Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2017., 10:51   #5961
Vidiš ja imam dijametralno suprotan dojam. Pro su uglavnom studenti, honorarci, tu i tamo neki advokat (kad su ti izdali zadnji račun?) i kojekakvi lovci u mutnom. Kontra su uglavnom vlasnici firmi koji se trude igrati po pravilima i ide im na qrac kad se pojavi korporacija koja ne poštuje ni jedan zakon jer ih štiti big brother i imaju buđet za uništiti svu konkurenciju u nekoliko godina dampiranjem cijena... Nažalost neki to ni nacrtano ne vide
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 11:24   #5962
Upravo tako.
Isključivi razlog šta sam kontra đubera je to šta ne radim za državu već za sebe i moram pišat krv da dobijem sve papire i nahranim tu masu parazita e da bi onda možda ako imam sreće zaradio za sebe i obitelj.
Zato mi toliko ide na k jer su tako očito dobro potplatili sve od vrha države do medija do trolova po forumima.
renpata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 17:35   #5963
Držite se teme.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 19:34   #5964
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Dal' se samo meni čini, il' ođe jako puno kontra-uberaša živi na državnoj sisi???
Čini ti se. Zaposlen u privatnoj firmi, i imam pravatni posao zašto i razumijem frustraciju nekoga tko radi sve po zakonu a pojavi se netko kome to "ne treba" jer je sam odlučio.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 21:05   #5965
Vec duze citam temu, na mail sam dobila peticiju, ali moram priznati da bas i ne razumijem u cemu je problem. Poznanik (nije bitno jel fiktivni ili pravi) otvorio firmu i vozi uber. Gdje je to o cemu se prica? Sto ne valja? Sto se ne placa? Bas me zanima, a iz dosadasnjih tekstova nisam dokucila. Ako ima firmu, onda valjda mora placati sve sti frima mora placati, ili?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 23:36   #5966
Ja osobno sam bar 5 puta u ovoj temi sve to napisao, a i mnogi drugi kolege. Tako da, malo scrolanja i evo informacija
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 01:52   #5967
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
Vec duze citam temu, na mail sam dobila peticiju, ali moram priznati da bas i ne razumijem u cemu je problem. Poznanik (nije bitno jel fiktivni ili pravi) otvorio firmu i vozi uber. Gdje je to o cemu se prica? Sto ne valja? Sto se ne placa? Bas me zanima, a iz dosadasnjih tekstova nisam dokucila. Ako ima firmu, onda valjda mora placati sve sti frima mora placati, ili?
Ne plaća se taksi licenca, jer ju je nemoguće dobiti.
Licenca koja omogućuje leglo korupcije i održava monopol koji je na štetu društvu.
S tim da je upitno i trebaju li uberovci imati licence, kad nemaju ni povlastice koje taksisti imaju i zapravo nisu taksisti.

Ali, naravno, ovdje ćeš naići na gomilu birokratskih idiota koji vjeruju da je moguće kršenje nekakvih gradskih propisa najveće zlo ikad, ali nije previše bitno to što ljudi nemaju pristupačan taksi pa vikendom navečer voze pijani i ubijaju se u prometnim nesrećama.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 02:01   #5968
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ne plaća se taksi licenca, jer ju je nemoguće dobiti.
Licenca koja omogućuje leglo korupcije i održava monopol koji je na štetu društvu.
S tim da je upitno i trebaju li uberovci imati licence, kad nemaju ni povlastice koje taksisti imaju i zapravo nisu taksisti.

Ali, naravno, ovdje ćeš naići na gomilu birokratskih idiota koji vjeruju da je moguće kršenje nekakvih gradskih propisa najveće zlo ikad, ali nije previše bitno to što ljudi nemaju pristupačan taksi pa vikendom navečer voze pijani i ubijaju se u prometnim nesrećama.
i tako taksisti krivi kase ti nalizes i nedati se cekat deset minuta i sidnes u avto i glumis Laudu
__________________
Cika Strile kaže: ja imam pravo i izraziti svoje mišljenje na ovom Forumu.
..." ne može se raditi o slobodi govora jer ti nju na ovom forumu zapravo nemaš." by moderator Pizvo
Tudumsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 06:21   #5969
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Čini ti se. Zaposlen u privatnoj firmi, i imam pravatni posao zašto i razumijem frustraciju nekoga tko radi sve po zakonu a pojavi se netko kome to "ne treba" jer je sam odlučio.
Taksisti i "raditi sve po zakonu" nejde bas u istu recenicu.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 09:00   #5970
Quote:
Lucky-ZG kaže: Pogledaj post
Taksisti i "raditi sve po zakonu" nejde bas u istu recenicu.
Ima dovoljno ljudi koji rade kako treba i koji zaslužuju zaštitu države kojoj plaćaju porez.

Naravno, bahrudin i kompanija ne zaslužuje ništa, samo nažalost sbi normalni ljudi koji rade taj posao su dobili stigmu zbog takvih idiota.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 09:08   #5971
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ne plaća se taksi licenca, jer ju je nemoguće dobiti.
Licenca koja omogućuje leglo korupcije i održava monopol koji je na štetu društvu.
S tim da je upitno i trebaju li uberovci imati licence, kad nemaju ni povlastice koje taksisti imaju i zapravo nisu taksisti.

Ali, naravno, ovdje ćeš naići na gomilu birokratskih idiota koji vjeruju da je moguće kršenje nekakvih gradskih propisa najveće zlo ikad, ali nije previše bitno to što ljudi nemaju pristupačan taksi pa vikendom navečer voze pijani i ubijaju se u prometnim nesrećama.
Upitno je samo koliko ti možeš napisat gluposti, a čini se podosta.

Da si ikad radio neki posao privatno gdje si sve napravio po P.S., a onda ti dođe "konkurencija" kojoj to ništa ne treba jer je sama odlučila tako, onda bi znao zašto nekoliko od nas na temi samo želi da se uvedu ista pravila za sve.

Pa ako ne treba licenca, neka ne treba za sve. Ako ne treba osiguranje auta i putnika, ako ne treba češći tehnički pregled, neka ne treba jednako za sve.

To trenutno nije tako, i da si samo jednom imao slučaj da ti netko na crnjaka uzima posao bi ovo razumio.

Ja prvi smatram da treba pravila olabaviti da ljudi lakše rade. Al za sve, jednako. Ovo trenutno je cirkus, babanghida je podosta objasnio i druge segmente zašto Uber nije baš zlato, al to sve bi trebalo pročitati s malo smirenosti i malo razmisliti. Sve ono kaj je puno za tražiti od pojedinca ovdje.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 09:12   #5972
Pa tko te tjera da radiš na "bijelo"?
Radi i ti na crno.


Black is new white

Ono, jebote, svijet je nepošten...otkrili smo toplu vodu.
Taksisti već imaju obrte...radi preko Ubera ak te toliko uništavaju...je figu, prek Ubera treba raditi tih 8-12 sati i voziti, ne stajati po Gajevoj i zajebavat mahom sve kaj ima dugu kosu i nosi suknju pa onda na jednoj vožnji zaraditi toliko da sljedeće 2 vure možeš tam opet sve ispočetka.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 09:15   #5973
Ajde se saberi. Tko me tjera da ne radim na crno?

Eto zašto svaka rasprava nema smisla.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 09:20   #5974
Pa nema jer su svi olfo pošteni a sve nam je za kitu...cvijeća naravno.
I onda kad ekipa koja, ako su po nečemu poznati, onda su to po ne izdavanju računa i papanju dreka, digne graju jer netko drugi isto kao nije legalan, onda svaka rasprava nema smisla. Upravo tak kak si izveo zaključak.
S razlogom nemaju apsolutno nikakvu podršku u narodu niti će ju imati, a za to su si odgovorni sami.
Nakon prosvjeda u Dubrovniku, za vrijeme kojega sam bio dolje, sljedeći dan se moglo čuti u svim kafićima, i po ulici, ogorčenje sa njima...
Uber je jednostavno jeftiniji, transparentniji po nekim pitanjima i to je to.
Ostalo je na državi da riješava a očito je i njima Uber ok.
S kime se vi borite i zašto meni nije jasno.

Kad tak nešto dođe u moju profesiju priznat ću poraz i to je to, nisu svi rođeni da voze mečke pa moguće da sam i ja jedan od tih (ako do toga dođe)
Jebat ga, još nisam nikad čuo "idi u školu da budeš taksist da ti bude jebeno u životu".
Tko je plakao za stolarima jer su došli CNC strojevi pa sad samo malo imaš šmirglat iza njega za 2800 mjesečno?
Ili puškarima jer nema više pušaka?
Jebiga, neke vrijeme pregazi i s time treba računati.

Zadnje uređivanje Moment torzije : 13.08.2017. at 09:35.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 09:33   #5975
Sjećam se slike i teksta u Jutarnjem preko dvije stranice kada je Cammeo došao u Zagreb... Predsjednik udruženja stoji pored svoje prapotopne mečke i jada se kako je njima teško i kako će sad morat smanjit cijenu i radit s minusom... ROFL. Bore se oni protiv svakog tko im je potencijalna konkurencija, nebitno jesu legalni ili ne. A naša država je poznata po brzini pa onda to još dodatno eskalira.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 09:39   #5976
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Ima dovoljno ljudi koji rade kako treba i koji zaslužuju zaštitu države kojoj plaćaju porez.

Naravno, bahrudin i kompanija ne zaslužuje ništa, samo nažalost sbi normalni ljudi koji rade taj posao su dobili stigmu zbog takvih idiota.
Stvar je u tom sto to nije manjina koja krsi zakone, tj. ne izdaje racune. Ako treba na aerodrom ili nocna voznja, racuna neces vidjet, to govorim iz osobnog iskustva. A o tome kako posluju na obali bolje ni ne pricati. Zato mene zivcira njihovo protestiranje protiv velikih ilegalaca u obliku ubera, a ni sami nisu puno bolji. Prosvjede i blokade cesta, tj. jebanje neduznih gradana u mozak opce necu ni komentirat.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 10:41   #5977
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Čini ti se. Zaposlen u privatnoj firmi, i imam pravatni posao zašto i razumijem frustraciju nekoga tko radi sve po zakonu a pojavi se netko kome to "ne treba" jer je sam odlučio.
Pisao sam vec, ali mi obrisalo post.

Dakle, vele da Uber ne placa i ne obavlja dodatne papre koje obavljaju ostali taksisti.

Pitanje je, da li je Uber kategorija taxi usluge?

A nevezano, zanimljivo kako svakoga boli njegova rana...

"Poštene" privatnike pika Uber, jer kao ne radi po zakonu, a recimo naveo sam primjer korištenja službenog auta u privatne svrhe i tankanje goriva na R1 u privatne svrhe...

Ajmo sad svi koji zaradujemo od nesamostalnog rada, ic blokirat ceste jer tamo neki mikic i sinovi d.o.o. trazi R1 na putu za more sa obitelji u autu. Zato i ja ne bi mogao privatno tankat bez pdv-a??? To sad " postene" privatnike ne pika!??
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:20   #5978
Quote:
Ima dovoljno ljudi koji rade kako treba i koji zaslužuju zaštitu države kojoj plaćaju porez.
Zašto bi država čuvala ičiji posao??? Zašto nisu čuvali poštare pa zabranili email? Telekomi su isto "propadali" pa pokušavali zabraniti whatsapp, skype, viber promet.
Po čemu su to takstisti tako posebni pa bi trebali biti čuvani od strane države?


Quote:
Pa ako ne treba licenca, neka ne treba za sve. Ako ne treba osiguranje auta i putnika, ako ne treba češći tehnički pregled, neka ne treba jednako za sve.
Dobro, koja je po tebi razlika između taxi i najma vozača sa automobilom? Kako bi ti to objasnio malom djetetu koje pokušava shvatiti?


Quote:
Dakle, vele da Uber ne placa i ne obavlja dodatne papre koje obavljaju ostali taksisti.

Pitanje je, da li je Uber kategorija taxi usluge?
Naravno da nije. Zna se što je taxi, a što uber i koje su razlike između toga


Quote:
"Poštene" privatnike pika Uber, jer kao ne radi po zakonu, a recimo naveo sam primjer korištenja službenog auta u privatne svrhe i tankanje goriva na R1 u privatne svrhe...
Pfffffff, šahisti to sigurno ne rade
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:48   #5979
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
.

Pitanje je, da li je Uber kategorija taxi usluge?
!??
Gogo, nemoj pravit idiota i od sebe i od mene.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:56   #5980
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Zašto bi država čuvala ičiji posao???:
Znam da tebi treba dodatno pojasniti, a pošto mi nije teško evo.

Država ne treba čuvati ničiji posao. Država ima zadatak svom poreznom obvezniku i poštenom poduzetniku osigurati da pošteno radi pod jednakim uvjetima.

Država to trenutno ne radi, jer od jednih traži x uvjeta, a drugi rade kako im se sprdne. Nešto Butković fantazira u medijima, tu i tamo netko dobije kaznu. Smiješno.

To je jedini zadatak države, osigurati jednaku poštenu utakmicu. I prisiliti Bahrudina da radi po zakonu. Kao i Uber.

Ili olabaviti pravila za sve jednako. Ovo trenutno je sprdacina u režiji Ubera, države i Bahrudina i sličnih starih taxista koji rade kako svi vec znamo.

I to je problem. Tu je država zakazala zaštiti onog normalnog obrtnika koji normalno rade, i kojem Bahrudin bez izdavanja računa i plaćanja poreza i "nisam taxi" Uber su nelojalna konkurencija.

A argumente nema poštenih taxista i slično okacite mačku o rep. Ima hrpa ljudi koji normalno posluju. I takvih je meni žao.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.