Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 14:14   #1
Question Preporuke za kalkulator

Eej... zanima me koji kalkulatori su najbolji za maturu? Po mogucnosti da su dvoredni i da ima vise funkcija. Trazila sam neke i ne mogu se odluciti sada izmedu Casio FX-82MS koji ima oko 250 funkcija i Rebell SC2080 koji ima oko 417 funkcija. Takoder sam u mogucnosti izdvojiti do nekih 200-tinjak kn pa ako imate jos neke preporuke ili savjet koji od ova dva izabrati, molim vas recite. Hitno mi je.
Ramm stein is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 23:52   #2
Casio fx 991 es plus je sigurno bolji izbor. Najjači kalkulator koji se može koristiti na maturi, a biti će ti i više nego dovoljan i za kasnije školovanje ukoliko se odlučiš upisati nešto vezano uz tehniku i matematiku. 417 funkcija. Relativno jednostavan za korištenje. Također cijena je bila spod 200 kuna kada sam ga ja kupovao prije nekoliko godina. Ugl odlična investicija
joeyjordinson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 13:41   #3
Quote:
joeyjordinson kaže: Pogledaj post
Casio fx 991 es plus je sigurno bolji izbor. Najjači kalkulator koji se može koristiti na maturi, a biti će ti i više nego dovoljan i za kasnije školovanje ukoliko se odlučiš upisati nešto vezano uz tehniku i matematiku. 417 funkcija. Relativno jednostavan za korištenje. Također cijena je bila spod 200 kuna kada sam ga ja kupovao prije nekoliko godina. Ugl odlična investicija
Potpisujem!
Uštedit češ si hrpu vremena na maturi za neke banalne stvari. Osobno jako dobro znam matematiku,al na maturi sam rađe s kalkulatorom rješavala npr. sustave 2 jednadžbe i pretvorba onih imaginarnih brojeva u trigonometrijski zapis,jer kao prvo brže je,a kao drugo preciznije je,jer uvijek se možeš zeznut prilikom računanja(tipa prebaciš broj s druge strane jednadžbe al zaboraviš predznak promjenit),pogotovo na maturi jer češ bit totalno pod stresom
metalka64 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.