Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2015., 00:27   #1
Posesivna majka

Pozdrav svima!
Imam 19 godina.Kako biste razumjeli situaciju,moram objasniti background.Ukratko,moja majka je prilikom odgoja moje starije sestre doživjela velike neugodnosti od nje i cijeli život praktički moram ispaštati zbog sestrinih grešaka.Ona je zatrudnjela sa 18 godina i majci nikako ne ide u glavu da ja nisam svoja sestra i da smatra kako ću se i ja prokurvati i ostati trudna.Od dvije veze,koje sam dosada imala,uvijek mi je govorila da ću završiti kao sestra.Uvijek sam bila dosta otvorena s njom i htjela sam da bude uključena u moj život da poslije ne govori kako sam joj radila iza leđa kao prije moja sestra.Učila sam se i mučila u srednjoj da dokažem majci da nisam ista kao ona,no izgleda sve uzalud.Uvijek sam prvo stavljala mamin duševni mir ispred svoje sreće i sad ispaštam,koliko vidim.
Dva mjeseca sam u novoj vezi i sve ide savršeno(kao i sve veze u tom periodu),no mama me sad kontrolira još više nego prije.Prije me znala pratiti kad me vozila u izlazak i onda mi to nabijati na nos(iako nikada nisam ništa napravila čime bi je osramotila),sad kad me dečko navečer zove,ona me prisluškuje što ja pričam s njim.Meni to nije normalno.Traži da ju stavim na prvo mjesto,evo prije par tjedana je poludjela jer joj se nisam javila kad me zvala na telefon(pričala sam s kolegicom u vezi faksa).Kad sam joj rekla da se nek ne miješa u moj život,poklopila mi je slušalicu.Ne znam.Svjesna sam da imam tu konstantnu potrebu da bude uključena u moj život,no zapravo vidim da si time radim samo štetu.Otac je uvijek tiho i ne želi se u to miješati jer ne želi svađu.Nemam pojma kako jednom zasvagda riješiti taj problem.Ne znam više.Molim pomoć.
Hnjo is offline  
Old 27.12.2015., 11:53   #2
Jednom zasvagda - nikako. Problem nije nastao preko noći i neće tako ni nestati. Ne postoje čarobne riječi koje ćeš reći majci zbog kojih će se ona čudom promijeniti.

Ono što je važno je da ti sama sa sobom odrediš što ti je okej, što nije i da čvrsto stojiš iza toga i budeš dosljedna. Ako ti nije okej da te prisluškuje, reci joj to jasno i glasno SVAKI put. Posvađaj se ako treba, neće joj ništa biti.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 27.12.2015., 20:09   #3
Quote:
Hnjo kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Nemam pojma kako jednom zasvagda riješiti taj problem.Ne znam više.Molim pomoć.
a, da probaš mjesto pružanja otpora prema njenim postupcima, jednostavno joj sama poceti pricati ono što želi cuti....
prisluškuje te, o.k., nakon što završiš razgovor, izađi iz sobe i reci joj što ste pricali....uostalom, sve to je i sama cula...kad stekne sigurnost i povjerenje u tebe, jednostavno ce prestati...žena se boji, možda pretjerano i neosnovano al, sigurno joj to nije životna želja
tanita is offline  
Old 27.12.2015., 20:19   #4
Da ces se i ti prokurvati...........ao koje rijeci. Znaci starija sestra je .urva u vasim ocima. I sto sad ta sesra ima dalje traziti od vas i kako se postavii kad ste je tako osudili? Crna ovca naspram vas . Sto ce joj tek okolina reci kad vlastita obitelj ima takav stav. Prestrogi ste i bez oprosta i milosti. Mami bi trebala strucna pomoc da stane na loptu pregrmi ono sto se desilo i bez tereta nastavi dalje a ne da truje ostatak obitelji. Ne mozes ostatak zivota provesti u dokazivanju mami da nisi kao sestra.
Otvorenomore is offline  
Old 27.12.2015., 21:13   #5
Quote:
Hnjo kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Imam 19 godina.Kako biste razumjeli situaciju,moram objasniti background.Ukratko,moja majka je prilikom odgoja moje starije sestre doživjela velike neugodnosti od nje i cijeli život praktički moram ispaštati zbog sestrinih grešaka.Ona je zatrudnjela sa 18 godina i majci nikako ne ide u glavu da ja nisam svoja sestra i da smatra kako ću se i ja prokurvati i ostati trudna.Od dvije veze,koje sam dosada imala,uvijek mi je govorila da ću završiti kao sestra.Uvijek sam bila dosta otvorena s njom i htjela sam da bude uključena u moj život da poslije ne govori kako sam joj radila iza leđa kao prije moja sestra.Učila sam se i mučila u srednjoj da dokažem majci da nisam ista kao ona,no izgleda sve uzalud.Uvijek sam prvo stavljala mamin duševni mir ispred svoje sreće i sad ispaštam,koliko vidim.
Dva mjeseca sam u novoj vezi i sve ide savršeno(kao i sve veze u tom periodu),no mama me sad kontrolira još više nego prije.Prije me znala pratiti kad me vozila u izlazak i onda mi to nabijati na nos(iako nikada nisam ništa napravila čime bi je osramotila),sad kad me dečko navečer zove,ona me prisluškuje što ja pričam s njim.Meni to nije normalno.Traži da ju stavim na prvo mjesto,evo prije par tjedana je poludjela jer joj se nisam javila kad me zvala na telefon(pričala sam s kolegicom u vezi faksa).Kad sam joj rekla da se nek ne miješa u moj život,poklopila mi je slušalicu.Ne znam.Svjesna sam da imam tu konstantnu potrebu da bude uključena u moj život,no zapravo vidim da si time radim samo štetu.Otac je uvijek tiho i ne želi se u to miješati jer ne želi svađu.Nemam pojma kako jednom zasvagda riješiti taj problem.Ne znam više.Molim pomoć.
kazes da te kontrolira i kazes da te vozi u izlazak? nema gradskog prevoza, pusta te iz kuce samo kada si u njenoj pratnji ili je komotnije da te netko odbaci do odredista?

kako te prisluskuje na telefon? bas pravi telefon, digne slusalicu (tko to jos ima doma )
sto ne pricas na mobitel?
dopisujte se (sms, viber...)

a kaj to uopce ima za cuti prek telefona?
pa ne bus ostala trudna chatajuci.
kak to da te pusti na faks? po bijelom danu?

ne znam kaj da ti kazem.
zavrsi faks, odseli se.
zamrzni faks, nadji posao, odseli se.

ako trolas, nemoj.
ima zgodnih tema na pdf-u psihologija, ovdje ti se roditelji vise bave dojenjem i malim klincima, a djeca rijetko dodju.

ili mozda da probas ovdje
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Old 29.12.2015., 13:40   #6
Možeš li dati svoju psihoanalizu o karakteru svojeg roditelja i zašto je takovg ponašanja?
Gdje vidiš uzroke i gdje bi moglo biti riješenje istog?
Zasigurno je prošla u svojem djetinjstvu nešto što tebe sada opterećuje..
Koja je geneza posesije?
Asarha od Elama is offline  
Old 29.12.2015., 14:36   #7
Quote:
Asarha od Elama kaže: Pogledaj post
Možeš li dati svoju psihoanalizu o karakteru svojeg roditelja i zašto je takovg ponašanja?
Gdje vidiš uzroke i gdje bi moglo biti riješenje istog?
Zasigurno je prošla u svojem djetinjstvu nešto što tebe sada opterećuje..
Koja je geneza posesije?


ovo je forum.hr, nije psihijatrijska ordinacija, iako i da je, ne znam kako bi joj ova pitanja pomogl....
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Old 29.12.2015., 15:44   #8
Neka te dečko zove na viber ili skype.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 29.12.2015., 16:03   #9
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post


ovo je forum.hr, nije psihijatrijska ordinacija, iako i da je, ne znam kako bi joj ova pitanja pomogl....
Da,jasno...
A što to znači da je forum.hr...?!
Pa,naravno da znam i stoga moramo podići ljestvicu više.
Ako je gospodin već postavio ovu temu,dužan sam mu pomoći.Nije nužno da uvijek rasprava ide u jednom smjeru,moramo početi učiti jedni od drugih.

Ja samo želim da kvalitetno postavi svoj problem i pokuša ga riješiti sa prave lokacije.Neću mu govoriti nešto što ne mislim,a samo poradi neke trapave rasprave.
On mora znati uzrok,i kada to dozna na njemu hoće li on pomoći svom roditelju...
Nadam se da se razumijemo.Pa nisam baš toliko otišao u sferu nauke...
Asarha od Elama is offline  
Old 29.12.2015., 16:10   #10
Ti trolaš, jel.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 30.12.2015., 00:53   #11
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ti trolaš, jel.
Imam roditelja i .Slicnog kova.
Pokusavam prokljuviti psihu,a nisam osobito uspjesan.
Jel to trolanje?
Asarha od Elama is offline  
Old 30.12.2015., 04:27   #12
S obzirom na to da nisi u stanju prokljuviti niti spol osobe koja bi mogla ostati trudna, predlažem da se okaniš pokušaja da shvatiš išta složenije i da razmišljaš o krumpirima.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 30.12.2015., 06:53   #13
Quote:
Asarha od Elama kaže: Pogledaj post
Da,jasno...
A što to znači da je forum.hr...?!
Pa,naravno da znam i stoga moramo podići ljestvicu više.
Ako je gospodin već postavio ovu temu,dužan sam mu pomoći.Nije nužno da uvijek rasprava ide u jednom smjeru,moramo početi učiti jedni od drugih.

Ja samo želim da kvalitetno postavi svoj problem i pokuša ga riješiti sa prave lokacije.Neću mu govoriti nešto što ne mislim,a samo poradi neke trapave rasprave.
On mora znati uzrok,i kada to dozna na njemu hoće li on pomoći svom roditelju...
Nadam se da se razumijemo.Pa nisam baš toliko otišao u sferu nauke...
zena je opisala svoj problem, ukljucujuci i ono sto smatra uzrokom:
Quote:
Hnjo kaže: Pogledaj post
Kako biste razumjeli situaciju,moram objasniti background.Ukratko,moja majka je prilikom odgoja moje starije sestre doživjela velike neugodnosti od nje i cijeli život praktički moram ispaštati zbog sestrinih grešaka.Ona je zatrudnjela sa 18 godina i majci nikako ne ide u glavu da ja nisam svoja sestra i da smatra kako ću se i ja prokurvati i ostati trudna.
i kako sada dalje? na visem nivou?
kada osamnaestogodisnjakinja psihanalizira majku
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Old 30.12.2015., 19:09   #14
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
S obzirom na to da nisi u stanju prokljuviti niti spol osobe koja bi mogla ostati trudna, predlažem da se okaniš pokušaja da shvatiš išta složenije i da razmišljaš o krumpirima.
Duhovito..Doista.
Sama riječ,krumpir je onako vrckasto smiješna..
Hvala ti,ali ne bih.
Asarha od Elama is offline  
Old 01.01.2016., 12:07   #15
draga Hnjo, mislim da ces kvalitetnije odgovore naci na psihologiji ili na teensima


__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.