masti, preko zime sam to uspjela donekle držati pod kontrolom, ali sada već za 2 sata čista katastrofa
Eh da, poznato mi je to...
natural♥blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 10:41   #18
http://www.clinique.com/templates/pr...UCT_ID=PROD869 savrsenstvo. mala tubica, dosta skupo, ali ako koristite kad idete van, a ne svaki dan super se isplati!
ajita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 16:32   #19
Quote:
ajita kaže: Pogledaj post
http://www.clinique.com/templates/pr...UCT_ID=PROD869 savrsenstvo. mala tubica, dosta skupo, ali ako koristite kad idete van, a ne svaki dan super se isplati!
meni nije bilo ništa posebno.
__________________
...
Maisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 14:08   #20
Quote:
Mentta one kaže: Pogledaj post
Bok cure! Imam isti problem...lice (pogotovo T zona) su mi nakon sat ,dva ko da sam glavu umočila u ulje... ne znam više, od toliko različitih informacija i preparata, što bi ni kako bi koristila...
Trenutno koristim Effaclar M (sebo- regulating mattifying moisturizer) od La Roche-posay i njihov Effaclar tonik s termalnom vodom, citiram sa deklaracije "adstringentni tonik koji potiče mikroljuštenje, pomaže trenutno odčepiti pore i smanjiti njihovu veličinu...bla bla... u komb. sastojaka za čiščenje i LHA koja potiče mikroljuštenje" ( može mi neko objasniti što točno znače riječi ADSTRINGENTNI i LHA???)

E sad... netko je od vas napisao da pazimo na to da proizvodi za masnu kožu ne sadrže alkohol i glicerin.... ovaj tonik (što sam tek sad vidjela) sadrži oboje! Možete li mi molim vas reći koristi li netko od vas ove proizvode i kakva iskustva ima s njima???

Krema mi je oke, al taj tonik ne mogu prokužit... ne znam dal da ga koristim svaki dan ili samo par puta tjedno.... il da ga prestanem koristiti uopće...ne znam što mi je došlo da ga kupujem, imala sam prije njihov losion i bio mi je super... eto mi kad idem bzvz eksperimentirat...

Došla sam do točke kad mi se više ne da isprobavat proizvode i čekat tjedne da vidim neki učinak... počet ću se posipavat brašnom, ako niš prirodno je, nema ni alkohola ni glicerina i košta 5 kuna!
Ja imam tu kremu i mogu reći da mi je prvih par dana bila super ali onda mi se čelo počelo mastiti još tri puta gore jer je krema agresivna dosta sigurno a što se tiće ovog za ljuštenje,takvi preparati ti se većinom koriste kod ljudi koji imaju ožiljke od akni il slično pa da im se sve to oljušti i nastane nova koža.znam jer je frendica jedan takav proizvod koristila jer joj je dermatolog propisao baš za to s tim da dok ga je koristila nije stavljala šminku da joj se lice očisti a ne izgleda baš najljepše kad ti se koža guli s lica tako da...
fairy 24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:30.