Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2015., 11:07   #61
Quote:
Mateič kaže: Pogledaj post
Brale, slušaj, meni se čini da si ti malo zabrijo na neke stvari (ne mislim ništa lloše) nemoj tako gorljivo kao neki tinejdžer na vrhuncu svog ppubertetskog buntovništva skakat na to sta njeni kažu i kakvi su njihovi stavovi, ajmo malo odraslosti i tolerancije

A sta se tiče ostalih stvari, valjda postoji udruženje mladih sofista pa možeš tamo s njima razglabati i preklapati markove konake

naj se ljutiti :*
Nemaš brige...To je sve u hipu kada tipkam..Ne dira mene selo nimalo...Promjenit ću ja selo.Vidjet ćeš.Selo želi promjene jer tvrdoglavci starci nestaju,a mladi ne slijede slijepce.
__________________
Theros, trygos, polemos.
"Ljeto, jesen, rat."
Alemanskillen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 16:30   #62
Quote:
Alemanskillen kaže: Pogledaj post
Rimljani su ga nazivali Haemus,potom Ilirik,za vrijeme preduge okupacije Turaka nazivali su ga Balkan,sto u prijevodu na turski znaci brdo..Danas suvremeniji ljudi govore Jugoistok,poneki se sluze jeftinim nazivom zapadnog Balkana,ali sve u svemu,misli se na periferiju Evrope,kako rece A.G.Matos.
ja ne znam jel si ti ozbiljan, ili samo voliš postati ovakve lamentacije po forumima, al kakav god Balkan bio, mene još nitko nije nikad pitao jesam li krštena, pa da bi potom o meni zauzeo stav u odnosu na taj podatak
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 19:01   #63
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
ja ne znam jel si ti ozbiljan, ili samo voliš postati ovakve lamentacije po forumima, al kakav god Balkan bio, mene još nitko nije nikad pitao jesam li krštena, pa da bi potom o meni zauzeo stav u odnosu na taj podatak
Hm..tjah,ako sam ja,onda je to odlicno...
__________________
Theros, trygos, polemos.
"Ljeto, jesen, rat."
Alemanskillen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2018., 00:59   #64
Djeca i religija?

Umjesto foruma Religija, došla sam ovdje jer me zanimaju mišljenja isključivo od roditelja i osoba koje planiraju djecu u budućnosti. Dakle riječ je više o odgoju djece, a ne religiji. No, da pređem na stvar...

Imam 20 godina i prije neka 2-3 mjeseca sam se pred ocem i majkom izjasnila kao ateist. Otac je bio u šoku, a majka je šutjela. Ja sam objasnila kako meni Biblija nema smisla zbog toga i toga, otac je objasnio kako ima smisla zbog toga i toga. Nebitno, ostao je u šoku, pomalo razočaran i probao me vratiti "na pravi put". Nevažno. Odnos između nas se na svu sreću nije promijenio. Čak nije znao da sam posljednje dvije godine svoga školovanja išla na etiku umjesto na vjeronauk što ga je dodatno zbunilo. Ne znam kako nije znao ali, eto, nije.

Pitanja

Ako ste vjernik:
#1 Da li smatrate da vaše dijete mora biti također i zašto?
#2 U slučaju da je vaše dijete ateist, neovisno o godinama, kako bi reagirali i zašto?
#3 U slučaju da dijete želi ići na etiku umjesto na vjeronauk, da li bi ste mu dopustili ili ne i zašto?

Ako ste ateist odgovorite na ista pitanja samo u obrnutom kontekstu.

Općenito:
#1 Da li smatrate da djeca trebaju biti u kontaktu sa religijom iako nisu dovoljno zrela da sama odluče vjeruju li u nešto ili ne?
#2 Što mislite o vjeronauku kao obaveznom predmetu u osnovnim školama?

U slučaju da već imate iskustva vezana uz ovu temu ili bi nešto željeli nadodati ili pitati - slobodno.
remmorte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2018., 12:19   #65
Quote:
remmorte kaže: Pogledaj post
Pitanja

Ako ste vjernik:
#1 Da li smatrate da vaše dijete mora biti također i zašto?
#2 U slučaju da je vaše dijete ateist, neovisno o godinama, kako bi reagirali i zašto?
#3 U slučaju da dijete želi ići na etiku umjesto na vjeronauk, da li bi ste mu dopustili ili ne i zašto?

Ako ste ateist odgovorite na ista pitanja samo u obrnutom kontekstu.

Općenito:
#1 Da li smatrate da djeca trebaju biti u kontaktu sa religijom iako nisu dovoljno zrela da sama odluče vjeruju li u nešto ili ne?
#2 Što mislite o vjeronauku kao obaveznom predmetu u osnovnim školama?

U slučaju da već imate iskustva vezana uz ovu temu ili bi nešto željeli nadodati ili pitati - slobodno.
Pitanja

Ako ste vjernik:
#1 Da li smatrate da vaše dijete mora biti također i zašto?
Da, jer je moje dijete! Ako je meni bitno i pomoglo mi je onda to želim prenjeti na svoje dijete, jer mu želim dobro.

#2 U slučaju da je vaše dijete ateist, neovisno o godinama, kako bi reagirali i zašto?
Mislila bi da mu onda nisam uspjela prenjeti bit i ljepotu religije. Ako mi je dijete odrasla osoba onda bi mu dala da bude ateist (nemogu ga siliti), ali bi djete trebalo biti svjesno da ne smije u mojoj kući govoriti protiv moje religije ili općenito protiv religije.

#3 U slučaju da dijete želi ići na etiku umjesto na vjeronauk, da li bi ste mu dopustili ili ne i zašto?
Da, ali pod uvijetom da ide u crkvu na vjeronauk.


Općenito:
#1 Da li smatrate da djeca trebaju biti u kontaktu sa religijom iako nisu dovoljno zrela da sama odluče vjeruju li u nešto ili ne?
DA! Jer normalni roditelj želi sve najbolje što su oni naučili tijekom života prenjeti na svom djetetu. Te dijete kada napuni 18 ima pravo dalje u to vjerovati ili ne.

#2 Što mislite o vjeronauku kao obaveznom predmetu u osnovnim školama?
Protiv toga sam! Mislim da bi bilo bolje uvesti religijske studije, gdje se uči o svjetskim religijama.
maria1maria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2018., 13:31   #66
Quote:
remmorte kaže: Pogledaj post
Umjesto foruma Religija, došla sam ovdje jer me zanimaju mišljenja isključivo od roditelja i osoba koje planiraju djecu u budućnosti. Dakle riječ je više o odgoju djece, a ne religiji. No, da pređem na stvar...

Imam 20 godina i prije neka 2-3 mjeseca sam se pred ocem i majkom izjasnila kao ateist. Otac je bio u šoku, a majka je šutjela. Ja sam objasnila kako meni Biblija nema smisla zbog toga i toga, otac je objasnio kako ima smisla zbog toga i toga. Nebitno, ostao je u šoku, pomalo razočaran i probao me vratiti "na pravi put". Nevažno. Odnos između nas se na svu sreću nije promijenio. Čak nije znao da sam posljednje dvije godine svoga školovanja išla na etiku umjesto na vjeronauk što ga je dodatno zbunilo. Ne znam kako nije znao ali, eto, nije.

Pitanja

Ako ste vjernik:
#1 Da li smatrate da vaše dijete mora biti također i zašto?
#2 U slučaju da je vaše dijete ateist, neovisno o godinama, kako bi reagirali i zašto?
#3 U slučaju da dijete želi ići na etiku umjesto na vjeronauk, da li bi ste mu dopustili ili ne i zašto?

Ako ste ateist odgovorite na ista pitanja samo u obrnutom kontekstu.

Općenito:
#1 Da li smatrate da djeca trebaju biti u kontaktu sa religijom iako nisu dovoljno zrela da sama odluče vjeruju li u nešto ili ne?
#2 Što mislite o vjeronauku kao obaveznom predmetu u osnovnim školama?

U slučaju da već imate iskustva vezana uz ovu temu ili bi nešto željeli nadodati ili pitati - slobodno.
Ateist sam.

#1 Da li smatrate da vaše dijete mora biti također i zašto?

- Ne. Neka odabere što želi biti kao što sam i ja. Moji su roditelji vjernici, trudili su se prenijeti na mene isto, funkcioniralo je do neke 12.godine kad sam počela propitkivati sve i na kraju smo i ja i mlađi brat nakon krizme "raskrstili" s crkvom.

#2 U slučaju da je vaše dijete ateist, neovisno o godinama, kako bi reagirali i zašto?

- Sumnjam da bih reagirala burno da mi dijete bude vjernik. Neka odabere želi li biti vjernik ili ateist, što god ju ispunjavalo, ja ću biti ok s tim.

#3 U slučaju da dijete želi ići na etiku umjesto na vjeronauk, da li bi ste mu dopustili ili ne i zašto?

- Koliko znam, u osnovnoj nema alternative vjeronauku pa nema ni etike, ali inače, u osnovnoj školi neće biti upisana na vjeronauk jer ne smatram da u dobi od 7 godina može sama odlučivati o tome.
- U srednjoj bih joj prepustila da sama odabere.


Općenito:
#1 Da li smatrate da djeca trebaju biti u kontaktu sa religijom iako nisu dovoljno zrela da sama odluče vjeruju li u nešto ili ne?

- Ne vidim problem da je dijete u kontaktu s religijom ili više religija. Bila sam i ja u kontaktu s religijom cijeli život pa sam opet na kraju odlučila za sebe i nemam nikakve traume od "kontakta s religijom".

#2 Što mislite o vjeronauku kao obaveznom predmetu u osnovnim školama?

- Nisam za vjeronauk u školama općenito, smatram da je to predmet koji bi se trebao predavati u crkvi. Zanimljivo, ali moji roditelji koji su vjernici su istog stava kao i ja po tom pitanju.
arya55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2018., 16:10   #67
Žalosno je da se djeca tjeraju u tor sa ideološkim skupinama a da im se nije omogućio izbor. To dosta govori o odgojiteljskoj kvaliteti roditelja.

Moj stav je da dijete mora biti upoznato sa principom recipročnosti. Treba mu se ukazati na važnost uzroka i posljedice u interakciji sa drugim ljudima.
Ako udariš nekoga, on se više neće htjeti igrati sa tobom. Što imaš od toga da se on neće igrati sa tobom? Što imaš ako se hoće igrati sa tobom?

Kad čujem "mali musliman", "mali katolik", jeza me lovi. Jesam ateist i ne mogu si zamislit da djecu dijelim na vjerske kategorije. Ali isto tako mogu zamisliti da mi dijete završi kao vjernik.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2018., 16:14   #68
Quote:
maria1maria kaže: Pogledaj post
Ako mi je dijete odrasla osoba onda bi mu dala da bude ateist (nemogu ga siliti)
A da ima 14 mu ne bi dala da bude ateist i natjerala bi ga da vjeruje u boga?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2018., 22:57   #69
Djeci treba dati religiju u djetinjstvu, ali ih ne odmah sa svime bombardirati jer nije sve religija primjerena za dati ju odmah djeci.
brnaze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2018., 21:02   #70
Quote:
remmorte kaže: Pogledaj post
Umjesto foruma Religija, došla sam ovdje jer me zanimaju mišljenja isključivo od roditelja i osoba koje planiraju djecu u budućnosti. Dakle riječ je više o odgoju djece, a ne religiji. No, da pređem na stvar...

Pitanja

#1 Da li smatrate da djeca trebaju biti u kontaktu sa religijom iako nisu dovoljno zrela da sama odluče vjeruju li u nešto ili ne?
#2 Što mislite o vjeronauku kao obaveznom predmetu u osnovnim školama?

U slučaju da već imate iskustva vezana uz ovu temu ili bi nešto željeli nadodati ili pitati - slobodno.
1. Ne.

2. U ovakvom obliku, nista dobro. Mislim da su posljedice itekako vidljive u drustvu.
Pristala bi da mi dijete ide na vjeronauk u kojem bi se upoznalo sa SVIM religijama, od paganskih obicaja pa nadalje. Ovakvu indoktrinaciju bi zabranila

Edit: tek sad sam skuzila i ova gornja pitanja.

1. Smatrate li da vaše dijete mora biti također ateist i zašto?

- Ne. Pustila bi ga da odabere sto hoce. Moj jedini uvjet bio bi da sakramente obavlja nakon punoljetnosti. Neka dobro promisli o svemu, pa ako i kao odrasla osoba osjeca da vjeruje, lako to obavi sam.

2. U slučaju da je vaše dijete ateist, neovisno o godinama, kako bi reagirali i zašto?

- Vidi gore. Razgovarali bi o tome, ali ne na nacin da ga odgovaram od vjere, nego da vidim zasto i kako se to u njemu probudilo, da ga razumijem.

3. U slučaju da dijete želi ići vjeronauk, da li bi ste mu dopustili ili ne i zašto?

- Ne bi jer ga smatram u ovom obliku indoktrinacijom i pranjem mozga. Vidi gore kakav bi oblik dozvolila da pohada.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2018., 23:17   #71
Quote:
remmorte kaže: Pogledaj post
#1 Da li smatrate da djeca trebaju biti u kontaktu sa religijom iako nisu dovoljno zrela da sama odluče vjeruju li u nešto ili ne?
Ne znam kako se nešto poput ovoga može izbaciti iz bilo čijega života. Smatram da dijete treba tijekom odrastanja učiti o sebi i o drugima, a samim time ne treba izbaciti znanja o religijama svijeta. Hoće li on ili ona na kraju postati vjernik ili vjernica, ne može se znati. To bi trebao biti izbor.

Quote:
remmorte kaže: Pogledaj post
#2 Što mislite o vjeronauku kao obaveznom predmetu u osnovnim školama?
Vjeronauk je izborni predmet i nadam se da nikada neće postati obavezni. Protivnica sam toga da Vjeronauk bude u školi te se nadam da će biti izbačen iz školskoga programa. Mjesto mu je u crkvi i samo tamo. Naravno, ovo je samo moja maštarija jer ne postoji mogućnost da se to dogodi u Hrvatskoj.

Quote:
remmorte kaže: Pogledaj post
U slučaju da već imate iskustva vezana uz ovu temu ili bi nešto željeli nadodati ili pitati - slobodno.
O ovoj temi mogu govoriti samo iz pozicije osobe koja je odgajana u duhu vjere iako sam se tome tome protivila (koliko sam mogla). Majka je katolkinja i mogu na kraju samo biti sretna što nisam i gore prošla. Da sam rođena na nekom drugom kraju svijeta, mogla sam i bez klitorisa ostati. Ovako sam poškropljena vodom nekoliko mjeseci nakon rođenja i danas nemam ikakve veze s crkvom ili sa samom vjerom, a nedavno sam se i ispisala iz crkve.

Prava djece su cool crna slova na papiru, ali roditelji ionako imaju svoju briju i po tome se vode bez obzira što djeca govorila ili osjećala. To je, po meni, sebičan čin.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2018., 10:46   #72
Quote:
remmorte kaže: Pogledaj post

#1 Da li smatrate da vaše dijete mora biti također i zašto?
Ne. Jer je moje dijete zasebna osoba.


Quote:
remmorte kaže: Pogledaj post
#2 U slučaju da je vaše dijete ateist, neovisno o godinama, kako bi reagirali i zašto?
Jel tu treba posebno reagirat jer je ateist? ne bi nikako reagirala.


Quote:
remmorte kaže: Pogledaj post
#3 U slučaju da dijete želi ići na etiku umjesto na vjeronauk, da li bi ste mu dopustili ili ne i zašto?
Da. Jer je to njezin izbor.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2018., 10:07   #73
Zašto se djeci pušta da vjeruju u neke određene imaginarne osobe tipa Bog i Vrag, a nakon nekog vremena dramatično ukida vjerovanje u Zubić vilu, Djeda Mraza, ili nekog već personalnog imaginarnog prijatelja itd...
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2018., 13:24   #74
Pa nije baš da se dramatično ukida... Većinom djeca sama shvate da su zubić vila, božićnjak i ostali zapravo mama i tata. Neki svejedno biraju i u odrasloj dobi vjerovat, štovat i pobožno gledat Hallmarkove filmove imaginarni prijatelj je već problem psihologije, razvoja i nezdravosti da recimo momak od 15 godina sjedi na pivi sa zamišljenim prijateljem. Isto je i s Bogom/Vragom... svi na temelju nekog svog vlastitog osjećaja i iskustva odaberemo u nekom trenutku koliko ćemo duboko i u što vjerovat.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2018., 19:59   #75
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
...imaginarni prijatelj je već problem psihologije, razvoja i nezdravosti da recimo momak od 15 godina sjedi na pivi sa zamišljenim prijateljem. Isto je i s Bogom/Vragom...
Meni je potpuno ista situacija gdje momak od 15 sjedi na pivi sa zamišljenim prijateljem ( i možda ga moli da mu pomogne da se bolje osjeća), kao i žena od 32 koja kleči na klupici i moli se zamišljenom prijatelju da joj pomogne i još k tome plati nekom tamo da javno kaže kako se moli za nju/nekog.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2019., 14:25   #76
odgoj djece ste trebali dogovoriti davno prije...ne radi djeteta nego radi vašeg odnosa.

zašto ne radi djeteta?
svi roditelji pokušavaju prenijeti moralnost i neke vrijednosti svojoj djeci, i to čine u vjerničkom ili ateističkom duhu. mislim da nije bitno čiji će stav i utjecaj prevladati, dijete će imati input iz obje perspektive a u jednom trenu u pubertetu dogodit će se ono neminovno - bunt prema roditeljima i svemu naučenom. to se događa i pri vjerničkim i ateističkim obiteljima, prirodno je da će osoba u jednom trenutku početi preispitivati svijet i razmišljati sama za sebe.

ono što sada treba paziti jest da se antagonizam u tim uvjerenjima između vas ne prenese na dijete, da ono ne bude u traženo prikloniti se i da ne promatra moguće sukobe...
očekuj da ćeš o vjeri s djetetom razgovarati na jedan način, tvoja žena na drugi način. dogovorite se da ćete djetetu iskazati toleranciju i razumijevanje da "mama/tata misli drukčije" i neka pita i onog drugog.
femanon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 19:51   #77
U mojoj okolini, mlađi ljudi se striktno ne izjašnjavaju kao vjernici, ateisti ili agnostici.
Mnogi od njih nisu vjenčani u crkvi, ali svi su (koliko znam) krstili djecu, makar sa malim zakašnjenjem. To je vjerojatno radi neke konvencije društva i bliže okoline.

Mislim da apsolutno nema ništa loše u samom krštenju djeteta niti ono znači neku religijsku indoktrinaciju djeteta, ali u našem društvu je lakše ako je dijete kršteno i radi eventualnog primanja drugih sakramenata ili ako ne žeiiš da ti dijete strši (posebno u manjim sredinama).
Da se dijete kasnije odluči za pričest (što mu treba ponuditi), moralo bi navrat nanos obavljati krštenje u odraslijoj dobi, za što nema potrebe.

Ako je roditelj vjernik, naravno da će upoznati dijete sa tim i na njemu razumljiv način već u ranijoj dobi, bez forsiranja nekih stvari i religijskih obaveza. Kasnije je na djetetu hoće li primiti ostale sakramente, odbiti ih, raskrstiti sa vjerom ili biti vjernikom.
zoya85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2019., 18:18   #78
Quote:
zoya85 kaže: Pogledaj post
U mojoj okolini, mlađi ljudi se striktno ne izjašnjavaju kao vjernici, ateisti ili agnostici.
Mnogi od njih nisu vjenčani u crkvi, ali svi su (koliko znam) krstili djecu, makar sa malim zakašnjenjem. To je vjerojatno radi neke konvencije društva i bliže okoline.

Mislim da apsolutno nema ništa loše u samom krštenju djeteta niti ono znači neku religijsku indoktrinaciju djeteta, ali u našem društvu je lakše ako je dijete kršteno i radi eventualnog primanja drugih sakramenata ili ako ne žeiiš da ti dijete strši (posebno u manjim sredinama).
Da se dijete kasnije odluči za pričest (što mu treba ponuditi), moralo bi navrat nanos obavljati krštenje u odraslijoj dobi, za što nema potrebe.

Ako je roditelj vjernik, naravno da će upoznati dijete sa tim i na njemu razumljiv način već u ranijoj dobi, bez forsiranja nekih stvari i religijskih obaveza. Kasnije je na djetetu hoće li primiti ostale sakramente, odbiti ih, raskrstiti sa vjerom ili biti vjernikom.
Ne bi se složila... evo ja imam sve sakramente osim braka, dijete nisam krstila, niti ne mislim.
Ne živim u vjeri, i ne smatram se vjernikom i bilo bi licemjerno od mene da krstim dijete i da obećam da ću je odgajati u vjeri, kad znam da neću...
Negdje u srednjoj školi sam shvatila da ne želim imati ništa sa crkvom i Bogom i od onda se toga držim.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2019., 19:23   #79
Quote:
zoya85 kaže: Pogledaj post
U mojoj okolini, mlađi ljudi se striktno ne izjašnjavaju kao vjernici, ateisti ili agnostici.
Mnogi od njih nisu vjenčani u crkvi, ali svi su (koliko znam) krstili djecu, makar sa malim zakašnjenjem. To je vjerojatno radi neke konvencije društva i bliže okoline.
Mislim da apsolutno nema ništa loše u samom krštenju djeteta niti ono znači neku religijsku indoktrinaciju djeteta, ali u našem društvu je lakše ako je dijete kršteno i radi eventualnog primanja drugih sakramenata ili ako ne žeiiš da ti dijete strši (posebno u manjim sredinama).
Da se dijete kasnije odluči za pričest (što mu treba ponuditi), moralo bi navrat nanos obavljati krštenje u odraslijoj dobi, za što nema potrebe.
Ako je roditelj vjernik, naravno da će upoznati dijete sa tim i na njemu razumljiv način već u ranijoj dobi, bez forsiranja nekih stvari i religijskih obaveza. Kasnije je na djetetu hoće li primiti ostale sakramente, odbiti ih, raskrstiti sa vjerom ili biti vjernikom.

Tako i ja mislim.
Živimo u nekom društvu u kojem su takve stvari pozitivne (kumstvo znači primanje nekog u familiju, učvršćivanje veza) i malo tko će takve stvari izbjegavati.
Kad dijete odraste, izbori su njegovi/njezini.
Krštenje je neko upoznavanje s vjerom, neko učenje abecede.
Ako nakon toga dijete ne želi čitati, njegov izbor.
A i krstitke u odrasloj dobi zvuče kao gomila problema.

@Bela, ti potvrđuješ pravilo.
Ti si raskrstila s vjerom i ne želiš je, odlučila si i za svoje dijete.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2019., 19:42   #80
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post



@Bela, ti potvrđuješ pravilo.
Ti si raskrstila s vjerom i ne želiš je, odlučila si i za svoje dijete.
I ti si odlučio za svoju. Ista stvar, samo s druge strane spektra.
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.