Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2017., 21:51   #721
hvala pripremam odgovor. Na žalost konstrukcija je postavljena bez ikakove hidroizolacije na goli beton. A kuća izgleda relativno dobro izvana. Trebam pomoć i ostalih forumaša.Sa čime ste kitali fasadu?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 12:28   #722
Neka ti ova stranica pomogne za početak
https://www.pinterest.com/pin/183943...92231/?lp=true
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 15:34   #723
Prijašnji vlasnik je rekao da je premazao sa žbukom kako bi zaštitio od nametnika koji su počeli izjedati drvo.
Hvala na stranici, proučiti ćemo. A ovo za hidroizolaciju, pa moguće da zbog toga nam je u kutu kuće dolje vlaga probila kroz lamperiju...
orchi032 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 11:16   #724
Quote:
orchi032 kaže: Pogledaj post
Prijašnji vlasnik je rekao da je premazao sa žbukom kako bi zaštitio od nametnika koji su počeli izjedati drvo.
Hvala na stranici, proučiti ćemo. A ovo za hidroizolaciju, pa moguće da zbog toga nam je u kutu kuće dolje vlaga probila kroz lamperiju...
ako je drvo impregnirano da vlaga ne može van pa dolazi do truljenja. isto tako ak je žbuka navlačila vlagu iz atmosfere. zato mislim da se stare kuće nisu žbukale izvana nego krečile. iznutra se na mrežu od trstike nabacivala žbuka - e sad jel u ono doba bilo cementa ili samo vapno ne znam. drvo ne smije biti u kontaktu s betonom jer beton navlači vlagu i drvo trune u kontaktu.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 12:02   #725
potrebno je očistiti rotacionom četkom na akumulatorskoj bušilici sve ranjive ili ranjene površine
premazati sve rupe otopinom salmijaka vodeći računa o osobnoj zaštiti
bitno oštećena mjesta moguće je transplatirati (zamijeniti ) istim materijalom što je vidljivo iz Web stranice
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 13:37   #726
Hvala na savjetima! Još ako imate nekog pouzdanog majstora da to odradi, bila bi vam jako zahvalna za kontakt
orchi032 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2018., 20:55   #727
otkup hrastove kucice

Bok svima,

Zanima me Vase misljenje, koliko bi se moglo dobiti za hrastovu kucicu od 40m2, u smislu da se proda drvena grada? Da li ju vise ima smisla prodati kao drvo ili bas cijelu kao kucicu?

Unaprijed hvala
mekto85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2018., 23:18   #728
Imalo bi smisla prodati cijelu kuću za rušenje odnosno neophodna je demontaža sa numeriranjem planjki po stručnoj osobi
A vrijednost ovisi o kvaliteti pogledaj na web-u
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2018., 21:21   #729
Ima li netko možda majstora ili neki broj gdje bi se moglo porazgovarati s ljudima koji se bave obnovom starih drvenih kuća?
Jednostavno mi je misterija da je teško doći do bilo kakve informacije ili broja
vezano uz navedenu problematiku.
Gandalf_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2018., 18:14   #730
Quote:
Gandalf_Zg kaže: Pogledaj post
Ima li netko možda majstora ili neki broj gdje bi se moglo porazgovarati s ljudima koji se bave obnovom starih drvenih kuća?
Jednostavno mi je misterija da je teško doći do bilo kakve informacije ili broja
vezano uz navedenu problematiku.
Milan Drmić fb profil
GeoVuky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:07.