Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2016., 17:49   #4281
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Britanci su malo zaboravili da više nisu kolonijalna velesila i da njihova arogancija i ego danas baš više nemaju pokriće.
mozda bi bolje bilo da pratis itekako validne razloge ili pak argumente koji se daju (od strane in/out kampanje) umjesto sto lupetas i dosadjujes s time stalno, ali stvarno.

kakva veze 'kolonijalna sila' ili bivse Carstvo ima veze sa EU clanstvom, ne znam bas. pa nikak veze ocito...to nitko nikada niit spominje, ili se o tome ikada govori...pogotovo ne da bi se 'hvalili' ili sto vec. to bi bilo bas malo jadno valjda i uncool...pa i zato.

.

Zadnje uređivanje Grazia : 15.06.2016. at 18:07.
Grazia is offline  
Old 15.06.2016., 18:00   #4282
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Vidjeti ćemo što će još Uncle Sam još reći na cijelu ovu predstavu.........
rezultate referenduma ce odluciti glasachi. i samo oni, znam da je za neke malo nezamislivo to (demokracija na djelu i u praksi), ali tako je kako je...


(plus u drzavi nema kaste 'elite' i ovih drugih sto rade kako im se kaze. niti ima tog i takvog mentaliteta. stvar je sasvim drukcija od toga. na politicare se gleda kao na one koji rade ZA drzavu i tu su da sluze svoj narod, ne obrnuto - kao u manje demokratskim drzavama mozda sto je slucaj).

Zadnje uređivanje Grazia : 15.06.2016. at 18:12.
Grazia is offline  
Old 15.06.2016., 18:06   #4283
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
rezultate referenduma ce odluciti glasachi. znam da je za neke to nezamislivo (demokracija na djelu i u praksi jel), ali tako je kako je...
Pa jasno. Isto tako neki drugi će odlučiti povući investicije pa još ako i Škotska ode te povuče naftu i plin sa sobom... Sretno. Svakoga se da pritisnuti na razne načine. Po džepu obično daje najbolji efekt i onda se čovjek malo razmisli o svojim postupcima.
saurs is offline  
Old 15.06.2016., 18:08   #4284
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
(plus u drzavi nema kaste 'elite' i ovih drugih sto rade kako im se kaze. niti ima tog i takvog mentaliteta. stvar je sasvim drukcija od toga)
Kako rekoh... Kada presuše financije onda se prioriteti magično promijene. A svakoga se može financijski dovesti do stanja da razmisli koji potez je ispravan kako za njega tako i za cijelu zajednicu.
saurs is offline  
Old 15.06.2016., 18:17   #4285
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Pa jasno. Isto tako neki drugi će odlučiti povući investicije pa još ako i Škotska ode te povuče naftu i plin sa sobom... Sretno. Svakoga se da pritisnuti na razne načine. Po džepu obično daje najbolji efekt i onda se čovjek malo razmisli o svojim postupcima.
samo sto Skotska nikuda ne ide (pa nisu ludi valjda jer vec sad se zna sto ce biti sa EU u slucaju Brexita. a i bez toga -- cisto sumnjam da Skoti bi htjeli nesto novo za njih - neogranicenu i nekontroliranu imigraciju )

(samo Spanjolska sve pomno prati i vec se sprema krenuti slicnim stopama. vi ovdje pratite viijesti ili samo se pise tek tako, ne kuzim?)
Grazia is offline  
Old 15.06.2016., 18:21   #4286
Kada narod osjeti da je standard pao, onda će prozivati te političare ne brini. Sve ovisi o stavu SAD-a. Ako Ameri popizde na ovo, skuhati će im kašu. U prvom redu financijsku.
saurs is offline  
Old 15.06.2016., 18:42   #4287
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
mozda bi bolje bilo da pratis itekako validne razloge ili pak argumente koji se daju (od strane in/out kampanje) umjesto sto lupetas i dosadjujes s time stalno, ali stvarno.

kakva veze 'kolonijalna sila' ili bivse Carstvo ima veze sa EU clanstvom, ne znam bas. pa nikak veze ocito...to nitko nikada niit spominje, ili se o tome ikada govori...pogotovo ne da bi se 'hvalili' ili sto vec. to bi bilo bas malo jadno valjda i uncool...pa i zato.

.
Oprosti nadovezivao sam se na Farageove govore u kojima spominje okretanje u smjeru engleski govorećeg svijeta odnosno bivših kolonija i zaboravio to spomenuti u postu.
Corvus27 is offline  
Old 15.06.2016., 18:48   #4288
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
rezultate referenduma ce odluciti glasachi. i samo oni, znam da je za neke malo nezamislivo to (demokracija na djelu i u praksi), ali tako je kako je...


(plus u drzavi nema kaste 'elite' i ovih drugih sto rade kako im se kaze. niti ima tog i takvog mentaliteta. stvar je sasvim drukcija od toga. na politicare se gleda kao na one koji rade ZA drzavu i tu su da sluze svoj narod, ne obrnuto - kao u manje demokratskim drzavama mozda sto je slucaj).
Dobro, i ako se izglasa izlazak iz EU, pa što? Zašto misliš da će se EU raspasti? I zašto misliš da bi se EU raspala samo zbog Brexita? Moje stajalište je da ako građani UK izglasaju izlazak, to je oke. Vjeruj mi, nitko neće plakati zbog toga u ostatku EU. Bolje da izađu iz EU-a nego da ucjenjuju i dobijaju povlastice u odnosu na druge članice.
buzzin is offline  
Old 15.06.2016., 18:48   #4289
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
rezultate referenduma ce odluciti glasachi. i samo oni, znam da je za neke malo nezamislivo to (demokracija na djelu i u praksi), ali tako je kako je...


(plus u drzavi nema kaste 'elite' i ovih drugih sto rade kako im se kaze. niti ima tog i takvog mentaliteta. stvar je sasvim drukcija od toga. na politicare se gleda kao na one koji rade ZA drzavu i tu su da sluze svoj narod, ne obrnuto - kao u manje demokratskim drzavama mozda sto je slucaj).
Upravo u podebljanom je temelj uspjeha Britanije i ostalih zapadnih država i neuspjeha Hrvatske gdje su političari naslijedili jugokomunjarski mentalitet gdje su oni alfa i omega, a narod treba šutjeti i trpjeti.
Corvus27 is offline  
Old 15.06.2016., 19:03   #4290
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
samo sto Skotska nikuda ne ide (pa nisu ludi valjda jer vec sad se zna sto ce biti sa EU u slucaju Brexita. a i bez toga -- cisto sumnjam da Skoti bi htjeli nesto novo za njih - neogranicenu i nekontroliranu imigraciju )

(samo Spanjolska sve pomno prati i vec se sprema krenuti slicnim stopama. vi ovdje pratite viijesti ili samo se pise tek tako, ne kuzim?)
Mislim da se jako varaš ako misliš da će i sve ostale države izići iz EU samo zato jer je izašla Velika Britanija.
Corvus27 is offline  
Old 15.06.2016., 20:16   #4291
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
i ne zaboravimo da su nam de facto EU migranti sjebali NHS da je pitanje hoce li se NHS iti oporaviit (ikad).

(zloupotrebom besplatnog i jednog od najboljih zdravstvenih sistema, to vise kao da niti pripada Britaniji nego je EU vlasnistvo valjda..)

u gradicu i luci, Southampton, 75% stanovnista Poljaci, fakin' hell i kazu, na sinocnim vijestima gotovo cijela istocna Poljska se preselila u UK.

jedan milijun iseljenika otamo ---> brojkom 1 mil. za tu svrhu izgradila se nova zracna luka u Lubinu (ili tako nesto) gdje se direktno leti par puta tjedno za londonski aerodrome Luton.
ovo je jedna jako bezobrazna laz koju ponavljas vec nekoliko puta. nikakvi EU imigranti nisu sjebali NHS (uostalom, ta fraza o sjebanosti NHS-a je jedna ogromna laz) vecina EU imigranata radi i placa porez. i imaju sva prava i na zdravstveno. sta bi trebali? radit i placati porez i onda ne koristiti zdravstveno u slucaju bolesti? upravo imigranti iz EU po statistikama placaju vise poreza nego sto dobivaju nazad.

ne smetaju ti britanci na benefitima? al ti smetaju migranti od kojih je vecina zaposlena, privredjuje i placa porez iz kojega onda ti isti britanci dobivaju benefite.

mi ocigledno gledamo drugacije vijesti. vec sam te ranije pitala na ovoj temi da obrazlozis neke svoje tvrdnje, ali si lagano preskocila kad je trebalo konkretnije dokazati nesto.

meni je jasno kako si ti za leave opciju. i sto je sasvim ok. al mozda bi dobro doslo malo razumnijeg i dokazima potkrijepljenog stanja.
bluesun is offline  
Old 15.06.2016., 21:54   #4292
@bluesun - potpis na gornji post.

@Grazia: "i ne zaboravimo da su nam de facto EU migranti sjebali NHS da je pitanje hoce li se NHS iti oporaviit (ikad)" - mislim da se s takvom dezinformacijom cak ni Nigel Farage ne bi slozio.

Ne znam jesi li ikada cula za polu-privatizaciju NHS i reformama istoga po trzisnom modelu? Da ne govorimo o raznim re-strukturiranjima i sl. Uglavnom, NHS vec godinama 'pati' zbog raznih politickih odluka, uglavnom (no ne i iskljucivo) od strane konzervativaca. No ipak jos funkcionira.
rokolina is offline  
Old 15.06.2016., 22:25   #4293
Takodjer, jesi li se itko zapitao sto bi, u slucaju Brexita, bilo sa kojih dva milijuna penzioniranih Britanaca koji zive u EU (najvise u Spanjolskoj) i tamo, besplatno, koriste zdravstvenu skrb? Sto kad bi se oni vratili u majcicu zemlju kad im tamo zdravstvena njega vise nece biti besplatna i postanu 'teret' ovdasnjem zdravstvu? I to bez da su u radnom odnosu i kao takvi nisu porezni obveznici?

Cijeli taj bauk EU imigracije je besramno napuhan za potrebe ovog referenduma.

Cinjenica je da u UK ima vise imigranata iz zemalja Commonwealtha i Azije. Takodjer, UK treba imigraciju jer postoji znatan manjak radnika koji imaju obuku u nekim specificnim profesijama (gradjevina, promet, razni oblici proizvodnje itd.). Argumenata ima dosta, no najlakse je uprti prstom u ono sto je svima vidljivo - ne-Britanci na ulicama, u skolama itd - i reci 'eto, to vam je razlog zasto to i to ne funkcionira kako bi trebalo'. A svekoliki narod ce to lako progutati jer su pravi razlozi puno pre-komplicirani.

Sto reci na po tri generacije Britanaca u istom kucanstvu / obitelji, od kojih nitko, nikada, nije bio zaposlen? A toga ima.
rokolina is offline  
Old 15.06.2016., 23:25   #4294
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Mislim da se jako varaš ako misliš da će i sve ostale države izići iz EU samo zato jer je izašla Velika Britanija.
mozda zato jer ce EU postati pretijesna sa njemackom hegemonijom. ko ce drzati kontrabalans merkelici i npr njenoj migrantskoj politici?
milko84 is offline  
Old 15.06.2016., 23:39   #4295
Quote:
milko84 kaže: Pogledaj post
mozda zato jer ce EU postati pretijesna sa njemackom hegemonijom. ko ce drzati kontrabalans merkelici i npr njenoj migrantskoj politici?
Ali London uopće nije previše se bavio političkim dijelom EU, niti na istu ima neki poseban utjecaj, pogotovo u usporedbi sa Francuzima a kamoli Nijemcima.
Njih EUropa ne zanima i mnogo su im bliži Australci ili Kanađani.

Jedino što imigracija im nema puno veze sa EU, Poljaci nisu nikada radili neke probleme, i većina dolaze raditi a ne kao azilanti. Ako Britanija izađe čak i iz EEA, to ni za milimetar neće smanjiti broj imigranata, samo će otežati istočnim Europljanima, a sve ostale veće skupine ni nisu iz EU.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 15.06.2016., 23:51   #4296
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ali London uopće nije previše se bavio političkim dijelom EU, niti na istu ima neki poseban utjecaj, pogotovo u usporedbi sa Francuzima a kamoli Nijemcima.
Njih EUropa ne zanima i mnogo su im bliži Australci ili Kanađani.

Jedino što imigracija im nema puno veze sa EU, Poljaci nisu nikada radili neke probleme, i većina dolaze raditi a ne kao azilanti. Ako Britanija izađe čak i iz EEA, to ni za milimetar neće smanjiti broj imigranata, samo će otežati istočnim Europljanima, a sve ostale veće skupine ni nisu iz EU.
Pa njihov priljev imigranata je veći iz Indije, Pakistana i Bangladeša. 3 miliona. A kako svi znamo da Indija, Pakistan i Bangladeš nisu EU članice, njihov problem sa imigracijom je vezan uz kolonijalnu prošlost. Dodaj još barem toliko (ako ne i više) imigranata iz Afrike, i dobiješ pravu sliku gdje je njihov problem. A to sigurno nije u EU, niti u imigraciji unutar EU. Oni su u kurcu, nevezano za EU. Ali ajde, treba naći neprijatelja. A to su istočni europljani i EU administracija.
buzzin is offline  
Old 16.06.2016., 00:15   #4297
Quote:
buzzin kaže: Pogledaj post
Pa njihov priljev imigranata je veći iz Indije, Pakistana i Bangladeša. 3 miliona. A kako svi znamo da Indija, Pakistan i Bangladeš nisu EU članice, njihov problem sa imigracijom je vezan uz kolonijalnu prošlost. Dodaj još barem toliko (ako ne i više) imigranata iz Afrike, i dobiješ pravu sliku gdje je njihov problem. A to sigurno nije u EU, niti u imigraciji unutar EU. Oni su u kurcu, nevezano za EU. Ali ajde, treba naći neprijatelja. A to su istočni europljani i EU administracija.
Što je najbolje nijem im EU naredila da u Bristolu zabrane englesku zastavu ili proslavu dana Sv. Jurja

Niti im je EU kriva za probleme na sjeveru, gdje su gradovi de facto segregirani između Engleza i Pakistanaca.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 16.06.2016., 00:37   #4298
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Što je najbolje nijem im EU naredila da u Bristolu zabrane englesku zastavu ili proslavu dana Sv. Jurja

Niti im je EU kriva za probleme na sjeveru, gdje su gradovi de facto segregirani između Engleza i Pakistanaca.
Pa znaš da su napravili paniku za Rumunje. Prvi dan im je došlo jedan (1) Rumunj avionom. A najavili su najezdu. Plaćali su onu odvratnu kampanju i plakate protiv Rumunja i Bugara. Neka idu, pa nek se valjaju u svom dreku. Barem im više nitko neće biti kriv od istočnih europljana. Škoti će ih odjebati čim iglasaju izlazak i to će biti to. Nek se onda raspravljaju s onim klaunom Farage-om. Ili BNP psihopatama, koji potenciraju onu fikciju da im imigracija iz EU uništava NHS.
buzzin is offline  
Old 16.06.2016., 01:01   #4299
Quote:
milko84 kaže: Pogledaj post
šulca jedino brine što će britanija biti uspješna izvan eu-a. a svi znamo da hoće.

nestade krave muzare koja tjedno uplaćuje 350 miljuna funti, a dobija natrag manje od 80% tog iznosa.



ostatku eu-a ostaje da se bakće sa šulcom, merkelicom, naseljavanjem migranata, 70 miljuna turaka kad im merkelica ukine vize i naknadno primi tursku u eu, albanijom, ukrajinom...

nakon brexita samo je pitanje tko je sljedeći.
potpis na sve.

(a glede tih 350 milijuna funti tjedno sto UK salje u 'E uniju' i ja ostala zacudjena sinoc na vijestima kada su se dale informacije i o tome. plus ne zaboravimo da UK sama, daje vise za humanitarnu pomoc - i izmedju ostalog za bliskoistocne migrante, nego sve ostale clanice zajedno).


btw veceras je 'in' ekipa stigla u Wales i cak Welshani (barem oni intervjuirani za Channel 4) se slazu da neogranicena EU migracija je van kontrole mada niti nemaju nuzno taj problem, i druga zanimljivost - Labour Stranka koji, kako znamo oduvijek vode kampanju za REMAIN drasticno gube glasache i na iznenadjenje valjda svih znatan broj standardno Labour glasacha su sada za 'out' opciju. najcesci razlog kojeg navode: masovna i neogranicena EU imigracija im negativno utjece na satnicu i cijenu rada.

wow, ja mislim da bi REMAIN kampanja lako mogla izgubiti referendum (jer jedino ili najvise na sto se racunalo tu, su mislim upravo Labour glasachi, EU-friendly ljevica jel)
...svo vrijeme gospodin Cameron izgleda malo mozda rezigniran i Channel 4 reporter i neki drugi komentiraju kako je izgubio 'passion'.

Nigel Farage s druge strane postaje de facto gotovo pa 'nacionalni heroj'. dapace, govori se da Boris i ostali Torijevci, ako pobjedi LEAVE opcija mu daju 'ruku pomirenja' i novu funkciju. e sad sam mislim vidjela sve.
.

Zadnje uređivanje Grazia : 16.06.2016. at 01:42.
Grazia is offline  
Old 16.06.2016., 01:09   #4300
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
potpis na sve, ajde fala Bogu da netko fakat prati situaciju i sto se govori i o cemu se govori...

a glede tih 350 milijuna funti tjedno sto UK salje u tu 'E uniju' i ja ostala zacudjena sinoc na vijestima kada su se dale informacije i o tome.

(plus ne zaboravimo da UK sama daje vise za humanitarnu pomoc i izmedju ostalog u svezi ove bliskoistocne migrantske krize nego sve ostale clanice zajedno) prestrasno.
Eto, od idućeg mjeseca ćete biti bogatiji, i bit će vam bolje.

Podaci su iz 2011:
http://cdn.static-economist.com/site...817_BRC232.png
EU migranata je najmanje nezaposleno/neaktivno, dok je najviše nezaposleno/neaktivno Bangladeš/Avganistan/Somalija ekipa.
I onda Poljaci uništavaju socijalni/zdravstveni sustav. Ne.

Zadnje uređivanje buzzin : 16.06.2016. at 01:26.
buzzin is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:09.