Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2017., 00:25   #41
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ko je ikad reko važna su 'tri astrologa'



Pa ipak, čak i ateisti se slažu priča o tri kralja katolička je lažja
Kako misliš lažna?
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 00:57   #42
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Kako misliš lažna?
Ne poznajem nijednog ateistu a da je povjerovao u priču 'tri' ta već.
I
jedan od razloga zašto se ateisti i ja, razumijemo, barem po tom pitanju.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 02:22   #43
Sve u bibliji je rijec bozija
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 11:11   #44
3 kralja i dijete je paralela na starozavjetni Abraham kojem dolaze trojica s najavom da ce dobiti dijete.

Abraham je bio kraljevske krvi po rijecima Josipa bar Matije nije cudno sto je i zapisao u evandjelju na midrashki nacin svoju interpretaciju realnosti.

Abrahamov sin je Isah vrlo slicno Isa kako se u arapskom svijetu nazivao Isus / Jesu
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 16:19   #45
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
3 kralja i dijete je paralela na starozavjetni Abraham kojem dolaze trojica s najavom da ce dobiti dijete.

Abraham je bio kraljevske krvi po rijecima Josipa bar Matije nije cudno sto je i zapisao u evandjelju na midrashki nacin svoju interpretaciju realnosti.

Abrahamov sin je Isah vrlo slicno Isa kako se u arapskom svijetu nazivao Isus / Jesu
Je. Znači trojica. Onda i tri mušketira imaju neke veze sa Evanđeljima. Tko ti je sad taj Josip bar Matija i kako to misliš da je taj tvoj Josip bar Matija napisao Evanđelje?
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 16:44   #46
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ko je ikad reko važna su 'tri astrologa'

Čuj,
o prijevodima Biblija se raspravljalo i još se raspravlja, al ne na ovoj temi.

Pa ipak, čak i ateisti se slažu priča o tri kralja katolička je lažja, a ti, nisi nas uvjerio katolik si, znaš, katolik ne izgovori ni ne napiše nijednu prostu riječ, a ti kroz postove napisao proste izraze, zato čemu što zašto na temama praviš se katolikom. Valjda misliš ni sami katolici te ne bi prepoznali, kamoli drugi.
Sa vama se Jehovnim Svjedocima jedino ateisti mogu uspoređivati!
Za razliku od tebe koji skrivaš,,,padron koja skrivaš) da si J.Svjedok, ja ne skrivam da sam Protestant,nisam Katolik!Ali imam simpatiju za mnogo toga u Katolicizmu i dosta dragih prijatelja vjernika Katolika kojima se divim!Bolji su vjernici od mnogih Protestanata!Nažalost,u odnosu na to koliko Katolika ima u svijetu,ti vjernici Katolici,zdrave vjere,manjina su!

Kao da je od temeljne vrijednosti jesu li bila TRI ili ČETIRI ili DVA mudraca!
Možda su baš bila tri,da se isčitati po broju darova!Samo,po vama Katolici lažu sve,pa i to!Ne čudi me,jer ste vi lažni kršćani!Ne vjerujete da je Isus Bog!
Vas ni Katolici,ni Pravoslavci ni Protestanti zbog toga kršćanima ne smatraju!
Od Baptista nastaše Adventisti,od Adventista Jehovni Svjedoci!Rusell je lažni prorok!
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 17:23   #47
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
Sa vama se Jehovnim Svjedocima jedino ateisti mogu uspoređivati!
Za razliku od tebe koji skrivaš,,,padron koja skrivaš) da si J.Svjedok, ja ne skrivam da sam Protestant,nisam Katolik!

Kao da je od temeljne vrijednosti jesu li bila TRI ili ČETIRI ili DVA mudraca!
Možda su baš bila tri,da se isčitati po broju darova!Samo,po vama Katolici lažu sve,pa i to!Ne čudi me,jer ste vi lažni kršćani!Ne vjerujete da je Isus Bog!
Bravo, korak po korak pa čovjek samog sebe predstavi nisam ti ja katolik, znaš.

Ok, kolega Protestant, sklon katoličanstvu, evo da čuješ, al moreš i pitat Jehovine svjedoke skrivam li ja da nisam njihov član. Izvoli slobodno, idi pa uvidi. Jer, nema jednog jedinog živučeg Jehovinog svjedoka koji bi ili će za mene izjaviti ee ta ti je Js.


No, da se vratimo na temu: temelj vrijednosti nit su dva/tri/četiri il kolko ono magova odaslata od kralja Heroda jer - unjih ti nije bilo ama baš nikakve vrijednosti skupa s onim poklonima koje kakti donješe u goste; znaš oni sami nisu navratili da bi se poklonili "Bogu"; i zato čitava štorija o 'tri kralja' pada u vodu (bolje rečeno, u mulj).
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 18:23   #48
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Bravo, korak po korak pa čovjek samog sebe predstavi nisam ti ja katolik, znaš.

Ok, kolega Protestant, sklon katoličanstvu, evo da čuješ, al moreš i pitat Jehovine svjedoke skrivam li ja da nisam njihov član. Izvoli slobodno, idi pa uvidi. Jer, nema jednog jedinog živučeg Jehovinog svjedoka koji bi ili će za mene izjaviti ee ta ti je Js.


No, da se vratimo na temu: temelj vrijednosti nit su dva/tri/četiri il kolko ono magova odaslata od kralja Heroda jer - unjih ti nije bilo ama baš nikakve vrijednosti skupa s onim poklonima koje kakti donješe u goste; znaš oni sami nisu navratili da bi se poklonili "Bogu"; i zato čitava štorija o 'tri kralja' pada u vodu (bolje rečeno, u mulj).
Ne bih baš rekao da ti pokloni nisu imali nikakve vrijednosti, odnosno, uopće nije slučajno to zašto su donijeli upravo te darove.

Imaš to opisano u Izaiji 60,6: "
Quote:
Svi će iz Šebe doći donoseći zlato i tamjan i hvale Jahvi pjevajući."
Kako se vidi, ovdje se ne spominje smirna. To je zato što je Izaija govorio o Kristovom drugom dolasku - Njegovu dolasku u sili i velikoj slavi. Tada neće biti smirne, jer tada neće trpjeti.

U Mateju je smirna uvrštena zato što se odnosi na Njegov prvi dolazak.

Zlato je simbol božanstva i slave (vrijedi i u Mateju i u Izaiji), ono govori o blještavom savršenstvu Njegove božanske Osobe.
Tamjan je pomast ili miomiris (i u Mateju i u Izaiji), on ukazuje na miomiris života bezgrešnog savršenstva.
Smirna je gorka biljka (samo u Mateju), ona predskazuje muke koje će On trpjeti noseći grijehe svijeta.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:14   #49
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Ne bih baš rekao da ti pokloni nisu imali nikakve vrijednosti, odnosno, uopće nije slučajno to zašto su donijeli upravo te darove.

Imaš to opisano u Izaiji 60,6: "
Kako se vidi, ovdje se ne spominje smirna. To je zato što je Izaija govorio o Kristovom drugom dolasku - Njegovu dolasku u sili i velikoj slavi. Tada neće biti smirne, jer tada neće trpjeti.

U Mateju je smirna uvrštena zato što se odnosi na Njegov prvi dolazak.

Zlato je simbol božanstva i slave (vrijedi i u Mateju i u Izaiji), ono govori o blještavom savršenstvu Njegove božanske Osobe.
Tamjan je pomast ili miomiris (i u Mateju i u Izaiji), on ukazuje na miomiris života bezgrešnog savršenstva.
Smirna je gorka biljka (samo u Mateju), ona predskazuje muke koje će On trpjeti noseći grijehe svijeta.
Pisac koji upotrebljava tri umjesto dva zeli reci da tu nesto ne stima da citaoc treba dovesti u pitanje proucavajuci pasose.Nisu slucajno Zidovi koji su sljedbenici knjige odbacilu te teoloske nepodudaranosti.Isus nije uopce taj .
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 22:59   #50
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Ne bih baš rekao da ti pokloni nisu imali nikakve vrijednosti, odnosno, uopće nije slučajno to zašto su donijeli upravo te darove.
Točno, vradžbine od darova.

Jer
ako se ko poklonio i pjevao pjesme u trenu Isusovog rođenja, a onda su to bili pastiri koji gle slučajnosti baš u to vrijeme čuvali ovce.


Zašto se praznik ne zove "Pastiri"? Sori al, imalo bi više logike, kaj ne da je.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 23:11   #51
Taj novorodjeni kralj koji ce svrgnuti Heroda je sin Marije zene njegove koju je optuzio za preljub s Josipom.Oni bjeze od egzekucije Josip i Marija i ona radja djecaka koji se poslije vraca u odrasloj dobi kao legitimni nasljednik Heroda kao njegov jedini sin jer ostale je smaknuo iz straha od urote.Herod nije naredio da se ubiju djeca u okolivi nego to dijete njegove zene Marije
Sasvim je drugo sto je usao mit o Saturnu Kronosu koji ubija svoju djecu da ga ne svrgnu s prestolja.To su teoloske identifikacije Heroda s Saturnom.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 23:19   #52
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Bravo, korak po korak pa čovjek samog sebe predstavi nisam ti ja katolik, znaš.

Ok, kolega Protestant, sklon katoličanstvu, evo da čuješ, al moreš i pitat Jehovine svjedoke skrivam li ja da nisam njihov član. Izvoli slobodno, idi pa uvidi. Jer, nema jednog jedinog živučeg Jehovinog svjedoka koji bi ili će za mene izjaviti ee ta ti je Js.


No, da se vratimo na temu: temelj vrijednosti nit su dva/tri/četiri il kolko ono magova odaslata od kralja Heroda jer - unjih ti nije bilo ama baš nikakve vrijednosti skupa s onim poklonima koje kakti donješe u goste; znaš oni sami nisu navratili da bi se poklonili "Bogu"; i zato čitava štorija o 'tri kralja' pada u vodu (bolje rečeno, u mulj).
Viđaj to ,,u Bibliji piše da su došli i poklonili se Isusu te donijeli darove a ona "To se nije desilo."
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 23:34   #53
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
Viđaj to ,,u Bibliji piše da su došli i poklonili se Isusu te donijeli darove a ona "To se nije desilo."
Čuj, čuvaj se astrologa/magova i njihovih poklona. Idi pa prouči SZ.

Znaš ti što je Bog rekao za 'ove i one', znaš ti ako si čitao Riječ Božju.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 13:28   #54
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Čuj, čuvaj se astrologa/magova i njihovih poklona. Idi pa prouči SZ.

Znaš ti što je Bog rekao za 'ove i one', znaš ti ako si čitao Riječ Božju.
Jel piše da su došli pokloniti se?Piše!O čemu ti onda drobiš?
Došli su mudraci a ne neki gatari!
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 19:36   #55
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
Jel piše da su došli pokloniti se?Piše!O čemu ti onda drobiš?
Ti si onaj koji drobi o 'tri kralja'. Za nas druge ta tri lika su ništ doli tri deda mraza.

Skontao?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 21:23   #56
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Taj novorodjeni kralj koji ce svrgnuti Heroda je sin Marije zene njegove koju je optuzio za preljub s Josipom.Oni bjeze od egzekucije Josip i Marija i ona radja djecaka koji se poslije vraca u odrasloj dobi kao legitimni nasljednik Heroda kao njegov jedini sin jer ostale je smaknuo iz straha od urote.Herod nije naredio da se ubiju djeca u okolivi nego to dijete njegove zene Marije
Sasvim je drugo sto je usao mit o Saturnu Kronosu koji ubija svoju djecu da ga ne svrgnu s prestolja.To su teoloske identifikacije Heroda s Saturnom.
Tvoje teorije ne mogu biti točne. Izgubio si kompas. Da li bi se ti usudio raspravljati o povjesnim činjenicama sa pravim povjesničarima. Svatko zna tko su Herodovi sinovi. To su ti povjesne činjenice. Rim je postavio Heroda i Rim ga je proglasio KRALJEM nitko u prvom stolječu ga nije mogao svrgnuti.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 22:57   #57
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Tvoje teorije ne mogu biti točne. Izgubio si kompas. Da li bi se ti usudio raspravljati o povjesnim činjenicama sa pravim povjesničarima. Svatko zna tko su Herodovi sinovi. To su ti povjesne činjenice. Rim je postavio Heroda i Rim ga je proglasio KRALJEM nitko u prvom stolječu ga nije mogao svrgnuti.
Sto nije tocno konkretno u mom postu ti nikad ne preciziras jer imas problem sto su cjnjenice a sto ne ,a po rijecima vidim da si izgubio kompas zatrolavas dijalog jer si nesiguran kad je netko mnogo upuceniji od tebe.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 00:24   #58
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Sve u bibliji je rijec bozija
kak ako je napisana destljećima nakon smrti relevantnog izvora
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 06:27   #59
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
kak ako je napisana destljećima nakon smrti relevantnog izvora
Parafraziram neke ogrezle u dvostrukim standardima.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:08.