Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2012., 21:23   #21
mi smo u italiji , u blizini Rima
nismo vjencani ,tata radi u it ali nije Talijan ,potpisao je priznanje dijeteta ,a ja sam sve sama vadila papire i putovnicu bez njegovih potpisa
stan kosta 500 eu dosta rezije su uracunate ..skupo je a ni placa mu nije bajna ..ako ima kucu tamo ,moze se ziviti ili ako rade oboje ..ovako je samo prezivljavanje ..nije bajno uglavnom
adryy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 12:27   #22
Quote:
Maaya:) kaže: Pogledaj post
ja sam u sličnoj situaciji, on je Talijan i planirami dijete i ne želimo se još ženiti ali bi ja izgeda išla tamo pa me zanima je moguće da majka dobije papire kao preko djeteta koje je talijanski državljanin? svašta mi pada na pamet... a ako je dijet rođeno i italiji jel to igra neku ulogu bitnu? pomoć....

Evo malo novijih inf. Zvali konzulat u Rijeci i oni nama rekli da kad se dijete rodi da napravimo ovjereni prijevod rodnog lista (ne internacionalni!) koji sadrži njegovo priznanje očinstva sa apostilama i tada to oboje donesemo kod njih i oni šalju te papire dalje u italiju gdje je on prijavljen kako bi se prijavilo dijete. Međutim kada odlučimo otići u Italiju, oboje opet trebamo i tamo otići se prijaviti i ja dobijem permesso di soggiorno kao majka dijeteta, obiteljska ili kako se to već zove..
Malo sam mozda to nejasno napisala ali ako nekog zanima nesto vise neka pita
__________________
"Ne postoji osoba koja nije sposobna napraviti više od onoga što misli da može" -H.F.
leilani. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 14:44   #23
Quote:
leilani. kaže: Pogledaj post
E sad, zanima me slijedeće:

1. Prijava prebivališta za dijete (treba li i on ići sa mnom?)

2. Izrada putovnice za dijete??? Hoće li biti problema sa prelaskom granice ako ima dečkovo prezime? Da li on mora dati neku suglasnost pri izradi putovnice kod nas ili kako to već ide kad je stranac? - znam kad majka i otac imaju različito prijavljena prebivališta da jedan preda a drugi dođe preuzet putovnicu ali kako to funkcionira sa jednim strancem????

3. Ako odem nakon par mjeseci sa djetetom u Italiju, beba će vjerojatno odmah po ocu dobiti državljanstvo ali tada da li ja svakih tri mjeseca moram tražiti permesso di soggiorno? Koja prava imam tamo?

Ne želimo se ženiti iako smatram da bi sve bilo mnogo jednostavnije da smo vjenčani, ali eto..

Ako itko ima ikakvih saznanja bila bi jako zahvalna
Draga Lejlani...
1, ako tvoj muz, decko tj.otac tvog djeteta nema prijavljenu adresu u hr...ima i malo prava u hr...ja sam svoje djete sama prijavila, otac stranac sa adresom u It...djete odmah dobije dommovnicu i putovnicu.
Isto je sa Italijom koja je jedna od rijetkih zemalja koja priznaje ili dopusta dvojno drzavljanstvo...tako ce tvoje djete dobiti tal.drzavljanstvo po ocu ako se rodi u hr ili ce ga automatski dobiti po rodjenju u It ( ima puno kineza koji dodju roditi u it kako bi dobili drzavljanstvo)
Za tebe..sa ili bez vjencanjamoras srediti dokumente u sto ulaze i vize ali je sad sve jednostavnije od kad smo u europi...pa dobijes drzavljanstvo nakon tot.godina koje legalno provedes u It.
Sto se tice braka...imat ces vise prava kao roditelj..a i u slucaju da tvoj dragi nadje drugu....
Barem si zakonski zasticena i automatski dobivas skrbnistvo i alimentaciju.... Dok kao convivente imas manja prava
Italico is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 15:38   #24
Kod mjesanih veza- brakova

Bilo da on zeli zivjeti u Hr ili ti u njegovoj zemlji( npr.It) druga strana treba traziti dozvolu boravka ili na tal.permesso di soggiorno.
To mozete dobiti ako nadjete posao pa vam firma garantira ili vam suprotna strana trazi vizu za spajanje obitelji... Ona se najlakse dobije i najduze traje i kasnije podnesete zahtjev za dobivanje drzavljanstva( ali morate i zivjeti u toj zemji za koju ga trazite)i nakon tot.god. Vam odobre ukoliko nije doslo do rastave braka. Moj je muz htjeo dobiti hr.drz i dosli su provjeriti iz MUPa dali i zivimo kod mojih roditelja.....tad smo bas bili u It i nije nam se dalo vracati u Hr...pa su mu odbili zahtjev i za prebivalistem u Hr.
Ali se uvijek moze doci kao tutist i oni u hr i mi u it na tri mjeseca bez trazenja ikakve vize....
A i ako ostanes duze od tri mj. to nitko ne moze dokazati ako udjes na osobnu i nema vise onih kartoncica
Italico is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 12:40   #25
Hvala Italico na odgovorima. Nego moj dečko je malo lijen, rekao bi on prezaposlen da se sada bavi i time, što mi tako diže tlak. Ajde već kad sam već sredila sve papire u Hr pa da i u Italiji. Ako me znaš uputiti bilo bi super:
- gdje trebam ici za permesso i koji dokumenti mi sve trebaju?
Naime, živimo kao podstanari ali on i dijete su prijavljeni na adresi od njegovih roditelja gdje je prije živio.....

I još nešto, malo me brine ona tvoja rečenica:"Sto se tice braka...imat ces vise prava kao roditelj..a i u slucaju da tvoj dragi nadje drugu....
Barem si zakonski zasticena i automatski dobivas skrbnistvo i alimentaciju.... Dok kao convivente imas manja prava". Koliko manja prava? Nadam se da mi ne bi radili probleme oko djeteta da se ja želim vratiti u Hr...ajme, maher sam u zagorčavanju vlastitog života.
Hvala na svim odgovorima....
__________________
"Ne postoji osoba koja nije sposobna napraviti više od onoga što misli da može" -H.F.
leilani. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 22:45   #26
Quote:
leilani. kaže: Pogledaj post
Hvala Italico na odgovorima.
- gdje trebam ici za permesso i koji dokumenti mi sve trebaju?
Naime, živimo kao podstanari ali on i dijete su prijavljeni na adresi od njegovih roditelja gdje je prije živio.....
To odes u Questuru...ako imas malu bebu...napises njemu punomoc i posaljes njega...talijani su prema talijanima tolerantniji... Sad nakon ulaska u EU se dosta toga promijenilo...trebalo bi biti puno lakse...
__________________
"Believe in yourself! Have faith in your abilities! Without a humble but reasonable confidence in your own powers you cannot be successful or happy." - Norman Vincent Peale
Italico is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 22:55   #27
Quote:
leilani. kaže: Pogledaj post
I još nešto, malo me brine ona tvoja rečenica:"Sto se tice braka...imat ces vise prava kao roditelj..a i u slucaju da tvoj dragi nadje drugu....
Barem si zakonski zasticena i automatski dobivas skrbnistvo i alimentaciju.... Dok kao convivente imas manja prava". Koliko manja prava? Nadam se da mi ne bi radili probleme oko djeteta da se ja želim vratiti u Hr...ajme, maher sam u zagorčavanju vlastitog života.
Hvala na svim odgovorima....
Ne bi te trebala brinuti ova recenica...ali kao supruga imas tonu prava koja inace nemas pocnimo od postovanja...supruga je ipak supruga, a cura je cura
Svima se zeli sve najbolje u vezi, ali ako dodje do najgoreg...NJEMU je u interesu da NISTE vjencani, jer te se lakse rijesi, dobije skrbnistvo nad djetetom ili ako vec djete izboris za sebe...placa am manje novaca za izdrzavanje tj. samo djetetu NE i tebi.
Ti imas 1000 motiva da dobijes prsten na ruku...prvenstveno bolje i zasticenije ces se osjecati, a u slucaju razvoda (ako je njegova krivica) tebi ostaje djete a on vam mora pruziti isti standard kao i u braku...sto znaci da vam mora opskrbiti za zivot i stanarinu... a ako ima i svoju kucu...ona ostaje djetetu i majci koji nastavljaju u njoj zijeti... U Italiji su supruge-majke i previse zasticene zakonom , pa mnoge to i iskoristavaju, pa se zato oni boje brakova
Ali, ponavljam, tebi je u interesu da sklopite brak(nemora biti crkveni sa 100 uzvanika)..Sredite dokumente, odete u opcinu sa roditeljima i kumovima i to je to... i zelim vam sve najbolje da taj brak i traje zauvijek...a u suprotnom, znas da si zasticena zakonom i da neces lose proci ako se najgore desi
__________________
"Believe in yourself! Have faith in your abilities! Without a humble but reasonable confidence in your own powers you cannot be successful or happy." - Norman Vincent Peale
Italico is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 10:45   #28
Quote:
Italico kaže: Pogledaj post
Ne bi te trebala brinuti ova recenica...ali kao supruga imas tonu prava koja inace nemas pocnimo od postovanja...supruga je ipak supruga, a cura je cura
Svima se zeli sve najbolje u vezi, ali ako dodje do najgoreg...NJEMU je u interesu da NISTE vjencani, jer te se lakse rijesi, dobije skrbnistvo nad djetetom ili ako vec djete izboris za sebe...placa am manje novaca za izdrzavanje tj. samo djetetu NE i tebi.
Ti imas 1000 motiva da dobijes prsten na ruku...prvenstveno bolje i zasticenije ces se osjecati, a u slucaju razvoda (ako je njegova krivica) tebi ostaje djete a on vam mora pruziti isti standard kao i u braku...sto znaci da vam mora opskrbiti za zivot i stanarinu... a ako ima i svoju kucu...ona ostaje djetetu i majci koji nastavljaju u njoj zijeti... U Italiji su supruge-majke i previse zasticene zakonom , pa mnoge to i iskoristavaju, pa se zato oni boje brakova
Ali, ponavljam, tebi je u interesu da sklopite brak(nemora biti crkveni sa 100 uzvanika)..Sredite dokumente, odete u opcinu sa roditeljima i kumovima i to je to... i zelim vam sve najbolje da taj brak i traje zauvijek...a u suprotnom, znas da si zasticena zakonom i da neces lose proci ako se najgore desi
Koliko je meni poznato prava iz izvanbračne zajednice i ona iz braka su izjednačena.
Ili Italija ima drugačije zakone od EU?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 09:11   #29
Quote:
Urbanna kaže: Pogledaj post
Ja ne znam za ovo drugo, ali znam da zahjev za putovnicu moraju potpisati oba roditelja dok je dijete maloljetno.
ovo je istina, imam iskustva s tim, jer radim u struci.
SelmerGrey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:25.