Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2016., 19:35   #361
Mi trosimo nekh 600-900 EUR mjesecno na tekuce troskove ne racunajuci rezije i vrtic, ukljucujuci i hranu na poslu. Zivimo u AT i priustimo si cesto, skoro svaki tjedan izlet u muzej ili na brdo ili tako nesto.

Sva odjeca za nas 3 je u tome i potrepstine za dijete koje je sad 5 godina.
Kolica smo kupili Maxi Cosi na akciji skupa sa sjedalicom i bazom i to nam se isplatilo, ne toliko zbog kolica, koliko zbog sjedalice i baze.

Sad sam drugi put trudna i mogu, ali necu priustiti neke luksuze. Beba ce nositi sve sestrino sto moze (ne znamo jos je li djevojcica ili djecak). Ulazemo u kvalitet zivota i iskustva. Mala ima i super ski odijelo, ali i skija i klize i znam da joj nije hladno, da nije mokra i da vjetar ne puse kroz nju (hladni austrijski vjetrovi). ali ona nije svjesna da odijelo kosta, a npr djeciji escajg koji joj je najvrjednija igracka kosta 1-2 EUR u Ikei (zaboravila sam cijenu). Pokusavam ju odgojiti da bude dobar covjek i da cijeni zivot, rad i kulturu.

Hranimo u njoj ljubav prema stvarima koje nju cine sretnom, npr muzika - od sviranja instrumenata do plesanja. I ako odluci sve to odbaciti poslije, mislim da nismo na gubitku i da njen osjecaj ispunjenosti i zadovoljstva u djecijoj dobi nema cijenu. Crtane gledamo skupa i glumimo likove iz crtanih, nema sjedenja za laptopom satima dok mama i tata rade svoje stvari.

Sad za drugu bebu vec imam hrpu stvari koje nam daju prijatelji, tako da ne mislim da cemo imati nekih troskova. A kupovati jedno na drugo, da bih pokazala na cesti smatram neinteligentnim.
majjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 11:49   #362
Moj stari radi u srednjoj školi, i često je šokiran diskrepancijom između neke djece i njihovih roditelja - dijete bahato, razmaženo, sve markirano, skupo, uvijek novi mobitel, a roditelji kad dođu na primanje ko zadnja bijeda, i još mu se žale na mala primanja, lošu situaciju oko posla.. On poludi na to, ne mislim da baš njima nešto govori, iako ne bi me ni čudilo kad razmislim.

Ti ljudi ne da nemaju novaca, nego ne znaju s novcima (i uz to ih često imaju manje nego percipiraju), a neće ni svoju djecu naučiti kako s novcima. Nisu ni moji starci neki stručnjaci u tom polju, uvalili su se u kredit i tako, ali mislim da je ova vrsta ponašanja gdje se kupuje gluposti daleko van svoje kupovne moći ipak jedna razina nesposobnosti ispod svake granice.
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 04:13   #363
Apropo starki.. Nedavno, tu kod mene, idemo ujutro u vrtic, vani dere arkticki vjetar, real feel duboko u -30. Miomilazimo se s tinejdjerkom - u starkama
Danas, prilicno hladan dan, popodnevna temp oko -20, susjed se vraca iz skole u - pamucnoj hudici!
A tu fakat nije da im starci nemaju za kojekakve markirane pizdarije, jer je tu sve to jeftino (cijene kao u hr ili nize a standard debelo bolji)

Ja dok sam bila tinejdjerka love u kuci za takve pizdarije nije bilo i nisam nit trazila. Al imam dojam da se u nase vrijeme ipak puno manje to sve "gledalo" u drustvu. Imala sam i marte, i dobre traperice, i najkice, za kvalitetan komad se naslo love - ali se to bome i cijenilo i nosilo godinama! Marte kupljene 99 su jos na zivotu, i zao mi ko cucku kaj sam ih ostavila u zg. Eastpak ruksak koji sam nosila cijelu srednju i faks je imigrirao samnom. Bila sam svjesna da su takve stvari prilicno kostale moje roditelje, cuvala sam ih i danas sam jebeno ponosna sto ih jos imam.
To mi je cilj s vlastitim djetetom; da, priustit cu joj kvalitetnu stvar, al cu je bome i nauciti da to cijeni. Zbog sebe, ne zbog drugih.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...

Zadnje uređivanje La_LuNa : 01.03.2016. at 04:28.
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2018., 11:03   #364
Postoji li negdje informacija o potrošačkoj košarici za 2018 godinu? Koliki su mjesečni troškovi života jedne obitelji? Dosta mi je hitno pa ako mi može netko odgovoriti bila bih zahvalna!
palamala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:05.